Žiarlivosť zo strany priateľovej sestry

akaiko88
24. júl 2015

Ahojte, chcem sa spytat na vasu skusenost. Priatel ma velmi blizky vztah so sestrou, cely zivot drzia spolu, co sa mi zo zaciatku velmi pacilo. Zial ja toto nepoznam, s bratom sme prilis odlisni a nie sme si blizki.
Na zaciatku sme spolu dobre vychadzali, fandila nam, ale ako zacal byt nas vztah vaznejsi, tym viac zacala ziarlit. Priatel travi so sestrou z mojho pohladu dost vela casu, ale nakolko ja netravim so svojim bratom ziadny cas, neviem posudit, ci je to vela alebo malo. Prakticky viac je s nou, ako so mnou, ale stale jej to pride malo a chcela by byt s nim skoro kazdy den a zucastnit sa skoro kazdej aktivity. Vyhadzuje mu to na oci, preco travi so mnou tolko casu, pricom sa stretavame hlavne cez vikendy ( aj to je podla nej vela). Chapem, ze to moze byt pre nu tazke zvyknut si na to, ze jej uz nevenuje 100%nu pozornost ako doteraz. Otazka je, co mam robit ja, aby som situaciu zlepsila a aby sa to nezhorsilo? Som nekonfliktna povaha a vacsinou ustupujem, aby ona bola spokojna, ale nechcem, aby to skoncilo tak, ze vsetci skaceme okolo nej. Chapete ma, rada by som vymedzila zdrave hranice, co je este OK, co uz nie a aby vsetky strany boli spokojne 🙂
dakujem pekne za rady.

foraika
24. júl 2015

@akaiko88 Ahoj. Ja mam ten isty problem. Partnerovi som to hovorila, ze mi vadi, ako behá okolo svojej sestry. Vobec ma nebral važne. Tak som išla priamo za jeho sestrou a priamo som jej vysvetlila, že mi toto jej pobehovanie za nami vadí. Urazila sa, ale mame od nej aspon nateraz pokoj. Druha rada, ze partnerovi dokazes, ze si lepsia ako jeho sestra a bude lutovat, ak o teba pride. Nemyslim postel, myslim na vytvotenie pohody, ktoru nachadza u svojej sestry. Tretia rada, urob sa chuderka, a v case ked pojde za jeho sestrou, si vymysli nejaku chorobu, aby za nou nesiel. Ak pojde aj tak a nepostara sa hlavne o teba, netrap sa v tomto vztahu a ruchlo ujdi. Ona ho ma pevne v rukach a pokial ona neprestane, on sam nepochopi, ze si pre neho to najlepsie, co vo svojom zivote stretol.

dominika6
24. júl 2015

@akaiko88
nepoteším ťa,pretože ak by si mu dala na výber,vyberie si sestru..ona by ho tak zmanipulovala,že by si z toho ty vyšla tá najhoršia..poznám takýto vzťah a je to niekedy na hranici zdravého rozumu..

prego81
24. júl 2015

@akaiko88
v zivote to tak byva, ze veci ktore povazujes za problem ked mas 20 ti pridu ako totalna somarina ked mas 30. A tak dalej...
Cim skor zacnes partnera brat takeho aky je tym lepsie. Tebe by sa pacilo keby ti povedal ze mu vadi ze robis nieco co mas rada? Mne teda nie. Niekto ma s rodicmi, surodencami velmi silne puta a travia spolu vela casu. Bud sa ti partner paci taky aky je alebo si najdi ineho
A propos, nie vsetky strany su vzdy spokojne...ale taky je zivot

akaiko88
autor
24. júl 2015

@dominika6 urcite by som mu nedala na vyber bud ja alebo sestra, tak hlboko by som neklesla. snazim sa hladat inteligentne riesenie a zatial nic inteligentnejsie mi nenapadlo ako byt ticho a tolerovat to...ale prerasta mi to cez hlavu

akaiko88
autor
24. júl 2015

@prego81 zial nemam uz 20 🙂 priatel citi za nu zodpovednost, lebo nema partnera, tak to tak berie, ze sa o nu musi postarat, kym si nenajde frajera. ja mam na to iny nazor, lebo som bola vychovana k samostatnosti, aj ked som bola bez partnera, dokazala som si nakupit sama a odniest nakup domov, rovnako aj moje kamaratky dokazu taketo zakladne veci same urobit. chapem, ked ma niekto zdravotne problemy ale toto nie je ten pripad ale rozmaznanost

prego81
24. júl 2015

@akaiko88 @akaiko88
neviem aky vazny je vas vztah ale mozno je to takto dobre. Ved aj jeho sestra si raz najde partnera/partnerku (v dnesnej dobe uz musime byt politicky korektni).
Podla opisu sa zda ze priatel bude dobry partner pre rodinny zivot. Urob z jeho sestry svoju kamosku...ak vas vztah prerastie do manzelstva a budete mat deti tak to bude pekne mat taketo mile vztahy 😉
S priatelom sa o tom rozpravajte, ale nevycitaj mu jeho vztah so sestrou. Este porozmyslam nad tym inteligentnym riesenim ktore hladas 😕

akaiko88
autor
24. júl 2015

@prego81 dakujem, take nieco by som chcela dosiahnut 🙂 musim na sebe aj ja popracovat, mozno byt asertivnejsia, lebo nevyslovene vyctiky su horsie ako spravne nacasovana konsktruktivna kritika

natalym
24. júl 2015

Tak zrovna nákup jej nosiť nemusí. Normálne mu to povedz, ale tak pekne, že aj Tebe by padlo dobre, keby Ti odniesol nákup.

jolinka
24. júl 2015

zoznam priatelovu sestru so svojim bratom , ak nie je zadany 😉 😉 mozno si padnu do oka a ty budes aj s bratom castejsie aj s buducou svagrinou pomenej 😅 😅

prego81
24. júl 2015

@natalym
@akaiko88
nabuduce ty a priatelova sestra spolu na nakupy a priatel nech nosi tasky 😀

foraika
24. júl 2015

@prego81 V mojom pripade sestra mojho partnera bola vydatá a predsa stale otravovala mojho partnera. Pomohol mi samotny rozhovor s jeho sestrou. Jej manzel bol ťuťmak. Zhorsilo sa to, ked sa im narodilo dieťa. Otca nemali, tak videla otca vo svojom bratovi. Rozhovor s nou pomohol.

akaiko88
autor
24. júl 2015

@foraika mozem sa spytat, co konkretne si jej povedala?

prego81
24. júl 2015

@foraika
ťuťmak 😀 Uz davno som to nepocula, a snad ani nikdy nevidela napisane 😀 😀 😀

nikuska744
24. júl 2015

@akaiko88 a koľko má jeho sestra rokov a tiež tvoj priateľ?

akaiko88
autor
24. júl 2015

@nikuska744 nechcem upresit vek kvoli anonymite , ale vsetci zucastneni sme v pracujucom dospelom veku

foraika
24. júl 2015

@akaiko88. Poprosila som ju, aby svojmu bratovi prišla navariť, trošku popratať. Spytala sa, prečo jej hovorim take veci. Odpovedala som, že on nemà čas, lebo väčiu časť svojho volna travi s ňou a s ňou rieši jej problemy, jej dieťa, svoj volny čas. Že on mňa už nepotrebuje.
Takže niečo v takom zmysle. Už som stracala nervy. Aj keď sme sa všetci spoznali, mali sme sa radi ako rodina,ale potom sa to trošku pokazilo, ale dnes sa to opäť dáva do normalnych kolají. Aj ked jeho sestre naznačim, ze sme ako kamaratky, začne znova doliezať aj za mnou. Lebo sama vela znamich nema.

foraika
24. júl 2015

@prego81 Ako by si slušne nazvala muža, ktorý sãm je lenivý?

maria1989
24. júl 2015

@foraika nazvala by som ho jednoducho muž 😀 😀

prego81
24. júl 2015

@foraika
lenivca by som nevolala tutmak. Tutmak je taky jednoduchsi typ muza, babrak. Ako ten Fero v seriali Kolabs. A ten nie je lenivec.
Ja som reagovala v tom zmysle ze som to uz dlho nepocula. Nezijem na SK
Lenivec je lenivec

bonaqa2013
24. júl 2015

A to ja do postele sa Vám bude tisnúť? Mne to pripadá prinajmenšom zvláštne 😒 😒

miriam11
24. júl 2015

@akaiko88 mala som kedysi taký 4 rocny vztah. Akokolkvek som sa snazila a on mi vsemozne tvrdil, ze ma miluje, viac miloval svoju sestru. Tak si vedeli suskat, rozpravat pomaly ako milenci 😀 😀 😀 . Jedneho krasneho dna som ukoncila svoju etapu zivota s nim, on sa dlho z toho nevedel spamätať, ale vedela som, ze vzdy by drzal stranu jej, liezlo mi to pekne na nervy. Chapem surodenecka láska, ale netreba to prehanat. Daj pozor, aby si nebola vzdy na tej druhej strane.