Dá sa vyžiť z príjmu 800 eur?

tslobik
16. feb 2015

Ahojte, dá sa vyžiť z celkového mesačného príjmu do 4-člennej rodiny 800€ mesačne? Dvaja dospelý a jedno malé dieťa, druhé na internáte v BA. Obidvaja sme zamestnaní, ale zúfavam z tejto situácie, možno aj preto, že beriem antidepresíva. Proste nech robím, čo robím je to len horšie ☹

tslobik
autor
16. feb 2015

A ide o to, že to nie je krátkodobá záležitosť, to by sa zvládnuť dalo.......ale budeme musieť pravdepodobne takto žiť viac rokov.

dai
16. feb 2015

@tslobik asi zalezi od fixnych vydavkov...

kamilka1986
16. feb 2015

my mame vyse 1000 pre troch a je nam to malo 😒

romanovic
16. feb 2015

Ano, je to malo. Nevies si popri tom zohnat aj nejaku brigadu? A dolezita otazka - je v tom aj hypo?

monyccka
16. feb 2015

To zalezi od vydavkov, miesta bydliska, standardu.. ak mate hypoteku, uvery a pod, tak x toho vyfungujete len tazko..ak vsak ide len o rezijne naklady na byt, stravu, cestovne a pod, tak sa to da relativne zvladnut. Zopar trikov ako na to najdes aj tu na konovi, na nieco prides sama, ked nie je na vyber, naucis sa carovat aj z mala.. 🙂 casto je to vec pristupu.

tslobik
autor
16. feb 2015

@romanovic brigádu nemôžem mať, lebo do práce cestujem (to sú aj 3 hodiny navyše) a robím 12-tky, aj nočné.....a som unavená ako pes a tak málo s malým, že mu už pomaly ani chýbať nebudem, lebo si odvykne.

gurmanka
16. feb 2015

Zalezi to od toho, co a kde musite platit. Mate hypoteju, najom? Dom, byt? Mate zahradku, domace zvierata. Chodi vysokoskolak na brigady ci ho zivite? Atd, atd..

tslobik
autor
16. feb 2015

@monyccka úvery našťastie nemáme, byt síce splácame, ale nie banke. Kupujeme len to najnutnejšie a z druhej ruky, čo sa týka oblečenia......ale zase mi je ľúto malého syna, keby som mala šetriť na kvalite potravín.....To jediné nechcem.

tslobik
autor
16. feb 2015

@kamilka1986 tak asi vieš pochopiť ako sa cítim ☹

tslobik
autor
16. feb 2015

@gurmanka bývame v byte a máme prváka na strednej škole, nie VŠ

stastnamamulka
16. feb 2015

@tslobik a kolko ti ostane v cistom,ked zaplatis vsetky povinne poplatky?je to tych 800e alebo menej?

tslobik
autor
16. feb 2015

@stastnamamulka nie - z tých 800€ platíme všetko (energie, byt, vodu, kúrenie, stravu, lieky, škôlku, intrák, cestovné do práce, hygienické potreby, oblečko....)

mima4
16. feb 2015

@tslobik vyzit sa da, aj ked je to narocne. Vies sem rozpisat kolko vas co stoji?

henamichal
16. feb 2015

@tslobik byt splacate v ramci rodiny nejakemu pribuznemu alebo uplne cudziemu? keby ze v ramci rodiny, tak nedalo by sa mesacnu splatku nejak znizit?

tslobik
autor
16. feb 2015

@mima4 ja to všetko presne neviem, lebo niektoré veci platí muž. Nájomné máme 200€, poistenie malého jedného 22€, druhého je to menej, elektrina 30€, smeti, škôlka ako kedy, keďže malý tam viac nie je ako je, cestovné cca 50€ len moje + malého intrák a cesta do BA a späť, teraz bol druhý chorý 6 týždňov - to boli lieky a probiotiká - cca 40€, splácanie bytu 100€ (našťastie rodine, nie banke)....

tslobik
autor
16. feb 2015

@henamichal rodine našťastie, veď už sa nám občas aj nepodarí zaplatiť, len sa potom neskutočne blbo cítim, lebo aj dotyčný tie peniaze práve teraz dosť potrebuje.

nikuska744
16. feb 2015

Tak manžel zarobí 410 e...ja 226 (rodičovský prispevok + rodinný prídavok) - spolu 636 a z toho platíme všetko- Máme malé dieťa. A vyžijeme, hoci sa uskromňujeme. A dokážeme aj ušetriť.

tslobik
autor
16. feb 2015

Ešte tam je poistenie domácnosti, ale len štvrťročne a TV+ internet.

henamichal
16. feb 2015

@tslobik ako dlho musite ten byt este splacat?este vela rokov? ked je to rodina,tak dufam,ze vam ten byt nepredal za vysoku cenu..

tslobik
autor
16. feb 2015

@nikuska744 A to žijete sami, či s rodičmi? Len my máme okrem škôlkara ešte čerstvého stredoškoláka v hlavnom meste a to tiež ide dosť do peňazí.....

mima4
16. feb 2015

@tslobik
maleho intrak? to aky maly chodi uz na intrak? 🙂 ak ten maly ma 15 a viac, skuste ho smerovat k brigadam, aby zacal si peniazky aj sam zarabat a tak aj vam pomoze.
Poistky by som zrusila, poistky na dieta nemaju ziadny zmysel, je to len zrac penazi.

Zatial mi to vyhadza cca 450 eur bez stravy... cize na stravu, satstvo, kulturu ostava cca 300 eur a 50 eur do rezervy.

stastnamamulka
16. feb 2015

@tslobik fuuuu☹takze vlastne prezivate,co je smutne,kedze obaja pracujete...mate nejake vyhliadky do buducnosti na zlepsenie financnej situacie?

meluela
16. feb 2015

@tslobik tie detske poistenia by som zrusila ak nie su povinne alebo vam nepreplatia terebars nieco pri tych chorobach ... a dala radsej namiesto toho poistenie zivitela rodiny

henamichal
16. feb 2015

najomne 200 eur a aj splacate byt za 100? naraz aj najomne aj splatky?ako to? to je spolu polovica vasho mesacneho prijmu. tu je problem.

tslobik
autor
16. feb 2015

@henamichal On nám byt nepredal, len požičal čiastku, ktorá nám chýbala......Budeme splácať 4000€, ale pre nás je to nadlho po 100 mesačne.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
autor
16. feb 2015

@henamichal nájomné (voda, správa, kúrenie) a splátka 100€ rodine (čo splácame to, čo nám na ten byt požičali), lebo sme ho kupovali v hotovosti, keďže úver by nám nedali, keď som bola na RD.

nikuska744
16. feb 2015

@tslobik žijeme sami v 3-izbovom byte..jednoducho prídu peniažky na učet a rozdeľujem - toto na SIPO poplatky, na mobily, na internet, na šetrenie, toto na stravu, (ak sa zvyši malému na nejaku hračku alebo knihu kupim a odložím (a mám už na nejaky jeho sviatok, na meniny, na narodeniny) Premyslim, čo treba nutne malemu kupiť, napr, musela som kupit ortopedické papučky za 25,50. Ale oblečenie mám po synovcoch alebo po bratovi.

tslobik
autor
16. feb 2015

@mima4 my hovoríme že "malý" ale má 16. On má brigádu aj si zarába cez net, ale on je troška náročnejší, čo sa týka stravy a PC, ale v tom ho nechceme obmedzovať, lebo ho to bude živiť pravdepodobne.

henamichal
16. feb 2015

@tslobik poplatok za vodu,kurenie,sprava sa mi zda velmi vysoky. my mame 3izbovy byt a platime 130 mesacne. vy mate samostatne kurenie?