Prvá návšteva u svatovcov

lacino88
7. aug 2015

Zdravim,
mlady sa nam idu brat a boli sme pozvany svatovcami na hostinu. Chcem sa spytat, co sa ocakava od nas. Mame sa len dostavit, alebo doniest aj nejaku pozornost a ked tak aku...ake su zauzivane zvyklosti? Viem ze potom aj my ich budeme pozyvat k nam. Za odpoved vopred dakujem.

pribinak
7. aug 2015

Pani domácej nejake kvety, ale nie Tesco ci lidl kyticu, niečo vkusnejsie a pre budúceho svatka nejake kvalitne víno, aj ked možno nie je fanúšik vina, takýmto malým darčekom nic nepokazíte

lacino88
autor
8. aug 2015

Dakujem za odpoved 😉

bonaqa2013
8. aug 2015

no niečo určite treba doniesť. Moji ex svokrovci prišli ku nám ako teľce. Len dobrý deň a už si aj sadli za stôl ku obedu. Ani len kvety nedoniesli - aj z Lidlu sú lepšie ako nič..... Aj darčekový kôš by mohol byť....
Samozrejme mojich rodičov sa neunúvali pozvať ku nim - a moji rodičia neboli taký drzí aby sa tam nasáčkovali....

monhla
8. aug 2015

Tiež som za kvety pre budúcu svatku - tým sa nedá nič pokaziť. Poteší aj nejaká káva či bomboniéra. A svatovi nejakú fľašu /ak teda nie je zarytý abstinent 🙂 / Moji svorkovci priniesli dorbé víno, lebo otec je na víno a naši niesli nejakú kvalitnú vodku, lebo svokor je skôr na tvrdé. Netreba to prehánať, ale určite nie prísť s prázdnymi rukami. To sa nehodí na žiadnej návšteve.
Naši so svorkovcami si vždy chvíľu posedeli a pekne pokecali. Také vzťahy majú našťastie dodnes.