Odvolanie sa voči rozsudku - výživné na 2,5 ročné dieťa

nikibella
16. okt 2014

Ahojte maminky, chcela som sa spytat co si myslite....mojmu byvalemu dal okresny sud vyzivne na 2a pol rocne dieta 80€. Odvolava sa na krajsky sud aby my to znizili. Myslite ze by mu mohli vyhoviet ? Neviem ci by mi pomohlo mat svojho pravnika

marosko256
16. okt 2014

Neviem ci Ti pravnik s tymto pomoze. Krajsky sud len prehodnoti rozhodnutie tohto sudu, a ked mal tvoj byvaly taky prijem aby mu urcili take vyzivne, tak mu nizsie nedaju. Ak mal nizsi, tak mu mozu znizit.

pribinak
16. okt 2014

Závisí to od výšky jeho príjmu, ci ma napr iné vyživovacie povinnosti, ci ma nejake výdavky ohľadne zdrav.stavu ci diéty
Tiez od tvojho príjmu, výdavkov za dieťa: strava, bývanie, výdavky napr za jasle ci MS, za lieky, ci potrebuje nejaku špeciálnu dieticku stravu alebo napr ortopedicke pomôcky, ...

Myslím, ze 80e fakt nie je vela, take dieťa rastie, neustále potrebuje nove oblecenie ci obuv, taktiež takéto deturence bývajú aj často choré, lieky tiez nie su zadarmo, je to aj na tebe, aby si si to obhájila, pokial nemá nejaky vážny dôvod, sud mu zrejme nevyhovie

Právnika asi velmi nepotrebujes, skôr sa možno obrat na kuratorku

zutera
16. okt 2014

Podle mě mu to smetou ze stolu.To zkouší vela chlapů, i můj ex.S minimální mzdou platí na 8letou dcerku 90€(teda spíš neplatí, jak platí 🙂 )a má další vyživovací povinnost.

nikibella
autor
16. okt 2014

Byvali zarobi 700€ ale na papieri ma len 300. Ma novu priatelku s dvomi detmi tak dava na nich a na vlastne nema. S tym sa samozrejme pred sudom neprizna. Maly je astmatik a kazdu chvilu je chory. Jemu povedal firemny pravnik ze viac ako 40€ mu nedaju

pepa2375
16. okt 2014

Ja som mala pred tyzdnom pojednavanie,pretoze moj ex si poziadal o znizenie vyzivneho.Plat 80euro a dcera ma 8rokov.On je na ciastocnom invalidnom ,pobera vraj len 124,60.Sudca povedal ze to ze je invalid to je na znizenie,ale ma uver a preto mu neznizili,ze ked ma uver,tak ani nemozu,lebo ze na prvom mieste je vyzivne a potom ostatne,ze ako by to bolo keby uver splacal a vyzivne nie........
🙂

bonaqa2013
16. okt 2014

@nikibella S výživným mám dlhoročné skúsenosti. Súdy sú niekedy nevyspytateľné. nevieš, čo kedy ako. jednoznačne musíš zabojovať. Pozisťuj si čo najviac, predlož dokazy, popozeraj na internete či niečo nekúpil, pozri katester portál.... Nedaj sa. Syn dal na zvýšenie výživného, nakoľko je študent VŠ, otec plati 150e, a vybľakuje na syna, že on chce znížiť. syn pozrel na internete a ocinko pred niekoĺkými rokmi - 4r. kúpil v neďalekom meste budovu za 8 miliónov. no čo budem. Ale výživné chce znížiť.
ak Ti to nevyjde, výživné možeš zvýšiť keď dieťa pojde do ZŠ, alebo ak ty zostaneš nezamestnaná, popr. na MD

ivet1371
17. okt 2014

myslim že sa nebudu ani zaoberat a pošlu papier že mu to zamietaju