Šikana

ajca123
18. sep 2013

Ahojte kočky
Mám doma uz druhačika... A uz od prvej triedy ma moj syn spolužiaka co robi zle iným deťom ked sa s ním nechcu hrať... Jeho otec je bývalí predavač drog a jeho mama bývalá prostitútka ☹.... Všetci na škole vedia co su zač...
A tento rok to opäť nastalo ze ich syn robi zle nášmu.., vysmieva sa mu ze aj tak bude mat zle známky na vysvedčenie aj ked zatiaľ dostal 3jednotky.... Psychicky nášho syna depta... A na zachodoch ho otravuje a zatvara a drží dvere... Naš syn je tiez šídlo priznavam,ale nikdy by som sa neponizila k tomu aby som pred školou kricala na iného rodiča: pod sem a vybavime si to(to jeho mama dnes na mna)... Ja ignorovala...

barcelona94901
18. sep 2013

@ajca123 musíš riešiť všetko so školou ,s učiteľkou ,riaditeľom

m_ij_ka
18. sep 2013

@ajca123 presne ako píše barcelona94901 mala si ísť hneď za riaditeľom a triednou učiteľkou a spolu ste to mali poriešiť. Alebo ak pôjdeš poobede po syna tak rozhodne by som to začala riešiť ešte dnes, nech si dajú jeho rodičov predvolať. Lebo takéto správanie je neprípustné . 😒

ajca123
autor
18. sep 2013

@barcelona94901 uz aj s druzinarkou som sa včera rozprávala a aj ona si vsimla ze ich syn je taky rypač do deti... A dnes som bola u pani učiteľky a bude ich sledovať... A zajtra pôjdem za pani riaditeľkou... Sa porozprávať...
Náš syn mal na vysvedčenie len jednu dvojku zo slovenstiny... Nie sme rodení Slováci 🙂,ale mame radi Slovensko a sme radi ze tu žijeme... A ich syn mal na vysvedčenie trojky... Ja sa snažím aby náš syn miloval školu a tento maly zasran nám to sťažuje... ☹...

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajca123
autor
18. sep 2013

@alenah31 ich syn sikanuje psychicky ☹.... A to je horšie ako keby mu nalial vodu do aktovky...
My mame peniaze,ale naučila som syna aby druhým pomáhal aj ked su sociálne slabší... Nikdy sa nevysmieval tým co nemaju pekne oblečenie...

barcelona94901
18. sep 2013

@ajca123 treba to riešiť hned v zárodku ,aby škola vedela a mohla aj zasiahnuť a hlavne ,kým to nie je horšie,kým tvoj syn ,ešte chce chodiť do školy a kým sa ti zveruje a dokážeš to uchytiť
to,že tá jeho matka ťa okrikovala,tiež nie je v poriadku,čiže treba riešiť ,je veľmi veľa detí ,ktoré si zažili šikanu,rodičov čo preložili dieťa do inej školy atd ,ale učiteľka aj riaditeľka musia byť informované ,často sa to dozvedaju ako posledné..všetko hlás ,netreba sa báť ,ide o deti ,treba to okamžite uchytiť a možno tvoj syn nie je jediný ..
u nás teda v prvej triede bol chlapec,ktorý sa hned bil atd,mali to s ním hlavne učitelia ťažké..sám bol dieťaťom učiteľky,tam je jedno či ide o chudobného,bohatého,vzdelaných rodičov,syn doktora,dcéra učiteľa..či dieťa feťoša..koľkokrát aj my by sme sa čudovali,čo naše deti robia v škole,iné su doma,iné mimo nás..toho chlapca čo sa bil ,bol strašne živý,neposedný,naozaj si s ním teda užili ,ale tiež aj vdaka tomu,že rodičia všetko hlásili,mohli s tým dieťaťom pracovať a teraz teda je u inej pani učiteľky,ktorá si ho dokáže ukočírovať,rešpektuje ju a nemaju to jednoduché ani jeho rodičia,nebolo im to príjemné,ide o šikovného žiaka ,ale teda "nevopchá sa do kože" ale navštevuje aj psychologičku,je tam vzájomná spolupráca žiak-rodič-učiteľ-škola-odborník ..neviem či vy budete mať také šťastie,no skutočne netreba nič podcenovať a riešiť ,riešiť,predsa len máme ešte malé deti,prváci,druháci..no budme radi,že nám chodia do školy a nikomu by nebolo príjemné keby museli takéto problémy riešiť a vžiť sa aj do hlavičky žiaka,ktoremu v škole niekto robí zle..je veľmi doležité a dobré ,že sa ti zveruje,veľa rodičov ani nevie,deti maju rozné zážitky,povahy,zhorší sa im prospech,nechcu chodiť do školy atd atd,,,každé dieťa iné..potom menia školu..no problem sa nevyrieši..

dai
18. sep 2013

@ajca123 ries to v skole s ucitelkami a riaditelkou ako ti radia baby... vidim ze si z ba a okolia - pises ze mate peniaze... ja osobne teda nie som za zlate klietky a od 5tej triedy mozno malu vytiahnem zo sukromnej skoly - ale teraz je pre mna dolezite ze je s detmi, ktore su slusne, 99% z nich poznam, detto ich rodicov, a ucitelky aj druzinarky su super - moja je este len prvacka ale skolu ma velmi rada a rada tam chodi... podla mna sa prave v tychto rokoch buduje vztah k uceniu, vzdelavaniu, tak ak mas tu moznost tak skus vytvorit pre svoje dieta optimalne podmienky...
ja si inak pamaetam ze sme mali v triede len jedno taketo neprisposobive dieta a ono dokazalo uplne narusit chod vyucovania - 31 deti trpelo kvoli tomu jednemu... vtedy ale ina moznost nebola☹

aristka
18. sep 2013

pomaly vždy sa v triede nájde takýto malý rypák ,ktorý znepríjemňuje život spolužiakom ,dokonca syn mal aj v škôlke ,tam som malému povedala ,že nech mu povie ,že keď mu bude robiť zle príde mama a dostane po hube ,psychológovia by ma za to nepochválili ,ale pomohlo, v tvojom prípade to musia riešiť učiteľky a na teba ak bud tá kurva vykrikovať ,povedz nech sklapne lebo zavoláš políciu veľmi často to zaberie ,alebo nech ide s tebou manžel a povie jej to ako chlap ...oni väčšinou takéto typy majú silné reči ,a kúp si kaser a nos ho vo vačku,ale ak spravíš bu skončia ...lebo inak bude po tebe vyhukovať stále....no uvidíš a malý nech sa nedá ,treba sa vedieť aj brániť ,nauč ho kopať medzi nohy ....

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajca123
autor
18. sep 2013

@aristka ja skôr malému hovorím ze mudrejsi ustupi a hlupak ostane hlupakom... Ja sa nevyhrazam druhým ,je to neetické... To môjmu synovi tento týždeň vyhrážal chlapec ked prišiel do triedy... Ze mu tato odkazuje ze mu odtrhne hlavu od tela ☹... Zajtra ráno tam bude pani riaditeľka tak to budem riešiť...
Za urazanie nemôžeš zavolať políciu,keby ma napadla v tedy budem volať... Aj opice maju viac rozumu ako oni dvaja...
Ja to budem riešiť len cez školu,s nimi uz vôbec nebudem komunikovať... Som výbušna osoba,ale som mama troch deti a nechcem byt zlým príkladom mojich deti ako riešiť v zlom problémy...

aristka
18. sep 2013

@ajca123 ale to hovoríme každá múdrejší ustúpi,ale bohužiaľ nie vždy to funguje a ak nonstop bude človek ustupovať ,je potom z neho fackovací panák a i detí je to duplovane,nepovedala som ,že má provokovať bitky ,ale nech si nenechá a ty ako rodič nie si nonstop pri ňom a učky tak isto nie ,my ako decká sme boli štyria a tiež toto bolo kedysi a rodičia ani o nemali ponatia čo sa robí ,veľa vecí sme si vyriešili sami ,nejaký vrták sa vždy našiel a mala som starších súrodencov ,keď som si nevedela sama rady nastúpili oni ...čo ti poviem čo učky spravia ,pozvú rodičov na pohovor odporučia nejaké psych. vyš.nanútiť nemôžu ,nie sú na to páky ,vylúčiť tiež nemôžu a teror ,bude pokračovať a daná pani bude na teba vykrikovať ,a keď niekto na teba takto vykrikuje a uráža políciu je dobré zavolať a rieši sa to potom na priestupkovom konaní....alebo to vyrieš inou školou a modli sa aby tam nejaký malý vrták nebol....

ajca123
autor
18. sep 2013

@aristka ja nechcem dat nášho syna do inej školy, nač by mal byt on trestan. Ma tam veľa kamarátov.. Našťastie ideme budúci týždeň k psycholozke,kvôli dlžnom nepocuje ich a palete si A a O.. Tak sa s ni o tom porozpravam...
Aj ja som si riešila sama problémy so spoluziakom a mama nič nevedela..

aristka
18. sep 2013

@ajca123 no vidíš ,hádam pomôže čo robiť ...

angel22
9. okt 2013

chcela by som sa opytat na Vas nazor co s nasim problemom ... Syn je druhak. V prvaku vsetko v poriadku, uceleny kolektiv, nebol problem ci na vyucovani, alebo v klube. Chodil rad. V druhaku k nim nastupil chlapec s diagnostikovanym ADHD a od prveho dna robil v triede sarapatu. Dozvedam sa kazdy den, ze jedneho skrtil, druheho zhodil na zem a zacal do neho kopat, dalsieho vyfackal a nerobi rozdiel ci dievca, alebo chlapec... a toto vsetko sa deje predovsetkym po vyucovani v klube, no slovne terorizuje aj cez prestavky a to tak, ze pride k dietatu a povie, ze ho zabije, odreze mu hlavu a pod. No a sym je velmi citliva a dobracka povaha a nezvlada to psychicky. Na neho fyzicky zatial nezautocil, no doslova sa ho boji. Kazde rano mi place, ze sa boji co bude zas v skole, co zas Julo urobi, ze na neho zautoci ... Neviem ako mu pomoct. Boli sme za ucitelkou, aj vychovavatelkou, tie riesia s matkou, aj u psychologicky sme boli, ktora nam potvrdila, ze teda tu je problem rannych placov a musime chlapca len podporit, zocelit a pomoct mu situaciu zvladnut. Syn o zmene skoly nechce ani pocut.

cobhan
14. okt 2013

@ajca123 to, ze mudry ustupi a hlupak zostane hlupakom je sice pekne, ale nefunguje to a u deti vobec nie. Navyse kam az chces, aby tvoj syn ustupoval? Pretoze ti, ktori sikanuju to robia preto, ze MOZU. Ked zistia, ze si mozu dovolit stale viac a viac, tak to moze mat dalekosiahle nasledky. Jediny sposob, ktory sa zatial osvedcil je BRANIT SA. Cim skor a razantnejsie, tym lepsie... Znama ma dceru..v ich skole jeden chlapec sikanoval vsetkych okolo, rodicia sa stazovali, ucitelia sa to snazili riesit a nic. Raz si dovolil na jej dceru a mala ho zmastila tak, ze az...znama skoncila u riaditela, dcera tiez, ze takto sa konflikty neriesia. Znama sa dcery zastala, ved cela skola vedela, ze maly co je maly zac a nedokazali s tym nic urobit..riaditel na to moc nemal co povedat a vysledok je taky, ze chalan sice doteraz sikanuje celu skolu a nevedia co s nim, ale jej dceru obchadza veeelkym oblukom.

qwerty81
24. okt 2013

Ahojte.
Syn zacal chodit teraz do prvej triedy. Maju tam spoluziaka, ktory ich bije. Najprv mojho syna udrel pastou do brady a dnes mi syn povedal, ze mu dal pastou do brucha, dalsieho vraj hodil o radiator, tahal za nohy cez celu triedu... Je to normalne, aby sa toto dialo uz v prvej triede???
Ako by ste to riesili?
Rozmyslam, ze zajtra pojdem do skoly a "hodim rec" s tym grazlikom, ked to ucitelka nijak extra neriesi.

suzzi
12. nov 2013

Dievcata, velmi pekny rozohovr na tuto temu s psychologickou: http://www.eduworld.sk/sk/sikana-na-skole-vycho...

888888
13. nov 2013

Ahojte chcela by som sa Vás popýtať mam taký dosť závažný problém moja dcéra je v škole šikanovaní od jednej žiačky akože žiadny dôvod nemá asi len toľko že to nahala od nej zaisť takto ďaleko a stala sa jej terčom predtým boli kamarátky ale ako aj ona sama povedala keď sa jej triedna učiteľka spýtala prečo to robíš s úsmevom jej odpovedala že preto lebo sa jej rodičia rozviedli tak dáko to vysvetlila , boli sme u pána riaditeľa a jeho reakcia bola hneď aby som svoju dcéru dala preložiť do druhej školy a mi sme navrhli že nak ju preloží ako že moju dcéru do druhej triedy a teraz sa vyhovára že to vraj ja ako rodič nemôžem žiadať od vedenia školy ,Poradte mi prosím ako mam svojej dcére pomôcť keď už sa boji aj do školy isť že čo bude tam. Môžem ja ako rodič žiadať o preloženie do druhej triedy keď je tam volné miesto.

ssisska
13. nov 2013

No co na to povedat,skola je peklo!

danka777
8. dec 2013

Aj môj syn bol v škole šikanovaný štyri roky. Teraz v piatej triede to došlo už do takého stavu, že už ďalej nevládal, tak sme ho preložili do inej školy. Má za sebou prvý týždeň v novej škole a vyzerá, že nové deti ho prijali medzi seba, tak sa veľmi teší. Škoda, že som to neurobila skôr. V starej škole o probléme vedeli a nič s tým nerobili, asi nevedeli ako to riešiť. Je to fakt ťažké. Chcelo by to pracovať s celou triedou, ale na to sa nikto nepodujal. Každý len zľahčoval situáciu. Ja len dúfam, že tak dlhodobé šikanovanie nezanechalo na synovi následky.

miciatko
11. dec 2013

@angel22
@qwerty81
@888888 mozem sa spytat ako ste sikanu doriesili,mam v rodine podobny problem ..

angel22
11. dec 2013

my sme doma pracovali so synom, ucitelke zas s mamou a chlapcom. Momentalne sa situacia trochu upokojila, ale so synom stale pracujem a vysvetlujem

qwerty81
11. dec 2013

@miciatko nabehla som rano do triedy, zavolala som si dotycneho, riadne som mu nalozila - slovne. povedala som mu aj, nech si nepraje aby som musela prist este raz do triedy...no bol zrazu riadne pokakany, hrdina... Ucitelka tam vtedy este nebola, tak som zasla aj za nou do zborovne potom a povedala som jej, ze ked to ona neriesi a bude sa to este raz opakovat, budem to riesit ja oficialne. ze si dieta otlkat nenecham... okrem toho este manzel zavolal do skoly zastupkyni riaditela a oznamil jej co sa tam deje. slubila, ze to budu monitorovat. zatial je klud, tak uvidime.

maria112
2. dec 2014

ahojte kočky. Poradte mi odborníka ktorý nám pomože so šikanou. Okolie trenčín,dubnica

umivadlo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivivaiveta
18. dec 2014

ja by som ho preradila na inu skolu...to ako za prve...psychologicka ma pravdu..