Koľko vám ostáva na život?

maaaaaaaria7
6. jún 2015

Ahojte, iste tu už bola taká otázka. Prosím vás, aká čiastka na žitie na mesiac vám ostane po vyplatení všetkých bežných mesačných výdavkov /nájom, hypo, elektrina, telefon, adt.../. koľko vám ostane na nákupy, denné výdavky...? som zvedavá, z akej sumy žijete cez mesiac, lebo nám teda nikdy neostane do ďalšej výplaty nič. už len človek čakáá ... každý mesiac je len tak tak.. dakujem za odpoved.. 🙂

lilimoni
6. jún 2015

Kedze my ste stale vo faze dozariadovania domu, tak kriticky malo 😒 ale ak si odmyslim vydavky jednorazove, tak cca 700€ 🙂

pribinak
6. jún 2015

@lilimoni 700uer je kriticky malo? Dobry vtip! To s ti podarilo ;))))))

anatalia77
6. jún 2015

@maaaaaaaria7 dobra diskusia. U mna to bude kriticke. Po zaplateny ptavidelnych platieb mi zostane cca 100 eur na jedlo,drogeriu,oblecenie,zabavu..
Takze tada si pocitam,co nove ludia vyspekulovali.

maary11
6. jún 2015

No my kebyze nemame nasetrene, tak si neviem predstavit ako to zvladneme (teraz sme napriklad dali za opravu auta skoro 800e a mala som chut sa rozplakat :(). Inak nam ostava cca 600e na mesiac, snazime sa z toho vyjst, ale velmi sa nam teda nedari 🙂) Akonahle sa nieco vyskytne (zubar, dedkova 60tka a pod.), musime siahat na uspory :(

vivusika
6. jún 2015

po úhrade mesačných platieb cca 350€ /strava,oblečenie, drogéria, prípadné lieky, pes.../...

rebekamarcusko
6. jún 2015

Nam cca 800e ked vsetko vyplatime a manzel ma dobry mesiac,kedze je zivnostnik,ten prijem je pohyblivy,ale priblizne je to tajto po vyplayeni uctov.

tajka1986
6. jún 2015

Po uhrade vsetkeho nam zostane 700e ale snazim sa davat co najviac bokom keby sa nieco neocakavane vyskytlo. Nie som prehnane sporovliva ale lepsie sa dycha ked viem ze mam eurace aj odlozene na dni "keby nieco". Najviac aj tak miname na stravu a to vobec nekupujem drahe veci-syry,maso,sunky,jogurty. Najviac davame za zeleninu,ovocie,denne na trhu v pohode necham aj 15e-20e. Ale zas pravda ze handry na seba som si nekupila ani nepamatam 🙂

suesy
6. jún 2015

To ste jake bohate, keby mi po zaplateni vsetkeho zostane 700€, tak skacem 2 metre do vzduchu od radosti.

nikuska744
7. jún 2015

Manžel zarobí 410, ja mám rodičovský príspevok s rodinným príspevkom 226 eur. Spolu 636 e. Sipo - 170 eur, 2 mobily, internet - 30e, Vrátenie pôžičky - 50 e. Manžel obedy - 17e, Dieťa - plienky, vlhčené obrúsky, nutrilon, vždy nejaké oblečenie cca 100e. Sporenie - 100 e. Zvyšné peniaze na živobytie.

mircalla
7. jún 2015

cca 300-400 euro

moni244
7. jún 2015

Cca 250-300

nice202
7. jún 2015

500-600 eur. Muz robi a ja som na rodicovskom prispevku. To je uz bez stravy.

karotka12
7. jún 2015

no nam ostalo 18 eur na uctee, cakam na vyplatu a samozrejme, kedze je novy mesiac tak dalsie cakajuce platby sa uz nevedia dockat, kedy pride pride vyplata, ako zit zo slovenskych platov je fakt od vyplaty k vyplate, oblecenie kupujeme iba sezonne a ide leto clovek ani nemoze ist riadne sa vykupat s detmi, preetoze musi pocitat kazdy cent

lilimoni
7. jún 2015

@pribinak nieee 700€ ostane a z toho este musime platit. Naposledy cerpadlo+robota 730€. Dali sme 500 a zvysok pozical moj tato.

zdena12345
7. jún 2015

prijem na rodinu 900, z toho bezne vydavky na dom (elektrina, kurenie...), poistky, auta...ostane tak 400-500 ??? odhadom. ale prerabame chalupu... takze co neminieme na stravu a ine bezne vydavky ide do prerabky a to prerabame uz 5 rok a mame tak polku domu hotovu a to nehovorim o pozemku...

mawka
7. jún 2015

ja som sama s detmi, prijem si delim na dve casti, kedze mesiac som v robote a mesiac doma, cize zhruba mam 800 eur netto/mesiac. najom mam s elektrinou a telkou 350 eur. cize zo 450 musim deti zivit, satit, platit skolku, odlozit si zase na cestu do prace a podobne bezne vydavky. plus si este stale dozariadovavam byt, takze este aj cash veci do domacnosti musim, deckam platim jazdy na koni, kruzky, atd. vyzivne nechavam nasim, kedze sa mi staraju o deti ked som prec a tiez aj s pridavkami. no s odretymi usami, veru. ale nestazujem sa. deti nie su hladne, mame kde byvat, mame to pekne, deti chodia pekne slusne oblecene, mozeme si dovolit aj nejaky vylet, venuju sa zalubam a aj ja svojim, takze sa nemam na co stazovat. na to, ze este tri roky dozadu som bola v srackach az po usi a takmer na ulici a na to, ze som sama s dvomi detmi, tak sa da. 😵

malabiba
7. jún 2015

@maaaaaaaria7 jasné, že keď sú deti menšie a žena na materskej je to iné, záleží aj od vzdelania, zamestnania, regiónu - aj príjmy aj výdavky...veľké deti veľa stoja, štúdium, strava, oblečenie ako u dospelých....no môžem sa lepšie pracovne realizovať...žijeme na strednom Slovensku, nemáme už dlhy, viac si užívame, no za 20 rokov driny...účty 400 €, bežné výdavky 800 €, bokom ročne odložíme po odrátaní nepredvídaných výdavkov a dovoleniek 1-2 tis.....no bolo obdobie, keď sme sa pohybovali v hlbokých mínusoch, treba vydržať

maaaaaaaria7
autor
7. jún 2015

@maary11 najprv som myslela, ako to že ti to nestačí.. ale moja otázka nie je dobrá.. nie je jedno, kde človek žije a koľko mu ostane.. bratislava nie je napr. komárno... v komárne by som bola so 600 € boháč... v bratislave asi nie... mne ostane v kn asi 300.. a to by som chcela ešte jedno dieťa, tak mi je úplne do plaču

bianca
7. jún 2015

@maaaaaaaria7 bola doba ked mi zostalo 50 eur

maaaaaaaria7
autor
7. jún 2015

@anatalia77 hrozné... :(.. viem a stále si opakujem, že zdravie je najdôležitejšie... ale aj existovať treba nejako...

bianca
7. jún 2015

@maaaaaaaria7 mas pocit ze v Blave je chleba drahsi ako niekde inde na SK?Ja milujem tieto reci

maaaaaaaria7
autor
7. jún 2015

@bianca a to bola aká dlhá doba? to sa ako dalo? pomohli rodičia?

maaaaaaaria7
autor
7. jún 2015

@bianca neviem, nikdy som tam nežila - viem len čo som počula od tých priateľov, ktorí tam žijú - plat väčší - nájom, byty, hypo - väčšia. možno som sa zle vyjadrila /boháč/. ale takto mi popisujú známi život v blave

bianca
7. jún 2015

@maaaaaaaria7 skoro rok.Mala jedla maso,my zemiaky.Rodicia pomahali,nedalo sa inak.Velka vyhoda bola ze sme nemuseli kupovat napr, tie spominane zemiaky.A potom sme mali rozdelene presne ktory mesiac kolko mozem pouzit z preplatku za byt.Najhorsie bolo ked ochorela mala.To bolo hned minimalne 20 eur v lekarni

trgypadl
7. jún 2015

@bianca chleba mozno nie ale najmy ...podnajmy...a ked si zoberies hypoteku na nehnutelnost v ba tak to je sakra rozdiel

maaaaaaaria7
autor
7. jún 2015

@bianca tak zvládla si to, je fajn, že ti je teraz lepšie

bianca
7. jún 2015

@maaaaaaaria7 ja som zila vo vacsom meste ako Blava a je pravda ze byty drahsie ale ked clovek zarobi minimalne 4x viac,nemoze sa divit ze je tam byt drahsi,Inak je rozdiel akurat v tom,ze tam ma clovek kde tie prachy minut pricom na malom meste alebo dedine je luxus raz mesacne 3D kino v krajskom meste

petulda333
7. jún 2015

Nam ostava cca 300€ a to mame na stravu,lieky,drogeriu atd

bianca
7. jún 2015

@trgypadl aj plat je sakra rozdiel ako minimalka na vychode.Ale to uz Bratislava nevidi

bianca
7. jún 2015

@maaaaaaaria7 ovela lepsie.Obaja pracujeme,byt zaplateny,chladnicka plna.Nenasetrim sice ,ale netriem biedu a nemusim premyslat co kupim za posledne 3 eura