Žiadosť o asistenta

ewra29
16. aug 2014

prosim vas , moj syn ma vyvojovu dysfaziu a na nu nadvazujucu , dyslexsiu, dysgrafiu, je inteligentny ale potrebuje viac casu na ucenie , 1 . rocnik chodil do treidy pre deti s poruchami reci mal vybornu ucitelku velmi sa mu venovala kazdy den mal logopediu, lenze tuto triedu rusia a do 2, rocnika musime nastupit uz do klasickej triedy , co mam urobit ked chcem poziadat o asistenta syn bude ako integrovane dieta

somjankad
16. aug 2014

@ewra29 moj syn ma aspergerov syndrom- a asistenta mu odporucila psychologicka a specialny pedagog a psychiatricka

ewra29
autor
16. aug 2014

aj nam ho urcite odporuci psychologicka aj logopedka , len neviem ako postupovat pri ziadosti , mam oslovit skolu alebo urad prace soc. veci a rodiny alebo mestsky urad ked skola spada pod mesto

ellca123
16. aug 2014

najlepsie by vam povedali mozno na skole, ved maju aj asistentov

maznacik007
16. aug 2014

@ewra29 obratte sa na CPPP predpokladam ze maly ma integraciu a v ramci nej oni mozu odporucit na zaklade odporucani lekarov aj asistenta ... tam je nejaky pocet deti integrovanych ktore musia byt na skole ... a je to dlhsi proces nez to cele schvalia lebo je to najma o peniazoch ... musi to schvalit aj zriadovatel skoly...

mne bolo povedane ze to treba vybavovat dost dlho dopredu ... samozrejme zavisi od skoly ci uz maju asistenta alebo nie .. u nas nemaju ... doteraz .. moj je integrovany uz v skolke ... a bude aj v skole a tam bude mat asistenta ... u nas riesia aj asistenta do skolky ale to neni take easy...

maznacik007
16. aug 2014

@ewra29 ked mu robili posudky na integraciu .. to mate uz asi hotove ... ved september je o chvilu tak oni by mali dat do tej spravy ze odporucaju asistenta ... povacsine to davaju na zaklade odporucani lekarov ... a oni so to doriesuju so skolou, ci skolkou ... aj chodia kontrolovat integraciu ... ci je to v sulade tak ako ma byt ...
plus my tam budeme chodit na pravidelne kontroly ..

takto to bolo podane nam ... ale my riesime integraciu v skolke .... v skole budeme az na rok ...

yukki
16. aug 2014

@maznacik007 píšeš, ako by to malo byť. U nás dve nezávislé CPPPP navrhli asistenta aj integráciu, a prd z toho, proste učiteľka povedala, že ona si nemyslí, že by mala byť K.integrovaná, prítomnosť a činnosť asistenta jej nevyhovovala..... takže.....sa zhodlo na "individuálnom prístupe" a aj z CPPPP nikdy kontrolovať neboli, z jedného nemôžu, z druhého nechcú. Čiže áno, tak ako píšeš by to malo byť. Ale..... 😢 😢 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹

maznacik007
16. aug 2014

@yukki neviem takto je to u nas ... a podotykam ide o skolku nie skolu ... toto povedali mi v CPPP a v skolke...

ako to bude v realite napisem neskor ... ale tu chodia z CPPP do skolok aj pri inych prilezitostiach tak myslim ze hadam by si nevymyslali...

ale u nas je integracia na zaklade navrhu riaditelky co je zaroven aj jeho ucitelkou ... a ona ma sama vystudovanu aj specialnu pedagogiku tak ako hadam vie co a ako ...
ale CPPP ma pravomoc kontrolovat integraciu ziaka ... u nas to kontroluje to pod ktore patri skolka ...
a zasa na integrovaneho ziaka v MS maju 2,5 krat normativ

yukki
16. aug 2014

@maznacik007 no-a preto sa aj divím, že ju takto zanovito odmietajú integrovať, odmietli asistentku, odmietajú IVVP (teraz som kukala do papierov, dvakrát odporúčaný)....štát v štáte. Ale prečo, keď mohli mať 2,5krát normatív?

maznacik007
16. aug 2014

@yukki my ked sme teraz riesili integraciu na podnet skolky tak sme napisali ziadost ... normalne len ze ziadam o integraciu dietata na navrh skolky .. prisli sme do CPPP na jedno vysetrenie dolozili nalezy od lekarov .. a ostatne riesia oni .... nam len pride papier ze je schvalena integracia, (co nam povedali uz ustne) plus vysledky vysetrenia ... a budeme chodit na kontrolne stretnutia do CPPP oni zasa do skolky ... a odtial nam budu davat spravy .. o malom raz mesacne ... ze ...

takto to povedali muzovi ...

maznacik007
16. aug 2014

@yukki skola odmieta navrh CPPP .. ale oni nemaju na to pravo ak ty ako rodic poziadas a CPPP odporuci oni to musia akceptovat .... potom jedine statnu skolsku inspekciu ... ale proste musia to akceptovat ..