Rozvod bez peňazí. Cítim sa oklamaná

elisa7
23. aug 2015

Ahojte dievcata, hladam hlavne radu, no pomozu mi aj vase nazory. So svojim muzom som vo vztahu od 16stich rokov, od 18stich spolu byvame a v 20tich som sa vydavala. Mam 36 rokov, on je odo mna o 13rokov starsi. Mame spolu 3 deti (12, 5, 5), a kedze on deti mat nemoze, podstupila som celkovo 7 umelych oplodneni...Byvali sme od zaciatku v jeho byte, neskor sme kupili dom, a kedze sme pozicku brali len od jeho rodicov, trvali na tom, ze dom bude napisany na nich. Tento dom neskor bez mojho vedomia previedli na mojho muza darovacou zmluvou. 2roky som svokrovi splacala pozicku dokazatelne, po 5000sk mesacne, inak samozrejme zariadenie a pod sme kupovali spolu. Mali sme oddelene ucty, on platil vydaje na byvanie a svoje vydaje (ucet mu doteraz spravuje mama), a ja celkovu stravu, svoj mobil, auto, skoly, skolky oblecenie pre vsetkych. Pred dvoma rokmi sme sa rozisli, to som iniciovala ja v zufalstve, ale byvali sme spolu kvoli detom, po pol roku si nasiel frajerku(ktoru zapiera aj pred svojimi rodicmi)...dalej som mu prala, varila...od decembra mam (pre mna ako matku 3deti) prekvapivo priatela aj ja...no stale byvam s muzom. Chceme sa rozviest, chce striedavu starostlivost (o deti sa stara az posledny rok, predtym som bola na to skor sama, myslim ze skor mu ide o to aby neplatil alimenty), a povedal nech si vyberiem nabytok nejaky a tym to konci, na ostatne narok nemam. Takze...odznova s igelitkou po 20rokoch s nim...Na pravnicku peniaze nemam:( Viete mi poradit?

pribinak
23. aug 2015

Určite si nájdi právnicku, máš o co bojovať. Právnici sú síce drahí, ale oplati sa ti to! Okrem toho, ak by aj boli deti v striedačke, výživne mu bude určené, to bude asi veľké prekvapenie

Inak tu na koňovi majú právničky vlastnú skupinu, skús sa poradiť aj u nich

monicm
23. aug 2015

@elisa7 Mohla by si skúsiť mediáciu, pokiaľ viem, sú lacnejší a myslím, že aj pri rýchlosti našich súdov aj rýchlejší. Teraz ani tak nejde o rozvod ako o to, aby si získala nejaké peniaze. http://www.komoramediatorov.sk/mediacia.html

elisa7
autor
25. aug 2015

@pribinak
@monicm dakujem velmi pekne, skusim...

cacianka
8. sep 2015

skús si pozrieť svoje výpisy z účtov - kde si čo platila a koľko, ked máš doklady o splácaní pôžičky,
ty máš právo na vrátenie nákladov čo si preukázateľne vynaložila na jeho majetok a nejaké vyplatenie .
tu ti naozaj pomôže právnik, jemu môžeš a musíš všetko vysvetliť a podľa všetkých informácií a nákladov ti vysvetlí čo ti môže a čo musí a čo nie tvoj manžel roka. prípadne ak nik nevie o tvojom priateľovi, veľmi to utajuj, alebo si aj zaplať pár hodín detektíva - fotky a dôkazy o jeho nevere. možno aj v tomto ti poradí právnik.
drž sa dievča a bojuj, aby si naozaj neskončila s igelitkou.