Nebývame s otcom dieťaťa v spoločnej domácnosti a poberá bonus na dieťa

beech
15. aug 2013

Minulý rok sme museli s malým odísť zo spoločného bytu(on je vlastník)lebo priateľ si našiel novú priateľku tak som odišla aj s malým k mame,ale do dnešného dňa priateľ stále poberá daňový bonus na dieťa! nikdy mu z toho bonusu nič nedal a teraz podľa mňa nemá ani nárok naň keď nežijeme spolu!

sissy27
15. aug 2013

@beech http://www.finance.sk/dane/informacie/danovy-bo...
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuali...

v týchto dvoch linkoch máš vysvetlenie, kto na daňový bonus nárok má... ale trošku ťa poopravím, daňový bonus nie je finančná dávka, ktorá by bola vyplatená, čiže v podstate nemá z neho čo dať dieťaťu, ale on si len túto sumu odrátava z daní...ak sa zamestnáš a splníš podmienky, tak si ho budeš uplatňovať ty, ale pokiaľ nie si zamestnaná, tak teoreticky ti môže byť jedno, že si ho uplatňuje on, každopádne nárok na to nemá, len to musíš poriešiť na príslušnom DÚ...

kmkke
15. aug 2013

@beech Už je vysvetlene 😉

lesanka845
15. aug 2013

nemyslim,ze jetovysvetlene,pokial jezamestnanec a niepodnikatel,tak ten danovy bonus pobera a ak ho nedava dietatu,trebatoi riesit u jeho zamestnavatela

beech
autor
15. aug 2013

jeho mzdárka v práci povedala že môže poberať ale prečo by mal keď nežijeme spolu a nestará sa o dieťa,lebo dnes na súde ohľadom výživného som to spomenula a priznal sa že poberá ho ďaľej!ale nebrali to do úvahy

lesanka845
15. aug 2013

predlozitmzdarke,ktomadieta zverenedo opatery a malaby to respektovat

sissy27
15. aug 2013

@beech jeho mzdárke prepošli link, je tam jasne napísané, že daňový bonus môže poberať na dieťa žijúce s ním v spoločnej domácnosti, aj keď na to stačí len čestné prehlásenie od neho a sotva to niekto bude kontrolovať... súd s tým nemá nič, pokiaľ nepochodíš u jeho zamestnávateľa, tak sa obráť na príslušný daňový úrad...

kaktusik007
15. aug 2013

@beech danovy urad - krati dane, to je trestny cin.
mzdarku posli na strom - dieta s nim nezije v spolocnej domacnosti.
podla spravnosti musi vsetok danovy bonus vyplateni nepravom vratit.

ja som to poriesila takto - ex bral tiez neopravnene danovy bonus... dohodli sme sa na datume, ku ktoremu ho nebude poberat.
a tiez sme sa dohodli,z e mi danovy bonus, co mu bol vyplateny za rok 2013, poukaze na ucet... Cas ma do februara 2014 - to si budem robit danove priznanie....
ak mi ho posle na ucet - uplatnim si danovy bonus iba od toho datumu, ako sme sa dohodli.
ak mi ho neposle - uplatnujem si danovy bonus za cely kalendarny rok.

kedze sa tam uvadzaju aj rodne cisla deti, danovemu uradu casom docvakne, ze si ho uplatnili za rovnake obdobie obaja rodicia.... a kedze v sudnych spisoch je pisane, ze spolocnu domacnost s nami nezdiela uz od oktobra 2012, je to JEHO problem - kto chce kam, pomozme mu tam...

takze moj ma este sancu ze sa vyhne trestnemu stihaniu..... ale ci tu sancu aj realne vyuzije, to netusim.... 😉

jajka71
16. aug 2013

skoc na danovy urad, pories to tam,

ponus
5. máj 2014

chcem sa spitat sa ako to je ket ma 3dety abere nanich bonus ket ne siju znim 😠 3roky bere a duhi 2roky ako to je lebo to ne mose lebo im nic nedava

jahodecka
5. máj 2014

tak presne rovnaky problem som riesila aj ja,nikde som sa nedomohla spravodlivosti,obohatil sa o 200e a na sude klamal ze ho zrusil-no nezrusil,bola som si to overit a ked som to sla riesit,nikto s tym nic nemal,ako danovy urad,tak policia....v praci mu to zrusili az po tom,co som im na uctaren poslala mail s tym,ze ak to nezrusia,budem to riesit cez danovu a financnu spravu,pomohlo....ale ked som niesla na urad rozsudok ohladom vyzivneho,zakon je sikovny a nedoplatok na vyzivnom,pokial matka pobera hmotnu nudzu su schopny vam odnat hned a nezaujima ich,ze do vtedy ste zili na dlh...nedajboze aby ste mali co i len cent pre dieta navyse....toto je slovensko!!!!!!!!! neschopnemu tatkovi vsetko preslo a ja musim cvakat

fidorka7
5. máj 2014

beech
rozhodne si ale nemysli, že ho donútiš, aby Ti ho vyplácal do rúk pre dieťa - na to máš prídavok, ktorý dúfam poberáš a snáď aj výživné, nie?

beech
autor
7. máj 2014

@fidorka7 nechala som to tak a teraz keď nastúpim späť do práce budem ho poberať ja!a prídavok dostávam a výživné som si poriešila cez exekútora!