Ako ste zvládli odchod od partnera aj s dieťaťom?

aduuus
7. jan 2014

Dievčatá, ktoré ste odišli alebo ostali samé aj s bábätkom, ako ste to zvládali? Finančne, psychicky a vôbec..ako ste sa odhodlali konečne odísť? Ja som v takej finančnej situácii, že keby odídem tak celá materská by šla na nájom a šeky, neostalo by mi nič na stravu...a navyše materská je len pol roka po pôrode...potom by som ani na nájom nemala ://

kristiii
7. jan 2014

@aduuus ahoj, treba si poriešiť výživné, na dieťa aj na seba. Máš ešte maličké bábo, tak máš naň určite nárok. Mne veľmi pomáhala mama, aj keď v dobe keď som odchádzala bola nezamestnaná takže skôr psychicky. A čo sa týka tej psychiky, asi máš nejaký dôvod prečo chceš odísť a ten si treba vždy keď budeš pochybovať či si urobila dobre pripomenúť. Mne to vždy pomohlo uistiť sa že som sa rozhodla správne

sissy27
7. jan 2014

@aduuus keď napíšem, že konečne mi bolo lepšie po všetkých stránkach, budem za divnú? 😅
čo sa týka financií, tak ako písala @kristiii - poriešiť výživné, a keď to bude málo, tak ísť do späť do práce alebo aspoň brigádovať... byť tri roky doma je luxus.. a čo sa týka psychiky - asi máš dôvod, prečo chceš odísť, takže už len tá zmena k lepšiemu by ti mala psychicky pomôcť 🙂

tilda
2. feb 2014

@aduuus moja mama mi povedala najmudrejsiu vec ked som ostala s trojtyzdnovou dcerou sama,ze ked da panboh baranka,da aj pasu...je to tazke,ale da sa to prezit. Otec dietata nan musi prispievat,okamzite by som to zacala na tvojom mieste riesit a do dvoch rokov malej musi i na teba-vola sa to prispevok na vyzivu nevydatej matke...teda ak nie ste svoji,neviem.ale ako manzel ma tiez isto zavazky aj voci tebe....no a psychicky?rychlo zabudni na to o com si snivala,venuj sa malej,ak ju mas kam dat chod sem tam do kina,divadla,nech si aj medzi dospelymi a hladaj brigadu na doma. Je to brutal tazke,ale ked to zvladla citlivka ako ja,tak to das i ty ;) netreba sa bat;) cim skor odides zo zleho vztahu tym lepsie i pre malinku...

aduuus
autor
3. feb 2014

@tilda co sa vyzivneho tyka,tam by som asi nic neporiesila /to je na dlhsie,ze preco/ a myslim ze by mi este viac strpcil zivot,lebo jeho ego by neznieslo ze sme od neho odisli. Ved uz teraz mi vykrikuje ze vraj mi vadi ked je on s malou ze mu ju nechcem davat a co mam za problem??? Pritom ked je doma furt ju davam jemu nech sa hraju,uspava..chodim von so psom aby boli samy a ja sa prevetrala..kupe ju vyhradne on!kazdy vecer..ale mne vadi ked je s nou!!! Vies co by robil potom?? :-/

markoska
8. feb 2014

ahojte dievcata...len tak som tu zabludila a zistila som ze nie som sama v takej situacii....dufam ze pride lepsi cas, pre vsetky ktrore si presli tym istym....drzim vam palceky a myslim ze takato podpora tu je spravna....
ja som v podobnej situacii...odisla som ked mal maly 9 mesiacov a som sama rok...no stale nie som ok...odisla som pretoze sme mali financne problemy a vsetko som platila kym sa dalo no potom som to uz nezvladala...chodil po diskotekach, hral automaty a myslela som ze sa zmeni ked budeme mat byvanie spolu, starala som sa...boli aj dobre casy to netrvdim....ale...
odisla som k nasim co mi velmi pomaha...ale chystam sa do prace....kedze nepracuje a som asi padavka neudala som ho kvoli vyzivnemu....lebo nema...ale nemam ani ja...som taky dobracisko od kosti....

damainka
14. feb 2014

Som rada,že je tu aj takáto téma.Chcem odísť od partnera lebo ma psychicky zničí,len neviem ako na to.Mám 2deti,žiadnu prácu lebo mi to priateľ nedovolí,chce len aby som sa starala o deti a domácnosť a hlavne aby som bola vždy po ruke keď on má chuť.Nemám peniaze na byt keby som chcela ísť do podnájmu. Nemám mamu ktorá by mi pomohla ani nikoho iného.Len som to potrebovala dostať von zo seba ak to vadí prepáčte.

dana341
15. feb 2014

Ahojte, volám sa Dana a chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka - je anonymný. Potrebujem to na diplomovú prácu. Je určený pre slobodné mamičky a pre rozvedené mamičky. Nájdete ho na tomto linku https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... na konci stačí kliknúť na odoslať ...veľmi pekne Ďakujem

dana341
15. feb 2014

Ďakujem všetkým rozvedeným a slobodným mamičkám za vyplnenie dotazníka. Dotazník je ešte stále aktuálny tak môžete vypĺňať aj ostatné slobodné a rozvedené mamičky 🙂 Ďakujeeeeem https://docs.google.com/forms/d/1f8AvENhPQ5UEbF... je anonymnýýýý 🙂

zuzik1603
8. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie môjho dotazníka k diplomovej práci. Dotazník je zameraný na rozvod a starostlivosť o dieťa po rozvode. Dotazník je anonymný. Veľmi by ste mi pomohli. Vopred ďakujem. https://docs.google.com/forms/d/1qJU4TSBw_8zDcK...

dommcaa
8. mar 2014

Dobrý deň,
touto cestou by som Vás chcela poprosiť o vyplnenie dotazníka k diplomovej práci, ktorý je určený pre osamelých rodičov. Dotazník je kratučký a nezaberie veľa času.
Vopred ďakujem za Váš čas a ochotu.

Dotazník:
https://docs.google.com/forms/d/1wg_51VyEda7bHM...

aduuus
autor
12. apr 2014

@kristiii
@sissy27
@markoska
@damainka
takže dievčatá, maličká má 4,5 mesiaca a v stredu sa sťahujeme do nového podnájmu. Síce zatiaľ netuším ako to budem zvládať, keďže mi mesačne treba 450 iba na šeky, kde je strava a plienky pre malú...ale po pravde sa teším, že budem mať konečne kľud, aj keď ten asi ešte dlho od ex mať nebudem...ale už mi aspoň nebude môcť nadávať a vrieskať kedy sa mu zachce .. :/

lukavicka
14. apr 2014

a nezvazujes spolubyvajucu ? 🙂

seedy
17. apr 2014

@aduuus

a odkial si? viem, ze to vobec nie je jednoduche, zostat sama s malym dietatom. ja si uz dlhsiu dobu zhanam byvanie, moj syn ma uz 18 mesiacov. rozhodla som sa pre alternativu spolubyvania, kedze platit si samostatny byt je velmi nakladne. Keby sa nasla nejaka mamicka s podobnym odhodlanim, ja hladam v BA, kedze tam mam aj pracu.

aduuus
autor
17. apr 2014

@lukavicka
@seedy ja uz som prestahovana...a som z KE

lukavicka
17. apr 2014

ja som zo zarnovici a dufam ze uz to cim skor poriesim aj pracu mamtu tu si viem semtam dat maleho k starkej no keby som mala ako zacat tak by som isla asi hoci kde

mimanjel
18. máj 2014

Ahojte baby, ja som odisla od partnera, ked mal starsi syn takmer 2 roky a mladsi 8 mesiacov. Zacala som hned pracovat a odvtedy je to stale rovnaky kolotoc - praca a hned po praci venovat kazdu moznu minutu detom. Uplne vynimocne som sa dnes dostala k PC, vacsinou uz totiz len cakam, kedy deti zaspia a ja spim hned s nimi. Niekedy som dokonca uz taka unavena, ze zaspim skor ako oni. V kazdom pripade som teraz omnoho stastnejsia ako som bola s ex-partnerom. Kazdy den zapasim s financnymi problemami, ale napriek tomu mam pocit, ze konecne mam svoj zivot vo svojich rukach. Baby, drzim vam vsetkym paste, ak mate vazne dovody, aby ste zvladli odchod.

martinacernakova
29. máj 2014

Ahojte žienky, tiež som ostala s 10 ročným synom sama, len tak zrazu. Našťastie mi ostal byt ktorého nájom platí ex a dáva mi mesačne výživné, mám aj dobrú prácu, no tiež ma to po tolkých rokoch otriaslo.
Ale mi ženy dokážeme odísť od mužov, dokážeme sa postarať o deti, dokážeme popri deťoch aj do roboty chodiť a vieme si to zariadiť, kdežto muži to nedokážu, len zutekajú od problémov, ale riešiť ich nevedia.
Takže milé žienky, aj keď je niekedy veľmi ťažko a smutno, vždy máme pri sebe tie naše detičky ktoré nám urobia na tvárach úsmev, mi máme vždy pri sebe tých našich malých anjelikov, ktorých objatie je to najkrajšie, a buďme hrdé, hlavu hore, musíme veriť že raz príde ten čas kedy si povieme že sme nesmierne šťastné. 🙂
Prajem všetkým ženám, ktoré ostali samé s detičkami, aby to zvládali bravúrne, verili v dobré časy a nech sa všetkým darí.

kikush1811
29. máj 2014

Ahoj kočky, asi sa tiež čoskoro pridám k slobodným mamičkám. Síce môžem povedať, že nie vlastnou vinou. Nastali problémy s partnerovou mamou a on sa ma nezastal.. Som v 4. mesiaci tehotenstva, mám veľmi zvýšený tlak, o mesiac štátnice a ona mi stále detsky povedané "robí zle" ... partner je na prášky z toho, že jeho dve najmilovanejšie sú na nože, ale aj tak stojí len pri mame, aj keď nemá pravdu... S ním som problémy nikdy nemala ale teraz, keď si treba zastávať maminku, tak na mňa úplne kašle a má ma za špinu... teda tak to cítim.... Bojím sa, že rozchod je jediným riešením ☹

zara0201
29. máj 2014

@kikush1811 Bude to tazke ale radsej teraz ako neskor. Teraz si za spinu- za co budes o par rokov? Najhorsi su mamickari, a neodtrhnu sa od matiek nikdy.
Malinke je teraz do najdolezitejsie.

kikush1811
29. máj 2014

@zara0201 tajne som dúfala, že by sa aj odtrhol ☹ neviem si predstaviť žiť s bábätkom sama, však to žiadna z nás nechcela takto dopadnúť, ale predsa je nás tu požehnane... stále slepo verím a dúfam, že sa umúdri... ☹ celé dni plačem, trápim sa a chuďátko malé ešte náhodou bude mať pocit, že je nechcené ... ani na nejaké extra výživné nebudem mať asi nárok, lebo on robí na čierno, oficiálne je dlhodobo na PN ... a najhoršie je, že bývame v jednej ulici, dva domy od seba, tak ho budem mať stále na očiach ☹

zara0201
29. máj 2014

@kikush1811 Tak to mas skvelu kombinaciu...V neposlednom rade ta financna stranka je blba. Ale da sa vsetko zvladnut. Nic nestoji zato, len aby mal clovek klud a pokoj.
Neviem kolko ma rokov, u muzov sa predpoklada ze dostanu rozum ovela neskor ako my zeny.
O mojom muzovi som tiez zpociatku mala mienku ze je maminkar ( v tridsiatke este stale byval s rodicmi) ale zdanie klamalo, bol len asi pohodlny a lenivy. Teraz domov zavita zriedka.
Druha vec vsak je, ze nikdy nechytil stranu mame (rodicom) a nie mne, popripade ostal nestranny. Proti mne nikdy nesiel, ja a nase dieta sme jeho primarna rodina.
Dieta nema preco citit, ze je nchcene, ak bude odmalicka len s Tebou, nebude poznat inu stranku. Viac by dieta poznalo a vnimalo hadky a trenice a nervozitu medzi Vami.
Teraz je dolezite aby si sa dala dokopy, lebo malinke citi tvoj stres a uzkost, mozu z toho vznikat choroby (citala som napr. ze DMO z toho moze byt) ale aj predcasny porod.
Vela veci sa riesi za pochodu, netlac na pilu, veci sa deju tak ako sa maju.

citronade
11. jún 2014

@aduuus to nechapem, mas iba matersku a treba ti 450euro? mas nieco na doma ci? inak vela sil.

aduuus
autor
11. jún 2014

@citronade treba mi okolo 700 :/ aby som poplatila všetko, plus veci pre malu a moja strava :(

citronade
11. jún 2014

@aduuus to mi je jasne, len nechapem odkial nato beries ked mas matersku, preto sa pytam ako to zvladas, ci mas pracu na doma, ci ako... to ma len tak napadlo...

aduuus
autor
11. jún 2014

@citronade no do teraz som este mala uspory, ale uz tento mesiac neviem co urobim :((( strasne

nefertiti12
28. jún 2014

Ahoj kočky !! Asi už aj ja patrím do klubu osamelých mamičiek. S priateľom máme spoločne 5 mesačné krásne dievčatko, ale pred mesiacom nás opustil. Hlavný problém bol vždy v tom, že na mňa, teraz už na nás nikdy nemal čas. Vždy všetko a každý bol prednejší. Nikdy ho to neťahalo veľmi domov. Potrebuje asi slobodu. Po robote každý deň mal fušky. On si predstavoval tak, že z mojej materskej budem platiť všetky mesačné výdavky. Ničím neprispieval. Teraz je urazený, potrebuje čas na rozmyslenie. Kočky, robila som správne? Nemala som mu takéto nezodpovedné správanie tolerovať? Od hádky sa tu zjavil len raz. Mám mu všetko odpustiť, len aby sme spolu vychovávali dcéru? Alebo ho "donútiť" aspoň k čiastočnému kompromisu? Alebo radšej zabudnúť, pár mesiacov trpieť a začať nový život s dcérou bez neho?? Poraďte prosím, začínam byť s nervami v koncoch!!!! Ď.

borkavan
29. jún 2014

spomínali ste tu výživné, to sa kde podáva a to, keď sme neni zobratí, tak by platil aj na mňa aj na malého??
zatial sme spolu... ale už sa vyhráža, že odíde... musím porozmýšlať ako dalej finančne. bývať mám kde, mám na seba byt aj hypotéku... len z rodičáku ťažko vyžijem.

borkavan
29. jún 2014

@nefertiti12 a v tomto si musíš poradiť sama, či si mu dala veľa šancí alebo či len jednu...

borkavan
29. jún 2014

@aduuus ahoj, ako si to nakoniec zvládla finančne? povedz nám tu

aduuus
autor
29. jún 2014

@borkavan ahoj, no tak do teraz som este mala matersku, tak sa to dalo, otec mi slubil nejake peniaze, tak dufam, ze mi ich da, v septembri idem navysovat uver, odtial dostanem 3000, tak bude zas na nejaky cas a plus este nieco riesim, aby som mala kazdy mesiac,(no to nechcem takto verejne rozoberat) tak dufam ze to vyjde...no ako naschval musim dnes so psom na veterinu, ma nieco s labkou :/ ale cuduj sa svete, ex mi povedal, ze to zatiahne on 🙂 a dokonca aj malej kupil chodak (konecnie nieco)..mohol by castejsie takto pomoct 🙂))