Rozvádzame sa a muž chce syna na prázdniny. Ako postupovať?

31majka12
13. júl 2013

Babenky poradte .s manzelom sa rozvadzame ,on zije v Ba.
Ziaost o rozvod je uz podana na sude.
Teraz sa ozval a chce maleho mat pri sebe cez celozavodnu dovolenku.
To su 2 tyzdne,
Maly ma 22mes.
Ako mam postupovat,,,ked sme stale manzelia?

galaxy
13. júl 2013

Nechceš mu ho nechať?

stastenka42
13. júl 2013

Tak mu ho daj,nech si on uzije maleho a ty si oddychni a urob nieco pre seba. Urcite sa dobre o neho postara,a keby to nezvladal tak ti maleho prinesie...uzi si volno,aj ty to potrebujes...

sissy27
13. júl 2013

tvoj budúci exmanžel je tyran, alkoholik, feťák, násilník, kriminálnik? hrozí, že by dieťa uniesol a ty ho viac neuvidíš? alebo je to len obyčajný otec, ktorý chce stráviť svoje voľno so svojím synom a nie s nejakou pipinou na dovolenke pri mori?
lebo v prvom prípade by som mu teda dieťa v žiadnom prípade nezverila, v druhom by som skákala meter dvadsať radosťou, že má záujem a rozvodom sa preňho končí len manželstvo a nie aj rodičovstvo, ako to v mnohých prípadoch býva...

mima4
13. júl 2013

vsak pokial je to slusny clovek ako pise @sissy27 tak mu ho daj na jeho dovolenku, ved je jeho otec, dieta ma vzdy dvoch rodicoch, nemozes branit otcovy v styku s dietatom.... predstav si, ze by si mala za otca dietata nejakeho chruna, ktory by ti dieta vzal a branil v kontakte s nim, ani na prazndiny by si ho nemohla mat... skus sa vzit do jeho pozicie.... a nemysliet na seba ale na dobro dietatka a taktiez manzela.

jajka71
13. júl 2013

s tymto by som nesuhlasila, mam v poradni vela rozvodov a zeny, ktore hned pristupili na podmienky svojich buducich exmanzelov boli potom postavene pred to, ze musia suhlasit so vsetkym, najlepsie je, ak sa rodicia dokazu pred sudom dohodnut na nejakej forme spolocnej starostlivosti o male deti, ale ak si kladie podmienky pri takom malom babatku, je otazne, preco ho chce mat cez celozavodnu dovolenku bez teba, chce na neho balit potencialne partnerky? chce ukazat svetu, ze sa on vie postarat o dieta a problem vo vztahu bol na tvojej strane? skuste sa dohodnut, nezatahovat do sporu dieta, lebo to mu len ublizuje, ale treba mat na prvom mieste ZAUJEM MALOLETEHO tvojho babatka, co je pre neho najlepsie, okrem ineho aj to, ci sa o neho vie realne postarat a dodrzat stanovene pravidla, co chce z toho vytazit,
kazda dohoda pred rozvodom, ak je rozvod takpovediac na spadnutie nech je pisomna! lebo dokazovat, ze on povedal to a nakoniec to nepovie na sude, resp. povie nieco uplne ine je tazisko.....dalsia vec je kedy ti maleho vrati a ci ti ho vrati bez podmienok:(
partnerstva, medzi ktorymi je velka vzdialenost koncia casto tym, ze dieta je tym, co sa stane predmetom akehosi zvlasnteho obchodu: dam ti dieta ked............ na to si daj prosim pozor, drzim palce!

modrofuzik11
14. júl 2013

jaj, verim, ze toto sa mi nestane. pri rozvodoch mi je najviac luto deti...