Ako sa brániť, keď 3 deti majú problém medzi sebou?

traktor
10. okt 2011

Predstavte si situáciu..3 deti / školaci/, inak kamarati, sa ohadzujú pieskom, ..jedno dieťa pride domov s plačom, že bolo ohádzane..podľa mna normalne, bezne, detske..Otec zjavne situaciu nezvladne, stretne tie 2 deti po ceste domov a zacne sa im vyhrazat, vynada im, vrieska na celu ulicu, nabuduce vraj pouzije aj silu /pisem to dost mierne 😠 😖 ... nestalo sa to prvy krat..tento otec to vzdy takto riesi..lebo len jeho deti su naj, naj, naj- bez viny/..inak si tieto deti po case /den, dva..cestu k sebe zas najdu, zas sa hraju, zas je vsetko ok..az kym zas to dieta nieco nenazaluje..Skusila som s otcom pohovorit, ze ak nieco ma, nech pride za mnou ako rodicom a nie vystrasi moje dieta tak, ze mi tu place a cele sa trasie..no otec sa zachoval fakt chlapsky..zlozil mi telefon a viac nedviha..cize *hrdina* len pred detmi..Pytam sa..ako sa da branit proti tomuto..ak rodic odmieta komunikovat a vec riesit..

kvetinqa
10. okt 2011

Nezavidim tuto situaciu, ale ja by som ju asi riesila ostro. Ak sa vyhraza, vrieska na celu ulicu atd, normalne by som zavolala policajtov. Ved nemoze na male deti takto vrieskat.. Ak sa neda dohodnut normalne, inteligentne a situacia sa pravidelne opakuje, dieta sa ti cele trasie a boji sa, vved to uz je zastrasovanie a vyhrazanie sa- trestny cin.
Poznam podobny pripad z okolia a riesilo sa to rucne strucne, nezabralo, bolo to este horsie...
Drzim palce!

lubikan
10. okt 2011

rozhovor treba urobit aj s tymi detmi..to neni normalne sa ohadzovat pieskom

irriss
10. okt 2011

@traktor
Stalo se mi to...
podobna situace v tom, ze nebyla mozna komunikace...pri dalsim (x tem) "slovnim incidentu"jsem se obratila na "ruku zakona"...
(ale nevim, jestli je Zakon stejny)..obratila jsem se na Mestkou policii, poruseni osobniho klidu...popr. na osobnim majetku....ujma na zdravi (stres a sok je pokladan za hranicni bod) a zvlast kdyz jde o dite...
😉

irriss
10. okt 2011

@lubikan
ja si myslim, ze v urcitem veku je to "normalni" obhazovat se pieskom...neznam dite, ktere by neprislo domu s hlavou plne pisku....Ja jdu z plaze denodenne plna pisku a co...mam jim vzit lopaticky, hrabicky...a naplacat zadek??
Vzdyt by mi rekli, ze je to misto s piskem a pisek je i na hrani...a kdyz se mi to nelibi, at jsi jdu lehnout na skalu...

p.s. mluvim o "normalni" hazeni pisku..ne umyslne do oci..... 😉

kukujka
10. okt 2011

@traktor a co mamina toho dietata?keby ta pochopila situaciu mozno by tomu hrdinskemu oteckovi dohovorila

kvetinqa
10. okt 2011

@lubikan Ak hovorime o 8rocnych chalanoch, tak obhadzovanie sa pieskom normalne je.

traktor
autor
10. okt 2011

@lubikan chalani sa *besnili*..hrali sa v skole..bol tam piesok..jeden zacal, pridal sa aj druhy aj treti/ zacal prave ten chalan/..ale vsetko bolo ok..dokonca ho chlapci isli odprevadit na zastavku, tam sa bavili, vsetko bolo ok..môj aj ten dalsi chlapec mali kruzok, tak sa vratili do skoly..po kruzku isli domov a ten otec si ich odchytil..Paťko prisiel domov uplakany..tak uz ma to nastvalo..co sa ma niekto takto vyburit na mojom dietati..chcela som si to vydiskutovat..ale zial..otec mi zlozil telefon..myslim, ze taketo hry su normalne..deti sa aj pohadaju a zivot ide dalej..ale ked sa mi ako rodicovi nieco nepaci, tak to riesim komunikaciou,,len ked tu sa to asi neda..

dazdovka
10. okt 2011

@traktor Ahoj, ak sa kamaratia so zalobabou, tak vysvetlit svojmu dietatu, ze sa to bude opakovat, ty nezmenis povahu rodica, ani jeho dietata jednym rozhovorom. Su ludia, ktori mozu byt aj najlepsimi kamaratmi, ale ak maju otrasnu povahu, tak len davat si na nich pozor. Ale nehovorim, ze moj nazor je spravny, ja by som svoje dieta pripravila na to, ze s tym kamosom bude mat este more problemov, ak bude vsetko vesat na nos rodicom. Ja by som to kamaratstvo eliminovala az by slo do rozplynutia, neviem inac ako to riesit, ak sa neda s dotycnym panom hovorit.

hasleerka
10. okt 2011

@traktor a žeby tak tvoj muž išiel milého otecka trochu postrašiť ... či by aj pred ním hral takého hrdinu ako pred deťmi ...

jankaadam
10. okt 2011

ahojte
no podľa toho ako čítam čo píšeš, hlavne to že všetko bolo v poriadku, až pokým ten malý neprišiel domov, tak sa asi "malý" zľakol svojho "kľudného" otecka a bohvie, čo povedal, len aby nabolo zle, že doniesol domov "pieskovisko". A podľa mňa je tiež normal keď sa deti v rámci blázdnenia a jašenia aj keď majú 8 alebo koľko rokov poohadzujú pieskom, veď sú predsa deti 🙂

ani3012
10. okt 2011

@traktor tak mi je ľúto,že tvoj Paťko nie je spolu s mojím Paťkom nejako blízko 😀
ako by som riešila ? som sa snažila vcítiť do tvojej kože a kože Paťka a zistila som,že asi by som sa vybrala osobne a s nadhľadom ale rázne tatkovi povedala,že
Nepraješ si,aby na tvoje dieťa kričal alebo sa mu vyhrážal,ak sa to bude opakovať,budeš to riešiť inou cestou...ak sa mu zdá,že je tvoj Patrik nevhodná partia pre neho,tak nech sa s ním teda nekamaráti, síce ti to je ľúto,ale ani ty po svojich deťoch nekričíš,tak nech to nerobí ani on.....ak by ti zavrel dvere pred nosom,tak aspoň vieš,že je to človek bez chrbtovej kosti a v tom prípade by som asi naozaj Paťkovi vysvetlila,že toto naozaj nie je partia pre neho....

silvia07
11. okt 2011

suhlasim s jankaadam...podla mna sa maly boji otca a tak vsetku vinu zhodi na kamaratov...ja by som poslala asi tiez manzela, nech si to vydiskutuje chlap s chlapom

tinki
11. okt 2011

@traktor
@silvia07 Ja si myslím, že ak je ten otecko taký agresívny, je dosť možné, že sa "so ženami nebaví". Lebo vieme, že sú také typy. Asi najlepšie by bolo, keby to vybavil aj tvoj manžel. Tak ako píše silvia07. Chlapi si vedia veľa vecí jednoznačnejšie vydiskutovať. Nemusia sa zastrašovať, alebo hádať. Len si o tom pohovoriť.

siskaa
12. okt 2011

mozno chlapec ani nezaloval, iba povedal, preco je cely od piesku a tatko samonasierac isiel robit poriadky. pravdepodobne taketo poriadky robi aj doma ☹ ja by som to teraz uz riesila tak, ze by som poslala otca, aby si to otcovsky chlapsky vysvetlili a zaroven pri najblizsej prilezitosti by som si pohovorila s matkou toho kamarata, aby dohovorila svojmu MM, ze takto sa jednoducho k cudzim detom spravat nemoze. a samozrejme podla situacie by som volala policiu, ti si s nim pohovoria a snad to pomoze.

katka1981
12. okt 2011

@traktor, neprijemne, asi by som skusila rozhovor s ucitelkou, ach, ktovie co nas caka....

traktor
autor
12. okt 2011

@kvetinqa
@lubikan
@irriss
@kukujka
@katka1981
@siskaa
@tinki
@silvia07
@ani3012
@hasleerka
@dazdovka dakujem kazdej za reakciu, odpoved..no asi to fakt inak nejde len priamo a ostro to nabuduce riesit, ked sa to zopakuje..a budem si verit..ze sa to uz nezopakuje..