Aký máte rozpočet financií na týždeň?

careamell
3. jún 2013

Ahojte, zaujímalo by ma, aký máte rozpočet financií na týždeň? Nákup potravín, prípadne kozmetiky a potrieb do domácnosti. Môj drahý mi nadáva, že veľa míňam.... 🙂

sissy27
3. jún 2013

každý míňa toľko, koľko si môže dovoliť, sú ľudia, ktorí majú na týždeň 1000€ a aj takí, ktorí majú možno 10€, takže takáto anketa asi bude bezpredmetná... treba sa odraziť od toho, aké máte príjmy, na druhej strane povinné výdavky (hypo, nájom, energie, škôlka / škola, ... ), či chcete niečo šetriť, auto, poistky, atď., no a zvyšok si rozrátajte...jednoduchá matematika, nie?

ivuska027
3. jún 2013

350€+gastrace 20x3€ na mesiac. Nechce sa mi to rozpocitavat na tyzden 😅 Keby sme mali viac, miniem viac 😝 , ale zvysok zozeze hypoteka a ucty 🙄

jajka0211
3. jún 2013

my mame dokopy prijem okolo 1400 eur, naklady s pozickami, benzinom, najomnym atd su okolo 1000 eur.. 400 nam ostava, takze rozpocet je to do 100 eur na tyzden, ale v tom pripade sme pred vyplatou bez centu :D sice sa smejem ale je to tak

mirkakab
3. jún 2013

Kamoška si vyčlenila 50e týždenne na stravu a sú štyria a hovorila že sa to dá 🙂 Musím vyskúšať 🙂 a čo sa týka ostatných výdavkov (kozmetika, pracie prášky a pod.) tak to je ťažko, ked to človek nekupuje každý mesiac ...

romanula
4. jún 2013

Jaj careamell me taky manzel stale nadava ze minem vsetko co mi da... a taky som z toho nestastna ze sa nevlezem do rozpoctu, ze neviem setrit ale ja neminam na seba vetsinou minem na potraviny a aj s kozmetikou okolo 80 - 100 euri na tyzden, ale tu kozmetiku nemyslim praci prach atd. to su velke polozky to kupujeme raz za cas spolu. Vsak len v lekarni za jedny kapky do nosa som minula 5 euri a to mi vyjdou na jeden tyzden..... a tu su len debilne jedny kapky.....

aristka
4. jún 2013

vieš čo je nato najlepšie,nech chodí nakupovať s tebou a potom bude v reále...a keď otvorí chladničku a povie čo budem jesť,mu povedz len to čo si si kúpil....50e určite nestačí na týždeň,to stačí len tak pre jedného...

zuzana76
4. jún 2013

myslim,ze z 50 eur sa da, pokial samozrejme nepotrebujete sladkosti kazdy den, mate aj nejake vlastne ovocie a zeleninu, pripadne maso atd... ja miniem na stravu tyzdenne tiez asi 50-80 eur, ale v nedelu sme vzdy u svokrovcov, takze nedelny obed nevarim zvacsa. Kupujem len zakladne potraviny, pecivo, mlieko, zelenina, ovocie, mliecne vyrobky, - co sa da urobim doma - napeciem, alebo napr domaca lucina , doma robeny jogurt atd..., vajcia mame domace, ovocie tiez nieco zo zahrady, nieco kupujem a stravujem sa celkom zdravo, kazdy den 6 porcii surovej zeleniny, ci ovocia, ako avokado a pod. To znamena,ze treba nakupovat rozumne, naplanovat si, co naozaj treba kupit a co sa zje. Samozrejme muz si kupi aj pre seba nejaku tu sladkost, ci parky. Ale to zvacsa ja schovam tak, aby to deti nenasli. Im napeciem radsej nieco zdravsie. Takze tych 50 eur nie je nerealne, ale samozrejme vela zavazi zivotny styl, ak niekto potrebuje kazdy den napr pit Coca colu, rozne pastety, masove vyrobky atd... @aristka

vinifred
4. jún 2013

..jáj,voľakedy som si všetko počítala,zapisovala,lepila účty a čo z toho?..,neušterila som ani prt makový a stále je to horšie a horšie..manželík sa tiež len prekvapí,že nieje ani koruna,teda euro🙂,však teraz doniesol zálohu a teraz bola výplata a máme iba toľko??lenže vidí..a nakoniec aj keby sme mali byť v pluse,tak nás začne bolieť zub,alebo deti začnú mať kašel,sopel a stále dokola..na dovolenke sme neboli 8 rokov,auto nieje,čo už..len nech sme zdraví..aj keď ma už ide poraziť.. 😅

inffinity
4. jún 2013

My nemame rozpocet minie sa kupime dalsi ale zadne blbosti.. snazim se nakupovat s rozumem ale kolik utratime nevim na jidlo asi 200€ za mesic..

pragmaticka
4. jún 2013

neviem, vobec to nesledujem..nakupy potravin robi priatel a co viem, tak to je priblizne asi 30-40 tyzdenne - ako kedy..inak sme dvaja a zijeme v rakusku..ale pravda je, ze doma velmi nejedavame...priatel ma trojchodove obedy v praci, vecer si zvykneme urobit salatik, polievku ci len nejaky chleba s niecim..takze vela toho celkovo nezjeme. sladkosti nejeme, ranajky priatel tiez nie....vacsinou kupujeme len cerstve ovocie a zeleninu na co si obaja potrpime a obcas nejake mliecne vyrobky..som zvedava ako sa vydavky zvysia ked nas bude viac.. 🙂 noo a na kozmetiku tak narazovo..idem tak raz za mesiac a kupim toho vzdy viacej (sampony, kremy a pod.) a tam necham povacsine okolo 50tky..

tanicka696
4. jún 2013

z toho si nič nerob,aj moj ma obvinuje že minam vela penazi,kam všetky idu,no peniaze mam ja na starosti tak ja vidim kam idu,začo sa strha a kolko sa preje atd...ale on nema ani šajnu a potom sa vadime za peniaze že nam ich niekto z učtu kradne 🙂 cca 550 eur mame na uver a poplatky a zostane nam cca 400,prejeme sice okolo 150eur a ostatne nam fakt miznu 😀

sakura77
4. jún 2013

fuha,no ja to radsej neratam😀 asi by ma vystrelo....ale teda moj obdiv kto vyzije z 50 na tyzden,,,fuuuha.... 😕 😕

vamajka
4. jún 2013

v dnesnej dobe ked je vsetko drahe 50 eur na tyzden to je hotove carovanie mi sme 4-clenna rodina a minieme za tyzden 170 eur a to si neviem predstavit, ze by 1 z nas fajcil ako to ide do penazi

adka7755
11. jún 2013

noo..aspoň vidím, že nie som jediná, kto toľko ,,míňa,,...ak sa to dá nazvať míňaním..sebe som nekúpila nič už ni nepamätám, deťom zväčša kupujem tu,čo sa týka potravín, už si pripadám ako babka na dôchodku, ktorá sleduje akcie a výpredaje,a aj tak mi tá almužna materská vyjde sotva na dva týždne☹..a milujem otázky typu od niektorých ľudí : ,,ty už nemáš peniaze,veď teraz si mala materskú? ,, ..
vraždila by som ..no a teraz ešte len prídu krušné chvíle, nakoľko aj nášmu tatovi končí obdobie práce a do jesene si neškrtne,..:..a navyše máme v tomto mesiaci narodeniny 5tich detských členov rodiny, ktorým nemôžme povedať,že darček dostanú neskôr, lebo by to ešte nepochopili☹...
ale všetko zlé je na niečo dobré..náš tatinko prestal fajčil:D:D:D...povedal si, že keď na to nemá, tak nebude fajčiť🙂...

froschka
11. jún 2013

@vamajka my sme na to podobne ako vy ale v tej cene jeaj benzin, lieky, granule pre psa a raz za tyzden si nieco objedname alebo sa ideme najest...ja som sla dnes do druheho mesta a 70eciek jak nic sa vyparilo, dvacka benzin a 30 lieky a 18eur obed...boli sme cele doobedie na alergologii tak na obed sme doslova zrali xixi...takze aj moj obdiv kto dokaze zit s pod 100 eur na tyzden

najmama
11. jún 2013

my sme tiež 4 členná rodina, po odratáni poistiek, pôžičky a splátok,telefónov mám nejakých približne 350 € teda na týždeň zhruba 75€ na jedlo a kozmetiku(naučila som sa chodiť do lidlu leb v tescu mi nikdy nevyšlo), to je aktuálne, ja som momentálne nezamestnaná bez príjmu takže som týždenné výdavky znížila na minimum. pod túto sumu by som isto nevystačila. Inak pri 2 príjmoch sme míňali 100€ týždenne...

marta233
11. jún 2013

Ahojte,my sme 5clenna rodina ,ja som doma a muz robi ,synovia maju 14,10,4 roky a z toho mam dvoch astmatikou a toho mensieho mam choreho skoro kazdy mesiac,ked vyplatim uver,plyn,elektriku,obedy,telefon.
Çhalani chodia do mesta autobusom kedze tu neni skola,tak potom ked si to chlap zrata tak nech nam poradi ako z toho vyst kedze chcu jest,obliect sa,umyt.starsi hraje futbal aj to nieco stoji,druhi chodi na anglictinu aj to nieco stoji a ty nasi chlapi sa potom opytaju co sme robili s vyplatou tak kolko razy len poviem ze som to bola roztocit no co mu mam povedat nato ale mali ste vidiet ked sme boli medzi sviatkami v alergologii a nechala som v lekarni 40eur.to ste mali vidiet ten udiveni pohlad,tak sa baby drzte.

c

leko24
11. jún 2013

Sme päťčlenná rodina, z toho 2 deti na VŠ mimo miesta bydliska, čiže na internátoch. Keď zaplatím všetky poplatky a internáty, tak mi zostane na mesiac cca 150 -200 EUR., čiže na týždeň tak max. 50 EUR - to je na potraviny, drogériu, oblečenie atď. Ešte že muž to chápe a nenadáva - veď z tohoto by vyžil iba čarodejník 😉

lucyfuk77
11. jún 2013

...záleží, či prvý po výplate, alebo pred výplatou 😀

nanku
11. jún 2013

tyzdenne minimalne 150 eur aj a viac

ocko78
11. jún 2013

u nas ciste strava bez droger. cca 300€ mesacne

nikoletka_h
8. júl 2013

da sa aj z 50€ na tyzden pre trojclennu rodinu..cize 200€ mesacne..ale to zahrna len potraviny...

jaron
8. júl 2013

trochu je problém odpovedať, pretože je to veľmi relatívne, záleží od príjmu, inak sa to bude posudzovať, ak príjem rodiny je 3000 € a inak, ak je 1000 € za mesiac.

čo som si v poslednom čase všimol u nás, tak to je veľký nárast výdavkov na stravu, po nájomnom a hypo je to ten najväčší výdavok. Je to aj preto, lebo ceny potravín sa v obchodoch veľmi nenápadne zvýšili (zvyšujú), pomaly a nepozorovane, ale isto.

My máme mesačne na stravu 200 € (sme štyria), a niekedy (hlavne v zime, keď nemáme príliš vlastných zdrojov ovocia a zeleniny) to aj prekračujeme, ale snažíme sa stravovať zdravo, čiže snažíme sa ušetriť, ale zároveň, aby jedlo bolo aj zdravé a chutné aj pestré (napr. strukoviny sú lacnejšie ako mäso, aj zdravšie, sladkosti kupujeme minimálne, určite nie každý deň a pod.).

Priznám sa, že aj ja sa niekedy podozrievavo pozerám na manželku, že prečo míňame na drogériu priemerne 50 € za mesiac, že či to jedno mydlo, pasta a toaletný papier sú také drahé.... 🙂, ale to je iba mužský pohľad 😀, ktorý nemá prehľad o všetkých možných a potrebných druhoch "šminiek"...,
ale to trochu žartujem, veď v tom je "jar", toaletný papier, prací prášok, osobná drogéria atď., aj keď sa to nezdá, veľmi rýchlo a ľahko sa to nazbiera a niekdy je aj tých 50 € málo.

katren
8. júl 2013

urcite sa da z 50€ na tyzden aj pre viacclennu rodinu....nas je 5 a na nakup som bola pred viac ako tyzdnom /29.6/...ale nechala som tam 108€...no tento tyzden este neplanujem ist, nebude treba 😉
takze nas to tiez tak vyslo, okolo 50€ na tyzden 🙂
@aristka a co jedavas, ked 50€ minie jeden???? 😕 😅

dasiacik
8. júl 2013

My sme s manzelom zatial len dvaja,snazim sa drzat
rozpocet na urovni max.300eur/mes.Tie si hned na
vyplatu dame bokom.Nakup robime raz tyzdenne s tym,
ze na potraviny,drogeriiu a kozmetiku mame
vyhradene minut 50eur na jeden takyto tyzdenny nakup.
Tych 100eur co nam zostava mame na vydavky typu
"videla som pekne tricko",atd. 😀 Z ostatnej vyplaty
zaplatime telefony,stavebne a vsetko ostatne si odkladame.

katie555
8. júl 2013

no to s tym chlapom poznam, ale nechaj ho nech urobi parkrat on nakup 😀 😀 😀
moj sem tam tiez zasomre ze co som kupila za xx penazi ked nic nie je v chladnicke . to ze su policky plne a mrazak tiez plny nejako prehliadne ...
par krat urobil nakup a pochopil ze on netusi co co stoji hlavne co sa tyka potravin...
Na nakupoch sa da usetrit ked si rozplanujes presne co budes varit a nakupit podla toho.Miesto aby clovek siel do obchodu a kupil co vidi...
ja sa snazim tak cca 75 tyzdnenne, plus plienky sa kupuju extra 😉

ultra
25. júl 2013

sme 3 clenna rodina. (6 rocna dcera) - Mesacny rozpocet na potravny a drogeriu je cca 250 €. Kazdy z nas ma gastrace cca 20x3,15 € + na nieco sa kupuje sem tam nad limit.

Mame taku staru penazenku - kde po vyplate vyberiem hotovost a dam do priehradok po tyzdnoch rozdelenu hotovost ...cca 60 € na tyzden a podla toho sa kupuje-....sem tam v piatok tam ostanu 2 € 🙂🙂.....ale co uz...nastastie je s coho doplnit..ale ked sa nesnazime -tak minieme aj viac...ale vtedy samozrejme neusetrime.

miska_zv
25. júl 2013

Tak isto ako @ultra ale miesto starej peňaženky máme obálky :D a sme 4-členna rodina, no najmenší člen ešte nemá ani mesiac 🙂

biba04
Odpoveď bola odstránená
Zobraz