Základná škola Za kasárňou

zuzana77
13. máj 2014

Dobry den,
chcem sa opytat na Vase skusenosti so zakladnou skolou za kasarnou. Ste spokojni? Je tu niekto, komu dieta chodi do nemeckej triedy bez predoslej znalosti nemeckeho jazyka?

lienka116
14. máj 2014

@zuzana77 ahoj, moja dcéra tam chodí, je prvacka a chodí do nemeckej triedy. Predtým nemčinu nemala, škola je perfektná, deťom sa veľmi venujú, nemčinu zvláda úplne super, dokonca ju baví 🙂 Ucia ju formou nalepenych oobrázkov, ktoré si deti vyfarbia, k obrázku je väčšinou báseň alebo pieseň, ktorú sa učia, pod obrázkami sú po nemecky názvy, čo sa ako volá a pod. Niekedy je to trošku ťažšie, je pravda, že sme s manželom skonštatovali, že ak rodičia nevedia aspoň základy po nemecky, musia mať s tým problém. V druhom ročníku sa ale k zvolitelnemu jazyku v prvej triede pridáva aj angličtina, ale toto nás ešte len čaká. Robia veľa aktivít s deťmi, chodia aj do kina, divadla, na výlety, varia výborne, aspoň moja si niekedy dá aj duplu 🙂 Je pravda, že boli chvíle, keď sme si trošku aj poslzickovali, lebo dostávajú dosť úloh, ale nie je to zasa neúnosné. V druzine si ich niekedy aj píšu s vychovávateľkou. Ja túto školu odporúčam, mala som na ňu veľmi dobré referencie, čo sa mi aj potvrdilo. Syna o rok tam idem prihlásiť tiež 🙂

jurajkovac
27. máj 2016

Za Kasarnou je statna skola ako kazda ina (no dobre asi ma vyssiu uroven ako ZS Horna Dolna).
Cize zalezi na aku ucitelku natrafis. Mal som tam 2 dcery 8 rokov, jeden rok mala dobru nemcinarku tak napredovala dalsi rok zlu tak stagnovala. Kamarat dceru po 3 rokoch rovno prelozil do Kitsee lebo na dovolenke nevedela po nemecky ani zatat. Ja nie som narocny - nech si deti uziju detstvo - takze mne stacila rovnako ako by stacila Ceska, Sibirska ... .
Urcite to nie je nic vynimocne, ako pocuvam dookola.

ibajeho
29. nov 2017

ma niekto nejake nove info???🙂

amazonka3
3. jan 2018

My sme v 3.rocniku, co sa skoly tyka - nic moc, my sme dost sklamani. Nemcina velmi slaba - prvy rocnik bol vyborny,kvantum basniciek, pesniciek, no v druhom rocniku a aj v tretom rocniku deti neskutocne stagnuju (plan je prebrat 5 lekcii za pol roka, co sikovne deti zvladnu za 2-3 mesiace). Deti sa na jazyky nedelia na skupiny ako je zvykom inde, takze ucitelka ma v triede cez 20 deti....malokedy sa dostanu k slovu.Vo vestibule na nastenke je plan vyucby jazykov, deti maju v 8.rocniku dosiahnut uroven A2 (ti najlepsi mozno slabsiu B1), co je na 4 hodiny tyzdenne strasne malo. Moj starsi syn sa zacal ucit Nj az na druhom stupni a za 3 roky si spravil certifikat zodpovedajuci tejto urovni, ktore tu dosiahnu deti za 8 rokov. Organizacne je skola velmi slaba, casto sa stava, ze deti maju v ramci SKD nejaky poobednajsi program (ihrisko mimo skoly, kino...) a rodicia vobec nie su informovani, ....vznika neskutocny zmatok.
Skola na ma stranke uvedene, ze deti maju informatiku od prvej triedy, co nie je pravda, pocitace maju prvykrat az v 3. triede a cele hodiny sa hraju, nase dieta sa zatial nic nove nenaucilo....Keby som vyberala skolu este raz, urcite nie tuto....:(

cestovka
3. máj 2018

ahoj, môj syn je v 5. ročníku a musím konštatovať, že táto škola žije zo svojho mena spred 30 rokov. nič výnimočné. malé triedy, množstvo žiakov, žiadne extra výsledky detí. neinformovanosť rodičov je na veľmi vysokej úrovni. nikto nekomunikuje, učiteľky robia len to, čo je nutné. ako česť výnimkám. asi len môj syn má štastie na učiteľky neznášajúce svoje povolanie. a čo mňa teda zráža v 21. storočí, prezentácia školy na sociálnych sieťach 0 bodov, infomácie na stránke školy 0 bodov. nedopátrate sa tam ničoho. určite súhlasím s názorom, rovnaká úroveň ako ktorákoľvek iná škola na Slovensku.

ivkadracova
1. sep 2020

Ako je na tom skola dnes? Pochvalte sa Mamicky, rodicia..

shushka
20. okt 2022

prípadne dnes? ďakujeme všetci za info

ivkadracova
6. nov 2022

@shushka tak nakoniec uz tam mame druhe decko, aktualna riaditelka je super, a trieda , to zavisi vzdy od konkretnej ucitelky. kludne si treba urobit pred nastupom prieskum konkr uciteliek a tam sa nahlasit kde to najviac vyhovuje