Aké chlapčenské meno máme vybrať?

ninien27
26. máj 2015

Mam velku dilemu zienky cakame druhe babatko a do minuleho tyzdna to bolo dievcatko tak sme vybrali k prvorodenej dcerke Ninke meno Emka aby boli obe priblizne rovnako kratke. No zrazu je z toho chlapec 🙂 a ja som v koncoch :D poradite mi nejake? Viem ze je vela krasnych mien no asi potrebujem nakopnut. Dcerka je teda Nina (12.7) a narodila sa 27.7 takze narodeniny aj meniny ma v jeden mesiac co nebolo v plane kedze termin bol az 28.8 🙂 a teraz mam termin 13.9 tak rozmyslam nieco okolo toho datumu aby to mali nejak rovnako

lilimoni
26. máj 2015

Take celkom pekne septembrove meno je Matus 🙂 ale ani Michal nie je zle 🙂

bonaqa2013
26. máj 2015

Nikolaj, Maximilián - Maxi, Matej, Daniel,.....

bea_trix
26. máj 2015

ved chyt do ruky kalendar a kukni ake su septembrove mena

mirkabl
26. máj 2015

Ja by som sa skôr zamerala ako meno pasuje k priezvisku. Treba si predstaviť cele napisané meno na vizitke alebo dverách kancelarie. Nám to pomohlo 😉

iwesska
26. máj 2015

Keby si chcela aby malemu nebolo luto, ze mala oslavuje vsetko v jeden mesiac, tak moze oslavovat spolu s nou ked bude Daniel 21.7 😀 Nasmu sme lepsie vybrat nemohli 🙂

katrinka8
26. máj 2015

Miško - to je v septembri 😉 My máme Tomáša, to je v marci.

bajana
26. máj 2015

Skús pri výbere mena nebrať ohľad na dcéru. Deti budú deťmi len chvíľu a meno sa dáva na celý život
..

safranca15
26. máj 2015

Alex

veronika1402
26. máj 2015

Budem sa opakovať,ale ja naozaj nemôžem z tých "ohukanych" mien ako Adam,Tobias,Matias,Samko,Jakubko a spol.no tak týmto sa vyhni,a všetko ostatné je super.Kamoska má Samka a minulé sa smiala,že chodí na hokej,v skupine je 10 chlapcov a z toho 7 Samkov!Mne osobne sa pači Ondrej,Andrej,Michal.

snopkulka
26. máj 2015

Mne hneď napadli mená našich dvoch - Samuel a FIlip - obaja majú meniny koncom augusta 🙂

zojaaa
26. máj 2015

Andrej, filip, martin

jantyy
26. máj 2015

Najkrajsie meno pre chlapca, ktore znie krasne aj ked je uz z neho muz je Richard 🙂

a1cibulka
26. máj 2015

my sme to pri oboch robili tak, ze sme vypisali z kalendara chlapcenske mena, ktore by pripadali do uvahy vo forme zoznamu pod sebou, a potom sme postupne kazdy vyciarkli jedno, az zostalo posledne, ktore obom vyhovovalo najviac... a potom su aj sialene herecky, ktorych deti sa volaju ako ovocie alebo zelenina, svetadiely ci staty a podobne....

sari24
28. máj 2015

Pri výbere mena by som sa neriadila tým, že kedy má meniny - aj keby ich oslavoval v rovnaký deň s narodeninami. Ale tým, či pasuje k priezvisku, či sa nám rodičom páči, či nie je otrepané, divné, či by sa mu deti nesmiali, k slovenskému priezvisku by som nedávala zahraničné meno, keď tak medzinárodné. To sú hlavne faktory, ktorými by som sa riadila pri výbere správneho mena. Záleží len od teba, čo sa ti páči, my ti tu diktovať nebudeme snáď a určovať meno tvojmu synovi 😝 Ale ak už ten september tak jedine pekné je tam Matúš a Michal.

jeennyv
28. máj 2015

Aj ja som toho nazoru, ze v prvom rade vyberat meno k priezvisku.....lebo niektore kombinacie su take, ze sa deti zapotia pri ich vyslovovovani a pisani a podla mna musi to aj cloviecikovi pasovat, ze ak sa na neho po porode pozries, tak si povedat ano je to napr. oliverko...pre mna je to absolutne nepostatne, aby mal vtedy a vtedy meniny, podla mna je skor potesujuce, ked to clovek nema naraz, skor si to uzije, aj deti s pozornostou darcekmi a tak, nez ma vsetko vybavene za 1 mesiac ci den a potom zas cakat rok 😀

mircalla
29. máj 2015

Filip - medzinarodne meno, meno panovnikov a neda sa spotvorit, meniny ma 23.8.