Názory na integrované deti

1. okt 2014  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
alenah31
154
Registrovala sa 10. apríla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 489 príspevkov, 3 albumy a 53 inzerátov. Má 40 priateľov. Ilava.
 @mystery1 ak bude posudok pozitívny nebudú mať dôvod neakceptovať hoemoticon treba lobovať už teraz, oni určite povolia hlavne keď budú vidieť, že to myslíš vážne - že to nie je rozmar. V okolí zrejme poznáš viac rodičov, ktorých detii idú tiež do školy, skús sa popýtať na ich názor, keď už totiž škola nevie kam z konopí povie, že musí rozhodnúť rada rodičov - je dobré poznať ich názor emoticon emoticon emoticon držím všetky palce čo mám nech to vyjde emoticon emoticon
7. sep 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
Registrovala sa 26. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 555 príspevkov a 143 inzerátov. Má 29 priateľov.
 @mystery1 ale ved o tom vlastne pisem toto forum ich nezaujima posudok j dnoducho downov nie a hotovo je down a viac ich nezaujima ved aj ja som hovorila ze je posudena...nezajem
7. sep 2012 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lindana
14
Registrovala sa 10. mája 2010 na modrykonik.sk. Pridala 2720 príspevkov a 111 inzerátov. Má 74 priateľov. Bratislava - Vrakuňa.
 @mystery1 Nedaj sa odbit a ak si presvedcena, ze je to pre tvoju dceru to najlepsie, tak si za tym tvrdo chod. Ked to zatvoria dvere, chod oknom - zial niekedy si treba svoje vydobit emoticon
7. sep 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
Registrovala sa 26. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 555 príspevkov a 143 inzerátov. Má 29 priateľov.
7. sep 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
janka1011
Registrovala sa 23. mája 2012 na modrykonik.sk. Pridala 42 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
 @mystery1 každá škola určite nie, ale je ich dosť veľa už, treba sa poobzerať po okolí, či nejaká škola túto možnosť ponúka. Pokiaľ viem, do 15. teho sa dá ešte prestúpiť, možno aj neskôr. My nemáme žiadnu diagnózu, ale potrebovali sme k tomu (a pokiaľ viem tak každé dieťa potrebuje) odporučenie od psychologičky a detského lekára. Ale to je len formalita.
Čo sa týka tohto spolužiaka s DS, im neodporúčali začleniť ho do normálnej školy, ale byť ešte rok v škôlke a potom do špec. školy. Išli za takou psychologičkou, ktorá im to odporučenie do nultého dala.Oni špec. školu odmietajú, ináč to dieťatko vyzerá dosť šikovné a sama som zvedavá ako mu to pôjde.Podľa mňa spravili dobre, určite stojí zato aspoň to vyskúšať, ako sa to dieťa chytí. Možno by ste boli aj prekvapení. Tú asistentku musí mať, to viem, že vybavil riaditeľ.
Nultý ročník je dobrý v tom, že dieťa sa tu v kľude preorientuje na školské prostredie, do prvej triedy tak už ide do známeho, vie, čo a ako a odpadajú mu zbytočné stresy z nového a nepoznaného. Majú normálne vyučovanie, 4 - 5 hodín a potom kto chce aj družinu. To vyučovanie je však hravou formou, bez nejakého stresu, na všetko má každé dieťa čas toľko, koľko mu treba. Rozvíjajú veľa grafomotoriku, majú tam nejaké zmyslové vnímanie, výchovy - hudobná, výtvarná,...rozvoj komunikačných schopností a pod. a pracujú aj s logopédom.A samozrejme, veľa sa ešte hrajú, neni to tak, že zazvoní a musia 45 minú sedieť v lavici.Je to niečo medzi škôlkou a školou, len tu sa oveľa viac pripravujú na prvý ročník ako v škôlke, to sa nedá porovnávať.
Daj potom vedieť, čo ste poriešili a ako ste sa rozhodli, ale určite sa nedaj odbiť, to je najľahšie šupnúť dieťa hneď do špec. a mať pokoj ako to oni chcú, ale ty si ju najlepšie poznáš a vieš, či by to stálo aspoň za skúšku alebo nie.Veď je plno detí s DS čo vychodili normálne školy. emoticon
8. sep 2012 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
 @janka1011 ved prave viem ze aj nemej sikovny vychodili normalnu zakladnu co m zaraza je ze pozeraju len ds ale kolko druhov ds je...no skoda rozpisovat idem na to specialnu beriem ako najposlednejsiu moznost ale branim sa jej ako mozem, ked tam dieta skonci nema sa kde posunut...mam odporucene prave teraz uz 3 ZSemoticon 1 5km 2 15km a jedna je v meste dohodnem si streetko s riaditelmi emoticon a potom a ide dalej
8. sep 2012 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
 baby radili ste mi pozriet si plan skoly vlastne profilemoticon noo oni by radi asi integrovali nadpriemerne inteligentne deti emoticon inak v suvislosti s integraciou sa mi zobrazili u nas presne 2 skoly z toho 1 specialna-nechapem...a druha ma podmienky pre nadpriemerne inteligentnych emoticon sukromne u nas niesu najblizsie 2 su v nitre 30km...
8. sep 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrejka1983
26
Registrovala sa 19. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 664 príspevkov a 3 inzeráty. Má 16 priateľov.
 @mystery1 ahoj, som učitelka a učila som na ZS aj na Gym. kde sme skoro v každej triede mali jedného inegrovaneho žiaka. Pre žiaka je tam istá úlava z učiva,podla toho z akých predmetov bude integrovaný lebo isto nie zo všetkých...býva vačšinou matematika, slovenčina, biologia,dejepis, chémia....zaleži od diagnostiky emoticon ....no zvaš si či je ta integrácia naozaj nutná, lebo podla mojho názoru radšej nech sa troška horšie učí ale nech preberá všetko ako druhe deti,a potom nech si sama selektuje učivo, a bude aj sama seba vnímat ako normálneho študenta, nie tú čo je "iná"....
na druhej strane im treba podla učeb. plánov venovať zvlast pozornost a ked máš vtriede min25-30 iných žiakov ktorým potrebuješ vysvetlovať učivo( každý ma individuálne tempo)...tých 45min je strašne málo aby som sa stihla na 100% venovať ešte aj tomu integrovanemu...žial podlieha väčšine,ale zase ked je šikovná a vnímavá, odnesie si veľa aj z klasickej hodiny emoticon
....ak však integrovaný žiak je ešte typ ,ktorý zneužíva svoju integráciu, a vykrúca sa že ja toto nemusím a hento sa nemusím učit,lebo mám na to papier( aj s takými som sa stretla) to už je ťažšie a narúša tak celý chod vyučovania....
...je to na tebe,ale ak vidíš, že tvoje dieťa je šikovne,daj ho normálnej triedy...pripadne integrovať, ale do špeciálnej by som ho nedávala emoticon
8. sep 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
 @andrejka1983 bola by som velmi rada zvazujem to zo vsetkych stran...velmi som rada ze sa to tu pise zo vsetkych pohladov, ucitela integrovaneho ziaka aj z pohladu rodicov zdravych deti...som trosku sklamana z pristupu riaditeliek-zatial, a mam velmi dobru kamaratku ucitelku, kt. ma integrovane deti v normalnej skole, ale hovori ze na ich skole vyberovej je to zle- su to deti doktorov pravnikov a podnikatelov tazia z toho a su arogantny neprijmu medzi seba ani nove zdrave dieta nie to este postihnute...ako pisem je problem ze ak niekto vidi tuto diagnozu zrazu maju vela vyhovoriek nie a nie a nie ja ta chapem je to tazke kolkokrat s normalnymi detmi plnou triedou neposslusnou a nie este sa venovat 1 navyse ale dufam ze bude mat asistenta aspon pre istotu a ako to bude zvladat netusimemoticon to si musim pockat
8. sep 2012 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
  @andrejka1983 na tej skole kde uci kamaratka su integrovane deti sluchovo zrakovo a telesne postihnuty aby som to upresnila, downik moze mat aj mentalne postihnutie niekto viac niekto menej niekto takmer vobec+urcite ma pomalsie reakcie ako normalne deti aj ked nie kazde dieta je hyperaktivne...no niekedy ma dcera tiez odrovna rychlou odpovedou ze s manzelom len pozeram....ak si niekoho oblubi velmi sa chce na neho podobat tak si myslim ze ked bude ustretova mila pani ucitelka bude to ok
8. sep 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andrejka1983
26
Registrovala sa 19. októbra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 664 príspevkov a 3 inzeráty. Má 16 priateľov.
 @mystery1 aha, jasne emoticon takéto deti su velmi prítulne a vďačne,držím palce aby natrafila na dobru pani učitelku v ktorej bude mať vzor...a myslím že ta škola kde učí tvoja kamaratka bude pre tvoju dcerku dobra....ak v normálnej škole by natrafila na zlý kolektív len by sa trápila....
ja som mala skusenosti najma s detmi podnikatelov a pod. ktorí mali zväčša diagnózu dysgrafik, dyslektik a neviem ešte aký dis...ale častokrat sa mi to zdalo iba ako snaha rodiča ako mu ulahčit školu emoticon ...to hned vidiš, ktorý žiak sa trápi ale ma aky taký zaujem a na druhej strane niekto, kto ťa ešte ignoruje a ma z každej hodiny zábavu emoticon a je si vedomý že čo nemusí robit lebo je dis........
držím tvojej dcérke palce, nech sa jej darí, daj ju zapísat na rôzne krúžky, uvidíš aka bude dobrá trebars v tancovaní, alebo v divadle, či na výtvarnej....tak nech sa darí emoticon
8. sep 2012 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
8. sep 2012 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adamkofjo
Registrovala sa 2. februára 2010 na modrykonik.sk. Pridala 80 príspevkov.
 ahojte ja prave riesim rovnaku vec, syn mal v septembri 6 rokov ale pretoze mu zle vychadzaju roky tak chodime este do spec. skolky, mame diagnozu vyvojova dysfazia, je velmi sikovny a vnimavy , po mentalnej stranke je uplne zdravy ma vsak problem s recou a to konkretne znacnu dyslaliu ato ze si zamiena pismenka v slovach , rozprava pekne len mu je niekedy dost zle rozumiet. Riesime teraz kam ho umiestnit, podla psych. , logopedicky aj uciteliek v skolke by bola pre neho spec. zakladka krok spat , proste by tam nenapredoval, odporucaju nam nulty rocnik a potom integraciu do normal. zakladnej skoly s asistentom s tym ze bude mat individualny plan, tak sa akurat chystam obehovat vsetky zakladne skoly a uvidim ako pochodim . Este by ma zaujimalo co je to ten biofeedback , uz som to tu par krat citala. a ak je tu niaka mamicka ktora ma dietatko integrovane ako sa vlastne vybavuje asistent mam ist na obecn. urad alebo skor za riaditelkou skoly , mam z toho velke obavy lebo ked niekomu len poviem ze ma vyvojovu dysfaziu tak niektory ani len netusia co to je , chapem to ani ja som nevedela pokial nam ju nediagnostikovali dakujem za kazdu radu. emoticon
16. okt 2012 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jajka257
Registrovala sa 29. decembra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 170 príspevkov. Bratislava - Staré Mesto.
  • Barborka5 rokov
 Ahoj, ja mam svoj nazor na integraciu a ak ti mozem poradit, tak radsej ak netreba, tak nie integraciu. Potom si treba uvedomit aj to, ze ak sa nahodou stane, ze v triede su dvaja aj traja integrovany (ako u nas v skole), tak nemozes cakat zazraky ani od ucitela. Ja mam napr. v jednej triede az patstupnove ucenie v ramci jednej hodiny a ver, ze naozaj aj keby som sa rozkrajala, tak to nedokazem, aby vsetco mali vsetko ako treba. A este nieco, nie som zastancom specialnych skol, ale treba si uvedomit, ze 99% ucitelov na obycajnej zs nie su specialni pedagogovia a teda nie vzdy ti budu vedoet pomoct a poradit. emoticon
17. okt 2012 o 11:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adamkofjo
 samozrejme ze je to pre ucitelku obtiazne venovat sa integrovanemu dietatu aj tym ostatnym, ale na to tam teda je ten asistent aby pomohol tomu dietatu , mi mu prave preto hladame triedu kde bude menej deti max. 10 , 12 , aby toho ucitelka nemala vela , a smiem sa ta spytat kde ucis, ak mi vies poradit ako sa vlastne vybavuje to integrovanie , kde mam ziadat o asistenta , mozu mi odmietnut dieta integrovat?? dakujem za odpoved emoticon
17. okt 2012 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sunsun
6
Registrovala sa 5. júna 2009 na modrykonik.sk. Pridala 6997 príspevkov a -1 inzerátov. Má 35 priateľov. Bratislava - Rača.
 @mystery1 ja som tiez skor za integraciu ako za specialnu skolu... dieta vyrasta v beznom prostredi, v akom bude aj nadalej v zivote... a co sa tyka ulav... vela veci je na dohode medzi ucitelom a rodicom.... sama mam v triede integrovane deti a mozem povedat, ze od nich vyzadujem rovnako ako od ostatnych (nie uciva, ale prace a namahy)....len to chce vela casu a prace z mojej strany, ale velmi ma tesi, ked vidim, ako sa zlepsuju....
17. okt 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
renab
3
Registrovala sa 18. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1963 príspevkov. Martin.
 @adamkofjo ak chceš dieťa integrovať, najskôr musíš mať posudok z pedagogicko-psychologickej poradne, ktorá je v každom väčšom meste. ak ti dajú súhlas s integráciou, mali by ti poradiť aj školu, kde už s týmto majú nejaké skúsenosti (aspoň u nás to tak bolo). u nás finančné prostriedky na asistentov prideľuje zriaďovateľ na základe žiadosti školy. takže keď budeš mať posudok, šup s ním do školy za riaditeľom a on ti povie všetko potrebné.
17. okt 2012 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adamkofjo
 mi navstevujeme poradnu uz vyse 4 rokov, takze s posudkom nebudem mat problem urcite , ale mi sme na dedine a tu o niecom takom ako je integracia vedia dost malo ale posnazim sa vydupat si co najviac. A ked im poviem o nultom rocinku tak sa na mna len pozeraju , viem ze v Bratislave je to uz bezna vec na kazdej skole ale tu take nieco je novinka. a toho asistenta treba vybavovat niako popredu.
17. okt 2012 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
renab
3
Registrovala sa 18. júna 2010 na modrykonik.sk. Pridala 1963 príspevkov. Martin.
 @adamkofjo u nás toho asistenta a peniaze na neho vybavovala škola. ja som len na zápise požiadala o integráciu. ale určite to musia stihnúť do začiatku školského roka.
nultý ročník určite pre jedno dieťa neotvoria, u nás ich musí byť aspoň 5.
u nás jeden asistent stihne "obhospodáriť" viac detí, lebo len málo detí ho potrebuje všetky vyučovacie hodiny. aj to záleží od toho posudku.
17. okt 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tinka0401
3
Registrovala sa 24. októbra 2011 na modrykonik.sk. Pridala 21 príspevkov. Má 7 priateľov. Malacky.
 @mystery1 Ja som presvedcena, ze aj ked je kazde dieta ine, kezde si zasluzi vyrastat v majorite, Pevne verim, ze sa Ti dcerku podari zaclenit. Treba verit, skusat a hlavne sa nenechat odradit. Je to velka skola pre samotne dieta, pre spoluziakov, ale samotna ucitelka a vedenie skoly sa musi pripravit a musia chciet , nie dietatu davat lepsie znamky, ale posunut sa vpred! Ak mas zaujem, mozem Ti preposlat moju pracu, kde je popisane vsetko co sa mi podarilo zhrnut o integracii deti s DS a MP:
17. okt 2012 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adamkofjo
 dakujem za odpovede, ja zatial len sondujem a obehujem skoly kde by takato moznost pripadala do uvahy a chcem si to zistit este pred zapisom do skoly a este sa chcem opytat ci mi mozu odmietnut takuto integraciu ... emoticon
17. okt 2012 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
renab
3
 @adamkofjo ide o to, že ty dostaneš papier, že tvoje dieťa je dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a v ňom bude popísané, že aké sú tie potreby. toto škola akceptovať musí. ale aký mu vytvorí plán a či vôbec bude podľa neho postupovať, to je otázne. podľa mojich vedomostí tam, kde s tým nemajú skúsenosti, urobia len toľko, že od dieťaťa nevyžadujú toľko vedomostí a prihliadajú na známku - dieťa má o stupeň lepšiu známku. toto pre teba nie je riešenie. asistenta ti totiž škola prideliť nemusí - povedia, že nemajú dosť finančných prostriedkov. takže si dopredu prever, ako to bude prebiehať a potom sa rozhodni pre tú-ktorú školu.
17. okt 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maznacik007
26
Registrovala sa 27. júla 2009 na modrykonik.sk. Pridala 12977 príspevkov a 1 článok. Má 47 priateľov.
 @adamkofjo no pri tejto diagnoze ti ja neodporucam integraciu.... ale vyhladaj skolu co sa specializuje na deti s poruchami reci... to je uplne o nieco inom ako intergracia v beznej skole .. kde nemas logopedov a spec. pedagogov...
mam osobnu skusenost z blizkej rodiny ... chlapec vychodil dva rocniky v tejto specke ... oni tam maju denne logopedicku starostlivost spec. pedagoga a tak.. a potom mohol v pohode prestupit do beznej skoly s integraciou... a bez asistenta.. to mu nepridelili lebo to musi platit mesto resp. dedina podla toho kde byvas a oni to nie vzdy chcu...

ak ti pride take dieta do bezne skoly tak sa ti lahko moze stat ze bude tercom posmeskov... najma ak je tam recovy problem... ani ten chlapec neni na tom uplne ok teraz ked je uz v beznej skole ale zvlada to v pohode... velmi mu ta skola pre deti s poruchami reci pomohla...

jedine fakt ze ti dedina zaplati asistenta a plus si zaplatis denne logopeda... ale preco ked je moznost dat do skoly presne pre taketo deti kde sa mu mozu kvalifikovane venovat... a tam nie su deti s mentalnym postihom len deti s recovym problemom
17. okt 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adamkofjo
 ja viem ze by bolo najlepsie ho dat do takejto skoly lenze v nasom okoli je jedna a to az v Brezolupoch a to je od nas dobrych 70 km takze denne vozenie tam by sme financne nezvladli , uz teraz mame problem , uz treti rok ho vozim do spec. logo skolky 30 km od nas a poviem ti da to zabrat ale pomaha mu to takze to stoji za to a dat ho na internat , to si neviem ani predstavit preto hladam vhodnu skolu pre neho v najblizsom okoli
17. okt 2012 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
 @tinka0401 potesila by si ma velmi lebo tu u nas topolcany a okolie je to bieda zatial
17. okt 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
 @renab u nas kraj vsetkym zamietol asistentov :( pracuje a na posudku emoticon
17. okt 2012 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
renab
3
 @mystery1 kraj? veď o tom rozhoduje zriaďovateľ, čo je vo väčšine prípadov mesto. a taktiež aj riaditeľ školy a rodičia do toho majú čo povedať, lebo na každé dieťa so zvláštnymi výchovno-vzdelávacími potrebami dostane škola viac peňazí, ktoré by mali využiť v prospech týchto detí - čiže by z nich mohli aspoň čiastočne platiť asistenta. na našej škole bolo tiež minulý rok viac asistentov, ale skončil projekt európskej únie, tak ich je o 2 menej. ale ako som písala, jeden asistent je aj pre viac detí. aj rozvrh tvoria tak, aby bol čo najviac využitý. lebo niekto ho potrebuje len na matematiku, niekto na jazyky, niekto na slovenčinu.....
17. okt 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
 @renab ja pisem ze u nas zamietli vsetkym mamam asistenta a 1 ho vybavila po 2 rokoch, nase deti na skole nechcu, lebo asistent jez rozpoctu skoly teda....maju v konecnom dosledku menej penazi
17. okt 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
renab
3
 @mystery1 to je smutné, je jasné, že asistent je z rozpočtu školy. ale škola na takéto dieťa dostane viac peňazí, ako na "obyčajné". takže čiastočne by na to mali. a keby ho vedeli správne využiť emoticon .
17. okt 2012 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mystery1
31
 @renab dnes som bola s dcerou u novej pychologicky a vies co je najsmutnejsie, ze mi povedala preco som ju nedala d normalnej skolky ze je sikovna...lebo ju tam nechceli.. lebo ma DS a koniec dam ju teraz asi do nulteho rocnika medzi zdrave deti ako si zvyknu ci nebudu na nu zly ci mi to vlastne dovolia a vybavit skusime asistenta, vlastne mne maminy pisu ze asistentov je dost to aby sme sa rozumeli a preskolenych krajcirok napr. ale oni chceli normalneho asistento s pedagogickym vzdelanim
17. okt 2012 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Populárne albumy