Čo znamená pripraviť dieťa na styk s otcom?

cecil36
4. máj 2012

Zaujíma ma čo znamená táto veta v rozsudku. Je matka povinná dať dieťaťu k otcovi oblečenie aj stravu a aj ho pripraviť psychicky na stretnutie alebo mu nemusí dať zo sebou nič. Podotýkam otec dieťaťa dlhodobo neplatí na dieťa výživné a matke dlhuje už niekoľko tisíc eur a súdy aj exekútor sú na neho krátky. S dieťaťom sa stretáva sporadicky. Toto nie je môj problém, ale kamarátkin a nevie čo synovi musí dať a čo nie. Vždy keď mu nabalila veci na oblečenie minimálne polovica sa jej nevrátila späť a otec to odmietol vrátiť. Dieťa má 8 rokov. Poprosím rady od žien, ktoré s tým majú skúsenosť.

lenka311
4. máj 2012

Ja mu blaím oblečenie, jednu plienku, zvyšok nech si kúpi, topánky a tiež sa mi stáva že sa mi to občas nevráti, ale pošle to po ďaľšom víkende. Ak si pýta nejakú konkrétnu hračku, tak mu ju dám /väčšinou motorku - odrážadlo/ - dosť často mi však veci vráti roztrhnuté, no ale čo už.
Riadne pripravené dieťa by malo byť tak aby mu mal čo obliecť a obuť.. 😉

alena16
4. máj 2012

Ak neplatí výživné, tak by som mu dieťa určite nedávala. Teda v prípade, ak by súhlasilo aj dieťa, že sa s otcom nebude stretávať. A keď už áno, tak by som ho nepúšťala na viac dní, ale iba na jeden, s oblečením na ten jeden deň a samozrejme bez stravy, tú by snáď zabezpečil otec, nie? 😖

irriss
4. máj 2012

V tomto pripade by matka mela v 1. rade zapomenout, ze nejde o ni a o exmanzela.
Ale o DITE!
A mela by zabezpecit pro dite maximum...
Matka by se mela zachovat tak, aby si byla jista, ze DITETI nebude nic chybet.
Dat mu jidlo, kdyz si mysli, ze by ho od otce nedostal.
Dat mu adekvatni obleceni, aby DITETI nebyla zima...popr. aby se mohlo prevleknout...

p.s. To, ze dame dite exmanzelovi "nahe a nenajedene", protoze se budeme domnivat, ze takto "ublizime a donutime" otce k nejake investici, pouzivame "pomstu" a ublizujeme jen a jen DITETI..
Navic to muze byt negativne pouzito i Soudu, ze je matka nezodpovedna☹
Nemela by Tvoje kamaradka myslet na to, co ji dluzi, na to, co ji vzal, ale JEN na to, aby diteti NIC nechybelo a bylo v bezpeci😉

kohutovci
4. máj 2012

neda mi nereagovat.. toto je neskutocne co sa deje v tomto svete.. tak matke nic neplati a este aj malemu poberie veci.. ked malemu nic nezabali.. doplati nato dieta.. ked zabali.. doplati zase nato maly ale aj ona.. lebo o tie veci pridu.. tazko sa mi radi.. nemam ziadne skusenosti.. no riesila by som to asi tak, zeby som poziadala o zakaz styku s dietatom.. moze argumentovat tym, ze otec neplati vyzivne.. Zelam jej vela vela sily.. aby tuto prekliatu situaciu coskoro vyriesila vo svoj a maleho prospech

juliap
4. máj 2012

riadne pripravene znamena, ze tam nejde hole a bose, ale balit mu nemusis nic ... ja som mala to iste, v rozsudku sa totiz aj pise, ze otec maloleteho ma vytvorene vhodne podmienky na stretavanie sa s dietatom, to znamena, ze by mal mat pre dieta tiez vsetko, co potrebuje ... na tomto som sa ja na sude chytla s koliznou, lebo chcela najprv, ze mam detom balit vsetko, ale ja som sa nedala, som jej povedala, ze byvaly mi plati VYZIVNE na deti, nie peniaze na oblecenie k nemu a stravu k nemu a hracky k nemu a nikde v zakonoch nie je napisane, ze som povinna dietatu tieto veci dat, ked ide k otcovi a sud mi to priznal, sudkina upozornila byvaleho, ze veci na prezlecenie tam ma pre deti mat, a ked sa vyhovaral, ze nevie velkosti, tak mu dala, ze ked po nich pride v sobotu, tak obchody su otvorene a moze ist kupit s nimi a vyskusat. dal, ze riadne pripraveny znamena, ze im den pred mam povedat, ze idu k otcovi, aby o tom vedeli ...

karinka1klaudia
4. máj 2012

Ahoj, ja sa nachadzam v podobnej situacii. Otec na dieta sice plati, stretavaju sa pravidelne podla rozsudku ,ale vela krat sa mi stalo ze sa mi veci nevratili spat. Nepises ci ma otec upraveny styk. Ci je to len na ich dohode ako si dieta otec zoberie. A ta pripravenost , no tak u nas je to tak ze malej poviem ze ide k otcovi a obleciem ju normalne podla momentalneho pocasia. Veci naviac jej nedavam.Ved aj otec musi mat doma kupene,tak nech ju prezlecie. Plne chapem tvoju kamosku kedze aj ja mam tento problem. Bola som aj na socialke a tam mi povedali ze ked mi veci nevratil vraj nech si spisem zoznam a dam to na sud. Ale ved ja si uz ani nepamatam ake veci to boli. V nicom ti tam nepomozu, vraj po novom nemozu radit,vsetko treba dat na sud, aj to ci je pre dieta vhodna skolka,tak co na to povedat- ze chrania zaujmi dietata!!!!!!!!! Keby nieco tak napis... A IRRISS rada by som videla teba v takejto situacii!!!!

nibiru
4. máj 2012

osobne ak ide dieta k otcovi ten ma mat prenho pripravene prostredie,podmienky ak sa mi to prostredie nezna treba podat ziadpost o sud dieta nechodi na navstevu ale k rovnocennemu rodičovi ktory ma povinnost mat všetky potrebne veci pre dieta zabezpečene ako rodič ktory sa onho stara ja osobne by som pripravila ako na bežny den vonku všetko navyše ma mat otec doma pripravene,zabezpečene ak by odmietal podam si žiadost na sud aby dieta chodilo do riadne pripraveneho prostriedia kde ma všetko ako doma a ak nie zrušenie styku ak oteckovi zalezi na dietati zabezpeči mu vhodne podmienky (jedlo,hreačky,oblečenie)ak tak velmi chce bit otcom nech sa stara nevidim dovod aby matka všetko financovala a otecko sa pisil ake ma krasne oblečene dieta a ziadna starost odkial matka na to berie to plati aj opačne ak je dieta zverene otcovi.

santine
4. máj 2012

zaujimalo by ma, ako dieta pripravit aj po psychickej stranke. priklad: pre dieta sa druhy rodic nedostavil po x vikendov a zrazu par minut pred nariadenou hodinou da vediet - ako potom dieta pripravit??
ja som oblecenie davala pre kazde mozne pocasie, aj topanky, pretoze inak mu dali stare 20 rocne a v tom nechce chodit. hracky detto 🙄
je mi tych deti luto. su ako baliky, ktore sa prehadzuju pomedzi dvere, branu... ked tak ide s tym ruksacikom, je mi to luto 😔

namakuz
6. máj 2012

Nad svojvolnym nerespektovanim rozhodnutia sudu by som neuvazovala... Takisto zakaz styku?? hlupost...to by museli existovat obzvlast zavazne dovody...
V prvom rade by som na vasom mieste podala na sud navrh na upravu styku s dietatom. Eliminujte mnozstvo dni, skuste si to upravit tak ako to vam vyhovuje, v pripade, ze nie je schopny sa o dieta riadne starat, skuste poziadat len o navstevy dietata na niekolko hodin za den...... popremyslajte nad tym... pretoze pokial sa s dietatom stretava len sporadicky, neplati vyzivne, neverim, zeby sud neupravil styk s dietatom, aj preto, ze takato situacia zatazuje nielen matku ale aj dieta.....

papuka
6. máj 2012

Tak ja som si týmto tiež prešla. pripravit dieta na styk s otcom znamená, teda aspon mi to takto pani sudkyna povedala, že to dieta musí ist k tomu otcovi, musí mu matka vysvetlit že je to jeho otec, aj on má pravo byt s ním, že mu nemá odporovat atd atd, podla mna je to sprostost, lebo ked to dieta tam ist nechce, tak ja ho nebudem nutit, ani som nenutila, no ani mu nezakazovala, teraz už sám k nemu nechce chodit, vie kde je mu lepšie a s tým oblečením, ako vravela naša pani sudkyna: musíš mu pobalit všetky základné veci, ktoré potrebuje, teda tičká, ponožky, pyžamo, teplaky...... otec dietata, nie je povinny mat doma žiadnu výbavu pre dieta, je to starost matkyna, aby všetko bolo pobalené, no ak sa ti nevracajú veci čo nabalíš dietatku domov, napísala by som stažnost na súd, teda na exmanžela, a naozaj by som to riešila zákazaním styku s dietatkom ved máš jasné dokazy, neplatenie výživného, ničenie tvojho majetku, lebo vd ty kupuješ oblečenie, ktoré sa ti stráca, bojuj a drž sa, tda tá tvoja známa 🙂

pink_lady
6. máj 2012

a to si niektore vazne myslite ze neplatenie vyzivneho je dovod na zamedzenie styku? 😕 to fakt nemate sajn ake su zakony, aj exekucia uz moze byt a dotycny ju moze ignorovat aj tak ma matka povinnost dovolit dietatu vidiet otca...
osobne by som mu prilepila na celo co vsetko moze a nemoze jest, pit lebo to nestaci 1000krat povedat...mojho este ma v mojej pritomnosti ale obcas ich necham samych no sledujem ich a ked dakedy vidim ze maly sa vozi na vlaciku dolu hlavou a on sa kuka do vykladu no konec ...alebo maly preveseny na zabradli dakeho domceka v OC dolu hlavou a otecko si telefonuje...ale to neni k otazke: pripraveneho znamena zabalit mu lieky, najnutnejsie veci, a povedat mu ze ide k tatovi...

ninar
22. aug 2013

(človek by si povedal, že sudkyna (v mojom prípade), by mala najlepšie z nás prítomných poznať zákon. Ale to čo mi povedala na súde ohľadom zverenia dieťaťa, výživného a styku s otcom ma nemilo prekvapilo: to, že bude malá zverená mne, s tým sme súhlasili obaja, výživné na trojmesačné dieťa- ja som chcela 100, otec navrhol 40E. (samozrejme, že od podania návrhu sa dal na PN, potom na úrade práce len aby "nemal" príjem). Keď som na súde povedala, že 40 je veľmi málo, veď to mám tak na plienky tak ma sudkyňa schladila: vraj ona bežne priznáva minimálne výživné 28 eur, tak mám byť rada aj za tých 40 čo ponúka. Takže platí 40 a absolútne na súde nepýtala žiadne bločky, ani sa ma nepýtala koľko mám výdavky na malú....
a stretávanie má každý druhý vikend po dve hodiny v mojej prítomnosti. Na súde samozrejme vravel, že on si ju chce aj domov zobrať aby ju aj rodičia videli. Tak sudkyňa mi povedala, vraj som povinná na tie dve hodiny ísť s otcom dieťaťa tam kam on povie, lebo tie dve hodiny sú len pre neho a on rozhodne, čo bude to dieťa v čase robiť a kam pôjde!!!!!!. a ja mám ísť teda s ním (ešte som kojila)
Šla som sa poradiť s právničkou, a tá mi povedala, že som slobodný občan krajiny a nikto mi nemôže diktovať kam mám ísť a čo mám robiť! A nad výškou výživného nečinnosťou kolíznej len krútila hlavou. Vraj je vidno, že každý chce mať len odškrtnuté, že niečo spravil a je jedno ako.
Otec malej ma však nikdy nikam nevolal, len si pýtal malú či mu ju nedám aby si mohol zobrať. Ja som nesúhlasila, veď má s ňou byt v mojej prítomnosti tak chodí za ňou k nám. Ale na súd už po 3 mesiacoch od prvého súdu podal ďalší návrh na úpravu styku aby si ju mohol zobrať na celý víkend k sebe. pritom maličká ma 9mesiacov a stále ju kojím. Lenže to jemu nevysvetlím, že maličká ma potrebuje pri sebe. Takže tentoraz idem na súd aj s právničkou a navrhla som aj zvýšenie výživného tak som zvedavá ako to dopadne, lebo sudkyňu budem mať rovnakú ako na prvom súde...

lela183
23. jún 2019

Ahojte chcela by som radu... Môj priateľ má z bývalou syna majú striedavu starostlivosť. Platí na syna 150€ co treba keď matka dieťaťa chce tak sa mu kúpi a 2 týždne pred výplatou povie ze nemá peniaze. Podotýkam pre malého vložíme iba mi. Rok nám nedávala ani kartičku poistenca keď nám ho odovzdával. My mame pren ho všetko kúpené len sme chceli nech nám dá vždy jedno tričko na prezblecenie keď teraz je teplo a sa v tom aute potí sak sa jej to vždy vráti... U nás si maximálne odrie koleno keď len chodí len pár mesiacov ale u nejpady z postele, vyklbena ruka, stále chodí za pečený co sa nemôže vykakat, už mal mynuly mesiac zapálený žalúdok co mu dala falulu z v vareniu slaninovom a včera rozbitu hlavičku a hrcu cez pol čela. Neviem co s nou už robiť...

abbey1
23. jún 2019

@lela183 Kartičku pribaliť treba. Prípadne si kľudne v poisťovni vypýtajte ešte jednu. Nemajú s tým problém. Pýtať jedno tričko, to mimoriadne skutočne smiešne až trápne. Veď kúpite v Pepcu za 1,99 a vezmite vždy so sebou. Neviem, koľko času trávi u vás, koľko u matky, ani koľko má rokov. To ma veľkú váhu pri zraneniach. Niektoré deti sú prirodzene opatrné, iné mali blázni, ktorí sú všade. Vy, keď ho máte občas, môžete sa mu maximálne venovať, matka, ak ho má väčšinu času, ho často musí spustiť z očí a dať mu oveľa viac voľnosti.

kruliss
21. aug 2020

Ahojte, prosim Vas mne je jasne ze dieta riadne pripravit znamena , ze ho obliect obut, aby bolo najedene , a musim mu to aj povedat ze stravi s otcom isty cas cize ho na to psychicka pripravit. Tomu rozumiem chapem ale mne sudca vycital, /dieta mam s cudzincom/ , ze som dieta riadne nepripravila na styk lebo neovlada rec otca. Prosim Vas ako to je ? je to moja povinnost ho denne drilovať aby sa raz v roku stretol s otcom na tyzden a aby rozpraval jeho recou. Ja viem kazdy jazyk je vyhoda ked dieta vie , do jeho 5 rokov ako tak rozpraval a tie slovicka ktore aj ovladal si pamata a otca rozumie, ale v skole sme nemali na vyber a uci sa iny jazyk - anglictinu , nie nemcinu. Tak ak by mi niekto vedel povedat , pripadne citovat co to znamena , lebo sa k tomu neviem dopatrat , tak by som bola velmi vdacna.