Aké má príznaky tehotenská depresia a náladovosť?

spiaca1
17. júl 2006

Dobry den!Chcela by som vediet nieco o tehotenskej depresii,ake ma priznaky?Ja

alexandra
17. júl 2006

Ahoj, asi ako kazda depresia, ale je docasna a sposobena hormonmi, na rozdiel od klasickej depresie, ktora je chorobou. Otazka je ci je to naozaj len tehu depresia, alebo skutocna depresia, pripadne nespokojnost so zivotom, atd.

tonicka
17. júl 2006

Ahoj, presne tak ako pise alex. najcastejsie je tam asi obava ci to zvladnes, prípadne pocit, ze mas malo lasky 🙂 a niktor ta nemá rád, prípadne, ze sa vsetci starajú o len o mimi a nikto sa nespýta teba ako sa máš ☹ Ale to vsetko prejde. Ak to trvá dlho treba sa poradiť s odborníkom... 🙂

husenka
16. aug 2006

tak u mna sú to úplne potrhlé depky, zvyčajne ma dojme k plaču niečo, čo by som zvyčajne diplomaticky zvládla.A revééééééééééééééééééééééééééém a môj drahý je z toho paffff, 😕 ,ale už som mu vysvetlila, že sú to tehotenské húle-po našom tehule a že vtedy ma treba silno objať a hladkať a šanovať -pomáha to 😀 a samotný problém si vyriešim potom lavou zadnou.Niekedy sa až trasiem a neviem prestať s plačom 😢 ,ale potom to prejde.pred tehotenstvom som to nikdy nemala,tak mi je jasné, kto je za tým 😉 🙂 a kde sa ten malinký loptoš skrýva 😝 .no a manželovi som vasvetlila, že to nie je moja povaha a že to určite zmizne...do álšieho tehuhúúúúúúúúúúúúú 🙂 🙂 🙂

masinka
16. aug 2006

ja som mavala take stavy aj pred mrchou a na jej zaciatku a v tehu sa to este znasobilo (moj zlatusik to mal doma so mnou vesele, trojmesacna mrcha 😉 )
drahy alebo sefka na mna skaredo pozreli (alebo som si to namyslala) a hned som slzila
ale neboj, po prvom trimestri sa to upravi 😀

tinau
16. aug 2006

Ahojte, tak ja este neviem ci som iste tehu, ale ked to tu tak citam... nejak som sa v tom nasla 😀 😀 😀
Cez vikend som mala dva krat taku depku... najskor som hned rano plakala ako blazon a nevedela som poriadne ani preco, proste som bola smutna :D a v nedelu ked som soferovala a drahy sa nad niecim uskrnul, tak som zase uz isla plakat, ze sa za mna hanbi pred jeho otcom (taka hovadina ma uz davno nenapadla 😀 ).

samuelko
16. aug 2006

ahojte babenky,
husenka máš 100% -nú pravdu,vtedy žena potrebuje aby ju objímali,bozkavali proste potrebuje viacej pozornosti.Moj manžel je celý deň v robote,keď sa vráti domov napapá sa a uteká do posilňovne a domov príde už pozde večer po siedmej no a ja som sama.A veru ja mávam depresie zo samoty.Vtedy iba plačem a keď neplačem tak búcham a hádžem vecami.no hrozné už aby bol maličký na svete 🙂

agatka15
6. sep 2006

ja sa tiez zacinam citit nejak naladovo a to ma mrzi lebo ublizujem najblizsim a
najhorsie je to, ze si to uvedomujem

tundika
6. sep 2006

Agatka to je v poho, neviem v ktorom tt si, ale ja som v druhom trimestri mala strasne depky asi tak 3 tyzdne, bola som stale uplakana, muzicek mi volal z roboty tak 30 x za den, plakala som mu do telefonu a ked dosiel domov, tak som plakala znova a ma len utesoval. no som mu za to velmi vdacna, ze to so mnou vydrzal.ale potom to ako sibnutim prutika prestalo samo od seba.

ninocka
6. sep 2006

to to vacsinou byva v prvo trimestri

ninocka
6. sep 2006

ale v druhom sa to zlepsi a budes mat viac energie budes sa tesit

tinag
6. sep 2006

Ach dievcatka,
keby ste mali pravdu, ze sa to zlepsi v druhom trimestri. som prave v 20tt a psychicky som niekedy na dne. k tomu som v Irsku, uz nepracujem a moj manezel chodi niekedy aj o 8. - 9. z prace. ta samota, keby som bola aspon na Slovensku. takto revem z kazdej pitomosti a to aj vtedy ked pride 5 min. neskor z prace.a ta naladovost, raz to, potom ono, ach... nech uz bude malicke na svete 🙂

samuelko
6. sep 2006

ach tinag,ja to poznám 😢 ja som natom podobne,je to strašné.V tomto období je najhoršia samota. Už len treba vydržať tých pár týždňov 😒
Držím palčeky 🙂

ninocka
7. sep 2006

tinag
no to je z toho , ze si do vecera sama a nemas tam blizskycgh ako doma

natalya
7. sep 2006

ked sa to uz otom takto hovori aj ja mam od zaciatku tehotenstva depresie a stale som uplakana malo kedy je ze neplacem ...ktomu este problemi s partnerom a tak ☹ ja nechcem sa trapit a stale plakat uz len koli babatku ale niekedy sa nedokazem udrzat a velmi sa rozplacem...teraz hlavne koli chlapcovi ☹

tonicka
7. sep 2006

A čože máš za starosti natalya, napíš kľudne do IP. 😉

ninocka
7. sep 2006

natalya to nemozes stale plakat to skodi babetku

svetluska.p
7. sep 2006

kocky aj ja som ufnukana. Chce sa mi bulit aj pri pohlade na to krasne spiaci mimi v reklame na superkremo. A to nehovorim, ze vcera som bola s kamoskou na pediatrii a nejakemu malickemu drobcekovi, asi 6 mesacnemu brali z rucky krv. Nevedeli ho pichnut, tak ho mordovali a male plakalo. Potom vysli s nim vonku, uz ked bolo po pichacke a male na mna pozeralo krasnymi modrymi ockami a az fikalo od placu. Rucku malo celu cervenu a ja ked som ho uvidela, normalne sa mi nahrnuli zslzy do oci.

svetluska.p
7. sep 2006

No nemyslim si, ze toto nase fnukanie caste su depky. Depka je diagnoza. Nas zmahaju hormony a sme citlivejsie. Nie? 😵

tonicka
7. sep 2006

svetluška, my nie sme citlivejšie, nám je všetko 😀

svetluska.p
7. sep 2006

😀

geegee
7. sep 2006

ja som prvy trimester tiez prerevala....uvivala som Duphaston a ten sposobuje depky...k tomu to bolo tesne po svadbe, takze zaciatok nasho manzelstva bol pre manzela krst ohnom...mohol za vsetko co sa na svete dialo, aj za erupcie na slnku, chudacik. Potom to ale fakt preslo. POmohlo nam aj to, ze sme zistili, ze to proste robi ten blby Duphaston. Ale fakt to preslo 😉 A plakanie? Hm...plakala som dost aj ja, bala som sa aby to neuskodilo malemu...ale je usmiaty a vesely a zdravy. Ale aj tak baby, myslite na tie pokladiky v brusku, ze chcu mat usmiatu, a ak to nejde, tak aspon v pohode maminku 😵

natalya
7. sep 2006

dufajme ze vsetko zle sa nadobre obrati ako v rozpravkach aj tie nase nalady a placlivost

tundika
7. sep 2006

je to individualne, ja som do konca 1. trim brala dufaston a naladova som nebola vobec. mne ta precitlivenost trvala na prelome 5 a 6 mes. ako som uz pisala, prejde to samo od seba, treba to len respektovat, ze je to normalne. 😅

tinag
7. sep 2006

Samuelko, ty to mas za par... 🙂 te je uz v poho.
ako si to zvladala?
ja beriem iba zelezo a to dufam, naladovost nesposobuje. baby poradte co robit, ak ste same v zahranici a nemate pracu 😒 a ste k tomu tehotne 🙂

erika153
28. okt 2006

ahojte dievcata, prosim napiste mi niekto, ze niesom sama kto ma v tomto obdobi depresie.zacalo to pred par dnami a neviem co s tym.vecne som smutna naladova a stale doma sama.uz nepracujem a vkuse som bola v jednom kole, teraz len varim pratam,muz mi chodi do prace poobede domov dakedy aj o piatej, vsetky kamosky su v zahranici,niekedy mam pocit, ze to nezvladam.sama seba sa pytam, ci mi to trebalo(otehotniet) ze som si mohla uzivat v meste teraz s kolegynami a tak,velmi sa hanbim za to, ale neviem si rady.v jednom kuse jem a priberam a sedim sama doma 😢 😢 😢

katakata
28. okt 2006

erika myslim ze toho sa obava väčšina z nas. ja sice chodim do prace, ale uz teraz mam obavu ako to zvladnem na materskej. ty si na tom este dobre moj manzel chodi z prace okolo deviatej vecer a mna predstava ze budem cele dni sama s dietatom desi a este v meste ktore neznasam...prilis si to nepripustaj a skus si najst nejake rozptylenie. drzim palce dufam ze ked sa mimi narodi budeme mat tolko prace ze na hluposti nebudeme mat cas mysliet.

erika153
28. okt 2006

ved ja uz len na to cakam este ma cakaju 8 tyzdne ale dufam,ze to zvladnem.najhorsie na tom je ze moj muz dostal dobry flek v prahe a ked sa mimi narodi idem tam za nim. budeme tam na cas byvat.ja sama s babom on do siestej kazdy den v praci a nikoho tam nepoznam.uz teraz mam obavy ake to bude..a to mam depresie teraz a som doma.katastrofa nikomu to nezelam takto sa citit ako ja....

radoslava
28. okt 2006

Ahoj erika no to ti ani trosku nezavidim. Ja niesom velmi typ na stahovanie so mnou by to mal manzel asi tazke. Citit sa musis no nechcem si ani prestavit.

erika153
28. okt 2006

vies radka, ja som velky cestovatel, my sme pred mojim tehotenstvom chodili hore dolu na vylety, na dovolenky, na cesty ked bolo casu naozaj sme si to uzivali.teraz sa to vsetko zmenilo. niesom taka cula ako kedysi nevladzem chodit(to urcite chapes o com vravim)len sedim doma a cakam kedy dojde domov aby sme sa mohli opat nudit........strasne ma obmedzuje tehotenstvo.....preto sa neviem dockat kedy porodim(a na babatko sa tesim velmi)....a to ze zmenime prostredie ma trosku tesi, ale co ma netesi, ze tam nikoho nepoznam a zase budem sama...

miss
29. okt 2006

erika- tiež to tak citim ☹ potom si vravim, že mala by som byt stastna, vsak ja som, že budem mat Samka, ale ako tehotna sa necitim nijako dobre, ked si chcem vyjst do mesta som po dvoch hodinach už odrovnana ledva sa vleciem, bola som zvyknuta na vysoke opatky a tak a teraz sa bruzdam v botaskach a vobec sa necitim dobre, musim mat stale vodu so sebou, lebo sa rýchlo dehydrujem a priserne sa potim a je mi stale horuco, dokonca sa ani teplo obliekat nemožem a to som bola pred teho zimomravá, vcera sme boli na navsteve a koli mne museli otvorit balkon lebo som myslela, že zdochnem pulz maximalny a bola som cela mokra, takže to vobec na nalade neprida, minule osm chcela pobehnut na autobus normalne s ami nohy podlamovali tak sa tiež tesim ako sa po porode dostanem do normalu, je to zataž 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre