Striedavá starostlivosť o syna

jajo24
18. apr 2012

Moja priatelka sa somnou rozisla mame spolu syna Jarka ma 19mesiacov syna na dovsetko milujem len ona mi ho nechce davat vidiera ma . Ja zo sinom chcem byt sak som jeho otec on ma pozna viem sa onho postarat poradte co mam robit som zufaly . Ziadost na sud idem podat zajtra ziadost o striedavu starostlivost . Chcem sa o chlapca starat aj ja ! ☹

sisaha
18. apr 2012

@jajo24 to, ze ta partnerka vydiera, nie je spravne,nikdy by som sa k takemu cosi neznizila. Ale mas tu striedavku premyslenu? Tvoj syn je este malicky, cize predpokladam, ze ona je s nim doma. predpokladajme, ze by ti striedavku schvalili. Si nezamestnany, ze mas moznost byt s nim doma? Pripadne mas taku pracu, ze zvladas kazdy den odniest a priviezt dieta zo skolky v pravidelnom case? Ak ano, tak ti drzim palce.

irriss
18. apr 2012

@jajo24
Take drzim palce... 🙂
Chce to trpelivost a hlavne zachovat uuuplny klid na Soude, abys na soudkyni zapusobil v tom nejlepsim svetle..
Nenech se NICIM rozcilit, naopak, chovej se jako flegmatik...druha strana, pokud nebude chtit na tento zpusob pristoupit, bude se snazit vsemozne Te nastvat.
KLID a nejen svuj CISTY postoj, ale i max. duraz na svuj zevnejsek.. 😉

jajo24
autor
18. apr 2012

Advokat mi tu ziadost napise hadam mi poradi co a ako pracujem na 3 zmeny uvidim ako to sud spravi ale vykendy od piatku mavam volne . No uvidim hadam ho budem dako mat aby som mohol byt snim moc mi nanom zalezi . V mojej praci sa da aj dohodnut a to je dobre . Ona snim byva u sestry ale zevraj sa bude stahovat do bytu. Ja ma 2 izbovy byt sam .

jajo24
autor
18. apr 2012

@irriss dakujem za radu velmi moc

janano
18. apr 2012

@jajo24 mna by zaujimalo, ako chces vyriesit to, ze pracujes na 3 smeny? kto s nim bude vtedy? mozes ocakavat pomoc od svojej rodiny?

janano
18. apr 2012

@jajo24 nechcem byt pesimista, ale striedava starostlivost nie je zauzivana na Slovensku a tvoj syn je velmi malicky, pri detoch do 3 rokov sa sudy vacsinou priklonia na stranu matky. Ale to, ze ti brani v styku, nie je spravne! Aj ty mas nan narok. Bojuj.

jajo24
autor
18. apr 2012

@janano moja matka mi pomoze mali ju ma rad aj ona jeho hadam sa mi to podari dako docielit.

svetlankat
18. apr 2012

@jajo24 tiez ti drzim silno palce, uplne suhlasim s @irriss, vsetko ide ked sa chce, ked to zvladaju zeny samozivitelky, preco by to nezvladol chlap. Ten cas, skolka praca, dieta sa zladit da, ked sa chce. Mas moju podporu. Pevne nervy, je to na dlhe lakte.

janka_pn
18. apr 2012

@jajo24 nie som si ista, ci ti to schvalia, nakolko je tvoje dieta este velmi malicke. je kojene? byvate v rovnakom meste? a ty robis na 3 zmeny??.... pochybujem, ze to bude na striedavku 😒 . nepozname tvoju partnerku, tazko verit jednej strane 😉 , ale ak je to tak, ako pises, tak ti drzim paste.

jajo24
autor
18. apr 2012

@janano nemusi byt striedava len chcem aby sud urcil ze priklad na vykend si ho mozem brat aj ja ze mam nato narok

jajo24
autor
18. apr 2012

@janka_pn nieje kojene az byval somnou aj sam braval som ho k nasim a podobne viem sa onho postarat v rovnakom meste nebyvame

janano
18. apr 2012

@jajo24 ved prave, striedavku vyhrat, to by si musel mat velke stastie, ale mas pravo na navstevy

jajo24
autor
18. apr 2012

@svetlankat dakujem za podporu

jajo24
autor
18. apr 2012

@janano ale ak by ona suhlasila zo stridavkou tak je dobre si myslim

janano
18. apr 2012

@jajo24 samozrejme, ze keby ste sa dohodli, nie je problem. Ale v uvodnom prispevku si pisal, ze ti dieta nechce davat a vydiera ta.... tak to sa asi nie je na dohodu, nie? 😕

janka_pn
18. apr 2012

@jajo24 ak je dieta zapisane v rodnom liste a ty vies dokazat, ze sa postaras, tak ti to na kazdy druhy vikend pravdepodobne schvalia. avsak ona moze ziadat do asi 3 rokov dietata, ze len v jej pritomnosti... si myslim. skuste si spolu este sadnut a dohodnut sa pre dobro dietata.

jajo24
autor
18. apr 2012

nie asi to nadohodu neni ale spravim vsetko preto aby som sa snou pokusil dohodnut

jajo24
autor
18. apr 2012

@janka_pn V rodnom liste som Otec syn ma moje priezvisko aj meno ano pokusim sa snou dohodnut len kvoli tomu drobcovi

lili777
18. apr 2012

Nečítam čo tu píšete, len môj skromný názor. Dnešné súdy nie sú naklonené otcom detí, bohužiaľ ani tým, ktorí záujem majú. Bohužiaľ aj odklepnuté návštevy sú častokrát nevymožiteľné a všetko závisí od matky. Ak si zmyslí, že ti dieťa nedá vôbec, budeš mať čo robiť, aby si sa k nemu dostal. Taká je realita na Slovensku. Dieťatko mi príde malé na striedavku a myslím, že do troch rokov sú aj návštevy za prítomnosti matky.

svetlankat
18. apr 2012

@jajo24 hlavne pozitivne mysli, negativa vypust a pusti sa s verbou do toho.

jajo24
autor
18. apr 2012

takze som sa snou dohodol piatok o 16tej si idem ponho a budem ho mat do nedele sam pre seba . Ale na ten sud to aj tak podam keby si to neskvor zas rozmyslela

jajo24
autor
18. apr 2012

@svetlankat dakujem pustim sa do toho a budem onho bojovat je to moj SYN!!!

svetlankat
18. apr 2012

@jajo24 presne tak, potrebuje aj otca aj mamu,

kajlik18
19. apr 2012

ti co sem pises ake nezmysly ?kdo ta vydiera ? ked som sa s tebou rozchadzala povedal si ze to tvoje decko neni a ze od ku...vy ho ani nechces tak co tu trepes ? co nenapises pravdu ako to bolo? by som chcela vidiet potom tie odpovede keby si to tu vypisal vsetko co si robil napr..ze si si ho 1.5 roka nevsimol nechcel si s nim ist ani na prechdzku a ani somnou ..bil si ma vyhadzoval z bytu !!! tak sa tu neopeknuj a nerob zomna najhorsiu klamar !!!

irriss
19. apr 2012

@kajlik18

I kdyz je na toto smutny pohled a bohuzel " zdanlive pohrbeny kousek bolestiveho zivota" i nektere z nas.. 😉 ☹
tak je dobre, ze se v techto pripadech na MK ozvou obe strany.
Jednosmerny pohled nepomaha k reseni..je dobre, ze ses ozvala.. 😉

janka_pn
19. apr 2012

@kajlik18 tak ako som vyssie napisala, tazko radit, ked vieme nazor len jednej strany 😉 som zvedava na dalsiu reakciu..... 😒

irriss
19. apr 2012

@janka_pn

doufam, ze to neskonci hazenim spiny z jednoho na druheho.. 😉

p.s. ja zrejme nebudu objektivni, zazila jsem si co popisuje @kajlik18 a bylo mi zrovna tolik jako ji..

lujza123
19. apr 2012

ha ha ha ha ha ha 😀 😀 😀 😀 😀 toto je dobreeee skoro ako facebook ked sa dvaja rozidu tak nech detaily vedia vsetci

sisaha
19. apr 2012

@kajlik18 no to tak byva...az ked je rozchod na svete, tak niektorí otcovia zistia, ze zrazu majú deti... 😉

maminuska
19. apr 2012

@sisaha asi tak 90 % otcov zistí že zrazu chce byť otcom , väčšinou iba do času .

@kajlik18 ani sa ti nečudujem že si nahnevaná , mám podobnú skúsenst.