Čo kúpiť ako svadobný dar?

borona
4. júl 2013

Ahojte dievcata. Mozete mi, prosim, poradit nejaky svadobny dar? Za 3 tyzdne ideme na svadbu sesternici a stale netusim, co jej kupim. Viem, ze sa casto davaju peniaze, ale mne sa to pre nu nepozdava. Radsej by som jej dala „nieco“ ale nie vec do domacnosti, lebo to nepotrebuju. Nemate nejaky napad?

mimka11111
4. júl 2013

@borona tak to by teda zaujímalo aj mňa 😀 , možno ideme na svadbu tej istej babulky 😉

mummy01
4. júl 2013

@borona ja sa vzdy pytam nevesty,tiez nerada davam peniaze.

koralinka
4. júl 2013

ja som dostala od jedných lampu - korytnačku 🙄 😀 😕 akože UPLNE vážne vám hovorim skoro som odpadla - a to sme každému povedali že chceme peniaze.....

my sme ešte domácnost vlastnu nemali tak sa mi zišli ešte dary čo som dostala - sadu tanierov+šálky, príbor, misky a také, pokial už má domácnosť tak im daruj napr. pobyt na nejaký víkend/dovolenku, poukážku na spoločné masáže, wellnes alebo poukážku na nákup kvetin+príslušenstva napr. - to by som teraz potrebovala ja :D alebo poukážku na nákup do detského obchodu a pod

stanislavao
4. júl 2013

no neviem, ale ked nie peniaze a vybavenie domacnosti, tak co? nejaku peknu drevenu sosu, obraz, deky, postelne navliecky, je to vasa sesternica, vy musite vediet, co sa jej paci, alebo co by chcela. opytajte sa jej.

michellka85
4. júl 2013

@koralinka mas fakt dobre napady, wellnes pobytov je na tych zlavovych strankach vela 😉 a toto s tou korytnackou 😀 😀 😀

alebo im dajte nejaky zazitkovy darcek - let balonom a pod 😎

katren
4. júl 2013

@borona rovno sa jej opytaj......my ideme v septembri tiez a mam po probleme....rovno povedali co chcu 😉

jaaty
4. júl 2013

ja zyknem "kúpiť" darčekovú kartu. Sú v hodnote 50 alebo 100 eur, nie sú to peniaze priamo, použije sa na nákup čohokoľvek. Karta je pekná v darčekovom obale 😉

magica78
4. júl 2013

ak nechces dat peniaze ,a ked sa jej opytas a odpovie ti ze jej to je jedno , ja by som kupila nejaku poukazku nech si kupi ona ked tak alebo nejaky zazitok welnes,.. podla toho kolko chces investovat , jednoznacne ziadne pracholapace a obrazy ,viem z vlastnej skusenosti ked som mala svadbu tolko hovadin sme dostali ,a priznam sa ani vymysli do odmacnosti typu obedova suprava ,mixer,... lebo kazdy chce nieco ine a keby som ja dostala napr. pekaren na chleba nejaku lacnu tak by som ju posunula dalej a darovala nie kvoli cene ale kvoli typu aky ja chcem , lebo ja napriklad som chcela taku co robi dzem aj bagety, alebo mi kupili robot ktorý som nikdy nevyuzila :/

ywet72
4. júl 2013

na svadby ešte zvyknu nosiť tie plienkové torty - aj tuto to tuším baby robia a predávajú

ichbinich
4. júl 2013

Suhlasim s @michellka85. My sme od manzelovho brata dostali let balonom a je to super!!! Stoji za to vstat v lete za svitu a zazit to! 🙂

My sme vyslovene povedali, ze chceme "sponzoring", vybrali sme si pekne LR rucne, ehm, ustne 😉 fukane pohare, teda celu seriu. Mali sme dovtedy iba kajedake pozbierane. Tak na to sa nam pozbierala rodina. Lebo inak sme mali zariadeny cely byt aj kuchynu, iba pekne pohare na vino nam chybali.

Od kamosov sme tiez dostali super darcek: kurz u kucharky Johanny Maier, ktora patri medzi svetovu spicku. My s manzelom sme znami tym, ze dobre varime a pecieme, a aj nase narodeninove party boli legendarne. Tak si toto vymysleli a poskladali sa. My sme si este doplatili degustacne menu a este noclah. Zazitok na cely zivot pre tych, co to vedia ocenit!

Ale najlepsie bude fakt sa na rovinu spytat 😉

katren
4. júl 2013

@ywet72 plienkovu tortu??? a na co im bude, ak sa este na babo nechystaju???? a popravde, ja by som sa tiez nepotesila plienkovej torte.... 😒

katren
4. júl 2013

@borona podla mna si sa mala skor spytat na www.mojasvadba.sk, tam je veeeeeeeela nevesticiek a budu ti vediet dat viac rad 😉
teda podla mna 😉

ukana
4. júl 2013

@ywet72 to sa podla mna nosí skor bábatkám tie plienkové torty, niektoré páry sa hned nechystaju mat deti, mohlo by to byt skor trápne... 😒
u nás sme dostali zoznam, kde sme si našli čo onkrétne chcu mladomanželia, jeden to organizoval, aby sa nekupilo niečo dvojmo...
podla mna niečo do kuchyne,, menši spotrebič, pekné poháre na víno biele aj červené, príbory, alebo nejaké wellnes, ja by som dala darčekový poukaz...

hajajanka
4. júl 2013

@borona Ja som dala svadobny album a ram na svadobnu fotku.

sintra
4. júl 2013

Co sa tyka svadobnych darov, uplne najlepsie je sa rovno porozpravat s buducimi manzelmi, co potrebuju a chcu a podla toho sa zariadit, nie kupovat somariny ako drevenu sosku a podobne.
Mne sa najviac pacilo, ako to vyriesil jeden znamy minuly rok - vytvoril webku, kde dali asi 20 tipov na svadobne dary vratane linkov, kde sa to da kupit. Boli tam polozky od 20 do 400 Eur, takze vybrat si mohol kazdy podla svojich moznosti. Aj my sme tak vybrali, zavolali osobe, ktora to mala na starosti, ci to nekupuje uz niekto iny a bolo vybavene. Takto sme my mali istotu, ze kupime vec, ktora druhu stranu potesi a oni zas, ze nedostanu nepotrebne blbosti a lapace prachu.