Nespravodlivé hodnotenie

vina11
13. apr 2015

Na poslednom rodičovskom združení som bola na konzultácii u vyučujúceho, u ktorého mala dcéra známky medzi 1 a 2, tak bližšie ku dvojke. Opýtala som sa učiteľa, či sa ešte má posnažiť a prihlásiť, či to vidí na jednotku alebo na dvojku. Jeho reakcia bola, že ešte môže byť aj trojka. Dosť ma vtedy jeho odpoved zaskočila, lebo bola neadekvátna situácii. Neskôr dcéra prišla po chorobe do školy, písali písomku z učiva, ktoré prebrali, ked chýbala. Učitel ju písomku nechal napísať aj napriek tomu, že ho upozornila, že prišla po chorobe. Dostala trojku, ktorú jej zapísal do klasifikačného záznamu. Pred týždnom písali písomku na ktorú sme sa spolu pripravovali, aby ju dobre napísala. Domov prišla s tým, že dostala trojku. Na písomke mala tri chyby. Včera si ju vložila do knihy, že sa na to opýta učitela. Ráno sa ho pýtala na bodovanie. Povedal jej, že ho nemá pri sebe, že na poslednej hodine, ktorú s ním mala mať to budú riešiť. Medzitým ich poslal z triedy preč, že bude potrebovať triedu pre iných žiakov. Ked sa dcéra vrátila, prevrátila celú tašku, ale písomku nenašla. Trieda je monitorovaná kamerami. Ako by ste to riešili?

17alexis
13. apr 2015

@vina11 šla by som k danému učiteľovi, prípadne k riaditeľovi, ak je trieda naozaj monitorovaná, tak nie je čo riešiť.

erika04
13. apr 2015

nechapem, preco by malo byt nespravodlive uvazovat nad trojkou, ked posledne dve pisomky napisala na trojku?
A samozrejme, ze to, co zameskala ked bola chora sa ma doucit. Vzdy to tak fungovalo. Ucitel predsa nemoze latku vysvetlovat zakazdym, ked pride po chorobe nejaky ziak...
... bojim sa vobec opytat co tym myslis, ze je trieda monitorovana kamerami. Chces teraz viest nejake policajne vysetrovanie? Kvoli trojke na vysvedceni sa este svet nezrutil. A navyse, je april, este ma cas si to opravit

maja2039
13. apr 2015

@erika04 suhlasim s doucenim ked vymeska aj u nas je to tak, ale nemyslim ze mamina chce policajne vysetrenie, len zistit kto sa o to postaral ze sa stratila pisomka a nemozu skontrolovat body....

vina11
autor
13. apr 2015

Asi sa ešte v historii školy nestalo, aby niekdo išiel za riaditelom ohladne kamier, prehrávat niečo, Ako by ste to riešili, išli by ste do toho?Je to len podozrenie a už bolo toho v poslednej dobe dost. Neviem, či to mám preglgnút a nechat to tak, alebo íst do toho, Chcem si byt na istom, či jej to vybral učitel . Ak ano, nieje o čom. Ak ano,je to svinstvo

mawka
13. apr 2015

🙂 heh, mi to pripomina mojho syna, ktory sa ma par krat snazil presvedcit, ze ale ucitelka je na vine a bla bla bla. no holt, nepripravil sa dosledne, je si vinny sam. a este sme vypatrali s ucitelkou to, preco ma na pisomkach vzdy horsiu znamku nez z odpovede pri tabuli. lebo je spekulant, lebo pisomku odflakne, aby zvysok casu mohol mat veget. napise vselico, aj kraviny, odovzda prvy a hned a sup, zahada vyriesena 😀

a co sa tyka znamky ze 1 alebo 2 alebo 3 alebo neviem co... su to ich znamky. nie moje, nase. takze syn sa musi snazit, aby boli dobre. a ked sa snazit nebude, tak vie, ze budu zle. na znamkach svet nestoji ani nepada. je xy decak, ktori boli 4 a v dospelosti su z nich uspesni ludia. treba si poznat dieta, jeho limity, na co ma a na co nema a neriesit si cez deti nase ambicie, casto nenaplnene.
vies, radsej na trojku s tym, ze chape, o com sa ucia ako nabifleny jednotkar, ktory len memoruje, ale nerozumie ze vlastne co.
no a nas skolsky system je tiez dost odveci, kopu veci by som zmenila. to uz je zase dalsia vec. takze netreba toto dramatizovat a robit z toho kauzu.

sense
13. apr 2015

@vina11 ja osobne by som isla za tym a riaditelovi by som povedala ze dcere zmizlo nieco z tasky kym bola taska v triede....co sa tyka trojky z pisomky po chorobe tak ano to sa mala doucit co sa tyka dalsej trojky to by som riesila ani nie tak kvoli samotnej trojke ako kvoli principu...pamatam si ze som raz z nemciny dostala trojku za 2 chyby, jedna z nich bola ze som namiesto ist napisala is...to bolo ale na strednej a to som dokazala s ucitelkou vydiskutovat uz sama..

maja2039
13. apr 2015

@vina11 Nespravodlivé hodnotenie je pre dieta velke sklamanie, nedovera k ucitelovi, asi by som to riesila, dieta je potom v strese a ma zle vysleky aj ked je pripravene na vyucovanie

vina11
autor
13. apr 2015

@erika04 Dcéra prišla po chorobe a písomku písali z učiva, z ktorého chýbala. A žiadne policajné vyšetrovanie, len odhalit nespravodlivost. Keby sa to stane vášmu dietatu, nechali by ste to tak? MAM STRACH

sense
13. apr 2015

@vina11 znamku ako taku by som neriesila , riesila by som to ze z jej tasky zmizlo nieco ...

maslenka47
13. apr 2015

@vina11 Ten kamerovy zaznam (snad) podlieha nejakym zakonom o ochrane sukromia a nikto ti ho nebude prezerat kvoli nejakym klebetam. Natoz, aby ho spristupnili na sledovanie tebe. Ked ta to zaujima, chod za ucitelom a dozaduj sa vysvetlenia, za co dieta dostalo horsiu znamku. ON by si mal pisomky odkladat, aby to vedel zdokladovat.

A inak suhlasim s @erika04 , neverim, ze to dieta bolo az do posledneho dna pred pisomkou take neskutocne chore, ze sa vymeskane ucivo nemohlo doucit doma. Predsa nie je problem od spoluziakov zistit, co sa pocas nepritomnosti preberalo. Ale na to je asi mamicka aj dieta moc pohodlne...

@maja2039 nuz, ano chce usvedcit ucitela. Ani na sekundu netreba pripustit, ze ten papier mohla stratit aj jej dcera.

maja2039
13. apr 2015

@maslenka47 to nikto netvrdi, ved ide prene o to aby sa zistila pravda

maslenka47
13. apr 2015

@sense mna by strasne zaujimalo, preco si dcera nezobrala tasku so sebou, ked im ucitel kazal opustit triedu. Specialne, ak potreboval ucitel triedu pre inych ziakov, tak asi to nebolo na 5 minut. A za ten cas sa dievca tulalo len tak po chodbe a svoje veci nechalo v triede? To proste nedava zmysel a vzbudzuje vo mne podozrenie, ze pribeh bol trochu "upraveny".

vina11
autor
13. apr 2015

Spolužiaci sú velmi neochotní a učitelia to velmi dobre vedia, takže ked je chorá, nemá šancu sa dostat k novému učivu. Iba ked príde do školy.

moni244
13. apr 2015

@vina11 ja si pamatam skolske casy, zakladku som bola furt chora, zo zaciatku, kym som nemohla von, my ulohy a ucivo nosili spoluziacky a ku konci choroby som si isla ja, nikdy nikdo nebral v uvahu, ze som bola chora, cize sa mala naucit, to ju neospravedlnuje, to, ze zmizla pisomka je druha vec, len si zvaz, ci je fakt tak dolezite ist za tim, lebo uskodis len dcere, nic nie je horsie ako ucitel, co si zasadol a to sa tazko dokazuje

bajana
13. apr 2015

@vina11 takze si myslis, ze ucitel predpokladal, ze pisomka je v taske, preto ju pred zapnutou kamerou prehladal a vzal? lebo sa bal konfrontacie s tvojou dcerou? lebo na nej urcite sedi? naozaj sa ti to zda pravdepodobnejsie, nez to, ze ti tvoje dieta nehovori celu pravdu?......uf, som rada, ze som prestala ucit

maja2039
13. apr 2015

@maslenka47 aj nase deti su delene napr. na angline,informatike polka ide inam a neberu si tasky len co potrebuju

denisic
13. apr 2015

ak ma pocit, ze to vie na lepsiu znamku ako 3, moze poziadat o komisionalne preskusanie, myslim, ze ucitel by ju neohodnotil nespravodlivo

moni244
13. apr 2015

@vina11 tak ty, ako matka mas ist do skoly za ucitelmi a tie ulohy a ucivo si vypytat, aj moja mama to tak robila, brat mal takyto neochotny kolektiv

zeriempizzu
13. apr 2015

@vina11 nuz dceru treba este vela ucit. Za prve latku do skoly ak z nej chces jednotkarku a za druhe ze si nema svoje veci nechavat len tak v triede, najma ak ide o nieco dolezite.

A ty si uvedom ze znamky by nemali byt motivacia k ucenie.

erika04
13. apr 2015

@vina11 nema sa sancu dostat k novemu ucivu ked je chora? lebo spoluzaici ju nemaju radi??? Toto by ma ovela viac trapilo, ako nejaky rozdiel medzi dvojkou a trojkou....
Preco su k nej spoluziaci taki neochotni? Ci zas to bude chyba niekoho ineho?

sense
13. apr 2015

@maslenka47 takto by sa aspon zistila pravda ja si zo skolskych cias aspon tych zo zakladnych pamatam ze tasky sme nechavali v triede vzdy aj ked bola dalsia hodina telocvik na strednej nie...ono aj podla reakcii ucitela keby je na to osloveny by sa dalo vela zistit al. Konfrontacia riaditel ucitel a dieta ako som napisala neslo by mi o tu trojku ale o to vediet pravdu uz ked je trieda monitorovana

maja2039
13. apr 2015

Nechapem Vás, niekto s dobrym umyslom pyta radu a ste jak OSY 🤐

zeriempizzu
13. apr 2015

@sense za nasich cias sme nekonfrontovali ucitelov ze nas zle znamkuju,ze su nespravodlivy, nenosili sme v taskach drahe mobily a jedina co sa dalo ukradnut boli nase desiaty 😄

vivi
13. apr 2015

@vina11 ja by som sa zamyslela aj nad tým čo môže nastať potom, ak túto tému otvroríš. Aby to nemala ešte horšie....

sense
13. apr 2015

@zeriempizzu no mala som spoluziacku kt. Rodicia riesili kazdu dvojku a nepripustali si ze zial ta ich dcera zial z nejakeho dovodu ucivo vzdy na jednotku nevie....moja mama take veci neriesila bolo jasne ze ked som doniesla trojku tak som prisla o jednej zo skoly domov hodila tasku do kuta ansom na to kaslala a na str3dnej som doniesla raz domov z geografie 7 patiek za jednu hodinu lebo som neurobila d9macu ulohu neobkreslila 7 map....na vysvedcku to nebral do uvahy kedze trest som splnila kazdu jednu z tych map som musela spravit 20x a neskor boli pouzivane na pisomky ako slepa mapa....

janinah
13. apr 2015

Nechodím na konzultáciu,ak je známka medzi 1-2,vôbec to neriešim,už medzi 3-4 by som šla....aký to bol predmet? tri chyby v diktáte vyznejú inak ako tri nevypočítané príklady napr. z desiatich....ak to budeš riešiť s riaditeľom,tak vlastne obviníš učiteľa,že sa žiakovi hrabal v taške..neostala tá písomka niekde na stole,lavici? ...a aký by to bol blbec učiteľ,ak pred kamerou pôjde žiakovi do tašky?....syn chodí po chorobe naučený na 90%,učivo máme od spolužiaka,ak niečo mi je nejasné,mailujem triednej učiteľke....na tvoju otázku- nešla by som do toho...neviem dcérin vek,ale už by som s ňou porozprávala a tému,že spravodlivosť nie je celkom bežná vec a aké by boli plusy a mínusy,ak by ste šli do konfrontácie...chceš riskovať,že si učiteľ na decko zasadne? ja by som to neriskovala,múdrejší ustúpi...a to nie je o tom,že by som sa bála ústa otvoriť,len treba počkať na príležitosť....ale hlavne dievča nauč,že na známky sa jej nik v živote pýtať nebude,život je o inom 😉

mawka
13. apr 2015

@maja2039 osy? nie, len nemame jklapky na ociach.

@vina11 vacsi alibizmus som este nezazila. ze neochotni spoluziaci. moje nervy. tak ked toto sa deje v triede, to by som riesila ako prve. ved ani v synovej triede sa decka nemusia, ale na to je tam triedna, aby taketo veci riesila a rodicia, aby jej mohli povedat ze tak haloo, decka su protivne a nechcu posuvat ulohy, ked je ine chore, treba s tym nieco robit. a nie sa stazovat. a ked, tak ty mas dvihnut zadok a pre tie ulohy ist.

ja mam zase strach presne z takych premotivovanych matiek ako si ty. lebo clovek nevie, co moze cakat. normalne to nafukujes, zbytocne.

sardinka333
13. apr 2015

@vina11 a čo že dcéra prišla po chorobe a písala písomku? Samozrejme neviem kolko bola doma a ako na tom bola, ale tieto ,,triky,, skúšaju aj na našej škole...pride z pomaly 2 týždnovej PNky a čakaju ulavy. A čo ste robili ten čas doma? Na nete su ulohy, preberané učivo pre chýbajucich - na mnohých školách to tak funguje stačí len kliknuť, alebo zavolať iným rodičom, alebo u nás rodič aj osobne dojde pre ulohy. Vieš kolko sa my doma pripravujeme so synom a potom sa nestačíme čudovať aku zlu znamku dostal? to že sa pripravuješ neznamená že aj dobre napíšeš. Pochybujem že učitel sa potrebuje znižiť k tomu aby kutral žiačke v taške, koli takej banalite. Čo by tým docielil? Riešila by som to tak, že sa dcera napr. z nejakého učiva prihlási odpovedať aby si znamky vylepšila, zvýši aktivitu na hodine - bude sa hlásiť, bude prejavovať záujem o predmet, bude robiť aj ulohy navyše a bude sa doma kvalitne pripravovať - napr. budeš ju skušať, pisať s nou diktaty, priklady alebo neviem čo to je za predmet. A ked vy urobíte tuto svoju časť, tak je velká pravdepodobnosť že sa známka zlepší, udrží na dvojke.

vina11
autor
13. apr 2015

@erika04 Ja som nenapísala, že ju nemajú radi, ale že sú maximálne neochotní vo všeobecnosti

pietra
13. apr 2015

@vina11 nechce sa mi verit, ze v triede, kde je kamerovy system, by ucitel tajne prehladaval dietatu tasku, len aby nasiel pisomku.
Skuste s dcerou doma prehladat este raz vsetky zosity a ucebnice, ci niekam nezapadla.
Asi by som to v skole neriesila. Ak mas pocit, ze ucitel nehodnoti dceru spravodlivo, mozes poziadat o komisionalne preskusanie. Len aby to nebol len zbytocny stres.

Ak vies, ze spoluziaci su neochotni, skus na najblizsom rodicovskom oslovit priamo rodicov s prosbou o telefonicky alebo mailovy kontakt a ulohy si skus vypytat cez nich. Este lepsie by bolo zohnat si kontakty na ucitelov alebo zbehnut do skoly a pytat ulohy a ucivo od nich