Ako si nájsť nového partnera po rozvode?

neznama2019
10. jan 2012

Ahojte,
neviem, či tu podobná aktívna téma je, tak zakladám novú diskusiu. Budem rada, keď sa ozvú rozvedené, druhýkrát vydaté no aj ostatné maminy. Som rozvedená už nejaký ten rok, a rozmýšľam nad tým, či mám vôbec šancu nájsť si ešte partnera po nevydarenom manželstve. Mám malé dieťa, ktoré chodí do škôlky a ja chodím do práce, kde je čisto ženský kolektív. Kedže som na dieťa sama a rodinu v mieste bydliska nemám, nemám možnosť dieťa "odložiť" a ísť napr. do fitnesscentra alebo niekde medzi ľudí. Pravdupovediac, ani nemám kamošku, ktorá by so mnou išla a ja ani nemám potrebu niekde chodiť. Jedinú možnosť zoznámenia vidím na internete. Lenže... za ten čas, čo som sama, som si už písala s "pár" mužmi. S niektorými kratšie, s niektorými dlhšie. Lenže nikam to nevedie. Mám sa zmieriť s tým, že zostanem sama alebo mám veriť na osud, náhodu? Ako ste sa dali dokopy Vy? Hľadali ste partnera po rozvode? Alebo si Vás našiel sám? Ďakujem za odpovede a povzbudzujúce slová 🙂

tea333
10. jan 2012

@neznama2019 moja mama si nasla druheho muza v Tescu na nakupe 😉 proste na seba narazili 🙂

eaka
10. jan 2012

@tea333 Tak to je teda osud... 🙂

eaka
10. jan 2012

@neznama2019 Inak niektoré fitká majú detský kútik, takže by sa tam dalo zájsť aj s dieťaťom..ale neviem, ktoré, treba pohľadať..

tea333
10. jan 2012

@eaka neviem, ci osud. podla mna je to tak, ze kto hlada, najde 🙂 ona fakt hladala, lebo sa pocas rozvodu citila velmi sama a nestastna, ze si nikoho nenajde. pred tymto svojim muzom mala este jedneho napadnika, ale fakt neviem ako k nemu prisla.

eaka
10. jan 2012

@tea333 ale tak keď do niekoho narazíš v tesku, to nie je hľadanie, veď nešla do tesca s tým, že "ten by pripadal do úvahy", "ten v žiadnom prípade", "od tohoto si asi vypýtam číslo".. 🙂 nie? to neznamená, že celkovo v živote bola pasívna, čo sa partnerov týka, ale v tej chvíli, keď našla, tak akurát nehľadala... 😉

hajanka
10. jan 2012

najlepsie je nehladat 😉 nechat to len tak plynut... raz sa ti urcite niekto pripletie do cesty, mozno prave vtedy, ked to budes najmenej cakat

tea333
10. jan 2012

@eaka nahoda to bola,ale ja si myslim, ze zalezi aj od asertivity, lebo stretnes viacerych sympatickych muzov, ale vacsina zien si nevsima, alebo aj keby chceli, nikdy sa muzovi neprihovoria. moja mama sa myslim ozvala prva. nie akoze ho pozvala na kavu, ale ozvala sa.

eaka
10. jan 2012

@tea333 aj šancu, ktorú Ti do cesty prihrá osud, treba chytiť za pačesy 😉

zexi
10. jan 2012

@eaka @tea333 a ja si myslím, že nič nie je náhoda 😉 a súhlasím s @tea333 že v prípade tvojej mamy to bolo tak, že našla, lebo hľadala.. lebo kto hľadá - nájde 🙂 a preto by som ja určite pasívne nečakala..

@neznama2019 vidím to na ten pokec.. je tam kopec ehm nazvime to nevhodných týpkov, ale je tam kopec osamelých mužov, ktorí rovnako nemajú možnosť normálne sa zoznámiť.. skúšaj, stretávaj sa, hľadaj. nestrácaj čas s takými, pri ktorých budeš od začiatku cítiť, že to nie je ono. a nevzdávaj sa. lebo kto hľadá, naozaj nájde 😉

eaka
10. jan 2012

@zexi ja by som šla radšej na niečo serióznejšie ako pokec plný puberťákov (áno, viem, že tam chodia aj starší.. 😉

sisaha
10. jan 2012

@neznama2019 ja som tiez nasla na internete...Ale nechodila som tam s tym, ze ho hladam, proste sme si iba pol roka pisali o beznych veciach a starostiach. Az po pol roku navrhol stretko, ze ked uz o sebe tolko vieme, nech sa teda aj pozname. A preskocila iskra.

zexi
10. jan 2012

@eaka jasné, pokec som dala ako príklad, ja už sa ani nevyznám aké rôzne zoznamky dnes fungujú 😉

sisaha
10. jan 2012

@zexi treba si ale davat pozor a dotycneho poriadne preverit. Vacsina je zenatych a chcu len sex... 😠

katecameron
11. jan 2012

@sisaha presne tak vacsina su zenaty a namiesto toho aby sa snazili udrzat vztah s manzelkou lovia na pokeci 😠 😠

bets
11. jan 2012

zomrel otec a moja mama sa citila sama a nestastna. ked ju presiel smutok, tak pocitila, ze by chcela skusit novy vztah. clovek si aj pomysli, ze v takom veku to nema zmysel, ze si nikoho nenajde. hladala a bola otvorena hladaniu. skusala na nete, ale nikam to neviedlo, ludia sa ozyvali rozni a vascinou len chceli osamele zeny vyuzit, v ich veku napr, sa chceli dostat k byvaniu, chceli sa nechat financne vydrziavat a pod.
a teraz to vyzera, ze preziva druhu mladost. jej napadnik si ju nasiel, asi citil, ze hlada a on tiez hladal. a ked? na zmrzline....

ivka225
11. jan 2012

Nehľadaj. Hľadám niečo, čo som stratila, napríklad mobil (skoro každé ráno 🙂 ). Ži normálny a aktívny život a partnera stretneš, buď si istá.

titkovamiriam
11. jan 2012

@neznama2019 ja som si zacala hladat sedem rokov po rozvode,skor som nemala chut ani cas,nasla som is cez net 😉 samozrejme je tam kopec podvodnikov a uchylov ale urcite su tam osamelý ludia co hladaju lasku 😉

amexa
11. jan 2012

🙂 staci preklikat par profilov na mojasvadba a clovek zisti ze pomaly 70-80% ludi sa zoznamilo na nete 🙂 treba sa na to pozerat tak ze ked tam moze chodit normalna zenska tak tam moze zavitat anj normalny chlap 🙂

kazdopadne moja mamina sa zoznamila ked vencila nasho havina 🙂

zuzkag2
11. jan 2012

@neznama2019 ahoj, aj ja mam priatela z netu, v case ked som si s nim zacala pisat, tak som nemala chut vobec na vztah, bol z ineho mesta, rozvedeny, na fotkach som mu videla krasneho syna, a zacala som si s nim pisat len preto, lebo som predpokladala, ze ked je z ineho mesta, nebude sa chciet stretnut, nebude otravovat, a ja si s nim vymenim len par pismenok. a nakoniec to dopadlo tak, ze sme si tri mesiace pisali takmer kazdy vecer, dokonca si vymenili tel cisla, a ja PRVA som mu zavolala na silvestra...potom sme sa stretli, a v skratke...po par mesiacoch ma poziadal o ruku, ja som sa k nemu prestahovala, zmenila som pracu, a vsetko...a o par mesiacov mame svadbu, chceme babatko, a zazivame najkrajsie chvile svojho zivota.
takze najdes na nete aj normalnych chlapov, ktori tiez nemaju vela prilezitosti si najst zenu vo svojom okoli 🙂

irriss
11. jan 2012

Kdo "nehleda najde" a nebo kdo "hleda najde"?

Zivot je plny Nalezu a Ztrat ...

ale podle meho Lasku netreba hledat...Laska se nenabizi.....nezprostredkovava...mozna vzplane z kamaradstvi...ale "puvod nahody je v neocekavanosti"

Nejsem proti internetovemu spojeni, ale hledat "cilene" Lasku? Mozna zpriznenou dusi na vymenu par sllov, ale cekat, ze prave z monitoru na mne nekdo vystrci ruce a obejme mne, tomu bych neduverovala...
pristupovala bych k tomu s predsudky a obavama..nebyl by to spontanni zacatek 😉

Neni nad sblizeni venku..pryc od klavesnice...

🙂

zajo79
11. jan 2012

ked hladas vtedy nenajdes...vzdy to tak bolo a je...

anzelik
11. jan 2012

pridavam sa k vam babulky som rozvedena po 19rokoch manzelstva ostala som bez prace ,bez lasky a manzla a s dvoma pubertalnymi deckami a este ,aby nebolo malo skoro 35r.na krku riesenie som nasla odist pracovat do rakuska 😉 do jedneho Gasthausu a tam si ma nasiel moj mili a sympaticky teraz uz manzel 😉 vydala som sa ani nie do roka po rozvode a nic nelutujem nasiel si ma on 🙂 🙂 🙂 🙂 a velmi sa tesim z toho ,ze ma vtedy pozval na poharik smapanskeho aj ked ho neznasam tak som ho vypila 😀 😀 😀 a sme svoji uz 6rokov 🙂

janka_pn
11. jan 2012

podla mna je dost tazke niekoho vyslovene hladat, ale ak clovek niekoho najst chce, musi byt otvoreny vsetkym moznostiam, vyuzivat rozne prilezitosti 😉

gemini2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sue
11. jan 2012

@neznama2019 presne viem čo chceš povedať - osamelá mamina s dieťaťom naozaj nemá kedy a kde natrafiť nijakým spôsobom na chlapa 😖 ...ja som zmenila prácu a teraz sú chlapi to posledné čo mi chýba - o "nápadníkov" nie je núdza, aj keď si myslím, že ten pravý ešte neprišiel... nehľadaj...teš sa zo života - naozaj si možno padneš do oka s niekým s kým kupuješ každý druhý deň rožky... vieš...keď babe sršia iskričky v očiach, keď sa letmo usmeješ pri otváraní dverí (aj keď zrovna ideš platiť šeky na pošte) - nikdy nevieš kedy na koho narazíš - btw nepíšeš odkiaľ si - možno si tu nájdeš kamošku, s ktorou si budete občas strážievať navzájom decká, aby ste mohli vypadnúť medzi ľudí...

(viem, čo to je keď si po šichte v práci a po šichte s dieťaťom potrebuješ sadnúť na gauč a stúliť sa chlapovi do náruče a mať pocit, že si sa s ním podelila o všetky starosti sveta...ale tento pocit nemá ani spústa vydatých žien...)

Držím palce - a nevzdávaj sa 🙂 život je krásny 🙂 (a darčeky - tie skutočné nosí vtedy, keď to najmenej čakáš 🙂 pretože skutočným darom je to, že sme...)

slavuska30
11. jan 2012

..z vlastnej skúsenosti: cítila som sa osamelá po rozvode aj keď s dvoma deťmi, tak som sa hľadala spriaznenú dušu, ale keď som si myslela, že je to už ten pravý, bol to opak..sa mi zdá akoby vtedy cítili tí muži, že som nejaká ,,nalomená,, a snažili sa ma skôr využiť..čím viac som niekoho chcela, tým to bolo horšie..tak som tomu potom nechala voľný priebeh..a potom som našla na nete svojho terajšieho mm..najskôr sme si len písali, potom sme sa stretli, no a teraz sme spolu, máme malého synčeka a konečne som šťastná 🙂..dúfam, že nám to aj vydrží... 🙂

neznama2019
autor
11. jan 2012

baby, dakujem vam za prispevky 🙂 naozaj mi to dodalo akusi energiu, ze "este nic nie je statene"... 🙂 a dakujem za povzbudive slova... len piste, dodava to vela pozitivnej energie pre nas, co sme stale same 😒

dida38
11. jan 2012

@slavuska30 jeeej , to presne ako keby som citala o sebe....tiez som pri rozvode niekoho hladala silou-mocou aby som nebola sama a dokazala ex, ze aj o mna este niekto "zakopne" 😀 😀 a presne tak to dopadlo, bolo to len dalsie trapenie, a jedinym riesenim bol odchod od dotycneho pana....nasledovalo stahovanie, uplne som "vypla", venovala sa detom, mala pracu....musim povedat,ze som si to naozaj uzivala....a potom, ked som to najmenej cakala, tak sa objavil "on"...a tiez sme sa "stretli" na nete.... 😀 a uz je vyse dvoch rokov mojim manzelom a cakame spolu druhe babo....takze aj z mojej skusenosti, netreba "tlacit" na pilu, hladat za kazdu cenu...nechat tomu volny priebeh, uzivat si, smiat sa a ked to clovek najmenej bude cakat tak sa objavi laska...
@neznama2019 a dieta/deti/ nie su prekazkou, pokial tuzis po "normalnom" chlapovi....ak nehladas nejake svalnate,vyholene hlavy s tucnym kontom 😀 😀 😀
a osobne na pokeci by som nehladala...mne pokec pride uchylny....ja som sa s mm zoznamila na stranke partneri.sk pride mi to serioznejsia zoznamka 😀 😀 drzim palce

slavuska30
11. jan 2012

@dida38 no super..tak blahoželám..to je skvelé..aj my rozmýslame na druhým ale tak buduci rok, tak uvidim 🙂
..no fakt je že netreba hladat silou mocou..čas a srdce napovie ... 🙂 nemenila by som 🙂

katy318
22. jan 2012

Ahoj mamicky, oteckovia,
ak by ste mali zaujem podelit sa so mnou o skusenostiach v rozvodom konani a o uprave prav voci detom (a o úlohe kolizneho opatrovnika), posielam Vam link na moj anonymny dotaznik.
Píšem diplomovú prácu, v ktorej sa zaujímam o názory ľudí, ktorí prešli rozvodovým konaním a riešili aj úpravu práv a povinností k ich deťom.
Anonymny dotazník - Úloha sociálneho pracovníka v rozvodovom konaní, je zamerany na skusenosti a nazory na rozvodovu problematiku. Dotazník je anonymný a bude slúžiť len pre účely mojej diplomovej práce.
Veľmi by ste mi pomohli.
Dakujem, Katarina

Link na dotaznik:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...