Odišla od manžela a chce deti

siska07
30. júl 2015

Znama odisla od manzela, pobalila veci.. maju 2 male skolopovinne deti. Chce podat ziadost o rozvod. Uz to nezvlada.. na pokraji nervoveho zrutenia.. detom nechce branit styku s otcom, ani otcovi s detmi.. len on ich chce hned teraz a vyhraza sa. Ako ma postupovat kym to da na sud? Boji sa ze ak mu ich da na den, uz ich nevrati ale odvlecie volakde.. ake ma prava?? Ma niekto skusenost? Riesit to s policiou alebo ako?? Dakujem

pribinak
30. júl 2015

Pokial nie je upravený styk sudom, tak majú na deti obaja rodičia rovnaký nárok. Odporúčam požiadať o vydanie predbežného opatrenia na cas do rozvodu.
Toto môže však urobiť aj on, predbehlo sa vydáva od stola, tam neprebieha pojednávanie. Takze čím skôr.

Bolo by dobre, ak by sa šla známa poradiť na úrad prace, je tam určite vela okolnosti, ktoré ty neuvádzas.

siska07
autor
30. júl 2015

@pribinak co ma s tym urad prace spolocne?? Je to velmi blizka znama, takze viem vsetky okolnosti. Z jeho aj z jej strany.

pribinak
30. júl 2015

@siska07 na úrade prace je odbor sociálno-právnej ochrany deti a mládeže, takze to! Tam jej poradia a aj spisu predbezko.
To, ze tie okolnosti ty vieš, je jedna vec, ze ich z diskrétnosti neuvádzas, je vec druha. Tie okolnosti potom kanoska uvedie do predbezka

siska07
autor
30. júl 2015

@pribinak prave to citam v tvojom dalsom prispevku co som nasla. Ok dikkk. Takze urad prace tam poradia vypisat ziadost atd.. ako dlho to moze trvat? Co dovtedy za ten cas ked on chce tie deti tak velmi hned zajtra??

pribinak
30. júl 2015

@siska07 cca 7dni, závisí co do toho predbezka s kuratorkami tvoja kamoska všetko da. Ideálne by bolo, ak by ho nahovorila na nejaky spoločný program, ze je to tak pre deti lepšie.
Zatiaľ majú obaja na deti rovnaký nárok, proste je to tak.

siska07
autor
30. júl 2015

@pribinak ved ona mu nechce deti odopierat.. nech maju aj otca. Len ona uz s nim nevydrzi. A psychicky ju tyra. A on sa jej vyhraza, ze deti nedostane, ze jej ich vezme, ze nech s tym rata a toto dokola.. co konkretne sa pise do toho predbezka?? Pritom rozvod nedavno navrhol on. Teraz len same vyhrazky..

pribinak
30. júl 2015

@siska07 do predbezka môže dat to, ze sa jej vyhráža ohľadne deti a psychicky ju týra, to je vlastne aj dôvod odchodu od neho a následného rozvodu
Rozvod navrhovať môže, uz aj podal na sud návrh na rozvod? Lebo to sú dve rozdielne veci, buď koná, alebo len keca

Co sa piše do predbezka je veľmi individuálne, od prípadu k prípadu, popise tam ich spolužitie a potom konkrétne dôvody prečo žiada vydať predbežne opatrenie, vo vašom prípade psychické tyranie a vyhrážanie sa ohľadne spoločných deti

siska07
autor
31. júl 2015

@pribinak ziadost este nepodal, ak vobec poda.. ked chce fungovat ako rodina s detmi ale 'bez lasky'.. spolu s tym psych. ublizovanim.. a ked poda ona tu ziadost a zverenie opatery deti, moze aj on??

pribinak
31. júl 2015

@siska07 môžu si o rozvod požiadať obaja a zlúčia to do jedného pojednávania. To predbehlo na cas do rozvodu nech rieši čím skôr

pribinak
31. júl 2015

@pribinak nie predbehlo, ale predbezko / mobil mi to prepísal

kaktusik007
2. aug 2015

@siska07
@pribinak len u predbezka pozor na jedno, v 95% je vzdy zamietnute, nakolko to je urcene vyslovene pre ohrozujuce stavy - nie len tak.... ale tak tazko povedat ci je to tento pripad...

urcite treba ist na upsvar - a koliznej povedat co a ako... castokrat takyto tyran je na upsvar skor a narieka, ako mu je branene v styku s detmi a rozprava tam tie svoje fantazmagorie - tiez som si zazila svoje a jedine to, ze som koliznej povedala svoju pravdu hned ako sa odstahoval mi dost vyrazne pomohlo -- lebo ta si to, ze som to ja, dala dokopy az ked som sa dostavila na stretko s nou ze ako moc branim v styku s detmi -- vdaka tomu koliznej vlastne doslo, s akym typom manipulatora ma do cinenia....

inak, rozvadzat sa so psychopatom je sranda..... som rada ze to mam za sebou...

pribinak
2. aug 2015

@kaktusik007 vyhrážanie sa, je ohrozujúci stav, podľa mna

kaktusik007
2. aug 2015

@pribinak len zial nie podla sudu.... ale kazdy jeden pripad je individualny, toto je velmi vazna situacia a ja plne chapem matku deti... aj mu deti musi davat, a aj sa boji.... da sa to vyriesit este stykom v jej pritomnosti, ale to je uz aj o povahe rodicov....