Rozpočet na Vianoce 2014

sisinka88888
31. okt 2014

Zaujímalo by ma Vy aky máte rozpocet na darceky tento rok(2014)?

17alexis
31. okt 2014

My kupujeme darceky priebezne, takze rozpocet neriesime. Uz iba kupime veci na pecenie a na vianocne jedla . Cize to znamena cca 40€.

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vroni
31. okt 2014

Nijaky 🙂 Kupujem darceky uz od augusta (dobre, som cvok) a tak zrazu v decembri darceky jednoducho su bez toho, ze by nejako rozpocet zatazovali..

sasajka
31. okt 2014

@vroni Nie si cvok, ja to robím tiež 😀 Neznášam predieranie sa medzi nervóznymi ľuďmi tesne pred Vianocami...

pipinka4
31. okt 2014

@sisinka88888 noo rozpocet asi taky ze na rodica 25 € so setrami si nic nedavame jedine ja s mojou segrou si vyrabame darceky :D tento rok ma odomna peceny cajik domaci samozrejme a nasej dcerke tam je neobmedzeny rozpocet co sa kupi to sa kupi.my s muzom sme si objednali novy gauc ale ten by kupili aj keby vianoce neboli len sme to tak spojili ze aby nevymyslali 🙂 a este rozmyslame nad kavovarom to je asi vsetko.ale tiez kupujeme priebezne aj na gauc sme si setrili 5 mesiacov .

evulikm
31. okt 2014

Pre deti tak 10-15€ (na každé dieťa), nejakú drobnosť. Rada by som ich naučila, že Vianoce nie sú len o darčekoch ;) minule mi syn povedal, že má veľmi rád Vianoce. A na moju otázku, že prečo ich má rád, mi odpovedal: lebo Vianoce sú v zime a vtedy je veľa snehu a ja tak rád staviam snehuliakov :D

sisinka88888
autor
31. okt 2014

U nás je to tak zemoje 2 svagriné si to mozu dovolit kupovat drahé darceky pre celu rodinu, my nie zda sa mi to nefér voci nám ...my sa musíme pridat a drzat krok s nymi.... 😒 aj ked nato nemáme....ja by som kupila iba nasim detom a hotovo.mnohí písete ze nakupujete priebezne.....aj to stoji peniaze aj ked si to tak nevsímate...este netusím ze z cocho budu terajsie vianoce pokupované.zijeme z jedneho normálneho platu plus moja materská.,,,, ☹

zuzik16
31. okt 2014

@evulikm super postoj, mne sa niekedy až hnusí, ked vidim tie hrby darčekov u niekoho na navsteve a povacsine si tie deti ani nevsimaju čo dostali, nam moji rodičia zvyčajne nekupovali drahe dary od vymyslu svete, vzdy ked sme boli mali, sme dostali nejake hračky + oblečenie, ale s mierou a ked sme boli už starši tak nejaku kozmetiku a oblečenie, ale tiež take zakladne veci..a v poslednych rokoch už "len" spodne pradlo, ponožky a prípadne nejaku kozmetiku alebo teplaky....a s priatelom si vôbec nepotrpíme na dary, nielen na vianoce ale ani na narodeniny a meniny, som rada že ma na to rovnaky nazor ako ja, že ludia si často kupuju nezmyselne velke dary navzajom a potom maju zbytočne prevratenu hlavu a nevedia čo naoplátku kupiť tomu druhému, aby sa to len vyrovnalo cenovej hodnote toho daru čo sami dostali....Vianoce su v prvom rade o inom...o tom aby sa rodiny spájali a aby prežili tieto dni v duchovnej pohode a radosti, nie obklopeni množstvom často nezmyselnych darov.
My síce ešte detičky nemáme, ale prosim vas mamičky vedte svoje detičky k skromnosti a nie v ustrety konzumnej spoločnosti. nič sa predsa nestane ked dostanu len nejaku 1-2 hračky nie? 🙂

pipinka4
31. okt 2014

@sisinka88888 my tak zijeme tiez ja mam 200 eur a manzelov plat a mame hypoteku a dcerku a da sa to.treba sa naucit setrit

inffinity
31. okt 2014

My letos koupime dcerkam nejake drobnosti a neresime. Letosni vanoce jsou pro nas jine, narodi se nam druha slecna - to je darcek pro celou rodinu a starsi at se potesi i z nejakych hracek, ale letos vylozene touzim po klidu a vanocni atmosfere a uzit si ji s nejblizsimi takze letos zadny rozpocet 🙂 doufam ze bude snih to bude paradnidarek 🙂

mimikas
31. okt 2014

No my s muzom si kupujeme po jednom darceku, malemu hracku a knihu a krsniatku hracku a je to. nic extra, zda sa mi zbytocne kupovat 10 hraciek ked viem ze pravdepodobne 8 z nich sa vobec nevyuzije 🙂 s jedlom to tiez neprehaname, dolezite je to ze sme spolu a sme zdravi 🙂

petruska78
31. okt 2014

my planujeme 50e na dieta, ale predpokladam ze to bude viac kazdy rok sa to vysplha na tych 60-70 hlavne ked to este vyvazujem na kusy a tak aby mali priblizne rovnako. dostanu jeden vacsi darcek a doplnime to drobnostami, my s muzom tiez tak okolo 50e si davame ale tak trosku sa dopredu dohodneme ze co, tento rok mam vybrany parfem. moze to chciet akokolvet uchvatne viest deti ku skromnosti, ale myslim, ze by boli velmi sklamane keby dostali len plysaka a knizku, takze ak to bude v nasej moci skusime ich potesit co najviac. s rodinou si davame losy, vianocnu loteriu, krstnatam po 10e a aj oni nasim detom po 10e, deti si sporia, az sa mi niekedy zda ze maju viac penazi ako my, ale na druhej strane ked chcel syn mobil pretriasali sme to doma tyzden a nakoniec sme mu dovolili si kupit z vreckoveho. no to uz odbieham od temy.

tajka1986
31. okt 2014

@17alexis to si dobra ak dokazes napiect a navarit na vianoce za cca 40 eur ako sa to da? Ja len na pecenie miniem viac

pipinka4
31. okt 2014

@tajka1986 da sa to jednoducho xi nepiect 10 druhov zakuskov ale stacia 2 plus daco suche a pripadne povymienat s rodinou ako to robime u nas a coze chces viac minut na rybe a salate? Vianoce su sviatky radosti a pokoja a nie obzerstva.podla mna to podaktori az moc prehanaju s tym jedlom ...ved sa chodi aj po rodine a tam sa tiez clovek napchava heh.

emilia25
31. okt 2014

U nas je velka vyhoda ze detom hracky vydrzia tak mesiac po vianociach tak ze rok co rok kupujeme skoro rovnake hracky len teraz to bude trosku ine lebo vsetko uz musime kupit trojmo aby sa nebili.ale vzdy mame rozpocet tak 400eur na darceky pre deti.mi dospely len oblecenie.uvidim ci ten rozpocet prekrocime ale vzdy sa snazim aby kazdy si tam nasiel aspon pet balickou.

bubelko
31. okt 2014

nemam ziadny... darceky si deti pisu na list jeziskovi a z toho vyberame potom to, co vieme, ze si zelaju najviac. tento rok sa poskladame na väcsie veci vsetci - dedko, babka, krstni a my... ideme na lyzovacku, tak tam haldu darcekov ani brat nebudem, kazdemu jednu krabicu lega a tie zvysne ostanu doma.
co sa pecenia tyka - piekli sme u kamosky tak, ze nas bolo ca.10 bab, kazda piekla nieco ine a sme si to potom podelili 😉

meluela
31. okt 2014

@emilia25 a co sa s tymi hrackami stane? u nas je tiez nejaky prirodzeny ubytok koliesok a obcas nieco zlomene, ale po mesiaci znicene veci za 400e, to je trosku moc, asi by som zvazila ci je to dobre pre vyvoj deti ... alebo kupila lego, to sa neznici a da sa kumulovat aj pre dalsie generacie 😉

brumka
31. okt 2014

my uz prestarsiu mame darcek kupeny sice stal 140e ale to sa nestrati, hracky nekupujeme kakurat daku jednu mensej inac potom dokopy este musime kupit postelne ale to musi pockat na november a potom mozno oblecnie, este musime babkam povedat co potrebuju deti aby si nasli u nich pod stromcekom ale nic dak horybilne skor take oblecenie . u nas hracky neletia ani lneleteli a babiky uz vobec nie. deti mam nastastie prakticke 🙂 minuly rok sme mali so svagrinou limit na deti 30-50e. a akurat daku drobnost rodicom, s mm si vadcinou dame daco prakticke oblecenie alebo do domacnosti, tento rok to vyzera na knihy

emilia25
31. okt 2014

@meluela no vzdy kupujeme auticka na dialkove to musi byt na vianoce ale vydzia ako som pisala mesiac starsi syn sa sice snazi aj si ich skovava pred mladsim ale aj tak to moc nepomoze.no lego u nas byt nemoze lebo mame este 2rocneho a tam by som sa bala aby to neprehltol.ale poviem vam ze asi pred tromi rokmi sme im teda manzel si kupil velku krasnu auto drahu a jak sa s tym zacali chalani hrat tak uz aj auticka kolieska nemaju proste hlavne stredny syn je taky maly kazisvet.tak ze vzdy vsetko skonci v kosi.kolke naradia vrtacky.detska maju tri krat narodeniny meniny za rok a vzdy vsetko skonci v kosi.uz sme aj kovove auticka kupili ze snad ich nerozbiju no aj toto dokazali.

doty1
31. okt 2014

@sisinka88888 prepáč a prosím neber to až tak zle, ale to čo je za uvažovanie "musím držať krok s inými, aj keď na to nemám".....??? vykašli sa na to, čo majú druhí, možno nemajú práve to, čo má tvoja rodina.
U nás sa nerieši to, za koľko dáme a za koľko dajú nám.....nedávam z povinnosti (aj keď sa to asi mnohým v rodine nepáči), dávam z lásky, lebo chcem urobiť radosť, potešiť, ....a to ako to spracuje druhá strana (teda či preratáva za koľko a kde,....) je mi celkom jedno....

brumka
31. okt 2014

@emilia25 u nas sa praktizuje pokazis si nemas 🙂 sice mensia ma rok tak rpred nou schoivavame veci ale starsia ta nenicila veci mozno od roka takze na nu bol vzdy a je spúolah 🙂

17alexis
31. okt 2014

@tajka1986 nenakupujem suroviny pocas vianocnych akcii. A upeciem kolace vacsinou z toho, co mam doma. Sladke jem vacsinou len ja, takze nepeci x kadejakych druhov, max 3 nejake hrncekove.

sense
31. okt 2014

@sisinka88888 nuz nechapem to ze musime s nimi drzat krok, s nikym krok drzat nemusis, vianoce nie su o darcekoch a predstihani sa kto dal komu viac a drahsie....

stellamaris
31. okt 2014

@sisinka88888 nemam rozpocet,nebudeme si davat nic drahe,iba malickosti.Vianoce budu v znameni krasnej rodinnej atmosfery 😉

mima4
31. okt 2014

@sisinka88888 ale ved ty sa nedrz druhych. Ked na to nemate, nekupujte!
budu ohovarat? ak ano, to fakt mas tuzbu riesit darceky pre takych ludi?

emilia25
31. okt 2014

@brumka no ja mam troch chalanov a stredny je najvecsi kazisvet najstarsi ten sa snazi ale aj tak mi kolko krat povedia ved kupis nove.no ja som veru taka trubica ze som toho schopna.kedy si mala doktorka gitaru synovi sa tak moc lubila ze mi s nou pilil usi no na druhy den som pobehala cele mesto len aby som mu tu gitaru kupila a samozrejme ze hned dve lebo stredny by plakal takze vzdy sa snazim vsetkym kupit rovnako.uz aj najmladsi sa zacina zaujimat o auticka takze tieto vianoce uz vsetko trojmo.

sense
31. okt 2014

my rozpocet nemame, mala (18mes) dostane jednu hracku, jednu dve knizky, zabalim jej to extra hned su darceky tri a z chlapom nejaku malickost aby nieco bolo pod stromcekom, co sa tyka rozpoctu na jedlo tiez nemam, kupim co treba a je to (nie preto zeby sme na viac nemali ale preto ze vianoce su v dnesnej dobe o uplne inom ako kedysi) . na Vianoce teda 24.12 ako obvykle pojdeme doobeda na prechadzku k jazeru, takze ziadne stresy a poobede uvarime polievku salat a rybu a hotovo....a co sa kolacov tyka nieco kupim na stedry den lebo minuly rok som si dala napiect a dva dni pred vianocami nic nebolo lebo chlap to zjedol takze tak....

...inak co mna vzdy udivovalo ked som prisla na vianoce na slovensko, kazdy sa vzdy stazoval ako nema peniaze a ko je draho a kazdy obrovske preplnene nakupne voziky, ....
a druha vec ked tuto clovek vidi po niektore albumy s tam co deti dostali na vianoce tak vzdy rozmyslam kedy sa tie deti s tym vyhraju a ci si to vobec vazia tie veci....ale to je uz kazdeho vec ....

brumka
31. okt 2014

a k potzravinam limit nemame, ovocie toho musi byt vela to u nas ide, peciem len suche kolace co rodina velmi lubi, a salat robim den pred vianociami co sa da robim skor,, nachystam par reznou alebo napacujem prsia ku salatu. nachystam si tam aby sme to pojedli do 26 co chodime prec lebo potom sa mi varit uz nechce apotom uz varim na silvestra co treba co sme nakupili takze ovocie, zelenina maso doma musi byt

sisinka88888
autor
31. okt 2014

@mima4 urcite más pravdu....hovoria ze som zgrlos akoze nemame na darceky(cca500eur) raz za rok?! 😖

sense
31. okt 2014

@sisinka88888 kasli na nich ajj keby si bola drzgros ich to nemusi zaujimat, a ak ich nemas tak hadam si nezoberies pozicku aby si mala na darceky....ak by mne povedal ze som drzgros tak mu rovno poviem ci bude on platit moje faktury....