Žiarlivosť na minulosť

ennylilith
1. mar 2015

dobry vecer s mojim terajsim priatelom sme spolu uz druhy krat.prvy krat ked sme sa rozisli tak to bolo skor za banality,ale ani po rozchode sme si nikdy neostali uplne cudzi stale bola medzi nami iskra len sme si obaja viedli svoj zivot az teraz po 10 rokoch sme sa opat dali dokopy,lenze problem je v tom ze pri mojej ziarlivost mam problem vyrovnat sa s timi vztahmi co mal po prvom rozchode. je to nejaku dobu dobre a zijeme si spokojne atd. ale po tom pride den a ja pozriem na neho a z nicoho nic sa mi do mysli vkradne aj bez toho aby som chcela predstava jeho s nejakou s tych co mal v posteli a vtedy zacnem byt nervozna a vztekla.ako rozum mi vravi,ze nebol so mnou nemal zavazky a mal na to pravo,ale ako sa zbavit tych nechutnych predstav co sa objavuju same

magic08
1. mar 2015

@ennylilith nemysliet na to. Neriesit. V tom case nebol s tebou, mal pravo na svoj zivot.

kokorunecka
1. mar 2015

@ennylilith A ty si tých 10 rokov bola sama?

ennylilith
autor
1. mar 2015

@magic08 o to sa snazim ale tie predstavy prichadzaju same

@kokorunecka nie nebola som sama ale nemala som ich ani z polovici tolko co on

kokorunecka
1. mar 2015

@ennylilith Vo všeobecnosti platí, že muži radi preháňajú.

ennylilith
autor
1. mar 2015

@kokorunecka no on ani nie lebo zatial co ja som sa zamilovala do ineho.on nedokazal na mna uplne zabudnut tak si zacal uzivat a striedat

moonlight1210
1. mar 2015

@ennylilith neprichadzaju same.
Pre nieco ich mas.

Ziarlievala si aj predtym?
Stalo sa ti ze si niekedy ziarlila na kamosku ze ma aj inu kamosku (ako decko)?

A ako sa chovas k nemu ked ta to chyti? Okrem toho ze si nevrla, si taka aj na neho? Nahlas mu nieco vycitas? Alebo nebodaj vynadas? Alebo nepovies preco mas zlu naladu ale pohadas sa s nim pre neico ine na zaklade tej nalady?
Potom sa ospravedlnujes?

Ziarlivost vo vseobecnosti je o nizkom sebavedomi voci partnerovi. Mas ho pre nieco voci nemu?

livka_
1. mar 2015

@ennylilith jezis co riesis :DDD si zober, ale realne si to predstav! ze tvoj expartner by v tom obdobi splodil dieta.. alebo DETI... toto asi by si uz nespracovala vobec vsak?!, ak mas problem spracovat ze vobec si dovolil "zit".. fakt neries, nechapem prepac tvoje problemy...

zahradka76
2. mar 2015

@ennylilith kazdy ste mali partnerov, ked ste boli od seba a je dedno, ze jeden mal napr. dvoch a druhy troch. Tu nie je ziarlivost na mieste. Ma pri Tebe nejake bokovky, dava Ti dovod na to, aby si ziarilila? Porovnava ta so svojimi predchadzajucim partnerkami? Vytahuje minulost?
Ak nie, tak potom uz je to len v Tebe, pricina moze byt nizke sebavedomie, nespokojnost samej so sebou... ☹

sue
2. mar 2015

@ennylilith je to tvoj problém, pravdepodobne súvisí s nízkym sebavedomím. Je fajn, že si to uvedomuješ a ak to nezvládaš spracovať sama, netreba sa hanbiť a poriešiť psychoterapeuta. Vrelo odporúčam 😉

bonaqa2013
2. mar 2015

@ennylilith no ak sa máš takto trápiť tak to radšej z toho vzťahu vycúvaj. žiarlivosť je o ničom. Ja môjmu nechodím ani do mobilu, ani do notebooku, nikde. Však chodí z roboty rovno autobusom domov - tak čo ešte budem stopovať a ničiť seba aj jeho.

kofoluska
2. mar 2015

@ennylilith Tie predstavy neprichadzaju same, ale niekde hlboko v podvedomi je na ne dovod. Treba ho najst a potom snad vyriesis aj tuto svoju neopodstatnenu ziarlivost. Alebo je opodstatnena? Podviedol Ta niekedy v case, ked ste boli spolu? Podviedol Ta niektori z Tvojich byvalych partnerov? A hlavne - porozpravala si sa s nim o tom niekedy? Alebo on vidi len to, ze z nicoho nic zacnes byt nevrla a hnusna? Lebo ak to druhe, tak si daj pozor, aby si ho od seba neodohnala nakoniec.

ennylilith
autor
2. mar 2015

@moonlight1210 ano od strednej skoly som zvyknuta byt strebodom pozornosti a u chlapa number 1 cize o nizkom sebavedomi ani nie to by som vobec nepovedala asi je to skor o sebeckosti ze chcem byt stale ta naj aspon pre ludi na ktorych mi zalezi asi typicka vlastnost do jedinackarov a snazim sa na to nemysliet a nevycitat a ked to na mna pride a hlavne ked nieco spomenie snazim sa mu to vratit rovnako lebo je tiez ziarlivy a najme na to ze som bola este zalubena

@livka_ ahoj ty si neni aj na lp? a predstav si splodil 2 a rozdychavam to rovnako ako tuto ziarlivost

@zahradka76 uz bolo hore spominane nizke sebavedomie urcite nie skor privysoke

@sue nizke sebavedomie urcite nie a vela ludi je ziarlivych a psychoterapeuta za to nenavstevuje

@kofoluska on je tiez velmi ziarlivy takze vycitat mi to nevycita aj ked sa preto hadavame a ano otec malej ma podvadzal najme ked som ostala tehotna a vedel ze spravim vsetko pre to aby mala otca ... stevo teda moj terajsi bol zaletnik dost velky alebo odprisahal ze mna nepodviedol ani vtedy a ani teraz na to nemam podozrenie z prace ide rovno domov a ani von nikam nechodi ... mozno je pricina ze som sa musela v case ked sme neboli spolu pozerat ako sa bozkava z druhou hoc chcel aj mna aj ja jeho len sme uz spolu neboli

zahradka76
2. mar 2015

@ennylilith 😀 mas to pestre, ako z nejakej telenovely

marianne1
2. mar 2015

Keby každý kto žiarli musel na terapiu tak by boli psycháči min. na rok vopred vybookovaní sa uvedomte nie všetko sa rieši u cvokára 😀 K téme.. no nemáte to ľahké ja by som s chlapom čo splodil dve deti (predpokladám s dvoma inými ženami) nebola, 10rokov je 10 rokov a je rozdiel keď niekto spal s max. 5 ženami za ten čas a je rozdiel ak ich bolo viac čo je asi vaša situácia takže tak.. Ono to o niečom aj svedčí Ja by som ti poradila hľadať šťastie inde, načo žiť s chlapom u ktorého ti vadí minulosť? Buď sa cez to prenesieš alebo bohužiaľ

zahradka76
2. mar 2015

@marianne1 davam Ti za pravdu, kedze zakladatelka temy bola vzdy zvyknuta byt jednotka u chlapa a nakoniec skoncila tak, ze otec jej dietata ju podvadzal a jej terajsi chlap vystriedal cely harem a urobil si dve deti....waw

marianne1
2. mar 2015

@zahradka76 Podľa mňa nerobí dobrotu keď keden mal príklad troch a druhý 10 len z toho vznikajú hádky ľudia by si mali hľadať sebe rovných alebo podobných

mimina00
2. mar 2015

@ennylilith preco ste sa rozisli?

mimina00
2. mar 2015

@marianne1 presne ako pises,moj mm bol moj prvy a on uz nieco to mal a mna to strasne stve ale nedavam to tak najavo...len obcas 😀 ale vravi ze musel spoznat tie zle aby vedel ze som ta prava...

marianne1
2. mar 2015

@mimina00 Toto som mala s bývalým... Teraz mám manžela s ktorým sme na tom rovnako a som spokojná a aj on 😀 Ľudia sú rôzni, ale väčšina sa tým trápi či to dá najavo alebo nie...

ennylilith
autor
2. mar 2015

@mimina00 rozisli sme sa prvy krat pretoze mna este bavilo uzivat si s partiou flamy a pod. a neviem kto to to spominal tie dva deti ma s jednou zenou a to s tou ktorou bol pocas tej doby zenaty

ennylilith
autor
2. mar 2015

@zahradka76 zahradka ja som spokojna otec mojej byvalej na tie nevery doplatil ze sa k malej nemoze ani priblizit kruta dan za to ze si uzival hahaha tak mu treba
a tento co mal harem tak tiez spokojnost viem ze ani po celych tych 10 rokov po mne neprestal tuzit takze tiez spokojnost svoje hlavne miesto som zachovala

bajana
2. mar 2015

@ennylilith ty trestas svoje dieťa, lebo ta muž podvádzal? WTF?

irusa
2. mar 2015

ako fakt nechápem, čo riešiš, keď ste boli od seba

ennylilith
autor
2. mar 2015

@bajana bajana svoje dieta??? nie si nejak mimo? 😲

ennylilith
autor
2. mar 2015

mate pravdu tie co vravia co riesim musim sa s tim vyrovnat uz to ma len malu chybu aby o tom viac on nehovoril

irusa
2. mar 2015

@ennylilith tak mu povedz, že nechceš aby sa vracal do minulosti...čo bolo bolo...tým, že sa budeš trápiť nič nezmeníš

natalym
2. mar 2015

@ennylilith A on o tom stále hovorí? Čo konkrétne?

bajana
2. mar 2015

@ennylilith a nie si ty mimo? Či myslíš, že keď dieťaťu odopieraš otca, že sa ho to nedotkne? Že sa ti neskôr podakuje?

steinarka
2. mar 2015

@ennylilith ak by sa nejednalo o obdobie desiatich rokov, tipnem ti 15 😉 v afrike deti na hlad zomieraju a ty ries "najvacsiu tragediu" v celom vesmire.. tak mu kup nahubok, obojok, vôdzku a zmajstruj mu búdu, ked uz z neho chces mat psa, ktory sa ti bude vecne okolo riti krutit..

mimina00
2. mar 2015

@ennylilith no ked si ty za prvym rozchodom tak toleruj ze mal ine,on to asi nechcel skoncit,tak si za to mozes sama,nie?