Lacná svadba pre 30 až 40 ľudí

8domcatko888
14. mar 2014

Ahojte s priatelom chceme svadbu vzdy som chcela velku svadbu ale kedze nam to financne nevychadza tak bude mensia. Okolo 30-40 ludi. Mali ste niektora tolko ludi? Kolko vas to vyslo? Chcela by som sa stat do rozpoctu 1500e ale asi nemozne ze? Samozrejme myslim bez satov, obruciek a pod. Bola by som velmi vdacna ak by ste mi napisali nieco o vasej svadbe rozpocte a podobne. Samozrejme za kazdu radu kde a ako usetrit budem velmi vdacna. Nechcem drahu svadbu ale zase nechcem ani aby to vyzeralo nejak chudobne.., 😵 dakujem

ifkael
14. mar 2014
charluc
14. mar 2014

ahoj,ja si myslim,ze sa to da 🙂 mna vysla aj zo satamy,krojom a tym vsetkym,okrem obrucok a hudby zivej okolo 30 000 sk vtedy este sk,a bola krasna a super sa ludia bavili ,vies nie vzdy je drahe aj pekne ,ale da sa to 🙂

euka210
14. mar 2014

no my sme mali cca 50 ludi a potom este kamosi prisli. A myslim, ze na jednu stranu to bolo urcite pod 1000e (aj s obleckom a obruckami...to boli najdrahsie polozky 🙂 )....musela by som hladat od toho papiere.

sono2
14. mar 2014

Moja mama platila 5rokov dozadu v hotely za 23osôb 20tisíc korún 10tis alkohol zákusky 3tis takže myslím, že by si sa zmestila isto myslím že moc nezdraželo. Mala som v tom výzdobu a tri chody. uf. To sa nezmestíš. To je 1.100euro. A žiadny luxus hej. Normálna svadba. Myslím za chod 600korún. No a obrúčky stáli 1.200euro. Šaty myslím aj na auto a tak 200 a fotograf 5000korún. Ateliér neviem a auto platila svokra. Som to tu miešane euro koruny písala. A ešte kytica bola drahá myslím s výzdobou 4000tisíc. No ja myslím že aj šaty a všetko potrebuješ 3tisíc.

katharrina
14. mar 2014

nasa skusenost je zas taka, ze ti hostia ta zas tak moc nestoja. Jedlo sa da vybrat aj lacnejsie a nemusi byt zle a tak tiez alko, nealko a kolace. 🙂

jasminka7
14. mar 2014

@8domcatko888 ono nejaka cast penazi sa Ti vrati -- hostia vam budu davat dary ...

sugarfree999
14. mar 2014

@8domcatko888 ja som mala svadbu pred pol rokom a mali sme prave 40 ludi... my sme mali vyssi rozpocet, ale urcite usetris na:
- pozvankach (ja osobne som zatazena na taketo "papiernictvo", takze ja som si dala na pozvankach zalezat, ale urcite si mozes pozvanku urobit aj doma sama na pocitaci)
- doprave - urcite sa svadba da robit aj bez svadobneho auta - napriklad my sme ziadne nemali a vobec nemam pocit, ze to bol pruser. A vyberte miesto svadby tak, aby ste nemuseli platit extra vydaje za dopravenie rodiny - neplatte autobusy atd, nech sa kazdy dopravi sam
- neplatte hostom noclah
- svadobnu hostinu mozete ponat uplne inak - napriklad ako grilovacku na nejakej velkej chate, to vyjde isto lacno. ale ak chcete klasicku svadbu, potom si myslim, ze sa to tiez bude dat, ked ako jedlo vyberiete len klasicke slovenske jedla ako rezne, prasiatko, atd...
- neobjednavajte prilis vela kolacov - ludia to casto dost prestrelia s odhadom a vela toho ostane,.... len svadobna torta stoji 200 eur a z tej nakrajate milion porcii, takze tych kolacov naozaj netreba vela
- nedavajte vysluzku kolace+flasa alkoholu, ale len nieco male lacne a napadite - pernicek s vasimi menami, magnetku a pod. mne sa taketo vysluzky nepacia, ale ked treba dat pozor na rozpocet, je to idealna volba
- neobjednavajte si kameramana. nie je nutny. vobec.

Naopak si daj pozor a nesetri na kapele / DJovi - uz som zazila svadbu, kde to podcenili a bol to pruser, hostia odisli domov este pred polnocou, lebo umierali od nudy.

A este jedna rada: vela ludi voli svadbu v kulturnom dome, lebo je to lacne. Casto vsak nie su vnutri pekne, resp posobia neutulne ako hala a tym padom je treba vela vela investovat do vyzdoby. Ovela vyhodnejsie bude vybrat si peknu utulnu jednoduchu restauraciu, ktora bude schopne vyzerat aj sama o sebe, takze bude stacit len minimum vyzdoby.

janulienka85
14. mar 2014

Ahoj nas vysla v roku 2011 s 50 hostami v Ba 10 000eur ...ale je to individualne vsetko zavisi od toho aku mas predstavu a aka si narocna

briketa
14. mar 2014

@8domcatko888 ked si pozries Pinterest, su tam stovky napadov ako si sama vyrobit ozdoby, kyticky, aj kyticu, pozvanky, dakovne pozornosti a velmi originalne za zlomok ceny kupovanych

slniecko154
14. mar 2014

@janulienka85 10 000 eur za svadbu.. 😲 pane na nebi.. ved to je sialene

masinka
14. mar 2014

@8domcatko888 neviem posudit ci je ta suma realna, ale myslim, ze ak naskrabes na "mensiu" svadbu - , tak uz kludne mozes urobit aj "vacsiu" ak po tom tuzis - totiz pri prepocte na pocet hosti vyjdu vacsie svadby lacnejsie, a viac vyzbieras na daroch..... (mensou svadbou myslim tych spominanych 30-40 ludi, vacsou trebars 100, tu neporovnam svadbu s 2 svedkami a 25 ludmi, to je o niecom inom).
totiz vacsinu rozpoctu zaplatis za ten "pausal" ktory sa neodvija od poctu hosti -
saty, obrucky, kytica, uces + makeup, auto, fotograf, kamera, hudba, tlac oznameni a pozvanok, prenajom miestnosti....
to mas minimalne polovicu sumy.... samozrejme s kazdym daslim hostom ti naklady trosku stupnu o jeho jedlo a vysluzku, ale zase aj viac darov dostanes.

my sme mali svadbu v BA pred 9 rokmi s cca 90 hostami a vysla na cca 3500 EUr....

masinka
15. mar 2014

@sugarfree999 u nas deti vo veku okolo 2-3 rokov milovali DVD zo svadby, denne ho pustali aj viackrat - bola tam super hudba, tak pri tom tancovali a vytesovali sa z kazdej znamej tvare co tam videli 😀 takze u nas tych cca 300 EUR za kameramana bola naozaj dobra investicia 😀

a inac by som doplnila - neviem odkial je nadejna nevesta, ale ja som vela usetrila aj na satach - tu v BA pytali za pozicanie okolo 300- 400 EUR, ja som si pozicala v Galante a tam som mala za 100 EUr aj zavoj, kabelku, sperky, rukavicky.... akurat sme dalsich cca 50 EUr prejazdili ked sme ich boli skusat , pozicat a vratit.....

a k tej zabave - mali sme DJa a starejsieho, takze zabava bola super az do rana do stvrtej a ani to nebolo take drahe, kazdy dostal okolo 100 EUR.

petuska1245
15. mar 2014

@8domcatko888 Ahoj, podľa mňa by to možné bolo, ak máš na to dostatok času...Ja som sa vydávala v januári bolo to na rýchlo všetko za 1 týždeň a len pre 18 ľudí ale celá svadba so všetkým nás vyšla cca 2100 € ....
ale ušetrili sme na:
-kameramanovi (kameroval starký), fotografovy (nepotrebovali sme nejaké umelecké fotky a normálne ti spravý hocikto z rodiny) a za nich je pekná položka takže to dosť ušetrené
-pozvánky som si urobila sama
-nestarala som sa o to kde kto bude spať, ale mali sme jedného šoféra a ten každého odviezol domov(alebo kam chcel)
-šaty som mala požičané viac menej zadarmo, len som ich dala do čistiarne
-"švédsky stôl" žiadne obložené misy, ale pekne rezníky, stehienka, šalát atď (by si sa čudovala ale všetko padlo) a chlebíčkov bolo fakt minimum a tie sa ani všetky nepojedli, takisto koláče, ostali po stoloch a čašníci ich potom povyhadzovali
-a nájsť hlavne výhodnú a dobrú sálu, nás večera aj s kapusticou vyšla 12,50 na osobu a za sálu sme platili 10€ na hodinu takže celá reštika stála 370€, je najlepšie hladať reštiku kde si môžeš doniesť vlastný alkohol(akcie v obchodoch sa dajú parádne vychytať), nealko, koláče a všetko okolo...
- a ušetriť sa dá aj na kozmetičke mňa malovala sestra
-ušetrili sme aj na DJ, aparatúru nám zohnal švagor aj so svetlami a pesničky sme si nachystali sami
Takže držím palce 🙂

terezka1947
15. mar 2014

@8domcatko888 zalezi na tebe...ale da sa to....je to aj o troske sikovnosti a napadoch....a ani svadobni hostia nebudu ukrateni o nic,co byva na super drahych svadbach...

sue
15. mar 2014

Zalezi od toho,aku mas predstavu 🙂 my budeme mat svadbu 2(my) +4(svedkovia,hostia🙂) a vyjde nas cca 500€+530€ obrucky 🙂 150€ boli moje saty,35€synov oblek s topankami,35€ moje topky2x nakolko nevieme ake bude pocasie,80€ draheho oblek, 100€ jedlo v restike,35€ kytica svadobna a 65€ poplatky 🙂

bubu4125
15. mar 2014

My sme pred nedávnom robili veľkú narodeninovú oslavu pre 30 ľudí...a vyšlo nás to okolo 1500, no úplne všetko sme si robili sami...vývar,segedínsky guláš,a srnčí guláš,a obložené misy... Koláče a zákusky robila moja mama, tortu ja,výzdobu ja... Ale V tejto cene sme mali aj šaty....
No a naša svadba... Keďže obaja sme už rozvedený,tak robíme svadbu štýlom... Obrad my,svedkovia a naše mamy( otca nemáme ani jeden) ... Obed,príp.večera,podľa hodiny obradu... A potom si spravíme nejaké posedenie v podniku,kde si každý dá čo chce...obrúčky nás vyjdú okolo 500, šaty asi 100, pozvánky nerobíme,spravíme už len oznámenie o sobáši.. Mm oblek má,malej šaty a drobnosti... Kamera nebude,a fotky nám spraví dobrá známa zadarmo,dokonca aj vlasy a makeup robí ona... Čiže by sme sa mali mestit zo všetkým do 1000...

jannullka1
15. mar 2014

My sme mali 50 ľudí, na mnohých veciach sme sa tiež snažili usetriť..napr. na mojasvadba.sk som kúpila topánky, ktoré vyzerali fakt ako nové a sedeli mi, bolerko, svadobnú vestu, svadobné pierka..a všetko to bolo 1x použité a veci vyzerali ozaj ako úplne nové.. napr. svad. vesta ma pre manžela aj s kravatou vyšla 20 eur. ..
Mali sme aj kameramana, ale on bol zároveň aj náš fotograf, keď sme sa ja a manžel išli fotiť pred svadbou, tak nás to dokopy vyšlo 350 eur. Mali sme kapelu, no jeden z nich nám zároveň robil starejšieho a super to zvládali, hosťom sa veľmi páčili a tá kapela plus teda starejší nás vyšli len 250 eur.. Za aranžérku sme zaplatili okolo 220 eur a vybrala som si, čo som chcela, aké presne farby som chcela..a bola v tej cene už výzdoba auta a moja kytica..ona to mala ako koníčka, lebo má inú robotu, tak to vlastne robila skoro len za náklady, to čo pokupovala. Inak u nás berú aranžérky aj vyše 400 eur.
Myslím, že aj za jedlo pre hostí sme platili dobrú sumu, bolo to 19 eur na osobu, pritom v iných sálach viem, že brali cca 23-28 eur na osobu. A mali sme prípitok, predjedlo, polievka, hlavné jedlo, druhé jedlo a švédske stoly potom. Alkohol, zákusky, ovocie sme si mohli samy doniesť.
My sme fakt podľa mňa na mnohých veciach ušetrili, ale aj tak nás to úplne dokopy vyšlo 4000 eur a to sme nemali fakt nič extra..ale mali sme hlavné veci, čo k tomu patria.. samozrejme, že suma je spolu so šatmi, obrúčkami..proste všetko dokopy..za šaty som platila v požičovni 300 eur, muž za oblek a košeľu spolu 90 eur (boli akcie) a plus tá vesta 20 eur. Za účes som platila 25 eur, líčila som sa sama. Nechty gélové 15 eur. Obrúčky by nás vyšli drahšie, ale mohli sme tam doniesť nejaké zlato, čo sme mali doma a fakt len v skrinke odložené, tak nám o to znížili sumu a platili sme za ne nie 380 eur, ale iba 200 eur.

evuliceeek
15. mar 2014

@8domcatko888 ja som sa vydávala pred 2 rokmi v KE, svadbu sme si platili s mužom úplne sami, takže sme tiež chceli ušetriť, kde sa dá a na druhej strane, aby to malo aj úroveň......oznámenia som si robila sama - na nete som si našla text, obrázkový motív a vytlačila som to na kvalitný papier - 5eur, svadobné šaty 110 eur - mailom som sa ozvala salónom v okolí a akciu mali v Humennom, aj keď som si prirátala benzín na 3 jazdy tam - skúška šiat, vyzdvihnutie a odovzdanie, vyšlo ma to na menej ako inde, v KE požičiavali úplne nové šaty od 330 eur hore, čo bolo pre mňa neprijateľné, kyticu mi robila študentka, ktorá sa učí za kvetinárku - cez net som si ju našla - 15 eur - kytica z kvetu kala, fotograf - 0eur, našla som si na nete inzerát o fotografke, ktorá fotí zadarmo lebo doteraz fotila iba interiéry a deti a chce začať aj so svadbami, mala aj pár ukážok a páčilo sa mi to, trvanie svadby sme tiež skrátili - mali sme len do pol 2 rána - tým pádom aj počet jedál bol menší, hľadala som priestory, kde výzdoba je súčasťou menu a nepripláca sa za ňu, na druhej strane však ceny v meste v reštikách sú vyššie ako napr. na dedine, ja som chcela v meste lebo pozvaní hostia boli z mesta a nechcela som ich ťahať na dedinu, ušetriť sa dá aj v tomto smere, na dedine si kuchárky pýtajú menej za menu ako v meste a výzdobu robia zadarmo, musíš si ju zasa ale nakúpiť, no ostane ti a môžeš ju predať, kebyže sa vydávam opäť (čo neplánujem 🙂 ) tak určite na dedine, koláče som objednávala nie z cukrárne z mesta, ale od jednej pani, ktorá pečie na objednávky - boli chutnejšie, nie také umelé maslové a stáli o niečo menej ako z mesta z cukrárne, ja som dávala na rédovom ženám medovníčky s menom novomanželov a dátumom svadby - takisto mi ich piekla jedna staršia pani, v meste za kus pýtali 1,20 eur, ona mi dala cenu 60 centov, mužom som dávala malú fľaštičku pálenky - vytlačila som si na lepkový papier kreslený obrázok nevesty a ženích, dopísala v PC naše mená a dátum a zabalila som to do fólie, pálenky som kupovala vo veľkosklade, stáli menej ako v bežnom obchode

bubu4125
15. mar 2014

A kyticu som objednavala od jednej baby...látkovú kyticu pre mňa,mini verziu pre malú, plus pierko za 29 aj s poštou...

miriama11
15. mar 2014

Ahoj my sme mali svadbu v ke v roku 2011 60hosti a stalo to vsetko 7000eur ale su v tom aj saty obrucky a vsetko.ale foto som mala zadarmo vlasy licenie aj nechty tiez . A tak ako bolo povedane na vsetkom sa da usetrit ale na hudbe nie .tak drzim palce aby ste to vsetko zvladli na 1.

janinah
15. mar 2014

@miriama11 na hudbe nie? nestačí DJ za nejakých 100-130 eur namiesto 5člennej skupiny nejakej,ktorá možno ani nevie hrať?

8domcatko888
autor
15. mar 2014

@euka210 tak to ta potom super vyslo tak nejak by som si to predstavovala myslim ze aj lacnejsia svadba moze vyzerat dobre ak je spravne zorganizovana. A kde ste malu v restoke alebo v nejakom kulturnom dome?

8domcatko888
autor
15. mar 2014

Dakujem vam 🙂 🙂 no my budeme mat na dedine v kulturnom dome je naozaj krasny a vyjde to cca 100e. Ako menu som chcela nejake trojchodove a potom nieco formou svedskych stolov, cize mäsko, salaty a podobne stale na stole. Este som rozmyslala ze aj kapustnicu alebo nejaky gulas potom ale neviem ci sa to hodi.. 🙂 kolaciky mi upecie rodina kedze mam tetu cukrarku takze to len za material budeme platit. A torta co mam zistene tak 10e za kg.. ako hovorim do toho rozpoctu som neratala saty ani oblek ani obrucky ani uces a namalovanie.. len stale neviem ci mi to vyjde svadbu si viac menej platime samy.. a este som sa chcela spytat ci sa plati za kostol respektive kolko ste patili chceme mat v kostole svadbu

elise
15. mar 2014

my sme mali lacnu svadbu my a dvaja svedkovia spravili sme obed u jednych a obed u druhých. mala som vizážistku kaderničku kyticu šaty som si kupila také krásne letne s kvalitného materiálu biele, kupila som si topánky a mali sme obručku obed so svedkami a tortu. môj názor nač o pozývať toko ľudi ktorý sa tam pridu len "nažrať" peniaze sme potom investovali po svojom kto chcel nám dal dar kto nie nedal ale ja som bola spokoná 🙂

euka210
15. mar 2014

@8domcatko888 my sme mali v jedalni...nie skolskej, ale takej kde varia obedy...bola pekna, sami sme si vyzdobili. My sme toho vela mali pomocou kamosiek, kamosov ci znamych....uces, malovanie, kamos fotografoval, mm ujo urobil jednoduche video, auto sme mali bratove olepene slnecnicami (nalepky), DJ bola kamoska kde sme si aj presli repertuar a teda bol taky, aby sa nam aj hostom pacil a dalo sa na to tancovat. Repraky od znameho, brat vytlacil ozamka, pametne obrazky, etikety na vino (aby mali pamiatku). Kroj na redovy od kamosky. MM bol 100km od nas, tak musel platit bus, lebo tolko aut nebolo, ale o 2.h uz bol teda koniec aby dosli domov este.
Kostol kde ako...v meste je dohodnuta taxa, my sme mali tusim 20e, tu na dedine farar nic nepytal od svagrinej. Dali sme dar na kostol aj ja, aj mm doma.

janulienka85
15. mar 2014

@slniecko154 ale to bola konecna suma aj so satami aj obruckami🙂

izabelkas
15. mar 2014

@elise Ja planujem tiez taku nejaku svadbu dokonca mozno asi aj bez svedkov. 😀 Len my dvaja a stravime aspon romanticky den sami a nie stresujuci den s plno ludmi.

elise
15. mar 2014

@izabelkas svedkov na sobáši musite mať ale to zabezpečia aj ti čo su práve na mieste ale neľutujem 🙂 bol to náš den a uživali sme si ho bez stesu 🙂

demether
15. mar 2014

@8domcatko888 my sme mali 26 ludi aj s nami, za 1050€, vsetko dolezite sme mali. ale nemali sme video a hudbu (iba z usb kluca na hifi vezi nam pustili), fotografa iba na sobasi, hostinu do 22:00, oblek v akcii, saty neznackove, prstene ocelove. svadba vsak taka, ze este dalsie 2 mesiace nas chvalili, ako dobre sme to mali.

izabelkas
15. mar 2014

@elise ano tak som to myslela, ze svedkovia sa tam na mieste najdu 🙂