Výživné na 9 ročnú dcéru

ktore
20. nov 2011

mam dcerku na ktoru plati otec 66.39 eur.neplati ziadne ine potreby do skoly ci nedajboze vylety...dcerka mala 4 roky.ak som chcela nieco ze do skoly na vylet tak ma surovo zotrel ze plati vyzivne.dal jej na cestu na tyzden 10 eur.je to hrdina nosi si ju kazde dva tyzdne.kupi jej jej drobnosti ale to len veeeeeelmi zriedka.teraz je ale invalid a pracuje na cierno.zaraba dobre myslim ma minimalne tisicku.ja som teraz nezamestnana ale som sa vydala tak nam pomaha manzel.kolko moze prisudit sud minimalne vyzivne ak by som poziadala o zvysenie.ak by nahodou znizili lebo je uz invalid...a nema vedeny dalsi prijem.kym som sa nevydala tak nam pomahali moji rodicia a stary rodicia.nechce o peniazoch ani pocut ak nieco chcem...

liz_lemon
20. nov 2011

podľa § 62 odsek 3 zákona o rodine: Každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30% zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona (zákon o životnom minime). Tých 30% je 55,56 EUR, a ty dostávaš viac. Keďže tvrdíš, že robí na čierno, nemáš veľkú šancu na zvýšenie, musela by si dokázať, že má viac peňazí. Je to veľké chrapúnstvo od muža, ak nechce prispievať na vlastné dieťa.

nikolca
20. nov 2011

@ktore ahoj ja mám 11 ročneho chalana a môj bývalý platí 73 euro,už som ho aj k policajtom chrapúna hnala jednoducho si prestal platiť ako keby sa nechumelilo,už sme to mali aj u prokurátorky no nakoniec mi všetko zacvakal,so synom sa nestretáva nekupuje mu nič videl ho naposledy ked mal štyri roky,syn mi chodi do piateho ročnika čiže už na druhy stupeň a tak som požiadala o zvýšenie výživného presne 8 augusta,minulý týždeň som volala na sud že halooo akože nič a povedali mi že sudkyna ktorá sa tym mala zaoberať zo sudu odišla a zatial to nemá nikto pridelené a že aby som skôr ako vo februári nerátala že bude to pojednávanie,no maju čas ale to neva ved ked dožijem tak mu to tam natrem,ja žijem s priatelom mám dvojročnú dcerku no do papierov som uviedla že žijem s rodičmi lebo súd by sa samozrejme zaujímal o príjem môjho priatela ☹ a samozrejme povinnému tatinkovi by nezvýšili,no ale zas moja sestra je tiež rozvedená a jej bývalemu zvýšili o 20 euro výživné no i napriek tomu že bol nezamestnaný,nebol evidovaný na urade práce a nedostával ani cent sudkyna sa s nim ani nebavila a jednoducho zvýšila, a ty si evidovana na urade prace?pokial si neni evidovaná tak výživné mu nedvihnu,každopadne treba tam doložiť čo najviac bločkov,čo všetko si dieťatu kupovala,a treba to tam prizvukovať že vieš o tom že robi na čierno,že trvaš na tom aby mu zvýšili že jednoducho má z čoho no každopádne o výživne požiadaj 🙂 🙂

sisaha
20. nov 2011

@ktore ak by si vedela dokazat, ze robi na cierno....fotky, svedecke vypovede.., tak by si mohla uspiet...V akom sektore robi?

ktore
autor
21. nov 2011

robi kuchara.ale tazko zozeniem svedkov aj fotky lebo robi dalej od nas,

stela01
21. nov 2011

@ktore A ako zije , co vlastni ?

gemini2
21. nov 2011

@ktore aj ja mam 9roc. syna a ex plati 70 eur......ale tiez sa mu nechce platit....

ktore
autor
21. nov 2011

zije zrodicmi ma len auto ktore kupil nove na lizing...

ktore
autor
21. nov 2011

@gemini2 lebo si myslia ze je to dost!ja som zarabala minimum ani ho nezaujimaloci vyzijeme,vlastne ci ma dcerka vsetko.je to prenho normalka ze by mala mat vsetko lebo dost plati.hlavne ze ked sme este spolu zili tak furt hundral co stoji dieta.

stela01
21. nov 2011

@ktore Tak tiez mozes preukazat ze ma auto ktore vyzaduje mes. splatky ...
Najdi si schopnu pravnicku .....

nikolca
21. nov 2011

@ktore je na plnom invalidnom?ja už som bola dvakrat kvoli vyživnemu a zvýšili mu vždy a to aj napriek tomu že platí pôžičku zo štatneho fondu,vždy tam uvedie že plati paušal na telefon no sudkyna mu to nikdy neuznala,povedala mu že telefon nemusí mať,no proste on tam vždy tolko poplatkou uvedie že ked sa to poráta tak mu zostane 0,dokonca minule na papieri doniesol spisane že si od kamaratky požičal 30000korun to sme boli na sude ked ešte neboli eurače,no sudkyna sa len pousmiala a pokrutila hlavou 🙂

stela01
21. nov 2011

@ktore výživné má prednosť pred inými výdavkami rodičov , tak ze je jedno kolko ma poziciek a vydavkou vyzivne je 1 rade ...

nikolca
21. nov 2011

ja som ani pravničku nemala a vždy mu zvyšili,naposledy ked sme boli na vyživne platil 1500 korun a zvýšili mu na 2200korun a to vtedy zarábal asi 9000korun

ktore
autor
21. nov 2011

on bol dokonca na socialne ze ma mali prijem a ziadal nejaky prispevok zo socialky.tam mu povedali ze pokial este neni rozvedeny 5 rokov moze dat na sud aby som mu platila ja.s tymto na mna vyrukoval ked ostal na invalide.to mozno zato aby som ani nepomyslela na nejake peniaze.
@nikolca
@stela01
@gemini2

stela01
21. nov 2011

@ktore Poziadat moze ,ale myslis si ze by neuspel ..... to je otras ti poviem taky chlap.

gemini2
21. nov 2011

@ktore to je fakt, rozvedenemu manzelovi musi tem, ktory je na tom lepsie platit este tzv, vyzivne rozvedenemu manzelovi. mne ex ma platit 5 eur. vlastne to mame len na papieri, pre socialku ale neplati mi ich, tak sme sa dohodli, aby mi vysla davka.... s tym ze nezvysim vyzivne....

ktore
autor
21. nov 2011

@stela01 dopredu ma vlastne upozornil aby som vedela ze mi urobi dobre tym ze mnepoziada on o vyzivne.heh.tak neviem ani ci ma vyznam ho ziadat o viac vyzivneho.lebo robotu na cierno mu dokazat neviem.zatial,ale uvidim ako sa zachova ked mu poviem ze mala ide v maji na vylet na tyzden a ci aspon raz da na ten vylet.ak bude vyskakovat tak ho udam.ak je on svina budem uz aj ja.aj keby som mala prist o vyzivne.nech aj on vie co je to trapit sa.ja platim doma vsetko on nemusi kedze byva u rodicou.akurat furt ten lizing plati a to mi furt nadhadzuje ze to ma.ja sa mu na to mozem zvysoka.....ja platim strechu nad hlavou a pozicku na tento byt aby sme mohli byvyt zvlast.sice teraz uz som sa vydala ale ma to hneva stale.chvalabohu malej nic nechyba ale neciti sa trapne ze ju chova vlastne cudzi chlap?

stela01
21. nov 2011

@ktore Tak ty si si uz novu rod zalozila ,snad budes spokojnesia 🙂 a vyber bol lepsi 🙂

Poziadat on moze ,ale nevidim v tom ziadnu buducnost a nie to este aby mu odklepli nieco ....co by si mu ty platila ,ked ze dieta mas v opatere ty .
pises ze dieta ma 4 roky a do skoly na vylet ? skus si poratat kolko ta mes. stoja vsetky vydavky ...

nikolca
21. nov 2011

@ktore ved som ti pisala že byvaly muž mojej sestry bol nezamestnaný,nebol evidovaný na urade prace,nedostaval ani cent no nesuhlasil aby mu zdvihli výživné,a zdvihli mu o 20 euro,nie je to sice vela no aspoň niečo,a prečo by sa mala citiť trapne že ju chova cudzi chlap?ved si ťa zobral s tým že dieťa máštakže vedel že sa bude o vas starať! 🙂

stela01
21. nov 2011

@nikolca Myslela ze ci biol. otcovi nieje trapne ze jeho vlastne dieta vychovava novy manzel ...

nikolca
21. nov 2011

@stela01 aha ja som to opačne pochopila,no ja ked som sa rozvádzala môj byvaly chcel syna do opatery,že on nedovolí aby sa niekto on staral ako som ja,no a samozrejme skončilo to len pri trom sude,rozviedli nás a syna neprišiel ani raz pozrieť,naposledy ho videl ked mal štyri roky a teraz už ma 11 a za tie roky okrem vyživneho čo plati mu nekupil ani len ponožky ☹

stela01
21. nov 2011

@nikolca Tak oni radi sa buchaju do prs ...a skutek utek cest vinimkam najdu sa aj otcovia v pravom slova zmysle 🙂

ktore
autor
21. nov 2011

@nikolca nie ja sa citim trapne ale ex manzel ci sa neciti trapne...ze jeho dcero chova cudzi chlap.mal by sa hanbit a nie este chodit ako pav ze chodi pre nu kazdy druhy tyzden....

ktore
autor
21. nov 2011

@stela01 4 roky mala pri rozvode.a teraz uz sme aj tak 5 rokov presne rozvedeny tak uz ziadat on odomna vyzivne nemoze.takze skusim ho pekne poprosit,mozno pred frajerkou na ten vylet.doteraz odmietol vylety.platit aj jednodnove.takze uvidim ako sa zachova.mozno bude vykrikovat a posle ma ktovie kam zase.ale potom nech necaka ze budem cusat a pojde to cez pravnicku.som zvedava...

nikolca
21. nov 2011

@ktore no veru taky chlapi sa môžu veru hambiť,a dokonca ja ked som toho môjho byvaleho udala policajtom že mi prestal platiť,potom ho predvolali a povedal im tam že on má kamaráta ktorý na dieťa neplatí vôbec a nikto ho po policajtoch nenahána 😠 že mu nebolo trapne take dačo povedať,si myslí že dieťa žije asi vo vzduchu

stela01
21. nov 2011

@ktore Ah tak no tak ty mas pravo poziadat o zvysenie ,mala ti navstevuje skolu naklady isli hore ...
Tak ze sa v klude do toho pusti .... rozpis v navrhu kolko ta co stoji ,najlepsie by to bolo aj keby si mohla aj dokladovad co kolko ta stoji skola druzina obedy + zaluby , konicky ine aktivity atd obleceni a maj bloky normalne si pis dennik co kedy si zaplatila ...

ktore
autor
21. nov 2011

@nikolca je to hovado a dufam ze casom takyto otcovia dostanu svoje....

ktore
autor
21. nov 2011

@stela01 ved prave ze nemam ziadne doklady kolko a co jej kupujem lebo idem do mesta nieco uvidim tak jej kupim a blok zahodim.no teraz uz budem odkladat.urobim si dennik a hotovo.ale myslim ze sudcovi je zbytocne ukazovat doklady,aj tak islo od tej doby dvojnasobne vsetko hore od kedy je euro.a to mu prisudili este za koruny.nuz pekne pojdem za pravnickou sa dohodnut.

stela01
21. nov 2011

@ktore No to by si sa divila ,praveze bez dokladu tazko nieco zmozes ,vsak a kruzky ziadne nenavstevuje ? skola ,obedy druzina ? teraz co byvas byvas vo svojom ? ci ?zimna obuv vsetko nieco stoji aj bunda ...vsetko od ponoziek po gumicku do vlasou by som si odkladala 🙂 korunka ku korunke .....nech vidi co co stoji ....

nikolca
21. nov 2011

@stela01 vieš čo mne aj kamaratka dala bločky ked kupovala oblečko pre jej syna aj segry som sa popýtala že či nema nejake bločky,že by sa mi hogdili na sud a doniesla mi no prečo by mal byť krátený o výživné?jemu naposledy dvihli ked išiel syn do prvej triedy a teraz chodi do piatej,no som zvedava ako dopadnem ja na sude,lebo on tam minule chudáčik aj naftu si dal do poplatkov no lebo nejako sa musi dostať do prace 😠
@ktore

adrina
21. nov 2011

@ktore ja som v takej istej situácii...a tiež nemám odvahu podávať na zvýšenie...lebo závisí na akého sudcu natrafíš....lebo preukázať,že robí na čierno neviem 😠 😠 😠 😠