1,5 a 4,5 ročné deti po rozvode

doubleblue
9. sep 2014

Ahojte, hlavne tie rozvedene s malymi detmi. Budeme sa rozvadzat, mame dve deti, 1.5 rocne a 4.5 rocne. Manzel chce neobmedzene stretavanie s detmi, v podstate s tym nemam problem, stara sa o nich, ale...Psychologicka vravela, ze tak male deti, hlavne ten mensi, by nemali travit noc mimo domu, ze to nie je pre nich dobre. Proste trebars cely den s otcom,ale podvecer domov,aby mal tie svoje ritualy doma...Mate niekto skusenost? Aky to ma vplyv na deti? Mam sa este poradit so psychologickou detskou? ale deti k nej nechcem brat, ide mi iba o nazor a ako to funguje v reali...
Dakujem

guinevre
9. sep 2014

@doubleblue Ked dieta s tym nema problem, normalne spinka, neplace, je spokojne, tak kaslite na nazor psychologa. Ked dieta prejavuje separacnu uzkost, tak to treba riesit podla toho ako vam psycholog radi. To je ale iba moj nazor.

wena
9. sep 2014

Nedá sa to zovšeobecniť, každému dieťaťu vyhovuje niečo iné. Zamysli sa nad tym ako spavaju ked ste niekde mimo domu (na dovolenku, u starkych)...sú deti, ktoré nepotrebujú rituály a nemajú problém zaspať hocikde a sú deti, ktoré sú nervózne zo zmeny prostredia a zaspavaju ťažko. Podľa mna nič nepokazis ak vyskúšate aj spanie u otca a uvidis ako budú deti reagovať.

marionmarion
9. sep 2014

ja v tomto davam za pravdu psychologicke. Aspon u mojho dietata sa potvrdilo, ze cudzie prostredie a upustenie od ritualov ho vie velmi rozhodit...dokonca aj v pripade ze som s nim aj ja aj jeho otec, cize tu nejde o to ze dieta nema nablizku osobu, ktora predstavuje bezpecny ustav, ale skor o to, ze ritualy na ktore je dieta fixovane, lebo prenho znamenaju istotu ( je to nieco co je stale a dieta sa na to spolieha ze tak to stale bude) sa nedaju mimo domova dodrzat a dieta je z toho nesvoje, placlive, podrazdene, nevie zaspat, je presyteny dojmami, nema klud...
urcite by som sa snazila styk neobmedzit, ale vecer by sa mali dieta vracat domov...