Integrácia dieťaťa s miernym mentálnym handicapom v Košiciach

majakoca
6. jan 2015

ahojte ... mám šesť ročného syna, ktorý má hydrocefalus a z neho následne aj mierne mentálne postihnutie- chodí do bežnej MŠ- psychológovia konkrétne traja v KE mi odporúčali dať ho do bežnej školy so zdravými deťmi...hľadám pre neho školu kde by pre neho bolo možne byť integrovaný. viem ,že tento rok ešte do školy nepôjde no zápis absolvovať musíme... myslím si, že rok dlhšie v škôlke mu neublíži skôr naopak pomôže... vie všetky seba obslužné činnosti , strihať lepiť vie už čítať a rátať ovláda vlajky a pohybuje sa v mapách... vie po anglicky no jediné čo mu nejde je logika, a asi najzreteľnejšie je jemná motorika ktorá následkom DMO postihla pravú stranu... nesprávne drží ceruzu nevie kresliť ani písať... má úžasnú pamäť zapamätá si siahodlhé básne a rozprávky no nechápe ich textu a deju. ja sama som učiteľka a viem že do špeciálnej školy ho nedám pretože má tendenciu napodobňovať nevhodné správanie sa... preto hľadám pomoc a radu konkrétne odporučiť ZŠ v Košiciach kde takéto detičky prijímajú

tova
6. jan 2015

ked nevie pisat ceruzou, skusala si vacsi tablet? prstom obtahovat pismena, malovanky malovat , a ine programy sa daju stiahnut zadarmo.

forgacskatarina
1. okt 2015

dobry den,ako vam zistili mentalne postihnutie a kedy?na akých testoch ste boli?co vsetko ste museli absolvovat ake vysetrenia okrem psychologických testoch,dakujem za odpoved