Koľko trvá pokým nás vyzvú zo súdu ohľadom výživného?

chrenkovae
23. nov 2011

Babulky podavala som žiadosť o vyživne prvy krat kolko trva kym sa mi sud ozve dakujem

monika76
23. nov 2011

No moj mali ma 14 mesiacov a podavala som ked mal 2 týždne 😒 ešte stále nemám dlžne výživné ☹ ale mám už ukončené pojednávanie.Na slovensku je to tak...

titkovamiriam
23. nov 2011

vidim že sa nič nezmenilo 😠
@monika76
ja som prví raz čakala rok ,potom 18m a potom som sa už nato vy....,lebo som si aj tak nepomohla 😠

irriss
23. nov 2011

@chrenkovae na prvni stani jsem si pockala 14mesicu,ale "tatinek se nedostavil"...az po trech letech zhruba jsme ho "dohonili" 😠 bylo urcene vyzivne..ale uz 21 let cekam na jeho plneni.. 😠 😠 😠

monika76
23. nov 2011

@irriss presne to je realita u nás...poznám zopár takých .Deti odrastú a možeš Ty čakat nikdy sa nedočkáš 😠

irriss
23. nov 2011

@monika76
no ja uz dokonce NESMIM cekat..protoze po 18.tem roce ditete MUSI jednat ve veci dospele dite..a co si budem povidat..skola a zajmy urcite nebudou Soud..na to nemaji silu... 😠

monika76
23. nov 2011

Ja stále hovorím že takto ďalej sa nedá 😠 budeme musiet dačo aby si nás dakto vypočul a aby už štát nenahrával lajdákom 😉 a postavil sa k tomu zodpovedne

kaby
23. nov 2011

@chrenkovae Nuz, tu presnu odpoved na svoju otazku zial nenajdes, pretoze to zavisi jedine od prislusneho sudu... Niekde su sudy vytazene viac, inde menej. A dokonca ani menej vytazeny sud ti nezaruci rychlost konania.. Ak sa nedostavi na pojednavanie odporca, alebo ak konanie prinalezi sudcovi, ktory je doklady a vyzaduje mnozstvo uradnych potvrdeni, tak rychlost nemozno ocakavat..... A dalsia vec - moznost podat riadny opravny prostriedok - odvolanie, takisto natahuje cely proces kym dojde k pravoplatnosti a vykonatelnosti rozhodnutia sudu...

chrenkovae
autor
23. nov 2011

@kaby mne bolo na sosialke povedane že mam podať žiadosť a budeme obidvaja predvolany tak neviem preto sa pitam že kolko asi budem čakať.A ešte že ked neplati 3 mesiace tak že socialka bude za neho platiť a odneho si to budu oni vymahať tak teraz neviem každy mi vravi inak ☹

titkovamiriam
23. nov 2011

@chrenkovae jasne mozes poziadat o nahradne vyživne ak ti neplatí,je to kopec vybavovaciek ale da sa to...

chrenkovae
autor
23. nov 2011

@monika76 mne bolo povedane že ked nezaplati on tak mne to socialka vyplati a odneho si to budu vymahať ak si s nim nebudu vedeť radi že pôjde sedieť každy vravi inak tak teraz neviem

chrenkovae
autor
23. nov 2011

@titkovamiriam aha tak to ešte aj požiadať musim no to ma teda čaka asi vela vela vybavovačiek no tešim sa.Ale najprv musi počkať že sa mi ozve sud nie?Ked som podavala tu žiadosť?

titkovamiriam
23. nov 2011

@chrenkovae jasne budes musiet podat trestne oznamenie ze neplati,ak ho nebudu vediet najst policajti budes alebo budu chodit za tebou ci nemas na neho kontakt,potom potvrdenie od lekarky ze TY SA STARAS,popripade ak chodi do skoly,či chodí,dostanes kuratorku/ako pri rozvode/...a ked dokazes ze ti neplati tak zacne stat ale dlhy ti samozrejme nezaplati o tie sa mozes sudit roky rokuce a dokonca aj ked by ti ho zavreli neznamena to ze niake peniaze dostanes...teda tak to bolo cca 10 rokov dozadu .mozno ze dnes je to lepsie...aj ked pochybujem...

chrenkovae
autor
23. nov 2011

@monika76 a socialka ty neplati?

kaby
23. nov 2011

@chrenkovae sud by mal vytycit pojednavanie cca do 6 mesiacov od zacatia konania, t. j. odo dna dorucenia navrhu sudu... predvolany budete obaja, ale to ze je niekto predvolany neznamena, ze aj pride na pojednavanie.. MOze ho ignorovat, alebo sa ospravedlni z nejakeho dovodu... :(
POkial by sa ti zdalo, ze samotne vytycenie pojednavania trva sudu prilis dlho, mozes podat staznost predsedovi daneho sudu vo veci prietahov v konani... zvyknu sa naplasit a zacnu konat...
Tu na SK je totizto obcan povazovany za blbca.... 😒
Kazdopadne drzim palce 🙂

chrenkovae
autor
23. nov 2011

@titkovamiriam no panečku už vidim že som to asi zbytočne podavala a ja som si myslela že socialka bude za neho platiť a nech sa s nim natahuju oni.Ja som strašne zvedava ako to dopadne vživote by ma nenapadlo že ja budem mať taketo starosti.Dakujem velmi pekne za informacie sice ma nepotešili ale čo už taky ju kruty život na slobodne matky nikto nehlady.

chrenkovae
autor
23. nov 2011

@kaby dakujem velmi pekne už teraz mam hlavu smutku

kaby
23. nov 2011

@chrenkovae ale hlavu hore, vzdy moze byt este horsie... Hlavne sa netreba vzdavat, treba bojovat a ist za svojim...Necakat, konat. Nezabudaj, ze socialne pracovnicky by mali disponovat aj s odbornymi znalostami a mali by ti vsetko poriadne vysvetlit, poradit... na to su tam. Maju chranit zaujmy dietata.
A hlavne netreba vsetkemu verit a zo vsetkeho sa plasit. Existuje mnozstvo zakonnych moznosti ako dosiahnut svoj ciel. Horsie je to uz s vymozitelnostou prava... Aj tak drzim palce.

chrenkovae
autor
23. nov 2011

@kaby Dakujeeem si zlata 🙂

titkovamiriam
23. nov 2011

@chrenkovae samozrejme držím palce! a hlavne pevne nervy! 😉

lili_mia
23. nov 2011

ach jaj :( ak sa zastupujes sama, tak sa nacakas, ak mas znamu pravnicku, pripadne nejakeho pravnika, kt. to spravi zadarmo, ten to vie urgovat .. a a ked sa sud uskutocni, tak si mozes poziadat aj o spatne vyplatenie vyzivneho 🙂 viem o sudcovi, kt neuznal u matky naklady na oblecenie, lebo je samozrejme ze dieta treba satit, takze podla neho spatne netreba, ale to som iba pocula, tak ktovie ako to bolo naozaj .. ale z prvej ruky poznam situaciu, kedy matka argumentovala zvysenie vyzivneho z dovodu, ze byva u rodicov aj s malou a ti jej zvysili najomne .. zirala som a sudca to vzal v uvahu, ved dieta ma samostatnu izbu, za ktoru nech otec plati ... takze skusaj co vsetko ti prejde, co ti uznaju .. tak pevne nervy

monika76
24. nov 2011

@chrenkovae No nie neplati ..aj ja som šla s takým srdiečkom štát mi pomože 😖 nie nepomože...mám materskú... a pridavkami a kedže som prekročila 3,50 nemam nárok na nič ani zlavnene do školy čo u nás romale majú samozrejme 😠 tak ako sa to vyšie píše najprv roky súdu a ked nič potom možno štát... pretože Ty musíš sa najprv súdit.Pevné nervy a hlavne bezmocnost že ty im možes vraviet musím živit deti... nikoho to nezaujíma.A ešte niečo na súde nepozerajú na to či na to máš ... ked si otecko povie a zdokladuje ako jemu dobre možeš íst husy pásť.Dajú mu čo najnišie.Mne tiez vraveli neboj ani požičky sa neozhladnuju 😖 ale asi u mna to bolo ináč, jemu zohladnili aj to že je ..... a nenadávam.

anastacia70
10. jún 2019

Dobry den chcem sa opytat ohladom vyzivneho na sude . Byvali partner mi plati pravidelne sumou80€. Ale musim to mat sudnou cestou kvoli ziadosty o najomni byt. Ako prebieha alebo ako dlho sa caka na sudne pojednavanie. Vie mi niekto poradit.