Ako dlho trvá vymáhanie výživného exekútorom?

lilly0812
16. máj 2013

Mamičky, ako dlho ste sa súdili o výživné? Resp. ako dlho asi trvá vymáhanie výživného exekútorom?
Syn sa narodil ešte v decembri 2011 a doteraz jeho otec nezaplatil ani cent z výživného, polovicu výdavkov za výbavičku . Podľa rozhodnutia súdu má od októbra 2012 platiť výživné (bežné) vo výške 26 € mesačne + mal uhradiť viac ako 200 € za výbavičku + zameškané výživné od decembra 2011. Súdne vyšetrovanie sa naťahovalo dlho, nakoľko otec sa vyhýbal, dokonca súd žiadal o zamietnutie návrhu. Koncom apríla mi priznali náhradné výživné (spätne od 01.01.2013) , som rada, že aspoň niečo. Nárok sa každého pol roka vraj kontroluje.
Vymáhanie výživného už rieši exekútor, no dozeraz nič nevymohol, Tento mesiac sa začalo proti otcovi aj trestné stíhanie. Viem, že sa to môže naťahovať veľmi dlho ale bola by som rada, keby ste sa podelili o Vaše skúsenosti.

lucinda1711
16. máj 2013

exekutor nevymoze nic ak mu nema co zobrat.ja mam podanu exekuciu tri a pol roka a nic ani cent,tiez poberam nahradne.a policia?tiez nevymoze iba skonci s podmienkou alebo basou

trasko
16. máj 2013

zalezi ktore vyzivne.ak omeskane dozadu a nema dom,firmu,atd na mene tak NIKDY!ak chces kvoli nahradnemu tak po 3mesiacoch da potvrdenie pre UPSVAR a budu vyplacat oni .ja sa takto taham od 2007.

wolfkris
16. máj 2013

Ahoj.. ja som davala trestne oznamenie a minuly rok v maji, tusim, bol odsudeny a dostal podmienku, ale dalej neplatil..v july som bola u exekutorky navrh..doteraz sa nic nestalo... Minuly mesiac som bola u nej popytat sa co a ako..a hmm po vyse roku a pol mi povedala, ze mu akurat tak zablokovala ucty... majetok ziaden nema a pracuje tusim nacierno... hmm dorucit mu pisomnost je priam nad ludsky vykon 🙂 takze vsetko trva dvakrat tolko :( verim tomu ze sa ta exekucia potiahne este nejaky ten rocik... Kedze dalej neplatil, tak som minuly mesiac podala znova trestne oznamenie a kedze ma 2roky podmienku, tak ak tentokrat nezaplati, pojde do basy...tak dufam, ze dostane rozum a zaplati..ved hlavny dovod preco som dala trestne oznamenie, nie je ten aby isiel do basy, ale aby zaplatil, vsak ani my nezijeme zo vzduchu, ze? ;) Drzim ti palce, aby to vymahanie netrvalo moc dlho a doplatil co dlhuje...ale ako baby pisali, pokial nema nejaky majetok na svoje meno a nepracuje oficialne, tak sa to bude tahaaaat... ;)

zuzicka322
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
victory1
18. júl 2013

Celostatne vymahacie centrum je len honosny nazov pre obycajnu vymahacsku firmu. A to ma zuzicka322 pravdu, ze ma ine praktiky 😖 ..ale ja by som s tymi praktikami nechcela mat fakt nic spolocne. A ccv.sk ti hlavne neda adekvatne potvrdenie, ktore potrebuje, aby dostavala nahradne vyzivne, takze asi tak... 😠

lily0812 - predpokladam, ze si si dala navrh na vymahanie aj zameskaneho aj bezneho vyzivneho. Cize exekutor to bude vymahat az pokial deti nebudu samostatne ziviace sa, alebo si tvoj nepoda zalobu o zrusenie vyzivovacej povinnosti. A kedze mas male babatko, tak to pocitam, ze to bude hooodne dlho. Kedze ti vyzivne priznali v aprili, pocitam, ze navrh si exekutorovi podala v maji..kym mu sud vydal poverenie na vykonanie exekucie, bol jun...no a sucasnosti predpokladam, ze zistuje majetok...Ono to chvilu potrva, kym sa to cele rozbehne, ale ak ma nejaky majetok, alebo aspon vlastni vodicak /odobratie vodicaku je fakt skvela natlakova forma/, ale k prachom sa casom isto dostanes...Ved nebude bez prace 10 rokov...mozno nieco zdedi... A do toho casu, budes mat nahradne vyzivne...