Prečo ste sa rozviedli?

kajusska
18. apr 2012

Riesim dilemu, ci sa rozviest, alebo nie. V podstate som na 80% rozhodnuta, ze s mojim manzelom nechcem byt, ale jediny dovod preco stale este vaham je nasa 7mes dcerka...
Preco ste sa rozviedli vy? uprednostnila by som internu postu ak sa tu najdu mamicky s podobnym problemom, resp take, ktore to uz maju za sebou....
Velmi by mi to pomohlo... je to moje tajomstvo, ktore dusim v sebe a nemam sa s kym o to podelit ☹ ☹ ☹

1977
18. apr 2012

@kajusska Ahoj.Volam sa Zuzana.Mam 34rokov.Som 6rokov vydata mame 2 deti a s muzom nam to neklape.Chcem sa s nim rozviest len neviem ako mu to povedat.

lujza123
19. apr 2012

Vies kompletna rodina je pre dieta dolezita...rodina kde je chlad, nevrazivost, hadky ..proste rodina kde citit ze rodicia sa nemaju vobec radi to nema absolutne ziadny zmysel..a uz vobec nie pre dieta lebo si takyto model nesie zo sebou do svojho rodinneho zivota v dospelosti.
Ja som sa nerozviedla ale rozisla po dlhorocnom vztahu s ani nie rocnym babom a nelutujem...lebo ja som vyrastla v rodine kde moji rodicia sa drzia za ruky a daju si pusu este aj po 50 tke, v rodine kde ked aj boli nejake hadky boli v ramci moznosti bes vresku, za zatvorenymi dverami, vecer ked si nasi mysleli ze spime..za cely zivot som pocula raz otca povedat mame ze je krava a mamu asi 5 x otcovi ze je debil...a to som len zapocula nikdy nic take pred nami deckami nepovedali...a takato je moja predstava o rodine, o prostredi v akom chcem aby moje deti vyrastali....myslela som na to ked moj ex po xxxxx krat na mna krical ze som vyjeb..á pi.a a ine delikatesy pred vtedy 10 mesacnou dcerkou ktora mozno nerozumela slovam ale chapala ze nieco nieje ok ...potom plakala a bola rozhadzana do vecera ..dakujem pekne nestoji mi to za to..nezijeme v minulom storoci aby zena musela zit s debilom az do smrti
Ked sa chces rozviest a vies ze vas vztah je davno mrtvy a vztahom je len na papieri nevahaj....7 mesacne dieta to moc nezasiahne, cim bude starsia tym tazsie to pre nu ( a pre teba) bude

annabel4
19. apr 2012

Aj ja riesim podobnu dilemu, jedine co nas drzi dokopy je dcerka ale je to uz vztah bez lasky, on nevie preukazat city a mna to velmi trapi a neviem si predstavit takto zit este neviem kolko rokov. Tiez si myslim ze ten chlad dieta casom vyciti ked bude vacsie a nechcem aby si takyto vzor odniesla do dospelosti. Velmi pekne si to @lujza123 napisala 🙂

katka226
19. apr 2012

@kajusska
@1977
@annabel4
@lujza123
Ahojte... práve riešim to isté ☹ Nie sme manželia, sme spolu 5rokov a máme takmer 2-r. syna a je to sakra ťažké... vzťah sa výrazne zhoršil, keď mal syn cca mesiac a odvtedy je to stále len horšie... Naozaj je náš rozchod tým najlepším rozhodnutím v záujme zdravého napredovania môjho syna (aj keď ma to neuveriteľne bolí)

tomika
19. apr 2012

Mamičky a potom ako vyriešite byvanie?A starostlivosť sama o dieťa?

annabel4
19. apr 2012

@tomika no to je veru dalsia starost ta otazka byvania ale hadam sa nejako poriesi a aj starostlivost, ja len dufam ze zostane fer a nejak si to podelime. Asi sa netreba toho bat, niekde treba zacat a ostatne veci sa budu musiet nejako poriesit.

sisaha
19. apr 2012

@tomika najtazsie je sa odpichnut, ale potom sa to prakticky riesi "samo".. 😉

mariamihalikova
21. apr 2012

ach jaj ☹ ja som cerstvo mesiac vydata, v 39. tyzdni tehotenstva a tolko co som sa naplakala za tychto 9 mesiacov, som neplakala cely zivot......vztah uplne v prdeli a na ceste babatko....je to ta najhorsia vec aka ma kedy stretla... najskor uprednostnovanie celej jeho rodiny , hadky, odchody a teraz pred porodom uz aj nadavky na mna...cakam na prichod mojho babulenka maleho 😵 ale nestastnejsia som este nebola ☹

sisaha
21. apr 2012

@mariamihalikova ked sa ta mozem spytat, preco si sa vydavala, ked uz predtym bol ten vztah o nicom? Nebolo by jednoduchsie pockat ci sa ten vztah upravi a potom planovat svadbu?

mariamihalikova
21. apr 2012

@sisaha vies kolko krat som mu vratila snubny prsten??? tyzden pred svadbou sme mali taku hadku, ze to nebolo mozne ... a ja sprosta, som mu uverila tie jeho sluby, ze bude najlepsi manzel na svete a bla bla bla.... byvali sme spolu pred svadbou a ja som nemala ani kam odist od neho...teraz viem, ze som urobila velku chybu .... a aj to, ze som si sama na vine ☹

sisaha
21. apr 2012

@mariamihalikova no ved prave, ze ak nikdy svoj slub nedodrzal, tak si predsa musela tušiť, že nikto sa len tak z mesiaca na mesiac nemeni...Ach jaj ☹. A myslis, ze sa nieco teraz zmeni? Byvas v jeho byte, alebo je spolocny?

mariamihalikova
21. apr 2012

vidim, ze sa to nikdy nezmeni...to som pochopila az dnes, pri dalsej hadke, sprske nadavok a potom lutosti...v kutiku duse som dufala, ze sa zmeni....ja krava naivna...byt kupil on sam a potom sme sa zborali

sisaha
21. apr 2012

@mariamihalikova tak neviem, ak je to velmi zle, tak nema vyznam v manzelstve zotrvavat, ak ti este aj nadava a to si tyzden pred terminom.

jabera
22. apr 2012

ahojte...tak sa troska pridavam, ja to uz mam za sebou. odisla som od manzela, ked mal maly cca 15 mesiacov. chvilku som byvala u mamy a potom uz sama, mam velku vyhodu, ze som zdedila byt. mala som pracu u kamaratky, chodila som k nej s malym - šili sme. to mi pomohlo k prezitiu, kedze alimenty nechodia vzdy presne. zivot osamelej matky je niekedy velmi tazky, zvacsa skor psychicky. ale uz sme zazili aj take, ze ja 39 horucky, maly v noci zacal vracat a ja som ho musela zaopatrit, to bolo velmi tazke, vtedy mi prislo ako velmi by som potrebovala pomoc... som v meste uplne sama, mam teda kamaratky, ale to je ine ako rodina.. v kazdom pripade to nejak ide a musim povedat, ze som rozvod nikdy nelutovala.. prave vcera si maly rozbil hlavu a mame za sebou prve sitie a vlastne som si uvedomila, ze sme to zvladli dost hladko... ano, vcera vecer to namna dolahlo, ako velmi by som sa chcela niekomu vyplakat a pritulit a vydychnut si, ze to dopadlo iba takto a ze sa vlastne nic nestalo.... ale zasa ideme dalej. v kazdom pripade si myslim, ze je lepsie byt sama a moct sa volne nadychnut, ako byt s kretenom, ktory cloveka vlastne nici a je jedno ako a preco... ale niekedy to je technicky velmi, velmi narocne a ako som uz spominala, psychicky este horsie... moooc drzim vsetkym rozhodujucim sa palce.

savarka
22. apr 2012

ahojte, som rada, ze je tu tema, kde sa mozem podelit o svoj problem - vztah v prdeli. Za mesiac rodim a takisto ako pise mariamihalikova....tolko co som sa naplakala za inak uplne bezproblemove tehotenstvo, nie je mozne. Prve 4 - 5 mesiacov bolo skvelych, ale potom striedavo oblacno, 4 dni v tyzdni idealne, cez vikend je vzdy hadka a ja mam toho plne zuby. Uz som to viackrat chcela ukoncit, ale vzdy sa to "nejako" zahralo do outu. On je skvely chlap, nemozem len kydat na neho, ale nie je vhodny pre mna. Najhorsie je, ze placem tak ako nikdy v zivote, take vzlyky nenormalne a strasne lutujem, ze tkato vlastne maleho davam do nepohody. Dnesna noc bola najhorsia a som rozhodnuta, ze definitvine koncim. Som nazoru, ze radsej byt sama s dietatom, ako byt v nespravnom vztahu. nemam sa s skym o to podelit, nechcem s mojou rodinou toto riesit a kamosky maju aj tak svoje problemy. Sme spolu velmi dlho, ale chvalabohu, nie sme zobrati. Prosim, drzte mi palce

digysa
22. apr 2012

@savarka 😔

jabera
22. apr 2012

@savarka drzim palce.... ja som zacala o odchode uvazovat, ked som bola v 6. mesiaci...

mamavera
22. apr 2012

@jabera urobila si veľmi dobre, je síce pravda, že by bolo super sa niekomu vyplakať v náručí, keď sú problémy, ale predstav si aj to,že by si žila s niekým, kto by ti v takýchto chvíľach nebol oporou, ale príťažou....Verím, že sa nájde raz niekto, s kým vám bude fajn 🙂

munu
22. apr 2012

ja medzi vas nepatrim sice zienky, ale vsetkym vam drzim palce, aby ste boli uz stastne...

mariamihalikova
22. apr 2012

@savarka velmi ti zavidim to, ze nieste zobrati....ale to je moja chyba 😒 drzim palce

laila22
22. apr 2012

Baby ja som zazila nieco podobne.. Kratko po svadbe prisli problemy.. Potom sa to nejako utriaslo.. V tretom mesiaci tehotenstva som sa od neho odstahovala, lebo sme byvali u jeho rodicov a proste to bol horor.. V nicom sa ma nezastal, akurat ironia bola, ze so mnou chcela robit poriadky jeho o 10 rokov mladsia sestra.. svokra sa len prizerala.. Tak som im povedala co si myslým, zbalila som veci a do 5 min som bola odstahovana.. Jeho som na to upozornovala tyzden, ale mal tazko na haku...
Tak som 3 mesiace stravila u nasich, iba som lezala na gauci a pozerala do blba co mi bolo tak smutno, on ani nezavolal ani sa nezastavil.. Potom sme sa prestahovali do nasho domu.. 3 mesiace do porodu.. Cele dni som tam travila sama.. chodil az vecer z prace.. Popri tom si riesil svoj zivot.. Vsteko som poobjednavala a nkupila pre babatko sama... Po prode som stratila mlieko, on bol stale prec ja som stale dufala, ze sa to zlepsí... Ked mala malická asi rok a pol, podala som ziadost o rozvod.. prvy raz som ju podla, ked mala 3 mesiace.. vtedy ma odmakcil.. druhy raz uz nie, aj ked prosil.. Dala som mu vtedy este jednu sancu, aby som v zivote nebanovala, ze moja dcera nama uplnu rodinu.. Iba ma uistil, ze sa nezmení a vzdy bude sebec.. Sme rozvedený uz 2 roky a ani raz som neolutovla, ze som sa rozviedla.. Mame svoju domacnost s malou, ja chodím do práce, ona do skolky. Niekedy je to fakt tazke ako písali baby, ale ten klud doma je na nezaplatenie. Samozrejme, ze je niekedy smutno a neni sa s kym podelit o radosti a starosti, lebo s rodicmi je to ine ako s partnerom, ale da sa to.. Nema zmysel ostavat v nefunkcom manzelstve a trapit sa... Myslím si, ze cim je dieta mladsie, tym menej ho postihne odlucenie od otca...

zuzky1104
22. apr 2012

@kajusska Hmmm.take tajomstvo veru dusim v sebe aj ja..... ☹

elen17
22. apr 2012

Co sa v dnesnej dobe nenajde normalny chlap, a ak to nieje chlap tak hladinu rozviri svokra alebo nebodaj svagrina. 😀

annabel4
22. apr 2012

No baby pozeram ze sa to tu nejako kopi ☹ Drzim nam vsetky palce, nech sa to skor ci neskor dostane do takej fazy ako si zelame.
@zuzky1104 ty take malinke deturence a tiez vztah v haji? ☹
@laila22 aky "povzbudzujuci" pribeh, najhorsie je asi do toho sa pustit ale potom pride ulava 🙂
@savarka a ty si vydata? Niekedy asi najlepsie odist uz pocas tehotenstva, potom sa to len natahuje..

mamavera
23. apr 2012

@elen17 ubezpečujem ťa, že sa nájdu aj normálny chlapi, len treba hľadať, chvíľu to trvá, ale netreba sa nikde ponáhľať. Byť sama nie je žiadna tragédia, človek si usporiada myšlienky a uvedomí si svoju cenu.Čítam tu veľa smutných príbehov, ale bohužiaľ vo väčšine prípadov sa ženy príliš ponáhľali s dieťatkom, alebo sa za každú cenu chceli vydať.Vždy je ľahšie zbaliť sa a odísť, ako riešiť rozvod, vždy sa ľahšie odchádza bez detí ako s nimi. Bohužiaľ, polovica pisateliek, ktorá je po pár mesiacoch vo vzťahu nešťastná, tu bude o nejaký čas písať ten istý príbeh, len už bude mať detí viac. Vzťah, kde sú po pár mesiacoch hádky, nebude nikdy dobrý.

kajusska
autor
23. apr 2012

baby, velmi pekne dakujem za vase pribehy, nazory...vazim si to. Ak by ste sa chceli o tom podalit aj sukromne, rada popisem. Moj zatial ex manzel bol za mnou a malou aj vcera, opat sme sa zacali bavit vazne len preto, ze som ja dosla za nim a on zacal s tym, ze ak kupit byt, ci sa k nemu nastahujem, ze proste inak ho kupovat nebude. On si stale mysli, ze ak budeme byvat sami, zmeni sa to... ved mi stale klamal, pocas mojho tehotenstva dokonca aj po nom vypisoval slapkam, navrhoval im stretka, volal im a na zaver toho vsetkeho mi okradol vlastnu rodinu co som videla na vlastne oci... toto sa da nejako odpustit??? vcera som mu povedala, ze uz davno necitim k nemu to, co predtym a ze ani on ma nemoze lubit, lebo clovek, kt. lubi sa takto ako on nezachova. Ale on stale svoje, ze ma ma rad a bla bla bla... ja uz nicomu nerozumiem. ☹ Uz si zvykam na zivot s malou a da sa to...On sa za ten cas ani raz nepokusil o ziadne pekne gesto, proste o nic, aby ma presvedcil ze ma naozaj lubi...ale tak ci tak, to co spravil sa ani ziadnym gestom zachranit neda... mna len stve ze si nevie priznat, ze je to medzi nami ine, ze sa nevieme normalne obaja porozpravat, rozviest sa a ist kazdy svojou cestou.... ☹ ☹ ☹
Mrzi ma baby, ze v tom nie som sama, je to smutne, hlavne ked zena caka babatko.. tiez sme sa v tom case hadali a velmi. ☹ Uvidime co bude dalej, este to necham troska tak a zacnem to riesit kedze on sa nema k cinu

kajusska
autor
23. apr 2012

a to ex manzel bolo myslene ironicky, este nie sme oficialne rozvedeni

lucia26r
23. apr 2012

@kajusska pošli ho kadelahšie. Hlavne sa nedaj tými kecami obalamutiť .

annabel4
23. apr 2012

@kajusska presne tak, suhlasim s luckou, nedaj sa oklamat recickami, keby chcel tak uz davno by to nejakymi gestami odcinil a nielen "tlacil kaleraby do hlavy". Zvykas si uz na zivot s malou, vlastne byvanie nic nezlepsi, jedine sa zas dostanes do stareho kolotocu a skor ci neskor budes riesit odchod. Lahko sa rozprava, tazsie cini. A ked vypisoval babam predtym tak urcite vypisuje aj teraz a bude aj v buducnosti, take nieco by som netolerovala.

papuka
23. apr 2012

ahojte, ja som sa rozviedla po dlhom dlhom váhaní a rozmýšľaní, nebolo to lahké, nie preto žeby som ho stále lubila, to nie, lebo láska tam už dávno nebola, ale preto že ako budem sama s malým žit, ako vyjdem z peniažkami, a to popri tom som sama vlastnila náš 3izbový byt a mám dost solventných rodičov. ale aj tak, to nebolo lahke rozhodnutie pre mna. nechcela som byt rodičom na tarchu a byt na nich závisla.no jedného dna som sa o tom porozprávala s kamoškou a tá ma doslova nabila energiou a dokopala aby som o tom povedala svojej mame. s tou kamoškou sme sa po čase pohádali a dodnes sme pohádané, ale dakujem jej do konca svojho života že ma nakopla.so svojou mamou som sa porozprávala, pochopila a vo všetkom ma podržala, iba sa ma spýtala prečo som to neurobila ked mal malý 2 roky ale až vtedy ked mal 5,5 ročkov, že načo som čakala. a veru čakala, chcela som sa obetovat kvoli malému a dnes viem že to bola riadna sprostost, nikdy sa neobetujte pre dietatko aby vraj malo rodinu, nestojí to zato, radšej sama s malým ako v "úplnej" rodine. rok po rozvode som si našla dnešného manžela, do necelého roka sme sa aj zobrali, žijeme spolu už 4 roky v manželstve a teraz čakáme naše spoločné bábo a nikdy som nebola štastnejšia ako teraz. toto je také manželstvo aké má byt, pusiky hocikedy, pekné slová milovanie, takmer žiadne hádky- teda mám na mysli také strašné, jasné že sem tam moja odutost alebo na pár minutiek tichá domácnost ale to je také zdravé 🙂 takže bybenky, nebojte sa že ostanete samé, že vás u nikto nebude chciet, bude verte mi, príde ten pravý, a budete znova štastné, tak ako som ja teraz, a nič nelutujem, iba jedno jediné, že som to mala naozaj urobit skor a nečakat, že sa to zmení, držím vám všetkým palčeky 🙂