Okrúhle narodeniny - grilovačka

marca12
8. júl 2015

Poradte mi prosim,co pripravit,ake pohostenie na narodeninovu oslavu,ktora bude vonku.Chceli by sme grilovat alebo upiect nejake maso.Nemate nejake tipy?

bonaqa2013
8. júl 2015

@marca12 super téma, nato môžme diskutovať do večera....
Pripravila by som masko na grilovanie - kuracie a bravčové, môžu byť aj ryby. upiekla nejaký koláčik - nie krémový, tyčinky a pod., melón, broskyne - pokrájať na kúsky, minerálku....
Koláčik - ovocný a na vrch želatína resp. puding.

marca12
autor
8. júl 2015

@bonaqa2013 Budu pagace,nejake slane napecene,nejaky kolac bez plnky a jeden spravim osviezujuci.ovocie tiez mam v plane.Lenze toho masa sa bojim,aby bolo stavnate a nevysusene.Nemam ziadnu osvedcenu marinadu

babulka1978
8. júl 2015

@marca12 My sme mali teraz oslavu...stupel mal dva rocky......spravili sme grilovacku......morcacie a kuracie prsia + klobasky, slaninka.....ale viem si to predstavit aj s gulasom......spravila som aj obrovsku misu salatu.....mne v tomto teple nechuti tepla strava, som len na salatoch......a ten zmizol prvy.....tortu som robila prvy krat z cesta s vajecnym likerom....uuuuzasna chut....a do toho len lahky krem z kyslej smotany a jemneho tvarohu + maliny zo zahradky..a k tomu obrovsku misu ovocneho salatu.....ananas, jahody, cucoriedky, ceresne, mata....a spravila som aj v tomto teple dzbany s limonadou.....mata+limetka a mata+pomaranc+zazvor....po nich sa tiez zaprasilo.......

ichbinich
8. júl 2015

Ku grilu postavit par muzov a budu mat super zabavku 😉 😀 A odrazu ugriluju mesa a ostatne 😀
Hlavne kvalitne masko, nemusi byt extra silno ochutene, radsej mierne, aby bolo chutit aj maso a nie iba papriku a koreniny 😉
Klasika su bravcove kotlety, klobasky, ale daju sa ugrilovat aj parky - ma maju deti radi. Kuracie treba vediet spravit, aby bolo upecene, ale nie suche, ale je to mnamka.
Odporucam cuketu, papriku a cbulu tiez hodit na gril. Ak najdes syn haloumi, ten je superbombaspica.
Sprav caciky (tsatsiki): husty smotanovy jogurt, najlepsie naozaj grecky, do toho cesnak a kopor, a postruhanu uhorku (tu treba nechat odkvapkat).
Ja robim vzdy aj pazitkovu omacku: kyslu smotanu, trosicku majonezy, pazitku, pripadne cesnak, sol korenie.
Tiez robim takuto omacku: kecup, majoneza, trosku horcice, do toho nakrajana cibula, trosku cesnaku v prasku, trochu mletej papriky, korenie. To je super najma ku klobaskam.

Kolac urcite bez kremu, ako pise @bonaqua2013, ovocnu bublaninu alebo muffiny. Tortu samozrejme mozte, ak bude chladena az do podavania. (Nie len) pre deti zmrzlinu.
Ovocne bowle, aj bezalkoholicke.
Melon nakrajat na kusky a schladit.
Moznosti je velmi vela. Zalezi od poctu osob, kapacity kuchyne a chladnicky 😉

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paskolinka
8. júl 2015

@marca12 s marinadou neporadim, to je naozaj kumst. ale suhlasim, ze velka misa salatu musi byt (u nas je najoblubenejsi miesany s feta syrom), dobry chlebik. a ja by som grilovala urcite aj nejake dobre klobasky, tym nic nepokazis. kolac by som asi upiekla kysnuty ovocny a ak budu aj deti, tak tym asi zmrzlinu 😉

ichbinich
8. júl 2015

Marinada: staci kvalitny olej, trosku soli, korenia, papriky a nejake bylinky. Dobry je rozmarin. Ja to vzdy davam od oka 😅
Salat samozrejme nesmie chybat, to je pravda. Ak chces nieco nezvycajne, odporucam tabbouleh. Ten je v lete super.
My kupujeme tie bagety s bylinkovym maslom a hodime do rury.
Niekedy robim wedges - americke zemiaky.
Ako som uz pisala, zalezi od poctu osob, preferencii v jedeni, ale najma kapacity kuchyne a chladnicky.
Inak super je aj grilovana kukurica, ale este nebude dozreta...

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
autor
9. júl 2015

a ako je najlepsie pripravit masko,aby bolo stavnate a nie vysusene?

lean31
9. júl 2015

Ja som tiež nedávno organizovala pre svojho muža 🙂 grilovali sme kuracie mäsko, ako prílohu som dávala výborný zeleninový šalátik, mala som napečené maslové croissanty. Mali sme aj kotlíkový guláš, ten robil svokor 🙂 mali sme urobenú slanú tortu, samé mňamky

mmoni89
9. júl 2015

@marca12 u nás vždy griluje muzik a jedlo je vždy úžasné. A myslím že je to skôr o tom čase, proste vystihnúť to aby nebolo málo a tiež dlho aby sa nevysusilo, aj prsia sú tak šťavnaté. A podľa mňa to netreba preháňať ani s marinádou. Môj muž robí z piva dá tam cesnak, korenie soľ, rozmarín sa môže. Počas grilovania to tým potiera tiež. Výborne, jaj narobila si mi chùťky 😉

meusicka
9. júl 2015

@marca12 ja by som grilovala kuracie maso a na marinadu nepotrebujes nic svetoborne, jednoducho osolit, okorenit ciernym korenim, troskou papriky a to cele poliat olejom. pokial chces mozes este nadrobno nasekat cibulku a posypat tou a nechat odstat a co sa tyka bravcoveho tam je dobra krkovicka, kedze ta je mastnejsia. maso by som dala do marinady este vecer pred grilovackou.
ja co mam velmi rada je este nasledovne. nakrajat sampinony a posolit, posypat cierny korenim a poliat olivovym olejom. potom podavat do alobalu, urobit take tasticky a tie tiez ugrilovat. je to hotova mnamka. a tiez by som kupila bylinkove maslo a ugrilovala by som k masu bagety a tie potom si moze kazdy kto ma chut natriet tym maslom.
daju s dnes kupit aj syry na grilovanie, ked kupis hermelin na grilovanie a k tomu si zozenies brusnicovy kompot, hmmm zbiehaju sa cloveku slinky 🙂
salat by som spravila uplne jednoducho , uhorky, paradajky, paprika trsoka syru, napr. emental, cierne olivy a to vsetko zmiesat s olivovym olejom a balsamico octom.
nerob nic co by bolo prilis komplikovane. niekedy su tie jednoduche veci najchutnejsie. dufam zre som aspon inspirovala 😉

ivkadracova
9. júl 2015

Aj rybu by som dala kebyze mas viac ludi a nie vzdy ma kazdy chut na maso. Na firemnej grilovacke sa osvedcila aj grilovana napacovana zelenina. A maso by som dobre napacovala aspon den dopredu. Ak to ma byt mimo domu, tak aj do termosky 200 espries : ) nam sa to velmi osvedcilo na oslave dcerky v lese. Slahacka, torta, aj dve, nech je cim to maso zajest. Potom ked dakto priniesol radler a ten sa pil najviac tak som lutovala ze som kupila dva sirupy, mineralku a vela piv. Presne naopak to bolo ako som cakal. Hotove vody su dobre pre vsetkych. Perrier, kebyze je dakomu tazsie od zaludka a zopar coca-cola. Nejake tie chrumkadla, makovky a chrumky arasidove ma kazdy rad. Vela miesta na oddych a funenie po jedle. Tien, deky, lopta.. Vela poharikov na ostre a palene ovocie : ) kosher hruska, atd atd.

ivkadracova
9. júl 2015

a vidis, este ma napadlo, ze kysle uhorky k tomu masu su fajn, a rozne omacky. ta cesnakova z lidlu je brutaalne dobra, chilli...

klauduska
9. júl 2015

@marca12 ja by som pridala este cuketu, teraz je sezona, je to lahke a chutne. Dresing k masku nesmie chybat, robim cesnakovy - kazdy si vzdy pochvaluje a zalizuje sa, robim z velkej kyslej smotany z Lidlu + cesnak + vegeta. 😉
Na spestrenie by som pridala este klobasky a slaninku.

marca12
autor
12. júl 2015

rozmyslam,ci by nebolo lepsie v rure pripravit nejako maso namiesto grilovania.hlavny chod bude gulas

mmoni89
12. júl 2015

@marca12 tak grilovacka je grilovacka, ta ma svoje caro a masko je chutnejsie ako v rúre 🙂

lienkafoj
13. júl 2015

uz teraz mam zovrety zaludok - v sobotu ma muz 40-tku - cca 25 dospelych + deti.... mame objednane pecene prasiatko, k tomu prikupime kysele, chleby, potom torta, nejake sladke rezy, slane /tycinky, palicky, pracliky,/ a salat ovocny a zeleninovy s olivami a feta syrom. + nejake oblozene misy syr-sunka, vajicka, kuceravy salat...muz objednal 30l cage piva + pipu, vino a mineralky, dzusy nechavam na neho.... ZABUDLA SOM NA NIECO? ma byt 35°C .... som v koncoch.. ☹

ichbinich
14. júl 2015

@lienkafoj
Jedorazove taniere a pohare plus nezmazatelne fixky (2-3 kusy), aby si kazdy svoj pohar a tanier oznacil.
Jednorazove pribory, servitky alebo rovno kuchynske rolky. Sacky na smeti (pevne, velke, nie tenke mikrotenove), aby ludia rovno hadzali pouzive taniere tam, nebudes musiet tolko zbierat sama 😉
Slamky pre deti.
Najma teda tien 😉 Ak mas moznost, pozicaj si slnecniky alebo nejake clony.
Ak mas kapacitu v mraznicke, tak zmrzlinu 😉
Daj vychladit vodove melony, tie su super osviezujuce.
Prijemnu oslavu!

lienkafoj
14. júl 2015

@ichbinich dakujem za inspiraciu 🙂 tie sacky na smeti ma nenapadli, urcite zabezpecim 🙂

gretocka
14. júl 2015

uz treti rok sme robili na zaciatku jula spojenu oslavu nasich deti na zahrade. Grilovalo sa a okrem toho zeleninove salaty, syrovo-vajickovy tanier, omacky a chleby ku grilovacke (griluju sa klobasky, fasirky, parky a marinovane masko. Okrem toho grilovacie syry, cibula, cuketa, zemiaky a opeceny chlieb). Okrem toho vela druhov napojov a samozrejme ovocie a torta. Riady vzdy zabezpecujeme detske oslavove.
Deti aj cela rodina tieto oslavy milujeme.
A rady od ichbin su presne to, co vzdy chystame aj my 🙂

lienkafoj
15. júl 2015

@gretocka hej, lenze po cely cas by pri grile stal moj mm - coz oslavenec, takze toto sme zavrhli. a syrovo vajickovy tanier si v tomto teple 38C ani neviem predstavit...

marca12
autor
21. júl 2015

@lienkafoj sunkovo-syrove misy by som vyradila,ked mate pecene prasa.tie su zbytocne.sladke rezy tiez nie.kam ich das?skor sprav nejake neplnkove kolace,ktore vydrzia na stole.ja planujem nejaky tvarohovy s ovocim.podla mna sa kolace aj tak nebudu jest v tomto teple.

lienkafoj
21. júl 2015

@marca12 uz mame po 🙂 misy som dala na stol po 22.00 - len sa tak po nich prasilo a kolace tiez po 22.00. Torta bola o 19.00 a sfukla sa na dve doby (sak 25 dospelych a 8 deti, ne?) este ze som bola pripravena na zalozny plan - misy, rezy aj ovocne misy. tanec a kupanie v bazene vedia cloveka poriadne vyhladovat.... takze tak.... nic som nepiekla, to by nebolo v mojich silach, lebo chodim do prace a nejsom otrok sporaka

lienkafoj
21. júl 2015

@marca12 a mam okrem chladnicky v kuchyni este dalsie dve v garazi, takze bolo kam dat aj misy aj rezy aj ovocie aj napoje 🙂

marca12
autor
21. júl 2015

@lienkafoj tak potom mate super podmienky a vsetko vyslo podla predstav.ja mam len jednu chladnicku,preto musim uvazovat,co ako urobit,aby som tam vsetko napratala

lienkafoj
21. júl 2015

@marca12 skus poprosit susedu na vypozicku 1-2 policiekv chladnicke - alebo v starych domoch u babiek a tak sa v kazdej chalupe najde aj dalsia zalozna chlanicka (v pivnici, garazi), lebo vela babiek este robi zabijacky na jesen - skus patrat aj tymto smerom - vela stastia prajem