Jedálniček na oslavu prvých narodenín

03anett09
14. aug 2012

ahojte baby chcela by som poradiť aký jedálníček mám spraviť na oslavu mojej dcérky vicinky bude mať 1 rok a vobec neviem co mám nachysať prosím pár rád 🙂

zuzana581
14. aug 2012

No my keď sme mali oslavu 1. narodenín, tak malý už jedol v podstate všetko čo my a na oslave boli okrem väčších detí z rodiny, len dospelý, takže sa urobili klasika rezne, misy ruského vajca, zeleninové a syrové misy, nejaké pomazánky.. nás je vela, takže jedla býva vela.. Mohla si dať diskusiu, namiesto otázky a mohla si sa zapájať do odpovedí.. Ťažko je poradiť, keď nevieme okolnosti, alebo čo tvoj malý papa a nepapa.. Hlavne nachystaj riadiky, a baloniky, poháriky s jeho oblubenou postavičkou.. A na tortu napríklad aj prskavku, to sa deťom páči.. Niečo velmi veselé a z čoho je vela bordelu, napríklad konfety 😀 my sme mali také tie zatočené slížiky (neviem ako sa tomu nadáva) a to sme hádzali a malý to trhal.. tešil sa..

03anett09
autor
14. aug 2012

Ano ? No variť nebudem obed ja iba také studené jedlá 🙂 ale ďakujem za radu 🙂

vevarik
14. aug 2012

ahoj, no my sme mali na oslave samých dospelých u nás doma, takže sa robili chlebíčky v tvare lienok, rôzne šaláty, rezne, a pod. každý si našiel to čo chcel a čo mu chutilo 🙂 a malý si vždy uždibol z chlebíčka zeleninku a bol šťastný, a on papal to, čo mal navarené pre seba 🙂 samozrejme torta nechýbala 😉 inak to bolo skôr o výzdobe (servítky, poháre, kresby na stenách, girlandy 😀), kedže detská oslava, takže macko pú u nás bodoval 🙂 neviem, či budeš mať aj iné detičky na oslave alebo nie 🙂 😀

03anett09
autor
14. aug 2012

@vevarik Nie, nie u nás bude akorát 8 ročný chlapec a 4 mesačné dievčatko ,ale inak všetko budú dospelí 🙂 a prosim ťa kde si nakupovala tie poháriky atď?

zuzana581
14. aug 2012

Jáj, už je to diskusia 🙂 tak potom urob len tie misy ovocné, zeleninové, nejaké syry.. ja som na poslednej oslave robila pinguinov a lienky na chlebíčkoch.. Našla som obrázky na internete a velmi sa mi to zapáčilo. Malo to aj uspech.. tu je foto..

03anett09
autor
14. aug 2012

@zuzana581 to je krásne a o z čoho si robila ?

katren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana581
14. aug 2012

Pinguin: na spodok dáš kružok mrkvy, do ktorého vyrežeš trojuholník, aby to vyzeralo ako nožky, potom dáš mozzarelu, ale takú čo je balená po bobulkách. Krídla a hlava sú z čiernej olivy, zobáčik mrkva.. Zhora zapichneš špáratko, až po spodok.. krídla sú len tak prichytené volne pod hlavičkou a držali dobre.
No a lienky: polovička cherry paradajky, bodky sú z kaviaru a hlavička je z polky čiernej olivy

03anett09
autor
14. aug 2012

@katren ty si aka si moc chytrá nie ???:D

03anett09
autor
14. aug 2012

@zuzana581 ďakujem pekne ale je to nádherné 🙂

katren
14. aug 2012

@03anett09 nie, len som si precitala pravidla fora

zuzana581
14. aug 2012

@03anett09 nemáš za čo

03anett09
autor
14. aug 2012

@katren dobre tak si čitaj ďalej .

vevarik
14. aug 2012

@03anett09 no tak to sa 8 ročný už naje s vami a malá bude mať svoje 😀 dá sa to kúpiť hocikde vo väčšom obchode, ja som to kupovala v tescu a teraz som videla leták z hypernovy tak to tam budú mať teraz také veci 😀 aj slamky dokonca 😀
@zuzana581 aj ja som presne také lienky robila 😀 malo to obrovský úspech u nás 🙂

03anett09
autor
14. aug 2012

super ďakujem tak nejakú tú inšpiráciu už mám :D🙂

zuzana581
14. aug 2012

@03anett09 😀

03anett09
autor
14. aug 2012

@zuzana581 čo sa smeješ???🙂🙂🙂🙂

eeffka
14. aug 2012

@zuzana581 jeeeej to je uzasne, sice nejem ani olivy ani kaviar,ale nejak to uz vymyslim, cim to nahradim 🙂 ti tucniaci su bombovi

zuzana581
14. aug 2012

@eeffka no inak ani ja nejem olivy, ale hostia našťastie áno. 🙂 Aj keby nie, tak aspom pár ako dekorácia je to super.. sú naozaj peknučký..

zuzana581
14. aug 2012

@eeffka možno by sa to dalo nahradiť bobulkou tmavého hrozna napríklad

eeffka
14. aug 2012

@zuzana581 ano hrozno ma napadlo, mrkvu vymenim za toustovy chlebik a kaviar za potravin.farbu 😀 a bude to , vymenim ich vlastne celych 🙂 ale to nevadi napad je uzasny

zuzana581
14. aug 2012

@eeffka daj potom foto 🙂 Inak na pinguinoch nie je kaviar, ten je len na lienkach.

vevarik
14. aug 2012

@eeffka ja som namiesto kaviaru nadrobno nasekala čierne olivy 🙂

03anett09
autor
14. aug 2012

@vevarik to je asi lepší nápad 🙂

bubo1104
17. aug 2012

@zuzana581 idem spraviť tých tučniačikov aj lienky len tak pre radosť , aj keď nič neoslavujeme . Veľmi sa mi páčia , super nápad

zuzana581
17. aug 2012

Inak baby, keďže deti majú radi párky a špagety 🙂 tak vám sem hodím jednu inšpiráciu 🙂

nanna6
23. sep 2013

@zuzana581
ahoj zuzanka,veľmi pekne ďakujem za vynikajúci nápad,môj malý je blázon do lienok a pingvinov 🙂 Práve hľadám nejaké nápady na oslavu 2 narodenín a toto je skvelé,mala by smom otázočku,s čím si urobila tie čierne bodky na lienkach 😅

zuzana581
23. sep 2013

@nanna6 Ďakujem ti 🙂, ale nebol to môj nápad, aby som si to neprivlastňovala.. Našla som to na internete.. Tie čierne bodky som urobila s čiernym kaviarom.

cheveux
2. dec 2015

@zuzana581 ročnému dieťaťu ponúkať parky- dost husté 🙈