Strach o dieťatko v brušku

funilieta
30. júl 2015

ahojte...nedávno som zistila ze som tehotná. Mám už svoj vek a celkom odrastene deti, ala po pociatocnom šoku som to predychala a zacinam sa tesit. ALe neviem, mam neskutocny, ba až chorobny strach o bábo, neviem ci su to len hormony alebo co. uz len sliedim po nete a špekulujem. Počula som uz o monitore dychu, vraj je to dobrá vec. Máte to? ste spokojne? ci je to zbytočnosť?

atrami
30. júl 2015

Ahoj, monitor dychu je dobrá vec, hlavne pre Tvoj pokoj. My sme ho mali, bolo pár planých poplachov- malého som vybrala na kojenie a zabudla som ho vypnúť. Manžela skoro vystrelo 😉 Sú to hormóny, ja som sa bála pri každom synovi a bojím sa doteraz.

jana_eyre
30. júl 2015

@funilieta ja som bola taka bojazliva, ked som bola prvy krat tehotna.. v tom obdobi ked som otehotnela, som ale mala celkom silnu moju obsedantno kompulzivnu poruchu /tu mam uz dlho asi od puberty/ - takze som to pripisovala tomu..

ale bala som sa neskutocne - vela som citala, sledovala sa.. podla mna aj tomu som potom vdacila za to, ze som bola na rizikovom od 6teho mesiaca - tvrdlo mi brucho a skratil sa krcok.. ked sa syn narodil, tak som mala jeden neprijemny zazitok a z toho sa potom odvijala moja poporodna depresia - na cele zaciatky nerada spominam, bolo to premna velmi narocne..

mala som aj pozicany monitor dychu, ale ja som sa bala syna nechat v postielke bez toho aby som na neho videla, takze on bol nonstop somnou prve tri mesiace, monitor som po tom, ako ma vystrasil /raz som ho zabudla vypnut/ prestala pouzivat, lebo ma len viac znervoznoval /akoby mi pripominal, ze sa detom stavaju hrozne veci/..

podla mna je potrebny len k detom, ktore su rizikove - ale zas ked by ta to malo ukludnit - jeho pouzivanie urcite neuskodi, ale pomoze.. mna nakoniec ukludnila kamera - takze som na maleho videla, nie len ho pocula..

potom som otehotnela druhy krat - bala som sa ze to cele bude opakovat, ale tym ze som bola natolko zamestnana malym synom som sa na tehotenstvo takmer vobec nesustredila - vsetko islo ako po masle, keby som nebola viac unavena a nemala som brucho, ani neviem ze cakam dcerku..

takze ja si myslim, ze treba viac zamestnat hlavu niecim inym a nesustredit sa tak velmi na tehotenstvo.. ak ta to velmi zatazuje a velmi sa bojis, skus sa porozpravat s nejakym terapeutom - vypocuje poradi, je to uplne normalna a bezna vec..

prajem pekne tehotenstvo a zdrave babo 🙂

extrate
30. júl 2015

@funilieta ked ti nechýbal pri prvých dvoch deťoch tak zbytočnosť. Ja som využila pri obidvoch, po druhom pôrode ma dokonca nepustili z nemocnice kým som ho nemala..malá bola predčasniatko a veru mi aj dvakrát zvonil alarm ☹

bonaqa2013
30. júl 2015

mám 4 deti, ale ani pri jednom som to nemala. aj ke ď vravím, že to nemusí byť zlá vec... 🙂

me_to_you
30. júl 2015

Nemala som a neplánujem ani pri ďalšom, ak bude fyzicky ok, doverujem "sebe" a spaniu v jednej posteli

Nádych výdych, užívaj si tehotenstvo, staršie deti, ten kľud a rozum, kt už vraj mamičky kt "majú svoj vek" už majú 🙂 moja rada, tejk it iiiizy a nezožieraj sa lebo aj bábo bude nerváčik 😉

sibalka21
30. júl 2015

@funilieta na co teraz rozmyslas nad monitorom dychu? Ved si este len v 13tt. Monitor dychu sa pouziva az po narodeni. Nestresuj sa a uzivaj si to 🙂

majusqa77
30. júl 2015

nemyslis angelsound a nie monitor dychu? 🙂

diana20
30. júl 2015

@funilieta asi je ešte skoro rozmýšľať nad monitorom dychu podľa mňa.. Ale ak si myslela angelsound, lebo aj mne to hneď napadlo, tak to je podľa mňa dobrá vec. Ja som to využila, teraz ho budem predávať, naozaj keď som mala strach, tak som skontrolovala, či bije srdiečko a bola som spokojná.. Toto odporúčam aby si nebola v príliš veľkom strese.. A monitor dychu asi rieš až neskôr.. Hlavne kľud 😉

luciferkax
30. júl 2015

Monitor dychu je vyborna vecicka..urcite si zadovaz..pomoze ti kludne spat

katka_bs
17. aug 2015

Ak si ten typ ako ja, že som musela mať všetko predpripravené a na bábätko som sa najviac začala tešiť až keď som mala kúpené všetko potrebné skutočne až do posledných ponožiek :D , tak si ten monitor zaobstaraj teraz. Som toho názoru, že teraz máš ešte veľa voľného času, kým ti monitor príde, neporodíš a teda ho nebudeš nutne potrebovať :D Aj tento angelsound je super vec, ako píšu baby, hlavne pre tvoj pokoj. Inak konkrétne ti viem odporučiť tento model, ktorý som si kúpila aj ja : http://www.babybabo.sk/babybabo/eshop/30-1-Bezp..., spĺňa všetky moje požiadavky a som s ním spoko 🙂

funilieta
autor
20. aug 2015

Ďakujem vam vsetkym.čím dalej tým viac som presedcená ze si ho kupim. 🙂

katuskaqz
26. aug 2015

aj aj som zo začiatku odmietala akýchkoľvek pomocníkov, ale pri prvom bábätku sme dostali od krstného baby monitor a nevedela som si to potom vynachváliť, druhé dieťatko sa mi narodilo predčasne, preto som mala obavy a zakúpili sme si aj monitor dychu - určite by to šlo aj bez toho, ale s ním som mala pokojnejší spánok 😉

sardinka333
26. aug 2015

@funilieta pokial viem tak monitor dychu sa odporuča pri nedonosených deťoch, deťoch chorých jednoducho deťoch ,,rizikových,, a tvoje dieťa ešte ani nie je na svete a už špekuluješ nad komplikáciami? Nechapem...
To že je tam milion planých poplachov ani netreba hovoriť - v nemocke si to jedna vypyptala a len to falošne pipalo. (ved chvala bohu že falošne)
Svoje strachy a stresy len prenašate na tie decka a potom si tie problemy aj vytvorite. Ja mám 2 mesačnu..len čo sa trochu zamrvi v postielke euž som hore, ved mate nejake aj inštinkty nie?
Jasne kebyže mám dieťa skoro narodené a ledva mi ho v nemocke vypiplali tak dajme tomu nad tým uvažujem ale len tak si to kupovať viac menej bez pričiny je len neuroticizmus matky.

dada7701
26. aug 2015

Neviem aku mas poistovnu, my mame union,ta zapociava monitor dychu na pol roka,nechali nam dlhsie....ale podmienka je ze musite tam byt poisteni vsetci : rodicia aj dieta....

extrate
26. aug 2015

@sardinka333 no vidíš ja nie som neurotik a bola som veľmi rada že mám dopredu nachystaný monitor dychu, kedže dieťa sa mi narodilo predčasne o 6 týždnov a nikto netušil že sa to stane. Čo si myslím že je bežné pri predčasných pôrodoch. A neviem kde by som potom s tým minibábätkom chodila po obchodoch a nahánala monitor kedže to bola podmienka na prepustenie z nemocnice.

sardinka333
26. aug 2015

@extrate ja mám na taketo veci manžela, rodinu, ktorí kupia a donesu všetko o čo som ich v čase porodu a po nom poprosila. Nikde som nemusela chodiť s minibábätkom. No, nie každý má taketo možnosti, myslím si že v dnešnej dobe internetu a ,,gugla,, mám velmi rýchlo zistené v ktorom obchode čo maju a aj kupene...samozrejme závisí to aj od mesta kde človek býva, ale zväčša to nie je problém, niekde tie monitory aj požičiavaju...
Myslím že pointa celeho je ,,načo sa dopredu strachovať?,,

elienocka
26. aug 2015

mojej malej zachranil monitor dychu zivot.keby ho memam uz neni medzi nami a bola donosena 🙂 aj peknu vahu mala ked sa narodila.aj sme boli v nitre na vysetrenia a bolo vsetko ok

extrate
26. aug 2015

@sardinka333 s tým že sa netreba dopredu strachovať súhlasím. Ani nepropagujem monitory dychu ako absolútne nevyhnutnú vec pre tehotnú ženu ked ešte nevie či ho využije. Ja som jej hned písala že ak ho nepotrebovala pri dvoch deťoch tak jej ani teraz nebude treba.
Len som reagovala na to že nemusím byť neurotik ani si privolávať nešťastie na seba a môže to byť aj tak dobrá vec. Moje mini bábätko spí od 3 mesiacov celú noc a inštikt ma nezobudil. Zato hulákajúci monitor ma upozornil dvakrát ked som bola v inej miestnosti, nebolo to v noci.

funilieta
autor
5. nov 2015

@dada7701 v poisťovni zadarmo? o tom som ešte nepočula, škoda, že mám inú poisťovňu 😉... nakoniec navrhla budúca krstná mamka, že ho kúpi 😉
ďakujem

dada7701
5. nov 2015

@funilieta no ano, my sme to takto vyriesili...velka spokojnost, dokonca nam ho nechali dlhsie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre