Základná škola v Ružinove

tilly
15. máj 2012

ahojte...

nezobrali mi maleho na mierovu a vraj tam ani nie je a nebude miesto, aj ked je to nasa spadova skola, zatial nemame TP, aj ked mali jasne napisane, ze TP do septembra bude, ale tak uz sa nejdem jedovat, kaslem na nich, zvazujem inu skolu...

mate niekto skusenost s borodacovou? medzilaboreckou? nevadzovou? ruzovou dolinou? ostredkovou? alebo iny navrh?
byvat budeme v prievoze a chcela som, aby mal syn kamaratov zo skoly blizko pri sebe, je mi to strasne luto, ze ho odtrhnem od kamosov, co ma tu, prestahujem ho do ineho prostredia a ani ho nemam kam umiestnit do skoly, som strasne neskutocne nasrana na toto skolstvo 😠 😠 😠 😠 😠

tara2
16. máj 2012

@tilly - kamoskyn syn chodi do cirkevnej skoly sv. Vincenta de Paul na Bachovej a su tam spokojni. A aj muzov synovec tam chodil a tiez si chvalil...inak je to sila, ja som si myslela, ze ZS zoberie kazdeho 😅

tilly
autor
17. máj 2012

@tara2 moji chalani su evanjelici, ich by asi do cirkevnej skoly nevzali... a aj ja som myslela, ze ZS berie kazdeho, vidis, vybavovat treba skolku, skolu, strednu skolu... otras, som sklamana

zebricka23
17. máj 2012

@tilly ja som ako decko chodla na nevadzovu a bolo tam fajn......skoda,ze ti nevzali na mierovu, ja tam chce tiez syna zapisat...ale asi ani nezoberu, kedzeuz mam trvaly pobyt v biskupiciach :(

tara2
17. máj 2012

@tilly - urcite zoberu aj evanjelikov, kamoska tiez nie je katolicka, je pravoslavna a dieta jej tam zobrali. A podla toho, co som pocula tak do cirkevnych skol chodia aj neveriaci (to mi hovorila kamoska ktorej mamina je riaditelkou na jednej cirkevnej skole v BA)

...inak nas zase nevzali do skolky lebo v dedine, kam sa budeme cez leto stahovat este nemame trvaly pobyt (nemame skolaudovane) a tym padom nesplname podmienky prijatia...cize v podstate velmi podobny pripad 🙄 . Ale toto je v dnesnej dobe uz skoro "normalne", ale ze dieta nechcu prijat na ZS, tak to je sila...

tilly
autor
17. máj 2012

@zebricka23 podla situacie na buduci rok, ale asi ti ho nezoberu... chcem sa ist pozriet na nevedzovu, ale myslim, ze aj tam je plno... uz je plno asi vsade... okrem borodacovej

@tara2 a nemodlia sa tam? 😅 je to otras... som uplne zdesena...

tara2
17. máj 2012

@tilly - modlia sa a chodia aj na omse...

kvetinka211
17. máj 2012

@tilly ahoj, v okoli je este zs drienova, ide tam priamy spoj z gagarinovej ... chodila som tam pred 20 rokmi, vtedy bola fajn, neviem ako teraz. Maju pekny velky skolsky dvor, je to pri strkoveckom jazere

amexa
17. máj 2012

mne sa paci ostredkova aj ked trochu dalej od prievozu... kvoli tomuze je tam aj sporotvy gympel maju fakt velke sportoviska co by mozno tvoji chalani ocenili... ja som pre decka rozhodnuta pre ostredkovu...
ja som chodila na bachovu ked sa z nej staval de paul a teda nechcem nikoho urazit ale mne to prislo tak ze koho od nas vyhodili isiel na cirkevnu...

tilly
autor
18. máj 2012

@amexa ostredkovu sme boli dnes kuk a celkom sa nam pozdava, len je daleko, ale neva...

@kvetinka211 drienova robi normalne pohovory, maju tiez plno

@tara2 hmmm, no neviem

inak baby, obehali sme par skol v ruzinove a VSETKO JE PLNE!!! nevadzova je nadherne urobena, ale tiez nezobrali cca. 25 deti a to otvorili jednu triedu navyse oproti povodnemu planu...

KATASTROFA

csina
18. máj 2012

@tilly ja som mladú chcela preradiť na inú školu do 5. ročníka... navštevuje Kulíškovu, ale teda tam spokojná zďaleka nie som.. pri dome máme Ružovú dolinu, ale každý na ňu nadáva.. chcela som Mierovú, Košickú alebo Nevädzku.. všade plno.. 😒

tilly
autor
18. máj 2012

@csina otras, ze? to je neskutocne, ze ma clovek stale problem s niecim, najprv plne porodnice, clovek sa bal, ze ked to (porod) na neho pride, poslu ho prec, ze nemaju miesto, potom nas po porode (ruzinov) hodili o poschodie vyssie ako je sestonedelie na gyndu, lebo nebolo miesto... potom nebolo miesto v skolke, vybavovala som to po vsetkych certoch, teraz nie je miesto v skole... ja uz nechapem, fakt v tomto state asi nie je miesto pre nase deti 😠 😠 😠 😠 😠 😠

tara2
19. máj 2012

@tilly - to mas pravdu, je to otras ked clovek musi zhanat a vybavovat veci, co by mali byt samozrejmostou 🙄 ... ale ked si zmenite trvaly pobyt, tak ho tam musia zobrat, nie?

tilly
autor
19. máj 2012

@tara2 v zakone je, ze ak je skola plna, tak moze zriadovatel poskytnut miesto v inej skole... tym padom nas daju na borodacku a to teda nechcem... som sa bavila s maminami, co tam maju deti a ze katastrofa... sice je tam vyberove konanie na riaditela, ale tak ten urobi zmeny najskor k buducemu roku... vraj su tam ucky uplne hrozne, ze im vobec nezalezi na ziakoch...

bobora
19. máj 2012

@tilly ahoj na borodačku by som nedala určite,bývame na pošni a teda nič dobré som na tu školu nepočula naša ide na bachovu na tu cirkevnu,ale ja som tiež chodila na cirkevnu školu je to ako každá iná len sa tam na začiatku prvej hodiny pomodlia a cez prikázaný sviatok idu na omšu ,tá škola má velmi dobré ohlasy ,ale tiež mali vraj velmi vela prihlášok.

tilly
autor
19. máj 2012

@bobora podla mna budu plni... tvoja dcera je o tyzden mladsia ako moj syn 😀

bobora
19. máj 2012

🙂 teda,ale je to otras ja som myslela že dnes je problém iba zo škôlkami,nechápem prečo ho tam nezobrali ked tam patríte, už som počula o tej riaditelke že vie byť dosť nepríjemná moja neterka tam chodí a podla mna tá škola nieje až taká úžasná ako ju každý opisuje, vši tam majú tuším furt a ked si pozriem neterkine zošity a spôsob ako ich konkrétne ich učitelky učia slovenčinu a angličtinu tak sa čudujem že sa rodičia na ne nestažujú.

tara2
19. máj 2012

@tilly - aha, tak to je blbe 😒

monro
19. máj 2012

@tilly Moj syn chodi na Medzilaborecku, a sme velmi spokojni...mame ucitelku, ktora je pre nas ako anjel z neba zosadnuty.

tilly
autor
19. máj 2012

@tara2 to teda je

@monro to je super a kolkatak je maly? oni nemaju plno?

monro
19. máj 2012

@tilly je prvak a myslim, ze nemaju plno.

tilly
autor
20. máj 2012

@monro dik, skusim sa tam ist opytat....

janapavlu
23. máj 2012

@tilly Ahoj, na margo tej cirkevnej na Bachovej, nezáleží na vierovyznaní. Som učiteľkou na tejto škole. Chodia k nám aj deti bez vierovyznania, aj keď samozrejme viac ich je z kresťansky založených rodín.

rajana
24. máj 2012

ahoj tilly, moj syn chodi na Ostredkovu,je prvak, som velmi spokojna aj ucitelku maju velmi dobru a pocula som, ze ucitelky pre prvy stupen su tu vsetky velmi dobre a mam taku skusenost, ze minuly rok otvarali 3 prve triedy, v dvoch bolo 20, ziakov, v synovej 21, v priebehu roka 2 ziaci presli na inu skolu, iny zase pristupil, takze momentalne ich je v triede 20,/ako je to v inych triedach neviem/ ja si myslim, ze ci ich je 20 alebo 21, jedneho ziaka by nemal byt problem pribrat, skus sa opytat riaditelky.

nadineba
22. jún 2012

Ahojte, skúste si uvedomiť, že cirkevné školy už čoskoro nebudú mať status štátnej školy!!!
Už aj teraz je v tom rozdiel. Bachová ako jediná škola v Ružinove neprešla rekonštrukcou, lebo nespadá
pod mestskú časť Ružinov.
Takže to bude aj o financiách.
A ešte niečo dôležité - "školu" robia učitelia. Je veľmi dôležité na koho z učiteľov natrafíte.
Aj jeden blbý učiteľ dokáže "skvalitniť" život vás a vášho dieťaťa.

tilly
autor
28. jún 2012

tak sme zatial zapisani na ostredkovej, ale je to pre nas dost daleko... 😝 😢 tak dufam, ze sa zadari mierova alebo nevedzka... aj ked pochybujem, lebo maju plno...

a viem, ze potrebujem hlavne dobru ucitelku, ale na borodacke nadavaju hlavne na ucitelky... cize asi tak

vika34
28. jún 2012

@tilly AHOJ,MNE ZROVNA ODCHáDZA DCéRA Z NEVädzky a ked nastupovala ,tak sme patrili na Mierovú,ale neboli v tom čase na ňu dobré ohlasy ,tak sme volili tú Neväddzku,ja som bola v celku spokojná,čo sa týka R.dolina tak odtiaľ mala dcéra spolužiačky a hovorili,že je to otrasná škola,ja som chodila na Ostredkovú ale to bolo pred 30 -mi rokmi 😀 a vtedy sa mi zdala hrozná 😕 ,bolo by dobré,keby si ukecala riaditeľa Nevadzky alebo aj tú Mierovú lebo na Ostredky je to ozaj daleko

tilly
autor
29. jún 2012

@vika34 no hej, len nevadzka je uplne preplnena... ja sa spolieham len na to, ze niektore deti nenastupia... o borodacke nevies nic? lebo fakt zacinam zvazovat uz aj tu, kvoli vzdialenosti... uplne ideal je mierova, ale tak co mam robit.....

vika34
8. júl 2012

@tilly ahoj boli sme na dovolenke tak píšem až teraz ,na mierovej že vraj otvárajú až 4 triedy a o borodáčke neviem fakt nič,tak držím palce ,aby sa podarilo niekde 😒

csina
13. júl 2012

@vika34 tak si ma potešila príspevkom... my sme totiž našu od septembra do 5. roč. prehlásili na Nevädzovu z Kulíškovej, tá už v negatívach prevyšuje pomaly aj Ružovú dolinu.. tak sa teším, že máš dobré dojmy.. teraz však váham, neplánovane sa totiž budeme asi na jeseň sťahovať a pravdepodobne do Petržalky, tak neviem, či budeme dochádzať, alebo radšej hneď pred začiatkom roka ju šupnem do petržalskej základky.. 😒

vika34
13. júl 2012

@csina ak vieš na 100% že sa budete sťahovať ,tak ja by som ju dala hned do Petržalky,lebo to nie je sranda ,stále jej meniť kolektív,ale zase ked nevieš presne či zrovna do Petržalky tak teda nemáš na výber a nech teda nastúpi na Nevädzku