Kedy začínate s vianočnou výzdobou?

lulla89
16. nov 2012

je podla vas skoro na vianocnu vyzdobu napriklad na oknach?

bubelko
16. nov 2012

v prvu advetnu nedelu. teraz je pre mna este skoro 😉

jaruska74
16. nov 2012

asi na mikulasa 🙂

monika15
16. nov 2012

no baby u nas uz ludia bezne maju stromky zapnute..... jak sa prechadzame s malym ta len kukam jak puk ze co to ma byt....
lenze u nas uz 26. decembra ich vyhadzuju pred dom.... takze ani necudo.....
ale podla mna to hlupost.....
ja som vzdy davala vsetko aj strom kolo 22-23.12 ale tento rok dame skor 🙂) troska... L🙂

aduskatt
16. nov 2012

den pred vianocami...............lebo ma neskonale jeduje, ze v obchodoch uz v oktobri, aby nahodou neprisli o biznis

simca06022011
16. nov 2012

vyzdoba okolo mikulasa (ak vobec), stromcek 23.12...a ine vetvicky a podobne veci tiez az 23.12.... to je psycho ze teraz uz stromceky a vyzdoba "strasi" od konca oktobra niekde 🙂))) a stromcek sa vyhadzuje/sklada po silvestry - dakedy po kraloch, ale skratili sme to... lebo normalne opadavaju a to potom je hroza, cely rok to vysavat 🙂))

lienka9933
16. nov 2012

Výzdobu na okná by som dala tak koncom novembra alebo až začiatkom decembra, a stromček staviame prvý decembrový týždeň.

stellamaris
16. nov 2012

ja zdobim pred prvou adventnou nedelou a myslim,ze to staci....naco skorej zdobit 😉 niektori u nas uz zacinaju teraz s vianocnou vyzdobou,neviem preco....

yennn
16. nov 2012

Nepatrim k ludom, ktori nadavaju na obchodne retazce za to ze v strede oktobra pripominaju vianoce, aspon ludia nezabudnu 😝 Osobne tiez tento rok vyzdobu nachystam skor, nielen poslednych par dni, aby som si ju aj stihla uzit. No ked som vcera cestou do obchodu uvidela v jednej zo zahrad rozsvieteny strom, zarazilo ma to - ved je este nadherna jesen...
Myslim ze tak ako zacina advent, je to optimalne 😉

blumka
16. nov 2012

vyzdobu zacnem robit ako zacne advent. a stromcek asi tak tyzden pred Vianocami

bobocka
16. nov 2012

v noci z 23-24.12.maly sa ide zjasit ked sa rano zobudi a byt vonia vianocnym pecenim a stromcek svieti.to vsetko ma predsa na svedomi dedo mraz a nie rodicia 😉

miskakyska
16. nov 2012

...nezdobím..má byť tma 😀

zuzzuli
16. nov 2012

Ja zacinam domcek postupne zdobit od prvej adventnej nedele t.j. adventny veniec + letne aranzmany vymienam za vianocne a stromcek zdobime najskor 22. alebo 23.12 🙂

rebeka25
16. nov 2012

byt zdobím prvú adventnu nedelu, a stromček sa stavia 24.12.

mecenga
16. nov 2012

no ja asi na Mikuláša, a stromček asi týždeň pred vianocami. Inak by som začala aj hneď, deti sa s toho strašene tešia. Majú obrovskú radosť zo svetielok atď. 😀

snopkulka
16. nov 2012

začiatkom decembra, zatiaľ nakupujem o106 😀

anndrea
16. nov 2012

Ja mám rada Vianočné sviatky a vôbec mi nevadí ani výzdoba v obchodoch, deťom sa vždy rozžiaria očká ked vidia tie krásne predvianočné výzdoby v supermarketoch a aspoň nám je veselo a tešíme sa spolu na Ježiška a darčeky 😉 ja zdobím postupne, adventný veniec v prvú adventnú nedeľu, dom a okná vysvietené tak od 17.decembra a kedže je teraz štedrý večer v pondelok tak stromček urobíme v sobotu, nech máme krásnu predvianočnú náladu. Nie som gýčová, ale prečo si neurobiť radosť a netešiť sa s rodinou a deťmi, žijeme len raz 😉

mukiii007
16. nov 2012

výzdoba v dome v prvú adventnú nedeľu, stromček okolo 22.-23.

radlinka
16. nov 2012

Podla toho ako sa citis, ked mas radost z toho co robis a paci sa ti nazdobeny byt, tak preco nie ? Mne to osobne nevadi, zavisi aj od krajiny kde sa clovek nachadza 🙂 Ked je vonku krasne, slnecno a jesenne farby su neskutocne nadherne vsade naokolo, tak mam chut si to caro jesene predlzit hoci aj do Vianoc a nastartovat az vo Vianocny tyzden. Ale pokial je vsade zima, hmlisto a nechutne, tak mam chut zdobit a skraslit si domacnost. Takze je to o pocitoch a okolnostiach.
Paci sa mi advent, priprava, zdobenie, vsetko co k tomu patri, aj ten 4-tyzdnovy post a dlho ocakavane Vianoce. My sa vzdy ladime uz od Katariny, sv. Ondreja, dalej to startuje vsetko v 1. decembrovy tyzden, kde je vela pranostik a znamych mien s tym spojenych a u nas sa v rodine december velmi traduje a kazdy den sa robi nieco zaujimaveho.
Pre mna nieto divu si nechat napriklad Vianocny stromcek do 2.februara - HROMNICE, kdezto ludia zalamuju rukami a hovoria ze uz je davno po Vianociach. 🙂 😀 Takto si vzdy to krasne tajomnstvo odnasame az do februara, ktory je nudny, chladny a po tych krasnych sviatkoch chyba v domacnosti ta atmosfera, takze sa vzdy citime fajn, ked si to caro tymto sposobom zachovame 🙂

huxy
16. nov 2012

prvú adventnú nedeľu adventný svietnik do obývačky,ďalší do kuchyne,zvončeky na dvere.buď na mikuláša,alebo až v polkde decembra vyzdobím ostatné izby - svetielka, malé stromčeky, nálepky na okná.a veľký stromček pár dní alebo deň pred štedrým dňom.

liwka
16. nov 2012

výzdobu začneme dávať v prvý adventný víkend a s malou do Vianoc ešte dozdobíme (tento rok to budú naše prvé Vianoce vo vlastnom domčeku, tak dúfam, že budú nezabudnuteľné), stromček tesne pred Vianocami a u nás zostáva stromček aj do Veľkej noci...je to fakt extrém, ale keď mne je tak ľúto "odzdobiť" ho, keď je taký krásny🙂))))

nonika
16. nov 2012

na Mikulasa, kedze vtedy ma starsia narodeniny 😉 😉 😉

lulana79
16. nov 2012

ja už som dala nálepky na okná - snehové vločky... to je zimná výzdoba, nie vianočná, tak si myslím, že to nie je prehnané... zvyšok asi na Mikuláša 🙂

jaja28
16. nov 2012

na 1.adventnu nedelu, uz sa tesim, vcera - dnes umyvanie okien, dame dnes s malou nalepky...... jaj to bude radost v jej ockach, milujeme vsetko co sa tyka vianoc vseeeeeeeetko 🙂 🙂 🙂

lucka1987
16. nov 2012

tiez prvu adventnu nedelu.. nie vsak upne vsetko. kazdy den vytiahnem nejaku dekoraciu.. a cca od 13 dec, zacinam s pripravami na Vianoce tak na 100 % . teda zacinam piect a premyslat ake bude vecerne menu a tak 😉

euka210
16. nov 2012

par dni pred Vianocami...urcite podla mna nie skor, ako na mikulasa

carmella
16. nov 2012

stromcek az 24 decembra rano

zuzi0911
16. nov 2012

Na prvu adventnu nedelu venec a nejaka vyzdobicka a ostatne 23. vecer.

didulka85
16. nov 2012

Koncom novembra... Co som pokupila teraz, to uz mam vylozene.

veronika254
16. nov 2012

ozdobky zacneme uz postupne krpata sa uz nevie dockat..... a ze aby nas mikulas s jeziskom nasli.....stromcek robime s tatom 23 v noci lebo unas ho nosi jezisko 🙂

aymee
16. nov 2012

Nám sa minulého Vianoce podarilo robiť vianočnú výzdobu 24.12 o 16.00 keď som došla z práce 😅 😀 skor nebol čas.
snad tohto roku aspon den pred viancoami stihneme