Základná škola Hroncova,Tomášikova, Park Angelinum v Košiciach

slavaf
9. sep 2014

Ahojte maminky z Košíc a okolia, zaujímajú ma tieto tri ZŠ v našom okolí. Máme síce ešte s malou čas, ale chcela by som vedieť, ktorá je najlepšia, čo sa týka nárokov na žiaka, kde sa naozaj aj niečo naučia, ale zároveň je tam aj dobrá atmosféra, učitelia prísni, ale s ľudským prístupom (aj keď samozrejme všade sú aj takí aj takí...) Aké je to ohľadom krúžkov, stravy, prípadne družiny... Jednoducho zháňam info. Budem vďačná za každý názor, postreh, či radu. Vďaka🙂

bibistec
12. sep 2014

toto presne riesim aj ja , mne bola doporucena hroncova, boli sme aj na hroncolande, uzas. vsetko zrekonstruovane a mam aj dobre ohlasy. tak neviem velmi nad tou skolou rozmyslam. tomasikova ma zas vsetko stare, ten bazen ako bonus nevidim kedze dcerka je neustale chora. hroncova ma kruzky priamo po skole takze rodic si ide po dieta ako z druziny a uz ma absolvovane aj kruzky. park angelinum neviem.

katastrofan
13. sep 2014

ja som počula, že výborná škola so špičkovým umiestnením umiestením v monitore je Park angelinum a Laca Novomeskeho....

katastrofan
13. sep 2014

Rekonštrukcia školy nie je všetko, ked má škola slabé výsledky, slabých učiteľov a vela problémových detí, myslím , že to by nemal byť faktor výberu,ale kvalita pedagogického zboru, výsledky a to akých spolužiakov bude Vaše dieťa mať, či ho budú motivovať a ťahať hore , alebo demotivovať a ťahať dolu, je to dosť dôležité a môže to ovplyvniť kvalitu života Vášho dieťaťa, doprajte svojmu dieťaťu to najlepšie....

katkanajkatka
4. jan 2015

@katastrofan Zaujímalo by ma.... že o ktorej škole si to písala? Že má slabých učiteľov, a ktorá má kvalitný pedagogický zbor?

bibistec
4. jan 2015

no este chcem doplnit teraz uz mam aj info od prvacky na tomasikovej, takze tuto skolu som si vyskrtla zo zoznamu tam dieta urcite nedam. vela ucenia na doma aj 3 hodiny, podotykam ze to nie je ziadne hlupe dieta, nezmyselne ulohy. Pocula som od starsich ziakov (teda rodicov) ze kazdy rok mali inu ucitelku na prvom stupni, a monitor tiez nic moc. takze tam urcite nie. Ja vyberam hroncovu, maju skvelych ucitelov co som pocula a aj detom sa venuju, kedze je to mensia skola je lepsi prehlad a pod. Ja som sa uz rozhodla. Inac o laca novomeskeho som tiez pocula len klady. ale nam je blizsia hroncova.

katkanajkatka
4. jan 2015

Ja Vám to môžem len potvrdiť, tá moja je na Hroncovej už štvrtý rok... musela som ju preložiť z Laca N. (pani učiteľka jej dala pocítiť, kto je pán).... a odzrkadlilo sa to na zdraví. Teraz chodí do školy rada. Skvelí učitelia sa maximálne venujú deťom.... ešte aj poobede im chystajú akcie. S každým sa tam dá rozumne porozprávať, ako rodina. Určite ste sa dobre rozhodli! 🙂 Veľa úspechov prajem.

katastrofan
4. jan 2015

Najkvalitnejšie školy v obvode Košice Terasa sú Bernolákova cirkevná a Kežmarská 28, problémové deti sú na druhom stupni Kežmarská 30, prebehla tam síce rekonštrukcia,ale ulakomiť sa len na vynovené priestory, nie je múdre..... Treba vyhodnotiť a porovnať aj výsledky školy a možných vysoko problémových spolužiakov môjho dieťaťa.  Predovšekým na Kežmarskej 30, kde boli na druhom stupni v minulosti veľké problémy s disciplínou a šikanou detí aj učiteľov, až také, že ani učitelia si tam nedali svoje deti na vlastnú školu, pričom učiteľom z kežmarskej 28, nerobilo problem dať si dieťa na vlastnú n školu, dali si všetci. Tak to bolo ešte donedávna, pochybujem, žeby s rekonštrukciou nastala nejaká vý razná zmena. Lepšia škola dvadsať osmička zhrabne tú smotanu, problémových a cigánov nechce...

bibistec
5. jan 2015

@katastrofan ona neriesi terasu ale sever, takze toto je bezpredmetne

katastrofan
5. jan 2015

Pokial rieši sever neviem poradiť, ale spomínaná škola Laca Novomeského má výborné meno, tú by som každému poradila, len pre ňu je to asi daleko ako píše......

luvika
5. jan 2015

Ja som tuto otazku riesila pred 2r. Dcerku som dala nakoniec na L.Novomeskeho, hoci 3/4 triedy zo skolky a teda takmer vsetky dcerkine kamosky sli na Hroncovu a maminy ma prehovarali. Dokonca aj nejakych pedagogov na Hroncovej poznam a dcerka tiez a napriek tomu,ze su to fakt zlati uzasni ludia, nelutujem, ze som ju tam nedala a ani by som nedala. O rok neskor tam nastupil aj dcerkin bratranec. Netvrdim, ze je to zla skola, snazia sa prilakat stale nove a nove deti, kedze im horelo velmi za patami a robia mozne aj nemozne, aby skolu dostali na dobru uroven.No pokial budu na Hroncovu chodit deti nasej mensiny, ktore maju hned cez cestu do skoly plny socialny blok, tak nikdy. Co pozeram fotky bratranca, co fotka, to....nie som rasistka a samozrejme mnohi romovia su lepsi nez my, ale verte mi,ze z tohto bloku tam taky urcite nik nie je, denne okolo nich prechadzam a trpnem,nech mam cestu za sebou. Nie to byt vo vedomi, ze moje dieta by sa s nimi malo den co den vidat v skole,na chodbach,akciach...L.Novomeskeho je tazka skola, deti fakt musia makat. Mavaju od 1.r.vela uloh, ale mozno aj preto, ze sem tam v zavislosti od pocasia maju hodiny von,napr.prirodoveda,vlastiveda...cize zameskane z ucebnic dohanaju domacimi ulohami. A dost aktivne zapajaju na skole deti do projektov.Moja je len druhacka a to uz mame tri projekty za sebou (zvladatelne pre dany rocnik jasne),a jeden mame celorocny. Takisto mavaju kruzky v ramci skoly, napr.dcerka je v anglickej triede, ma k tomu este aj kruzok angliny a v druzine hovori s nimi vychovavatelka len po anglicky. Takze ano, skola dava zabrat, no preto ma kazdy rok umiestnenie v ramci celej SR take ake ma...a dcerka tam chodi rada,uz mi aj cele dni pisti,kedy uz konecne skoncia prazdniny. Ma uzasnu p.ucitelku a ja som spokojna. Inak Hroncovu mam pod nosom a L.Novomeskeho je peso na taku pol hod.s dcerkou,ale robim to pre dcerku a preto neriesim.

katastrofan
5. jan 2015

Tak príznám sa , že toto som o Hroncovej počula , že má veľa cigánov, za socíku tam neboli teraz je ich tam celkom dosť, pred 30 rokmi to bola vychytená škola, bez cigánov, teraz má problémy , má malo detí, ja by som tam asi dieťa dala, len keby som nemala na výber......

katkanajkatka
6. jan 2015

Dievčatá, v dobrom .... toto nie je diskusia o Laca Novomeského a ani o školách na terase. 🙂 Z troch ponúkaných škôl, ktoré sú v názve je určite Hroncova najlepšia! 🙂 Nakoľko tu každá hovoríte to najlepšie na svoju školu, aj ja si budem stáť za svojim tvrdením, že tá naša je najlepšia. 😎 Škola problémy nemá ako píše "katastrofan", áno, má v súčasnosti nižší počet žiakov, ako je projektovaná, ale v súčasnosti sa to opäť rozbehlo dobrým smerom, počet veľmi pekne stúpa... 🙂 a má naozaj výnimočných a skvelých učiteľov, ako spomínaš vyššie"luvika". Ak sa opýtate kohokoľvek na magistráte zo školstva odpovie vám, že Hroncova patrí medzi najlepšie školy v Košiciach ... ja sama som sa pýtala, keď som riešila prestup (a ako napísali v Korzári.... ona nepotrebuje hodnotenia INEKO, ona sa hodnotí sama). 🙂 Moja dcérka prestúpila z L. Novomeského (a nie som jediná mama, ktorá na tú školu nemá dobré spomienky, ale nebudem to tu zbytočne rozpytvávať, podľa mňa by sme mali písať iba to dobré o našich školách a nie hádzať špinu na druhé..... a najmä mamičky, ktoré sa rozhodujú len zbytočne zavádzame.... choďte sa určite presvedčiť na vlastné oči a neverte vyjadreniam jedna tetka povedala). Moja dcéra teda prestúpila na Hroncovu a bolo to moje najlepšie rozhodnutie. Žijeme však v MČ, kde žije s nami aj "menšina", ako si to nazvala. Žiaľ! Škole nič iné zo zákona neostáva len ich prijať (a to určite vieš) .... a môžem ti s čistým svedomím povedať. že na Severe sú v každej škole a počet cca 10 - to veľa nie je! A tí zo sociálnych bytov, nakoľko sa Hroncova pred niekoľkými rokmi vzoprela, už chodia do škôl na Ťahanovce a Furču. A už len posledná moja myšlienka, prosím neberte môj príspevok ako nejaký útok alebo obranu, len som naozaj chcela písať pravdu a to, čo cítim a veľmi želám Hroncovej, aby už prestali tie reči, lebo sa naozaj veľmi snažia. Je ľahké pracovať so žiakmi, s deťmi, ktorým sa venujú doma rodičia dennodenne - viď. výberové školy v meste. Ale dokázať vyhrať, uspieť s deťmi, ktoré to šťastie nemali, to si ja oveľa viac cením! A to sú podľa mňa skvelí pedagógovia! 🙂 🙂 🙂

katastrofan
6. jan 2015

@katkanajkatka No to máš pravdu, že s cigánmi je ťažké pracovať a učitelia na Hroncovej majú sizyfovskú prácu a drinu , aby tie deti zvládli, nezávidím im , je to drina. ale napriek všetkému si dovolím tvrdiť, že ja by som tam svoje dieťa nedala, viem, čo je to chodiť do triedy s našou slávnou menšinou.... A svoje dieťa by som dala radšej medzi výborné deti, ako medzi cigánov, tie ho ťahajú smerom nahor a nie dole. Učiteľov na škole si vážim vykonávajú záslužnú prácu s našou menšinou,ale myslím,si, že im to značne odčerpáva čas a energiu na prácu s deťmi, ktoré by si to zaslúžili viac.......... A vysledky Novomeského, či už na monitore alebo v súťažiach sú neporovnateľné, cigáni ťahajú laťku náročnosti hlboko dole......

katkanajkatka
6. jan 2015

@katastrofan 😀 😀 😀 😀 😀 Ja z Vás odpadnem. 🙂 🙂 Vy to opisujete, ako by ste tam boli. Moja dcéra tam chodí, ja som matka, ktorá tam má svoje dieťa! Dokonca dve! A tak to teda určite nie je! 😎 Ak je v triede jeden róm, tak šliape za ostatnými. (tak je to na všetkých školách). Nie oni všetci (bieli) sa prispôsobujú jemu! 😀 😀 😀 A učitelia odovzdávajú všetku energiu aj čas našim deťom, o to sa Vy nebojte! 😉

katastrofan
6. jan 2015

Ja som tam nebola,ale poznám deti, ktoré tam chodili, porozprávali mi rôzne príhody,ktoré sa tam odohrali, na 2 stupni, nechcem to tu opisovať, je to dosť na silné nervy......... Učiteľom nezávidím.......

katkanajkatka
6. jan 2015

@katastrofan Ja mám pocit, že Vy ste učiteľkou na nejakej ZŠ v KE... 🙂 (čo ak je pravda, tak si nesmierne vážim, lebo byť učiteľkou, učiteľom je nie povolanie ale poslanie), Želám Vám všetko dobré a veľa úspechov. 🙂 🙂

katastrofan
6. jan 2015

To sa mýlite učiteľka nie som , som len človek, ktorý má dostatočné vedomosti, skúsenosti a rozhľad a rada by som pomohla mamičkám, aby sa rozhodli, čo najlepšie a vyjadrujem sa aj k iným témam ako ku výberu školy, napríklad posledne k téme od kolkých rokov nechať dieťa bez dozoru a mnohým iným , mojím cieľom je len pomôcť, deti sú t en najcennejší dar. úlohou rodiča je urobiť dieťa šťastné a dobre vychované, vychované a charakterné dieťa rodičom lásku vráti, nemusia sa na starobu obávať nevdaku.......

onoma
12. jan 2015

Ja by so neváhala ani chvíľu. A ani váhať nebudem. Ja dávam dcéru na Hroncovú. Akcie, venovanie sa deťom, vybavenie školy.
Každodenne sledujem ich FB a ešte aj maličkosť, akou je napr. ohodnotenie žiačika prvej triedy za slušné správanie je tam zverejnené. Deťom je vštepované sebavedomie za dobre odvedenú prácu. Veľmi sa mi tam páči. Na každú akciu si pozývajú aj okolité školy a škôlky. A ak sa aj vy pozriete na fotky z FB, verte mi, že čo sa týka našej menšiny, nájdete ju tam minimálne. A aj keby, na iných školách nie sú? to Hroncová je jedina? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katastrofan
13. jan 2015

No, ja neviem ,ale mám intuiciu, že katka najkatka a onoma založená v januári 2015 sú jedna a tá istá osoba, ten istý štýl písania a dávanie úsmevných smajlíkov, žeby skrytá reklama, na tieto veci mám ciťák a nezvyknem sa mýliť.... bohužiaľ..... Dnes je boj o každé dieťa a aj takéto veci sa dejú......

zuzi0110
13. jan 2015

@katastrofan Ja som chodila na Hroncovu pred 28 rokmi. Prestupila som tam z 2.rocnika zo ZS z Furce a uz vtedy tam bolo vela deti romskych. Dokonca sme mali C triedu kde boli vsetky spolu aby sa im ucitelka mohla viac venovat. Ale dalo sa s nimi. Nemala som nikdy ani vsi. Ironicke je, ze na Furci v 1.rocniku som ich mala a to sme mali jednu ciganocku v triede 🙂 Pani riaditelku poznam. Bola mojou triednou a je to skvela zena. Kolektiv nepoznam ale verim, ze ked ho zostavila ona tak to budu stat za to. Ja davam dcerku do cirkevnej skoly, ktora sa teraz bude otvarat. Ale predtym som bola pripravena ju nosit dole na Hroncovu.

katkanajkatka
13. jan 2015

@katastrofan Ako píšeš, nevieš! Intuíciu nemáš dobrú! (tým som sa ťa nechcela dotknúť) 🙂 Neviem, kto je "onoma" ale teší ma, že máme rovnaké myšlienky... asi niečo na tom bude! Pozdravujem Vás žienky. 🙂

katastrofan
13. jan 2015

@zuzi0110 Hroncova bola pred 28 rokmi výborná škola bez cigánov, jedna za najlepších v meste, potom sa narobili cigánske triedy a úroveň išla rapídne dole. Ked pracuješ s takýmito deťmi nemôžeš dávať takú laťku náročnosti ako pri tiedach s neromskymi deťmi, tam je často zanedbaná aj disciplína a morálka. Porovnavať hroncovú spred 28 rokov a terajšiu je absolútne nemysliteľné, kolektív sa už zrejme uplne obmenil , snád až na pani riaditelku, ktorá je pred dôchodkom a je tam dosť cigánov, pozrela som fotogaleriu je ich tam požehnane.Na Furči je tiež dosť problémových detí a cigánov, ale o jednej škole som počula, že má slušné výsledky, krosnianska , tam kde sú triedy pre nadané deti....

katastrofan
13. jan 2015

Upresňujem na Furči je výborná škola , vyhodnotená ako škola s najlepšími vysledkami monitora v K ošiciach a súčasne jazyková škola, ja keby som bývala na Furči dám svoje dieťa na túto vychytenú školu............

katastrofan
13. jan 2015

ZŠ Krosnianska 4 ...

bibistec
13. jan 2015

@katkanajkatka som rada co pises, lebo aj ja som vybrala pre dcerku hroncovu a prave aj koli malemu poctu ziakov, pre mna je to dost podstatne. a tiez som pocula ze tie socialne pripady alebo mensina alebo ako ich nazvat ze uz tam nie su. tak dakujem za info. mmch na laca novomeskeho som mala zasa protichodne nazory niektore mamicky su spokojne ine zas naopak.

zuzi0110
13. jan 2015

@katastrofan Pred 28 rokmi som uz v rocniku ciganov mala. Ci sme boli prvy rocnik co ich mal to si uz nepamatam. Ale urcite deti narodene v roku 1980 romskeho povodu tam boli s nami. Krosniansku som riesila pri najstarsej dcere. Pre druhu chceme skolu kde bude malo deti. Uz nechcem svoje dieta davat do preplnenej skoly, kde ucitelky poriadne ani nepoznaju mena svojich ziakov. Vsetko zalezi od toho co clovek ocakava a co viac vyhovuje, ktoremu dietatu.

gabenka
5. okt 2015

Milé mamičky 🙂 Chcem sa aj ja vyjadriť na adr. ZŠ Hroncová. Som učiteľkou v tejto škole (momentálne na MD). Aj keď som kedysi dávno hovorila, že tu by som dieťa nedala, môj názor sa 100%-ne zmenil 🙂 Táto škola napreduje míľovými krokmi. Akcie pre "naše" deti i "prišelcov" - Šarkaniáda, Pyžamové párty, Hallowen, Valentínska párty, Hroncoland,...., rôzne súťaže takmer zo všetkých predmetov, z ktorých detí prinášajú len tie najlepšie umiestnenia, projekty, triedy s interaktívnymi tabuľami, milé a príjemné prostredie tried, učitelia, ktorí sa o deti zaujímajú a ku každému pristupujú individuálne.... Nehovorím, že deti len "hladkáme peknými rečičkami", ale učíme ich nielen vedomostiam ale i byť dobrým človekom, vychovávame, motivujeme, rozprávame sa s nimi, zaujímame sa o nich. Nie sme škola s piatimi triedami v jednom ročníku, ale pri nižšom počte žiakov v triede sa im vieme venovať precíznejšie. A čo sa týka našich spoluobčanov, tuším že Sládkovičovu zrušili a neprispôsobivých vysťahovali. No aj u nás sa nejakí nájdu. No nie sú v každej triede a je ich tam len zopár 🙂 🙂 🙂 Toľko z mojej strany 😀

stevkaruza
11. feb 2016

Pridám aj ja svoj pohľad, určite čo sa týka obsahu učiva tak to na Hroncovej veľmi nepreháňajú ale podotýkam práve tým individuálnym prístupom ku žiakom dokážu z jednotkárov dostať to najlepšie a dávaju im toho viac aby si udržali štandard a zase tým lenivcov dávaju neuveriteľne možnosti ako sa zlepšiť a hlavne funguje spolupráca rodič - učiteľ- žiak a toto funguje určite, mám vlastnú skúsenosť so synom. Po škole sa doma s učením veľmi nepretrhne, ale zase jemu to vyhovuje lebo má krúžky tancuje cvičí behá má oveľa viac priestoru na sebarealizáciu čo učenie pre neho vôbec nie je. Má úžasnú triednu učí Matematiku a ona sa naozaj snaží dať tým deťom čo naviac , ale bohužiaľ ak su decká raz lenivé nepohne s nimi nik, ale tvrdí ze tie čo su šikovne tak tie budú šikovne na ktorejkoľvek škole, pretože su to decká ktoré sa učiť chcú. Tie ktoré učenie nebaví tak tým táto škola ponuka nekonečne veľa zážitkov bez stresov.

A este jedna skúsenosť s rómom áno stal sa nám incident ze synovi zmizli zo šatne takmer nové adidasy, naštastie sa to riešilo.. Dokonca bez mojej účasti riešil to len syn s učiteľom, išlo to až do riaditeľne a vyriešilo sa to predvolanim rodičov toho roma ... rodičia nemali problém uhradiť sumu za topánky, syn doniesol bloček od botasiek a bolo ... a prečo nevrátil botasky? vraj ich vyhodil do bedne .. Nuž aj toto sa stane ale je to ojedinelý prípad
Poznala som chalanov z Belehradskej čo boli permanentne na koberceku u riaditeľa a hlavne za šikanu a poškodzovanie veci u druhých deti. Boli to neromskí chlapci. Stane sa kdečo dôležitý je prístup a toto je na Hroncovej úplne na 100%

lenkarepicka
5. feb 2017

Ahojte!
Pytala ste ktora skole je najlepsia. Viem vam dat odpoved. Zš Park Angelinum je dobra škola deti ta maju dobre vysletki ale je tam zly kolektiv. Su tam deviataci ,siedmaci , siestacia dokonca aj tretiaci ktori šikanuju. Velmi tazko si tam najde dieta priatela ktori nieje falosni.
Tomasikova Deti tam maju celkom dobre visletki , kolektiv je tam dobri ale chodia tam aj cigani ktori sikanuju, takze neodporucam. Co sa tika bazene je chlorovani ale nigdi sa nevie ci dieta nieco nechiti. Hroncova je skola gde maju deti skvele visletk a neni tam sikana odporucam tuto skolu.
Dakujem za pozornost.

kosicanka1
5. feb 2017

@lenkarepicka no aspon do jednej z tych zs by sa zislo vratit na hodinu gramatiky