Prvák veľa rozpráva

winka99
20. feb 2014

ahojte, ja by som prijala nejaky navod akym sposobom vysvetlim, docielim, aby moj 7 rocny prvak na vyucovani nerozpraval, nevyrusoval...uz mam tych vecnych poznamok v slovniku dost a dnes pribudla aj od pani vychovavatelky, ze sa nevie spravat v jedalni
pytam sa ho co robil, ci hadzal jedlo, alebo kradol inym detom z taniera alebo co robil, ze sa nevie spravat....tak ze nic nerobil, len rozpraval
za kazdou poznamkou dostane vysvetlenie jak odo mna, aj od tatina...uz mal aj rozpravky zakazane, počítač, aj vychovnu po zadku sme skusili...kazde rano pred branou skoly pripomeniem, nech nerozprava...no a nic, dojde s poznamkou domov
vytacaju ma uz tie poznamky, lebo ja uz fakt neviem nic ine s nim urobit!
aj vase deti chodia s poznamkami kvoli rozpravaniu zo skoly? ci to len moj je taky exot? ale inak nechapem po kom to dite je, lebo my dvaja teda extra ukecani niesme 😠

monicm
20. feb 2014

osobne si myslím,že poznámky nič neriešia,aspoň nie v prípade,ak je to ako u vás,že sú na každodennom poriadku.osobne si myslím,že toto musí riešiť najmä učiteľka v škole.aj v našej triede boli taký dvaja a pani učiteľka si s nimi dala krásne rady,funguje u nich systém dobrý a zlých bodov,ktoré zabrali.poznámky si nechala ako poslednú možnosť.ale toto vy nevyriešite,skúste len dohovárať,vysvetliť,že je to pre jeho dobro,skúste formy odmien,že ak bude v škole poslúchať a nevyrušovať a ak príde bez poznámky,bude nejaká odmena,niečo,čo je pre neho dôležité,prípadne zájsť aj k psychologičke,či nemá poruchu pozornosti.riešte to čo najskôr,aby nezačal mať odpor voči škole,či ľahostajnosť.ty musíš sama vedieť,či to v škole robí úmyselne,alebo si ani sám neuvedomuje,že takto vyrušuje

sandracs
20. feb 2014

zmeniť školu...

katka1981
20. feb 2014

@winka99, zial neporadim ti, ale ja si pamatam, ze ja som na strednej dost kecala cele hodiny s kamoskami a preco? Lebo ma hodiny nudili. Ked ma ucitelka zaujala, tak som pozorne pocuvala a bola som ticho. Poznamky ani nic podobne som zato nikdy nemala. Ja by som sa skor porozpravala s triednou, ci by ho nevedela nejako zaujat. Nie je tvoj syn na hodinach znudeny? Nevie niektore veci popredu? Ja mam fakt pocit, ze sa nudi. A toto skor vidim ako chybu pedagoga. Dobry pedagog ma zaujat ziaka natolko, aby bol ziak zvedavy a chcel zachytit kazdu informaciu od ucitela. Ak ziaci vyrusuju, podla mna je to tym, ze ucitel nevie putavo vysvetlovat, nevie ich zaujat. Nemas nejaku kamosku, kt. ma dieta v tej istej triede? Urcite by som skusila aj psychologicku, da ti cennejsie rady ako ja. Poznamky nevyriesia nic. Vidim ozaj chybu v ucitelovi. A este mi napadlo ci nema syn prebytok energie?

katkas1
20. feb 2014

juuj aj ja som taka bola a nikto s tym nic neurobil, v ziackej same jednotky a od zadu same poznamky 😀

katuliacik
20. feb 2014

dieta urcite nie je exot, len je zivy a to vacsina uciteliek na to nema nervy. a riesit to poznamkami? boze ake ubohe

winka99
autor
20. feb 2014

@monicm no celkom na kazdonennom poriadku nie, ale dostava dalsie, napriek vysvetlovaniu a napriek vsetkemu co nanho skusame...na rodicovskom som sa ani nedozvedela ako mu ide ucenie, ci potrebuje v niecom pridat, lebo jedine co na mna triedna mala, ze vyrusuje, tym padom nedava pozor....ale ze nie iba on, ze ak jeden zacne, zrazu huci cela trieda, len moj syn ma taky dost silny prenikavy hlas, ze prekrici vsetko asi 😅
a ked ho napomenie, tak vraj na nu vyvali oci prekvapene, takze nemyslim ze by naschval toto robil
este toto skusim, zavies bodiky

katuliacik
20. feb 2014

moj synovec dostal pokarhanie za to ze nezdravi ucitelku, pred tym mali inu a tuto skratka nechce akceptovat, je k nej slusny, len ju nezdravi a slecna to zjavne nezvlada, resp jej ego….

@winka99
otocila by som to na ucitelku, zjavne nezvlada kolektiv, lebo deti ked vidia ze nema ucitel autoritu to vedia zneuzit a ona si zjavne vybrala vinnika - tvojho syna, rozhodne by som ho nehresila za to aky je, skratka ma taky temperament, skor by som sa s nim porozpravala preco vyrusuje, co mu vadi, ci sa nudi a konfrontovala ucitelku

winka99
autor
20. feb 2014

@katka1981 uz mu parkrat noznicky vzala...ze vraj sa nudil, tak sa s nimi hral 😖 peracnik ma cely postrihany...dierky v gume od ceruzky....tak ja neviem, mne skor chodi po rozume, ci sme ho nemali nechat o rok dlhsie v skolke...nevyznam sa z toho

winka99
autor
20. feb 2014

ale vratit spat sa uz nemoze, takze to je pase...uz ostava len nejak to vyriesit
no alex povedzte, ak by fakt nieco vyvadzal, ze by rozbijal nieco v skole, alebo bil deti, alebo ja neviem ako inak sa nevhodne spraval, tak poznamka je na mieste...ale za to ze rozprava? no co ja s tym mam urobit? zalepim mu usta rano?
a nakoniec ho prevychovam na ukriknutu v kute sediacu mys? 😖

katka1981
20. feb 2014

@winka99, objednajte sa k psychologicke, treba vylucit poruchu sustredenia a ak ju psychologicka alebo dvaja psychologovia nezavisle od seba vylucia, tak hladat dalej. Ako sa chova doma? Vydrzi pri nejakej cinnosti dlhsie?

danielahamar
20. feb 2014

moji mali tiež problém s vyrušovaním v škole a tiež sme sa ale dohodli na poznámkam za vyrušovanie 😉 , vyrástli z toho, ak sa toho bojíš a teda neveríš učiteľke, že je to až také zlé, tak ho zober na testy k psychologičky, možno ozaj máte nejakú poruchu 😉 čo sa týka správania, ak sa nič neukáže, tak treba tlačiť na učiteľ, prípadne jej povedať, že nie on je na chybe

dafy
20. feb 2014

@winka99 ja som mala ten istý problém a trvá dodnes ...mojej sa usta nezatvoria v prvom ročníku 10 poznámok az mi do plaču bolo nepomohlo nič ani tresty ani dohováranie ona je proste taká povaha 😅 nezmením to 😝 😝 kazde rodičovske som pocuvala dohovorte jej nedava pozor vyrusuje !!!!!....učitelka ju stale s niekým inym dala sediet ale ona si našla reč s každým 😀 😀 😀 dnes má uz 10 rokov a stále je to to isté 🙄 takze uz neriešim ...možno ešte horšie 😀 😀 ale ako aj u vas nechápem po kom?? ani ja a ani manzel nie sme zhovorčivý nejak extra 😕 😕 😕 moja sa dá do reči s každým ci sme v obchode ci na ulici ,ci u lekára jej to je jedno len aby rozpravala dakedy uz kričím na nu bo ja chcem klud a ona stále hučí a hučí... 😀 😀 😀

kacena4
20. feb 2014

ahojko vyzera to na poruchu pozornosti najma to ako opisujes jeho peracnik 😀 poobede treba obmedzit telku a pc zaviest vychadzky a pohybove kruzky aby sa unavil a skus si ho dat diagnostikovat v centre pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie mozno ma fakt add ci adhd tak nech ho zbytocne netrapia poznamkami lebo bude zbytocne povazovany za "zle" dieta hoci nim nie je. syn mal v triede spoluziaka ktory mal IQ tusi 160 a kazdy den si zabudol sikazdy den nejaky zosit pero ci nieco ucitelka bola z neho nestastna ale poznamky to nikdy nevyriesili. vzdy mala v zasobe pera ceruzky papiere. lebo z kazdeho predmetu vedel viac ako cela skola dokopy hoci bol nepozorny, ukecany ako poslanec 😀 😀 😀 😀 nikdy nikoho nepustil k slovu 😀 😀 proste bol "iny" ale vsetko zalezi od ucitelky ako prijme svojho ziaka skus ist za nou a porozpravat sa s nou mimo rodicka ze nech mu zbytocne nezneprimnuje a neznechucuje skolu lebo ju bude nenavidiet....
prestup na inu skolu nema vyznam vzdy sa najde nejaka ucitelka ktora to nebude chapat na kazdej skole treba sa tomu postavit a bojovat za svoje dieta nie utekat. drzim palceky

winka99
autor
20. feb 2014

@katka1981
@danielahamar
ale jasne ze ucitelke verim, aj ju chapem..ved ma v triede nejakych 26 deti...len ja tie poznamky beriem tak, ze akoby ja som s tym mala nieco urobit a stve ma, ze netusim co!!!
aj doma je ukecany, vzdy vsetko komentuje, neda sa pri nom ani film pozriet lebo vecne pusa v prevadzke a presne ako
@dafy pise...pokeca s kymkolvek, na ihrisku ma do minuty noveho kamosa, je jedno ci chlapec, dievca, starsi, mladsi...aj s dospelakmi...minule neznami okoloiduci starsi pan mu kreslil skolku na chodnik a skakal s nim! 😀 ja sa len za hlavu chytam
no nemam s kym porovnat co sa tyka sustredenia, ale celkom rad sklada puzzle, aj lego ho bavi hlavne ked je nove a sklada podla navodu, neprestane pokym neposklada vsetky druhy co sa daju poskladat...takze myslim ze sustredit sa vie
horsie to je ale s pamatou..poslem ho vycikat, umyt zuby a tvar..vrati sa ze zabudol zuby umyt a potom sa vrati este raz, ze zabudol umyt tvar ..no ale tu nam psychologicka asi nepomoze, ci? 😅

barunka
20. feb 2014

@winka99 presne ako by si opisovala moju dcéru, ale tá je už druháčka... plus ešte by som pridala "hladné" papuče, lebo od nudy s nimi špičkovala o stoličku, takže každý týždeň bolo treba nové 😀 😀 ceruzky ohryzené, peračník kadejaký, plus pokreslený obrus na stole 😀 raz dokonca došla domov zo školy celá krvavá, s 5 z päťminútovky - vraj sa straaašne nudila, tak si zatiaľ vykývala zub, čo sa jej trošku kýval 😀 skoro ma porazilo... no našťastie sa to ustálilo, majú fantastickú pani učiteľku, ktorá stále niečo vymýšľa, aby deti zaujala. Učí ich veci aj zábavnou formou, napríklad aj zajtra majú vyučovanie spolu s nami rodičmi a majú nejaký športový, či súťažný deň - neviem presne... Veľa závisí aj od učiteľky, hlavne je potrebné dieťa zaujať... a len dodám, že moja dcérka má kadejaké diagnózy, ale fungujeme bez integrácie a bez nejakých závažných problémov... takže ak učiteľka chce, vie to s deťmi a dieťa tiež aspoň trošku chce, tak sa všetko dá 😀

lauricka
20. feb 2014

@katka1981 a v jedalni, podla teba, kecal preto, lebo ho nudilo co? asi to nebude o tom, ze keca z nudy, ale asi proste nebol nauceny sa niekde nejako spravat....proste, vsetko si dieta nesie aj z domu....a potom ano, aj skoly a ucitelia maju casto dost zly pristup. A inak, na strednej je clovek dobrovolne. Ak ta nebavilo, mohla si ist na inu 😉

winka99
autor
20. feb 2014

@kacena4 on je ale kludne dieta..ak porovnam s kamoskinym synom...teda pokym je sam, akonahle ale je v spolocnosti inych deti, alebo hoci len jedneho hyperaktivneho, tak akoby sa z retaze utrhol
inak fakt nemam pocit, zeby bol hyperaktivny, vsak z druziny ide a ledva taha nohy za sebou, ze nevladze, ked boli hodinu predtym vonku..tak kde este kruzok nejaky? neviem no, asi hodim rec s triednou ako to vidi ona

katka1981
20. feb 2014

@lauricka, vies ako nam mala lezie na nervy lebo sa jej pri stole pusa nezatvori? A co jej ju mam zasit? Kolko krat odide od stola oduta co uz vybuchnem a nakricim na nu nech sa uz vypne. Zacala rozpravat neskoro ale tiez nevie prestat. Prvaka by som urcite este takto nehodnotila, ze nebol doma nauceny a podobne! Ja som tiez strasne ukecana, aj teraz dojdem k nasim, x krat mi maminka povie, uz sa vypni, niekedy sa ma to dotkne, ked mam dobru naladu, smejem sa meliem dalej. Ja si usta tiez neviem zatvorit len tak. Su krajiny kde sa pri stole vykecava, clovek je pomalsie a je to aj zdravsie. Mne tiez lezie na nervy ked nemam pri stole ticho, ale mozno aj moja dcera bude ukecana rovnako ako tento maly, hoci jej stale hovorime aby apson pri jedle bola ticho. Ked niekam ideme, nonstop keca namiesto toho aby sa obliekala. Neskutocne to je. Ale neurobim s tym nic a netrufnem si povedat, ze ked bude prvacka, druhacka, ze bude ina. Mozno ano, mozno nie.

winka99
autor
20. feb 2014

@lauricka no my pri jedle nekecame, ale priznam tu verejne ze doma je zvyknuty jest pri rozpravke...nieje totiz velmi papkac a problemy sme mali od zaciatku pri zavadzani tuhej stravy...tak jedine takto sa ako tak najedol, pri rozpravke a je tak zvyknuty doteraz...viem ze nie najlepsie riesenie, ale tak chudy je jak špilka, takze som rada ak zje co mu nalozim na ukor zlozvyku 😕

katka1981
20. feb 2014

@lauricka, ja som isla na gympel, lebo som nemala ziadne zameranie, nic konkretne ma nebavilo, sice ano jazyky, to osm mala, chodila som do jazykovej triedy. Aj v robote ked stiham, stale kecam a smejem sa a praca ma bavi a naplna. Prosim ta este tu zacni analyzovat mna, ked sa snazim mamicke pomoct. Vyrusovala som aj na zakladnej. A co? Vyke4cavala som sa aj na vyske, prednasky som nepocuvala a? Kym zaspim, stokrat poviem muzovi dobru noc, to akoze sa uz vypinam a on sa len smeje ked znovu zancem kecat a zas poviem dobru noc akoze koncim a uz som ticho a takto to je stale. A teraz mi napis nieco mudre? 🙂 Ina nebude a ani nechcem. Ja zas nemusim ludi, kt. su stale ticho, neviem co si mam o nich mysliet, uprednostnujem komunikativnych ludi.

katka1981
20. feb 2014

@winka99, daj ho vysetrit ci nema alergiu na mlieko alebo celiakiu. Aj to moze sposobit nesustredenest alebo cudne spravanie aj stitnu zlazu, postaci jeden odber krvi. Cisto preventivne a budes pokojna, ked mu vyjdu vysledky ze je zdravy.

zuzananinka
20. feb 2014

@winka99 moj názor je ten, že to pedagog nezvladol -- moja dcera minulý rok sedela asi s piatimi ak nie aj s viac detmi -- pretože sa permanentne rozprávala / a to bola tretiačka/ sme sa smiali, že s každým nájde spoločnú reč - ale náš učitel nerobil z toho vedu -- povedal jej, že prečo ju presádza ona to pochopila a bez traumy konečne tento rok si už uvedomila, že ked chce sedieť so spolužiačkou, ktorú si vybrala musí byť ticho...
a podotýkam bolo to bez poznámky celé tri roky...
dalsia vec je, že ona je veeelmi ukecaná aj doma

trend270
20. feb 2014

Maly extrovert a sangvinik. Takých ľudí milujem 🙂 ak ma trpezlivosť dokončiť veci, časom sa naučí rozoznavat situácie, kde je lepšie mlcat a zvládne to. Zatial je este maly, aj skola je pre neho nova skusenot. Vydrzte, vysvetľujte, dávajte príklady, prečo to niekedy nie je vhodne a dajte si urobit posudok u psychologičky, aby učiteľka videla, ze máte snahu to riešiť. Hlavu hore, je to osobnost. V kolektive bude urcite veľmi obľúbený 🙂

zuzananinka
20. feb 2014

@winka99 aha a teraz som si prečítala, že si zabuda umyť zuby tvar -- tak to akoby si o mojej dcere písala 😀 😀 😀 -- podla mna len vypúšťajú pre nich nepodstatné veci - pred dvoma dnami sme sedeli v cakarni u lekárky a ona vykecala skoro vsetko o nasej rodine 😅 -- esteže sme boli v inom meste 😎

ivanaadam
20. feb 2014

Ahoj, keď čítam tvoje riadky, presne to vystihuje môjho syna. Už je síce šiestak.Ale ten istý problém máme od prvej triedy.
Denne poznámky, všetko na hodine musel okomentovať a stále rozprával.Pretrváva to aj teraz v 6 triede. Mne ale tie poznámky pripadajú smiešne s manželom to už ani nereišime. Jasné v prvej triede to boli aj bitky ale nič nepomohlo. Ináč šikovný chalan do 4 triedy so samými jednotkami len tie neustále komentáre na hodinách.
Navštívili sme aj pedag-psychol.poradňu záver znie nadmieru živý chlapec - hyperaktivita sa našťastie nepotvrdila.
Tam nám povedali musíme mať šťastie na pani učiteľku, ktorá ho bude tolerovať a viac zamestnávať ako iné deti. No žiaľ Bohu na takú sme nenatrafili ani na prvom ani na druhom stupni. Denne sú to poznámky.

monicm
20. feb 2014

@winka99 z toho čo píšeš mi to pripadá skôr tak,že učiteľka si nevie dať rady a tak to rieši takto,čo je pre ňu najjednoduchšie,ale najmenej efektívne.a ako to berie syn:trápi ho to nejako,alebo to má "na háku" ?

demartka
20. feb 2014

Čo človek,to názor🙂
Späť do MŠ môže dieťa ísť,ak sú na to vážne dôvody-nezvláda učebnú látky,často je choré a pod-ale stáva sa to dosť zriedka,že príde až k tomu,aby sa dieťa vrátilo späť.Mne sa zdá,že chlapček je inteligentný,ale...ak sú zaujaté ostatné deti,aj on by mohol🙂Aj ja mám v triede takéto dievčatko-cez hodinu si kreslí,vyfarbuje,strihá,strúha,večne niečo hľadá,má na lavici neporiadok,nemá problém s učením,má urobené skôr ako ostatní žiaci-vraj aby si mohla robiť svoje.Riešila som to s mamičkou-jej manžel je taký istý...tak sme sa dohodli,že pracovať musí,pozornosť vyžadujem,ale pravda je,že si nechce sadnúť s ostatnými deťmi na koberec,nepozdraví a pod.Takže zvažujem-spolu s rodičmi-psychologické vyšetrenie.
Moja rada-rozhovor s učiteĺkou,nech presne povie,kedy chlapec rozpráva-či len púta na seba pozornosť,alebo má všetko spravené a nudí sa,alebo je tzv.triedny šašo🙂Rozhodne individuálny prístup a nájsť niečo,čo na neho platí 😎
Inak ja som mojim prvákom ešte nenapísala poznámku.Jednoducho sa snažím s nimi rozprávať,vysvetĺujem a už som ju aj sľúbila...ale stále mám pocit,že tadiaľ cesta nevedie.Radšej poviem rodičom,ak je problém a ideme spolu.Zatiaľ to funguje...

winka99
autor
20. feb 2014

@monicm ja to nechcem hadzat na ucitelku, niesom pocas vyucovania v triede, takze neviem ako a co tam prebieha
len co viem od syna, ze ho napomenie viackrat a tak mu pise poznamku
no a syn.. nemozem povedat zeby mal z toho nejaku traumu, lebo viem ze ine deti placu aj kvoli poznamke za prehliadnutu domacu ulohu.. on si z toho nejak extra velku hlavu nerobi, len ked ma ukazat slovnicek a ma tam "nieco" tak sa pyta, ze ale nebudes kricat? a nehovor to tatikovi 😅 no uz vie ze bude pocuvat aj odo mna, aj od tatika

monicm
20. feb 2014

@winka99 chcela som tým len povedať,že mám pocit,akoby si učiteľka nevedela dať rady s tými deťmi,kedže začne jedno a......................pretože aj v našej triede to tak bolo,trvalo skoro pol roka,kým to učiteľka zvládla,ale dala si s nimi rady,pričom nemá vlastne žiadnu prax,pretože učí prvý rok.nehovorím,že vaša musí byť zlá,to nielen si myslím,že by mala deti nejak zabaviť,motivovať,aby k tomu nedochádzalo.tu asi musí len tvoj syn pochopiť,že takto sa nesmie správať na hodinách,možno to ešte chvíľu potrvá,ale pochopí to

winka99
autor
20. feb 2014

@katka1981
@barunka
@dafy
@zuzananinka rozosmiali ste ma baby 😀 super, ze niesme na tom sami takto
a ano, je oblubeny u ludi uz teraz, co sa mi tiez paci, nieje bojko, hanblivka co si myslim ze sa mu v zivote zide...len prave sa toho bojim aby sa kvoli nasim pripomienkam nezmenil na introverta nakoniec