Ako dopadne naše vysporiadanie majetku?

jaja018
12. aug 2013

Ahojte ja by som sa chcela spýtať ako by dopadlo vysporiadanie majetku v našom prípade. Nejdeme sa rozvádzať, máme šťastné manželstvo az na bežné škriepky. 😀
Manžel si bral hypoteku na byt este pred manželstvom a spoludlznikom a spolumajiteľom je písaná jeho sestra. Ale ona figuruje len na papieri, splacame to my z našich peňazí. Peniaze si nedelime na moje a jeho všetko ide na jeden účet a su to spoločne peniaze. Ako by to bolo s bytom v prípade rozvodu?

katrinka8
12. aug 2013

@jaja018 - myslim, ze byt by siel po pripadnom rozvode manzelovi (a teda jeho sestre), pretoze BSM sa tyka iba majetku spolocne nadobudnuteho v manzelstve. Tam nie je dolezite, aka je prax (ze sestra nesplaca a figuruje len na papieri), ak je na liste vlastnictva uvedeny manzel ako majitel a sestra ako spolumajitel, tak to je smerodatne. To iste hypoteka - ta by tiez asi ostala len im 2, kedze v case jej ziskania ste neboli manzelmi. Ale mozno sa mylim, takto mi to vychadza podla toho, co tak vseobecne viem, nejako podrobnejsie som sa tomu nikdy nevenovala 😉 Ja by som asi doriesila vyplatenie sestry a prepis celeho bytu na Vas alebo opacne, aby sestra vyplatila Vas a kupit novy, Vas spolocny byt... Ale to je len moj sukromny nazor.

anatalia77
12. aug 2013

Ak je spolumajitelom a spoludlžníkom jeho sestra-tak ti v prípade rozvodu nemáš na nič nárok.Prečo sa jeho sestra nepodiela na splácaní svojho majetku?? 😕 Prečo sa ti podielaš na splácaní majetku tvojej švagrinej?? 😕 Ak si na tom tak dobre,tak ti do IP pošlem číslo svojho účtu,a splácaj aj mne,stačí 100 eur,aj bývať by som ťa nechala,samozrejme,by si si poplatila to,čo by si spotrebovala.
Takže v prípade rozvodu by si bola na tom zle,nakolko byt je mužom a jeho sestry.

maznacik007
12. aug 2013

No podla mna mate vazny problem, teda najma ty ... v pripade rozvodu na byt narok nemas ... nie je v BSM, v pripade ze by manzel zomrel a dedila by si po nom a aj vase deti a delila by sa medzi vas len ta jeho polovica ...

ja by som s tymto nesuhlasila ... vyplate jeho sestru a dajte si byt napisat na oboch ... 😉

habibi78
12. aug 2013

v pripade rozvodu by si odisla s holou ritou....vies dokazat ze platis splatky? idu z tvojho uctu alebo z uctu tvojho muza? ak je to vas byt tak preco tam figuruje aj nadalej jeho sestra? tvoj muz by to mal zmenit z ucty k tebe...

fiffinkaa
13. aug 2013

moj názor je taký,z vlastnej skúsenosti, že sa dá lahko preukázať že aj tvoje výplaty šli na "rodinný účet" z kt. sa spláca úver..viem zmluva je jedna vec,každý sa ňou bude oháňať a tej sa súd síce pridržiava, ale omnoho viac súd zaujíma ako to vlastne bolo v praxi, koho peniaze išli kam..atd
Čo je ešte dôležité je..že ako dlho splácal manžel byt ešte pred svadbou..

a faktory kt. toto celé môžu ešte ovplyvniť sú:
či máte a kolko máte deti?
a dôvod rozvodu...ak je nevera, tak neverník to bude mať pekne spočítané 😝

kiki2255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz