Zmena styku otca s dieťaťom

kitti0503
3. jún 2014

Ahojte mamicky veeeeelmi vas prosim o radu kto mate skusenosti...dostala som od sudu papier kde ex ziada byt viacej dcerou cize styk dcerou uz ma standardne urcene no pridal si tam zimne ale viacej a skoro cele prazdniny...dalej ze mam byt povinna 3 dni pred nejakym konanim ho infotmovat lebo vraj on sa chce zucastnit vsetkych udalosti a vystupeni dcery...co ale znamena ze je uz tretiacka a za cely cas sa len raz ukazal na vystupeni a to aj preto lebo musel prist pre nu...on ale ziada aby som ho tri dni pred udalostami informovala kde jeho dcera ho vzdy informovala o vsetkom a to pred dvoma tyzdnami vzdy.cize si mohol a mal cas vsetko zariadit...jednoducho sa neobjavil a dceru nikde nebral a nebere...ked ju zobere na vikend k nemu tak bud je ona pred pc alebo u susedov kamosky...proste nezaobera sa s nou...no ja uz skoro treti rok chodim s malou k psychologicke kde uz aj ona vie ze nie je s malou...dalej som sla hned k advokatke ktora ma bude xastupovat a aj jej som povedala o co sa jedna.....no dalej dvakrat bol podany nanho trestne oznamenie na neplatenie vyzivneho a jedenkrat exekutorovi....no ja by som chcela aby standard ostal a nedostal viac nakolko viem ze nie je s nou.....tak pytam sa vas ma sancu takyto otec dostat viac??????aj dcera hovorila nechce viac jej toto staci...ma 9 rokov a vie kolkokrat ju otec oklamal a nebere nikde ani to nevie kde chodi do skoly....ale on si ziada viac......

fidorka7
3. jún 2014

to je jeho právo požiadať súd o úpravu styku avšak pred vynesením rozsudku bude prebiehať konanie kde máš právo sa vyjadriť aj požiadať, aby súd vzal do úvahy prípadné vyjadrenie psychologičky resp. dcéry, ďalej sa vyjadrí kolízny opatrovník.
Žiadaj o vypočutie svedkov a preukáž súdu dôkazy, na základe ktorých jeho návrh zamietne.
Nič iné s tým nedokážeš urobiť.

kitti0503
autor
4. jún 2014

Ved prave to ze mam plno dokazov..aj od psychologicky aj policie...jednoducho sa neobjavil na nijakom udalostii ani napriek tomu ze ho mala pozvala a oznamila vsetky udalosti dopredu...cize jeho nezajem.....no ja toto nenecham urcite lebo viem ze sa nezaobera s nou.....ale dakujem

fidorka7
4. jún 2014

tak potom nevešaj hlavu a bráň sa, bojuj za svoje dieťa a určite uspeješ. Len daj pozor, aby Tvoje odmietanie bolo založené na naozaj reálnom základe, tak to aj prezentuj, aby sudca a kolízna nenadobudli názor že nechceš lebo si si postavila hlavu, že bojuješ s exom kto z koho a zneužívate na to dieťa, to by sa potom mohlo obrátiť proti tebe. 🙂

monalisa12
5. jún 2014

Ahojte maminky, máte niektorá z Vás skúsenosti so súdom v podobnej situácii? Expartner odišiel od nás, keď mal malý 4 mesiace, teraz má rok aj pol. O malého nejavil veľlký záujem už od narodenia, myslím tým, ani raz s nami nebol v poradni, u lekárov, proste nikde. Chodí (ak má s milenkou lepší program, tak nechodí) k malému každé 2 týždne na 2 hodinky, doteraz si malého nechcel brať so sebou. Náhle teraz zistil, že sa mu hnusím aj ja, aj dom v ktorom bývame, a teraz si chce brávať malého so sebou, lebo s ním nechce byť u nás. No nič o ňom nevie, nepýta sa, nezaujíma sa ani o jeho zdravotný stav. Jeho odpoveď bola: vidím že sa pekne vyvíja, rastie, je v dobrom stave udržiavaný, ostatné mi je načo vedieť. Jeho maloletá dcéra z prvého manželstva tiež bývala s nami, potom, čo sa od nás odsťahovali, jeho dcéra sa vrátila k matke, s otcom nie je nijakom kontakte (má 14 rokov), k nám chodí skoro každý víkend. Otec ju v podnájme nechával na noc samú, hoci bola liečená na epilepsiu. Ja mu malého moc nechcem dávať aby si ho zobral, lebo nie som si istá, že by sa o neho vedel postarať. Zvykla som ho poprosiť, či by s malým nemohol ostať dlhšie ako 2 hodiny, no nikdy nebol ochotný. Nevie sa s ním zahrať, nič ho neučí, nič mu nekupuje, nič mu nenosí, lebo naňho platí dosť (80e). Malý sa hral vonku v pieskovisku, "otecko" ho chytil a dal mi ho cez dvere ako nejaký nákup so slovami : "opráš si ho". Neviem, či môžem dôverovať takému človeku, ktorý mi do očí povedal po pôrode, že mi ubližoval naschvál, aby bol ľahší rozchod. Jeho dcéra kvôli vzniknutej situácii musela navštevovať psychologičku. "Otecko" sa doteraz nevie zmierť s tým, že na malého musí platiť až tak veľa. Bez problémov súhlasil s tým, aby som si malého zobrala na svoje priezvisko. V návšteve mu nebránim, môže s malým byť koľko chce, ale v mojej prítomnosti. Neviem, ako by to mohlo dopadnúť na súde.

fidorka7
7. jún 2014

a ako naňho reaguje malý? bojí sa ho? pozná ho? hľadá ťa očami, či ťa má na dosah a či si blízko?
ako máte úpravu styku poriešenú doposiaľ? Máš dieťa zverené do osobnej starostlivosti rozsudkom?

monalisa12
11. sep 2014

malý sa ho nebojí, teraz si ho zoberie so sebou na ihrisko, proste preč z domu, myslím si, že malý s tým nemá problémy. No neviem ako by sa správal, keby bol na cudzom mieste celý deň. (Malý nemá problém ísť aj so susedom pozrieť zvieratká a traktor) skôr ja mám problém takého typu, že mi ho prinesie domov premočeného až do kože, hoci ho zakaždým poprosím, aby ho aspoň raz prebalil. Malý mal z toho aj kožné problémy, lebo vonku mohlo byť aj 40 stupňov, aj tak mi ho doniesol domov v tej istej plienke. Proste sú to smiešne banality, ale odnáša si to ten malinký. A "otecko" sa už začína dožadovať aj celodennej starostlivosti. Malého mám súdom zvereného do osobnej starostlivosti, styk nie je upravený, nakoľko sudkyňa sa zmienila že najlepšia je vzájomná dohoda a tiež že vidí, že "mamička" nebráni styku otca s dieťaťom. Môj ex sa pokúšal na pojednávaní , lebo sa mu nepáčilo, že nemohol chodiť za malým ako do holubníka. Boli sme ústne dohodnutí na každé 2 týždne, ale keď mal zaujímavejší program a nedošiel vtedy za malým, tak musel počkať ďalšie dva týždne. Tak som na súde ozrejmila prípady, keď nedošiel k malému kvôli tomu že išli na zábavu a kvôli dovolenke, a neprišiel za malým preto, lebo bol unavený zo šoférovania z dovolenky......Tak akože nech sa na mňa nikto nehnevá, ale takéto výhovorky neakceptujem....