Poraďte pekné a moderné meno pre chlapčeka

leiluska89
18. apr 2014

Ahojte babuľky,poraďte nejaké zaujímavé neotrepané meno pre chlapčeka,lebo mala som pre dievčatko,ale bude to chlapček 🙂 ale nepíšte mi tu klasické slovenské...a bude to k priezvisku Macko...mám nejaké,ale nevieme sa rozhodnúť a vybrať: Marko,Mario,Matias,Tobias,Sebastián,Lukas....ale polovica sa môjmu nepáči 🙂

mishellla24
18. apr 2014

moj sa vola Dominik 🙂) krasne meno 🙂)

ivirk
18. apr 2014

Keď je priezvisko na M, meno by tak nemalo začínať 😒 No mne sa páči aj Andreas, Sebastián (ale Sebastiánov je už dosť veľa)

tajka1986
18. apr 2014

Matúš a Adrián 🙂 ale nie sú moc moderné 😉

gretta22
18. apr 2014

Sam(ko).

mishel1810
18. apr 2014
reni1512
18. apr 2014

Brian

leiluska89
autor
18. apr 2014

No okrem Dominik a Samko,to je síce pekné,ale už je dosť otrepané...takže ee....

leiluska89
autor
18. apr 2014

neláme to jazyk Brian Macko(už sme nad nim rozmýšľali) ?
Alex Macko?

ivanakal
18. apr 2014

Nas maly sa vola Marko, je to super meno, a ak budeme mat druheho chalana, tak Sebastian (ale bez dlzna na "a"). A este sa mi paci Oliver alebo Nikolas.

ivanakal
18. apr 2014

@leiluska89 vy mate priezvisko Macko? tak teda Marko sa velmi nehodi, neznie to pekne, teda podla mna 🙂

jabadaba
18. apr 2014

@ivirk a to uz preco? To je zas nejaka babska povedacka? 😎
@leiluska89 mne znie dobre Matias Macko. Kratke, zvucne, zretelne, nikto neprepocuje. Ale to je ozaj len moj subjektivny nazor. Aj to ake mena sa mi pacia. Napr. este Alexej Macko by mi znelo fajn. Nic ine a najma originalne mi nenapada.

jesi25
18. apr 2014

My mame Sebastiána🙂

satanka1
18. apr 2014

@leiluska89 Oliver, Michal,Šimon,Juraj..tie ma teraz napadli a hodili by sa mi k priezvisku

jabadaba
18. apr 2014

@ivanakal suhlas, nehodi sa to k sebe.

leiluska89
autor
18. apr 2014

@ivanakal Veď som napísala,že k priezvisku Macko nejaké meno......🙂

obcansr
18. apr 2014

Teodor mne sa páči a doma mam Filipa 🙂

vrtulienka
18. apr 2014

Kamaratka ma take iste priezvisko a chlapec sa vola Marek Macko 😉

leiluska89
autor
18. apr 2014

@jabadaba tiež mi zatiaľ pasuje Matias....chcela som niekedy veľmi Olivera,ale dali to už kamaráti .....

ivanakal
18. apr 2014

@leiluska89 to som nejako prehliadla 🙂)

sednaja
18. apr 2014

@ivirk Mne to príde práveže super, ak sa zhodujú iniciály krstného mena aj priezviska. My to tak máme (ale u dievčatka), nebolo to síce cielené, ale nám to zneje dobre. Proti gustu však žiadny dišputát.

ivirk
18. apr 2014

@jabadaba to nie je povedacka, to je zname. Ked trosku pohladas, aj na internete o tom dost najdes - su to take "hry" s písmenkami. Napríklad ani koncit meno by nemalo rovnako ako zacina priezvisko kvôli zlej vyslovnosti. Potom ak je dlhe priezvisko ma byt kratke meno a naopak. Proste to musi pasovat 🙂

kabelkynet
18. apr 2014

Prosíííííííím, nedávajte meno, ktoré nijako nezapadá do tohto prostredia. Hoci bude najkrajšie na svete.Sama také mám a nie je to nijaká slasť, každému vysvetľovať, prečo, kto dal, a po kom mám meno. Už ako dospelá musím vysvetľovať. Takže v puberte som sa neznámym prestavovala jednoduchým menom. napr. Jana. nikto mi potom nekládol hlúpe otázky. That is it.

sednaja
18. apr 2014

K priezvisku Macko podľa mňa sekne akékoľvek meno používané na Slovensku, teda mne tam nesedia nejaké zahraničné komoleniny -ale viem, že v modernej dobe mamičky dávajú kadečo.Som zvedavá, či sa niekym inšpiruješ, pretože každý človek má svoj vkus a čo sa jednému páči, druhý to môže neznášať. Ale držím palce. Mne sa vždy páčil Matej, prípadne Matúš......prípadne, čo si spomínala Matiáš - Tobiáš, ale s mäkkčeňom (české verzie), ja anglické nemusím 😉. Osobne sledujem aj či je meno otrepané. Sebastián je krásne, ale v mojom okolí sa už traja tak volajú 😉. Tiež čakáme bábo, síce ešte nevieme čo to bude, ale tak isto sa nevieme zhodnúť (ani pri prvom sme nevedeli a nakoniec sa to vyriešilo kompromisom)

ivirk
18. apr 2014

@sednaja No to som nevymyslela ja ale musim priznať že s tym suhlasím. Ked je to rovnaké príde mi to ako Marilyn Monroo..... no dosť čudné. Ale ako hovoríš každému sa iné páči, našťastie, lebo inak by sme sa asi volali rovnako 🙂 A ak sa raz niekomu páči meno ktoré začína rovnako no tak čo už .

sednaja
18. apr 2014

@kabelkynet No teraz mi nedá zvedavosť - ako ťa teda rodičia pomenovali?

dusika11
18. apr 2014

ahoj asi ta nepopotesim v macko by som dala prave slovenske..od mikulasa po petra palka atd,,,ja som musela ine lebo amme neslovenske priezvisko...ale k takemu menu by som dala slovenske....proklanam sa v mikulasovi matej marek..matus..

macamac
18. apr 2014

@sednaja
@ivirk
@jabadaba
ja som zase čítala, že jazykovedci odporúčajú, aby sa krstné meno začínalo na to isté písmeno, ako priezvisko 🙂
len horšie po vydaji u dievčat 😀
jedine - ponechať si svoje alebo hľadať partnera podľa iniciálok 😀
mne to vyšlo práve vydajom 😀 😀 😉

m_ij_ka
18. apr 2014

keby mám chlapca tak mu dám niektoré z týchto mien čo sa mne páčia Max, Alex, Zac,Noel, Nathan

lenkafirka1
18. apr 2014

Mna napadlo...Richard Macko..? David Macko...?

dobromila1111
18. apr 2014

Oliver Macko 🙂