Nemáme pniaze na výživné a na domácnosť. Čo robiť?

lienok1
18. jan 2011

Milé mamičky,nájde sa tu niekto, kto mi poradí?Moja rodina sa ocitla v pekelnej situácii.Žijem s priateľom v starom,nedorekonštruovanom rodinnom dome,na kt. priateľ platí hypotéku.Ja mám syna z prvého manželstva a on dcérku,na ktorú pravidelne platí už 17 rokov výživné.Spolu máme takmer dvojročnú dcérku.Žijeme v usporiadanom zväzku,len tápame po ekonomickej stránke.Priateľ je zamestnaný,jeho plat ide celý na hypotéku a na výživné pre dcérku z prvého manželstva.Ja poberám len rodičovský príspevok, z toho hradím všetky náklady na energie a domácnosť,stravu,hygienu a všetko kolo toho,zabezpečujem potreby oboch detí.Na svojho syna dostávam náhradné výživné v len zákonnej výške.Naše prijímu sú nižšie ako všetky účty.Zadlžení sme až po končeky vlasov.Nezvládame to,tak nám pomáhajú moji rodičia.Priateľ platil výživné 66€ a v čase môjho tehotenstva súd vyhovel jeho ex a zvýšil výživné na 132€.Jeho zárobok je cca400€.Môj syn študuje mimo domova,takže sme mu museli zrušiť internát a stravovanie.Prestala som mu uhrádzať mesačnú zálohu na stužkovú.Nevychádzalo nám to.Kôli škole ostal bývať u mojich rodičov,ktorý sa vlastne oň starajú.Je mi hrozne, keď myslím na to,že ho vidím len 1-2x do mesiaca a nemôžem mu dať ani 10€ vreckového.Viem,že výživné stojí pred akýmikoľvek hypotékami,ale bývať niekde musíme.Priateľovi uhrádzať aj hypotéku aj výživné nejde,nevychádza mu to,tak veľakrát jeho výživné zaplatím ja z rodičovskej pomoci.Podali sme návrh na zníženie výživného,nakoľko sa nám narodila dcérka,aby sa aspoň čiastočne mohol podieľať na zabezpečovaní aj jej potrieb.Zamietli to.Už sme premýšľali,že ja sama podám návrh na výživné. Čo ma však najviac bolí je,že ja svoje deti ukracujem o to čo mohli dostať a dávam jeho ex, ktorá si dva krát do roka ide na dovolenku bez dcéry,z posledného exekučného konania si kúpila auto,teraz mení nábytok...nezávidím jej to,len v tom vidím obrovskú nespravodlivosť voči našej spoločnej dcére a aj môjmu synovi.Vie mi niekto niečo poradiť?Má zmysel žiadať výživné,keď sa tým asi problém nevyrieši?Peniaze by som mal súdom priznané ale v skutočnosti by som ich aj tak musela oželieť,aby sme sa vyhli ďalšej možnej exekúcii.

baby2310
19. jan 2011

Neváhajte, okamžite by som podala návrh na zníženie výživného....nechápem, ako z platu 400, keď má dalšiu rodinu, mohol súd uznať také výživné... Spíšte návrh, všetko popíšte a podajte si to..ked vám to neuznajú, odvolajte sa...lebo toto čo čítam, to už nie je určite v poriadku!!!

claudica
19. jan 2011

Ak Ti môžem poradiť, nájdite si právnika, bez toho sa do toho nepúšťaj. Viem, že aj to stojí peniaze, ale toto je nonsens, a mám taký dojem, že to je možné len na našich súdoch.... My sme roky posielali 60 % z platu mm na výživné a budúci týždeň máme pojednávanie, lebo vraj je to málo....
Tiež mám dve vlastné deti.... lenže to žiaľ nikoho nezaujíma. Poberám na ne sirotský a ja nemám možnosť dať sociálnu poisťovnu na súd, keď mi syn nastúpi na strednú alebo starší na vysokú, lebo sa mi "zmenili podmienky"....
Je to sila, niečo s tým robte, musíš to riešiť, veď to ide na úkor tvojho syna a to je nenormálne. Dobrý právnik by podľa mňa mohol pomôcť.
Veľmi silno držím palce a daj vedieť... 😉

lienok1
autor
19. jan 2011

@baby2310 V pondelok sme mali súd ohľadom zníženia výživného-súd nám nevyhovel.Exmanželka argumentovala tým,že nie sme vlastne štvorčlenná rodina,nakoľko môj syn s nami nebýva,že máme nadštandartný dom s veľkým pozemkom a ona má s dcérou len dvojizbový byt.Že máme krb,veľkú tv,novú kuchynskú linku atď -nestačilo ozrejmiť,že krb bol vlastne súčasťou kúpy domu(kt.sme kúpili v čase keď sme zarábali obaja) a využívame ho nie na parádu,ale na vykurovanie miestností v silných marzoch,keď plyn nestačí.Že tv sa zakúpila v čase,keď som pracovala,že všetok nábytok a vybavenie domácnosti,som priniesla ja z predošlého života-neukradla som to,nik mi na to peniaze nedal,makala som,aby som si to mohla kúpiť.Všetko hmotné čo máme som do vzťahu priniesla ja z vlastných úspor-teraz je to všetko v trňom v oku.Nová kuchynská linka-to je samozrejmosť,keď sa kúpi dom,že tam treba kuchyňu.Dom je v dezolátnom stave,ešteže sme stihli novú strechu,kým sa dalo.Pivnice máme stále pod vodou,keď stúpne spodná voda.Výdavky na plyn,el,vodu sú nekresťanské spolu až 257€,nehovoriac,že v súčastnosti v každej domácnosti je tv,mobil,internet.Neuspeli s me ani s argumentami typu-množstvo plienok pre malú,náhradné mlieko,šatstvo-čo musím zháňať každého pol roka lebo dieťa rastie.Nik neskúma životnú úroveň exmanželky-celá rodina samí podnikatelia.Mala som z toho celého pocit,že keď sme spomenuli ako nám pomáhajú moji rodičia,tak "keď pomáhajú doteraz-nech pomáhajú naďalej".Najhoršie,že priateľ sa lieči na VKT,je vlastne doživotne na liekoch-keď by chcel lepšiu prácu,nik ho k ťažšej práci nevezme.Nik nechce dcérku môjho priateľa ukrátiť o nič,len chceme nech je to spravodlivé.To sa však akosi nedarí.Exmanželka vkuse vyvoláva na telefon,a keď to nedajbože priateľ ignoruje(lebo to sa už vydržať nedá-37x za pol hodiny vyzváňa),začne sa vyhrážať exekútorom.Nedajbože zaplatíme o deň neskôr,na krku máme exekútora.Takto to urobila už dva krát,potom prišli samozrejme pôžičky,lebo ak neuhradíte exekútora do 14 dní,hradíte plné trovy.Raz nás to vyšlo na 2000€,druhý raz na 1000€.Mám za to,že keby sme bývali v dvojizbovom byte,a ešte v podnájme,v tedy by bolo všetko OK.

lienok1
autor
19. jan 2011

@claudica tiež to máš"veselé"...hm,obávam sa,že nepochodíme ani pri odvolaní...a to nie som pesimistka...na poslednom pojednávaní ohľadom zníženia výživného sa sudca vlastne čudoval na čo sme tam,keď fakt že budeme mať spoločné dieťa bol braný do úvahy už vtedy,keď podala naposledy žiadosť o zvýšenie jeho ex...tak potom o čom je tá súdnická spravodlivosť?????

claudica
19. jan 2011

@lienok1 Spravodlivosť? O ničom... Z 375 euro čistého platíme 200 euro, vraj jej to nestačí.... chcela by viac. Keď sme sa sťažovali, že aj toto je už dosť, tak sudkyňa apelovala tým, že keď pre nás doteraz nebol problém platiť 200, prečo by bol problém aj viac. Takže keď poctivo platíš, otočí sa to aj tak proti tebe... je to jedno. A to prišiel k nám do bytu pred rokmi s dvoma taškami, nechal byt jej a deťom. Nehovoriac o tom, že deti sú u nás každý sviatok, prázdniny atď, čo tiež stojí peniaze... Toto ale nikoho nezaujíma. Starostlivosť o deti spočíva len v množstve eur v maminej peňaženke, to čo im kúpime my, sa neráta....
Žiaľ, je to holá realita a môj mozog už neraz postál..... nepomôžem si.

lienok1
autor
19. jan 2011

Práve to ma bolí,že niektoré mamičky si takto prilepšujú.Keby to bolo možné radšej by sme za tých 132€ kúpili jej dcére,to čo potrebuje,alebo jej to dali na knižku....ale v zákone stojí"k rukám matky"....mne je len ľúto toho môjho chlapčiska,že si celú túto nespravodlivosť odtrpí najviac on...exmanželka má dieťa pri sebe,ja som ho bola nútená nechať u mojich rodičov...

claudica
19. jan 2011

To si ja vôbec neviem ani predstaviť...
Je mi to veľmi ľúto.

waitinka7
19. jan 2011

@lienok1
Ahoj, si naozaj v tazkej situacii...
skusila by som financiu situaciu riesit inac ... co tak zamestnat sa?
Mala by si prijem + rodicovsky prispevok. Malu by si mohla dat do jasliciek alebo do skolky. Tak by ste uz myslim zili v pohode, teda pokryli by ste si svoje zakladne vydavky a syn by mohol byvat s nami. Neviem si predstavit, aby som nezila s dietatom....to by som radsej zila v dvojizbovom byte ako vo "velkom " dome a neplatila ziadne hypoteky. Ja vsak neviem, ci ten dom, v ktorom byvate je tvoj, alebo priatelov...alebo ako. Kazdopadne treba hladat aj ine riesenie ako ziadat o znizenie vyzivneho pre jeho prve dieta. Zober si, ze 132 Eur tiez nie je svet....aj ked beriem, ze rodina, ktoru spominas je urcite solventnejsia a tie peniaze by urcite pomohli viac vam ako jej. Skus to vyriesit pracou.

lienok1
autor
19. jan 2011

Áno i túto variantu sme zvažovali.Ja som stále zamestnaná,firma síce prepúšťala veľa ľudí,tak neviem,či by to nečakalo i mňa.Ak aj nie,dochádzala som do zamestnania denne viac ako 50 km spojmi,nemám totiž vodičák.Mesačne ma to stálo viac ako 100€.Odchádzala som ráno o 4,30h a prichádzala o 18,00h.Bolo to strašne vyčerpávajúce.Skúšala som hľadať zamestnanie i v mieste bydliska,i keď by som musela do najbližšieho mesta dochádzať 17 km,zatiaľ bez úspechu.Dcérka zatiaľ na škôlku zrelá nie je a podľa informovanosti o jasličkách je to 300€ a viac na mesiac.Musela by som zarábať viac ako minimálny plat.Nevzdávam sa však pátram ďalej.Lenže kým sa mi to podarí nájsť robotu bližšie,musíme aj z niečoho žiť.Nemienim sedieť doma na zadku a plakať.Len to s tou robotou nie je také jednoché ako som si predstavovala.

monkasponka
20. jan 2011

No to fakt je veľmi zložité, len ma napadlo, že priateľova dcera nemá viac ako 18 rokov? Výživné by mal uhrádzať jej a nie matke, tam by sa malo postupovať už trochu inak, nie? A 132 eur je veľmi ale veľmi veľké výživné, ale najprv sa skús poradiť na UPSVR vo Vašom Okrese, (ak tam bude niekto ochotný), a pri súde všetko treba vydokladovať, každú jednu platbu a nie je možné aby musel platiť tak vysoké výživné. A skús aj tak dať návrh na zníženie, že od dátumu podania, že by musela vrátiť aj spätne, keby jej znížili. (to musia). No držím ti palce, skutočne len vydržať, potom bude lepšie keď malá vyrastie, a budeš mať prácu...

lara1705
20. jan 2011

ked ma jej dieťa 18 rokov, tak tvoj prijateľ môže platiť vyživne priamo dcere na učet, a nie na učet matky. To je zakon.A určite treba podať na sud žiadosť o zniženie vyživneho a všetky vaše vydavky zdokladovať a predložiť na sude. Musia znižiť, ved to nie je možne aby z 400 euroveho platu platil 132 eura vyživne. Je sice pravda že pre 18 ročne dieťa treba veľa peniazi ale ked plat nedovoľuje, tak musia to znižiť.

titkovamiriam
21. jan 2011

presne tak moj priatel ma 3 deti po 18r a vsetkym posiela peniaze na ich ucty 🙂 ,inak tiez sme riesili problem ked som bola na materskej a on menil pracu a nevychadzalo nam to znizenie alimento na kazde platil 4000sk no nepomohli sme si musel platit to co mal stanovene sudom nebrali do uvahy nase spolocne dieta a uz vobec nie to ze sa staral aj o moje dve deti-ked ich nema osvojene akoby ich nemal.Niekedy je to zvlastne ako to u nas funguje lebo mne ex neplatil ani 1000 sk na starsich ,sedel radsej v base a aj tak som si nepomohla jedine ziadat o vyplacanie štát...

martina2001
21. jan 2011

@lienok1 prečo si nepožiadaš o zvýšenie výživného na syna? a teraz maš možnosť odvolať sa na súde po pondelkovom rozsudku, zato nič nedáš. Po dovršení 18 roku môžete požiadať súd o ukončenie vyplácania výživného a potom si musí ona požiadať zas cez súd výživne pokiaľ študuje. Ja si myslím, že máte šancu pri odvolaní na zníženie výživného ak všetko zdokladujete. Kde má syn trvalý pobyt? u Vás doma? Tak potom ju nemusí zaujímať kde žije, ak nemá prechodný pobyt u starých rodičov. Aj keď súd spočíta vaše príjmy adpočíta živ.min. plus výdavky ktoré uzná, nevidím dôvod prečo by Vám to zníženie po odvolaní nevyšlo.

mausy21
28. jan 2011

@lienok1 no tak ja som v podobnej situaci ....my sme podali tiež odvolanie pretože nam zvyšili vyživne z 83 na 110e a so spatnou ročnou platnostou takže musime doplacat a popri tom ešte paltime poistku nejakych 15e ale to nikoho nezaujima že my mame teraz spoločne dieta a čakame druhe,,,a veci podobne...čim vaic sa bude moj priatel snažit zohnat peniaze tym viac jej ždy priznaju...otras....som zvedava ako to dopadne odvolali sme sa a čakame kedy bude dalšie pojednavanie.....ale ideme už s pravnikom...a to si predstav že neudala ani jeden dovod prečo by jej mali zvyšit na maleho..nič len to že si zobrala uver herečkaa teraz jej to nevychadza a musime jej pomahat ho splacat či ako to mam chapat ?ked na maleho sa vydavky nezvyšili?hnus neexistuje spravodlivost a verim že vždy ex sa maju lepšie..ako tie druhe manželky a hlavne ide o deti ja svojmu decku nemoižem ddat mesačne 110e a to nema ani 2 roky a ma ovela vyššie vydavky ako take 9, 10 ročne....strašne niečo..ale nepomožeme si to čo povedia ex pred sudom to je svate a mi sme ĺen klamari čo chcu ukratit deti o peniaze..teda ich mamičky...fuuuuuj

lienok1
autor
29. jan 2011

ja mám k priateľovej ex už len jedno-a to sa nechcem rúhať,ale nedá mi inak :"Keby za každú nepríjemnosť a zlomyseľnosť,ktorú spôsobila mojej rodine, jej Pán boh dal jednu dlaždicu,tak už má dávno vydláždenú cestu do pekla!"

nena13
21. aug 2012

@lienok1 Je to svinstvo-toto poznám-mojho ex si žije z 2000 eurového platu,môj ledva zarobí 400 a ona podala zvýšenie zo 70 na 400 eur,normálne som skolabovala-odklepli mu 100 a ževraj mame byť šťastní-pritom kupuje synovi všetko možne a aj do školy,vylety....proste čo potrebuje...Ked sme pred tým my davali na zníženie z tých 70 na 30,zamietli to a to bol vtedy nezamestnaný...mame tiež teraz spolu dieťatko a ide ma poraziť čo je to za spravodlivosť na tomto Slovensku-a ani odvahu nemám dať návrh o zníženie...Tebe držím však všetky prsty -ved čo sud ,to iný rozsudok,možno budete mať šťastie...

nena13
21. aug 2012

@lienok1 FUUUUUUUUUU,až teraz som si všimla,že už to mate za sebou...No márne -hnusná nespravodlivosť...Treba pomôcť tým,čo maju kopu a chudáka ešte ušliapať....

maminuska
21. aug 2012

darmo tu budete nadávať na exmanželky , oni zväčša, podotýkam zväčša hája len záujmy svojich detí . Môj exmanžel má novu rodinu a novu manželku , ja mám tiež novu rodinu a verte mi že ma nezaujíma odkiaĺ na to exmanžel naberie peniaze, pretože ani mňa sa nikto nepýta odkiaľ zaplatím dcére lieky, dovoz do školy , synovi lyžiarsky atď. Jednoducho peniaze zohnať musím.
@lienok1 osobne neľutujem ani teba, vedela si s kým počínaš druhé dieťa a tvoj syn má svojho otca , ten sa má o neho starať, ak ti na neho neplatí nie je to chyba exmanželky.

maminuska
21. aug 2012

@nena13 predovšetkým treba pomôct deťom a každý svojim vlastným.

lienok1
autor
21. aug 2012

@maminuska ??????nestojím o ľútosť ani tvoju ani nikoho iného....chcela som postreh,radu od niekoho, kto niečo podobné prežil a zvládol...nesúď ani mňa ani môjho partnera...moja dcérka bola tým najkrajším, čo som od neho dostala po dlhoročnej snahe a komplikáciách...ešte raz-nesúď, keď nevieš...

lienok1
autor
21. aug 2012

@nena13 ...viem, že takýchto žien je viac...my s partnerom sme to zvládli...spadli sme na úplné dno, aby sme sa mohli odraziť hore...dcérka má už 3,5r, úžasné vnímavé dieťa...môj syn skončil školu a je konečne s nami, našiel si brigádu a je rád, že je rád...ja som sa nádeje, že budeme mať domka detí viac nevzdala a teraz máme u nás súrodenecké trio z detského domova-stala som sa ich profimaminou...partnerova dcérka je už dospelá, takže výživné platíme k jej rukám...je to zlaté dievča...všetkým ženám v podobnej sitácií prajem silnú vôľu vydržať, aj keď to nie je vôbec ľahké...

vikusjk
21. aug 2012

@lienok1 a neskúšala si nejakú prácu robiť z domu? Neviem, čo máš vyštudované, čo si robila, ale stále sa dá niečo robiť aj z domu, aby si nemusela dochádzať, míňať na cestovné a podobne, a malú by si mohla mať pri sebe...

vikusjk
21. aug 2012

@lienok1 ahaaa, až teraz som zistila, že začiatok príspevku je ešte z januára 2011... takže takto sa to u vás vyvinulo? No super, nie? Za profirodičovstvo sa tuším tiež poberá nejaká mzda, že? No a že si syn našiel brigádu je perfektné 😉 Juj či som len rada, že ste takto dopadli 😵

maminuska
21. aug 2012

@lienok1 ale ja nesudim , ja som rovno povedala že mi ta nie je luto( tak nemožno z mojej strany o nejakej ľutosti hovoriť ) a ani ostatných druhých manželiek. Nijak som sa nevyjadrovalaa k tomu že si mala ďaľšie dieťa, to je tvoja vec ale len to že si vedela s kým a kam ho privedieš.
Ono treba na to pozerať z dvoch strán , ja ako matka bojujem o to aby moje deti žili normálne, aby som mala na lieky pre dcéru a na benzín do školy. , nezaujíma ma že manželka môjho exmanžela nemá pre svoju dcéru na niečo, to je jej problém a problém dievčatinho otca . Ak by som nemala ja pre svoju dcéru na lieky a exmanžel mi dlžil , neváham ani chvílu a dávam návrh na exekuciu , treba sa na to pozriet aj takto.
Každá normálna matka si bráni svoje hniezdo a predovšetkým ju zaujímaju jej potomkovia, tak ako teba 😉.Zrejme si urobila maximum pre to aby tvoj syn mal výživné od otca, ktorý ho zrejme neplatil , keďže si poberala náhradné výživné ale zas to nie je problém jeho exmanželky.V každom prípade je dobré že ste to zvládli a odpichli sa od dna a žijete normálnym životom .

lienok1
autor
22. aug 2012

@vikusjk iste, otvorila som si internetový obchodík so zákazkovým pletením, háčkovaním, šila a predávala som autorské bábiky-rodinných anjelov na objednávku, šila detské vecičky na zakázku, viedla som účtovníctvo známym, doučovala matematiku stredoškolákov a mnoho iného...vďaka tomu sme aj mali poplatené účty, mohla som dcérke kúpiť jogurty dva a nie len jeden...všetko, čo sa dalo dopestovať som dopestovala doma, čím sme si veľa pomohli...jednoducho som sa otáčala ako sa dalo a navyše som mala pri sebe super človeka-otca mojej dcérky...🙂 tak to išlo ľahšie...

lienok1
autor
22. aug 2012

@vikusjk ...áno, profirodičovstvo je vlastne poslanie zamestnaním...ale nie je to žiadna výhra...tu nejde o peniažky...mala som inú možnosť zamestnania, ale niečo ma ťahalo tým smerom...🙂

lienok1
autor
22. aug 2012

@maminuska ...asi takto-ja som svojej dcére kúpila prvú vec v obchode, keď mala 3 roky....od narodenia som navštevovala len sekáče a bazáriky na nete...všetko som plietla a šila pre ňu doma, používala som látkové plienky lebo na jednorázovky som nemala....staršia dcérka môjho partnera chodí v značkových veciach, jedáva v mekáči a myslím, že nevie ako chutia mrvance s mliekom...nezdieľam tvoj názor ale je to zasa len tvoj pohľad...

vikusjk
22. aug 2012

@lienok1 Strašne držím palce, nech sa darí aj do budúcna 😵

chikitka
22. aug 2012

@lienok1 uplne si viem predstavit ako ste na tom boli, ja zazivam uz dva roky nieco velmi podobne... tiez po prazdninach cakame predvolanie na sud po nasom odvolani sa. moj partner ma z prveho manzelstva dve dcery, v case rozvodu bol nezamestnany a dobrovolne sa zaviazal platit spolu 200e vyzivne, napriek tomu ze navrh koliznej bol tusim "len" 130e. tiez odisiel s prazdnou kapsou, a nechal im 3izbovy byt a jeden 1,5 izbovy co kedysi prepisal na exmanzelkinho otca. a vracal sa k rodicom v 36 rokoch. my zijeme v jednoizbaku za 300e najomneho. mame spolu babo, jeho dve dcery su u nas permanentne kazdy vikend, prazdniny, sviatky, az ma ide porazit. mam ich rada, ale mam obrovsky nedostatok sukromia ä jednoizbak) a hlavne my dvaja spolu ani niesme. vsetko by bolo ok, keby jeho mladsia dcera na nom nevisela 24hod. denne, nemusel ju pomaly 11rocnu sprchovat, umyvat a cesat jej vlasy, viazat snurky, pisat ulohy, nosit ruksaky, pri zaspavani ju hladkat a drzat za ruku a veeeeeeela ineho. pomaly jej jedlo predzuva. jak ma s tym vytacaju!!! nie je mentalne retardovana, to je jej vychova. na to je zvyknuta. nehovorim o tom,ze krasavice su zvyknute ze na kazde zavolanie tato pride cez cele mesto, lebo damy si nieco zabudli u babky, alebo u nas... auto nemame, listky vyhradne platime my. vylety takisto, strava, oblecenie, pomocky do skoly, drogeria... to by vsetko bolo fajn, keby na to mame. musia nam pomahat jeho rodicia a narastaju dlhy. partner zaraba cca 450e. ja mam teraz 3 mesiace rodicovsky prispevok. ale co z toho, ked najomne je 300, 3 mesiace splacame nedoplatok an vode po 50eur, a byvala si pred dvoma rokmi vymyslela ze chce vyzivne aj za obdobie rozvodu, ked s nimi uz nebyval pol roka. navymyslala si tam dalsie sumy ze jej neboli uhradene, lebo somar platil na ruku, a nemal doklad a exekutor si zapytal nakoniec 4300e!!!!!!! ja studentka len brigada a potom pocas tehotenstva nic- nedalo sa. takze suma sumarum to bolo dva roky takto: 300 najomne a po odratani exekucie a bezneho vyzivneho z jeho vyplaty dostaval len zivotne minimum 208,80e. cize sme v minuse 100e len na tom najzakladnejsom. babka nam posielala v teglikoch polievku... a dcerenky nad vsetkym ohrnali nos... oni nechcu tricko puma, lebo je modre.... a podobne. mala nebude jest nic ine len vyprazany syr s hranolkami a tatarkou... islo ma z nej rozhodit! a teraz? byvala si poziadala o zvysenie!!!! zo vzorne platenych 200 na 310e!!!!! vyfajci denne 2 krabicky cigariet a vypije tak 8-10 piv. aj tak vyzera. a koho riesili na sude?? mna! teraz mam ja platit ich vrtochy z prispevku na moje dieta... konecne mame aspon byvanie riadne zaplatene, ked uz nic ine a aj to nic co nam ostane mam dat jej. celu vybavu mame od znamych. tesila som sa jak blazon, ked som mu minuly tyzden kupila hrkalku! a stale cakam kedy to skonci. ja mam tiez rozvedenych rodicov, ale moja mama ma charakter, napriek tomu ze moj tatko nikdy nic neplatil...a vysku som si hradila sama. zasa som sa raz rozpisala, ale nazory typu "smola, si druha zena" neberem, je to vec charakteru. podla mna.

chikitka
22. aug 2012

@chikitka este som zabudla spomenut, ze v case ich manzelstva damicka nerobila nic len minala partnerove peniaze a platila kamaratom panaky v najvacsich pajzloch, kym on makal aby mali vsetko na co si pomyslia. za cenu toho ze nebol aj 3 mesiace doma. a rozvadzala sa ona z vlastnej vole... ze to co jej dava on, jej da hocikto... a teraz zobre po sudoch jak nema na zaklad... hlavne ze tam dokladovala jak kupila tlaciaren a podobne... niekto nema na chleba, niekto na toner...