Manželka podala návh na predčasné opatrenie. Poradíte?

lllara1110
24. júl 2013

odstahovala sa naberia telefon,mame dve krasne deti,vidim ich len ak to vyhovuje jej,doma som sam,chce vlastny život,ale takto ja zit nedokažem,ako to mam zvladnut,ako mam zvladnut sud so ženou ktoru milujem,nespim,nejem,boli tam nezhody ale chybala komunikacia,vzdy len ušla k rodičom,ci sestre aj na dva mesiace,poradte je lepši rozvod alebo žit oddelene poradte lebo je to na zblaznenie

tova
24. júl 2013

neni zrela na rodinny zivot. Utekat s detmi k rodicom a potom sa vratit, to ako vysvetli detom taka zena? este som nepocula aby muz vzal deti a utiekol k svojej mame sa zotavit na par mesiacov. POkial niesi alkholik, agresivny atd. mas rovnake pravo vidiet deti ako zena, poziadaj si deti do svojej starostlivosti, alebo 50/50% lebo sa zda ze je typ ktory by najradsej sekol vsetky kontakty s detmi.

klincek
24. júl 2013

vola sa to predbezne opatrenie, to len na upresnenie🙂
a nenapisal si, coho sa ma tykat-ide jej o to, aby boli vase deti zverene do jej starostlivosti do rozvodu? ak ano, pravepodobne jej sud vyhovie, lebo pri nariadeni predbezneho opatrenia sa dovody uvedene navrhovatelom (t.j. tvojou manzelkou) nemusia dokazovat (´preto sa to vola "predbezne" opatrenie), staci ich len osvedcit. ale styk s detmi ti nezakazu, pokial nie si problemovy typ (alkohol, drogy, nasilnik a pod.). a predbezne opatrenie je len docasne.
ak si s manzelkou nerozumiete, resp. spolu nedokazete zit, asi bude lepsie ist od seba. podla toho, co pises, tvoja zena problemy neriesi, ale pred nimi uteka.
ak sa rozhodnes rozviest, ziadaj pre deti striedavu starostlivost, pripadne skus aj zverenie do tvojej osobnej starostlivosti, ak si trufas.

jajka71
24. júl 2013

ak sa poda navrh na predcasne opatrenie od tvojej manzelky, sipim za tym nejakeho poradcu z jej okolia (rodina, priatelky), predbezne opatrenie zvycajne ziadajmu matky na cas pred rozvodom, teda bud uvazuju o tom, ze podaju ziadost o rozvod (formulujem to takto umyslne, lebo predpokladam, ze tvoja manzelka robi len a len to, co jej poradia "ludia, ktori chcu len a len jej dobro"), alebo chcu od teba nejaku vyhodu tymto sposobom vyziadat/pozadovat/vylakat
chce si tvz. zlepsit poziciu pred rozvodom, caka, ze sa nervovo zrutis, urobis skandal, odmietnes podmienky danne predbeznym opatrenim, postavi veci tak, ze o deti ani o nu nejavis zaujem..........
aj taketo pripady som mala, preto o tom pisem, lebo mala som klientky, ktore urobili len to, co im poradili mamicky/sestricky/kamaratky,
vyziadali si predbezne opatrenie, kolizna opatrovnicka zistila, ze sa o deti vzorne staraju a tak sud predbeznym opatrenim zveril deti matke a potom nastali urcite okolnosti, ktore viedli k rozvodu a deti boli znova zverene matke

teraz je velmi dolezite ake kroky podniknes, ako sa k tomu postavis, co povies, co zavolas, co napises matke svojich deti alebo jej pribuznym.... vsetko co od momentu odchodu zo spolocnej domacnosti spravis si poriadne zvaz, je to velmi nezavidenia hodna situacia, lebo mnohe situacie sa daju rozne interpretovat!

rora
24. júl 2013

ja by som chcela vediet co ju viedlo k tomu od teba utekat na dva mesiace aj s detmi.... kazda minca ma dve strany.... skrz nieco to muselo zacat.... ale podla mna zachranit sa to uz nebude dat a zrejme ona o to ani nestoji. zameraj sa na deti, ak na to mas (schopnosti), tak poziadavaj o striedavu starostlivost.

mircalla
24. júl 2013

Tak asi ten navrh podala z nejaho dovodu......
@tova ako mozes niekoho sudit, ze nie je zrely na rodinny zivot, ked nevies fakty? Samozrejme, za autor diskusie nam asi detaily nepovie, ale vacsinou k takemuto kroku cloveka vedu vazne dovody a nie nejaky rozmar. Podla mna sa tu neda objektivne vyjadrit, pretoze pozname len velmi hmliste stanovisko jednej strany

maria1989
24. júl 2013

nie je to ten pán, čo tu stále o tej svojej vypisuje, žanete? 🙂 ten štýl mi na to sedí. 😉 ak nie tak sorry

zigzag
24. júl 2013

tie co tu vypisuju kok..... ze chlap ma rovnake pravo na dieta ako zena, nech sa uvedomia,keby sa oni rozisli so svojim chlapami a ti by potom skrz deti vydierali, ze ako by sa citili, ze dieta vynosili,porodili, a potom pride chlap a povie, ze ja mam rovnake pravo ako ty, akou castou sa pricinil o narodenie dietata chlap a akym zena,??? samozrejme nemyslim neake fetacky, co sa nestaraju, piju a fajscia,pocas tehu a chodia im deti soplave a spinave,

ked jeho zena odysla aj s detami, tak dovod urcite mala, odisla k rodicom, nie k neakemu druhemu chlapovi, takze asi az taky aniel dany pan nebude, bud je to zdvihnuty prst a ona caka ze on nieco este urobi, on pravdepodobne vie co, a ked na to nema gule a ma ju tak rad ako pise, tak nech jej da pokoj ako od neho chce a nech neotravuje zivot, a vybabovat si ucty cez deti mi pride primitivne, nakolko oni trpia najviac, striedava starostlivot, jasne deti su ako psi, jeden tyzden v jedej izbe, druhy v druhej, a tak rastu psychopati, co droguju a piju, ale jasne laska niektorych rodicov nepozna hranic,,,,, deti su doma, tak kde je mama, 😉 kazdy vie podla seba otec sa podielat na vychove moze, ale nema robit prieky, a zle skrz svoje urazene ego... nasilu si nic nevynuti.. budu akurat trpiet deti...

maminuska
24. júl 2013

Ukážka toho ako muži riešia rodinné problémy, 4 hod po 12.
Drvivá väčšina žien od manžela neodíde len pre nič za nič, ale zväčša má na to relevantný dôvod, zvlášt keď je s malými deťmi . Len nedávno tu bolo pár príspevkov kedy sa žena snažila komunikovať , rozprávať a manžel ju zväčša odbil so slovami že sa jej stále niečo nepáči ....., len nedávno tu bol príbeh ženy ktorá bola sama proti manželovi s jeho matkou a keby od manžela odišla ten by sa asi veľmi čudoval...
Predbežným opatrením zrejme žiadala deti do osobnej starostlivosti do rozvodu . Ak sa žena rozhodne pre takýto krok , je veľmi ťažké to už zvrátiť.
Zakladateľovi témy doporučujem psychologa,v ZA je dobrý Phdr. Skokan , pomôže ti nájsť cestu späť k manželke alebo ťa psychicky pripraví na rozvod . Teraz by som nechala manželku na pokoji a začala sa snažiť venovať deťom.