Ostala som sama s jedným dieťaťom a druhým na ceste

8emily88
1. sep 2013

potrebujem porodit nechcem ostata sama ale vyzera to tak moje prve dieta nebolo planovane a ako som tak zivotom isla zistila som ze z otcom prveho dietata nemozme byt spolu. Potom nastala rozpravka spoznana som muza ktory miloval mna aj ja som milovala jeho bolo nam spolu krasne dokonele , rozpravali sem sa tom ze by sme chceli dieta on chcel svoje prve a pre mna by to bolo druhe. ako to vsetko vyriesime peniazky byvanie lebo som este nebyvali spolu. a teraz ked som v t 15tt a uz som trochu zacala tlacit n ech zacneme riesit svoje vlastne byvanie tak sa do toho nemal a ja som sa s nim rozisla a myslela som ze dostane rozum a to byvanie zacne hladat ved sme chceli byt spolu a spolu vychovat dieta a namiesto to on zacal chodit na zoznamky a riesit si svoj zivot tak keby som nezila ani mi nenapise proste nic puka mi srdce a hlavne neviem co budem robit sama s dvoma detmi.
poradte mi co mam robit nechce aby som mu pisala nic

renata5
1. sep 2013

podla mna neuraz sa ale je to nezodpovednost ty nemas este zazemie pre prve dietatko a uz je na ceste druhe ????teraz uz mozes plakat nic sa neda robit nemate byvanie peniaze ja neviem a ten chlap to co si si nasla co si si myslela vy riesite druhe dieta a nemate nic takyto zivot si pre deti pripravila???a pre seba teraz co porodis najdes tretieho chlapa a zase sa nechas obalamutit ?????co myslis co ti tu budu radit jedine azilovy dom ...rodicia ....bohuzial

althejka
1. sep 2013

suhlasim, rodicia,alebo ubytovanie pre maminny s detmi v nudzi. uz je neskoro na reci typu,co si cakala , treba zabezpecit seba a deti.

renata5
1. sep 2013

Nikdy Nikdy nepochopim matky ktore si daju narobit deti a nemaju im co dat do ust tie deti tym trpia najviac sikanovanie posmechy za oblecenie domov za vsetko ja ako matka by som to nikdy nepripustila radsej mam jedno dieta ako 10 my s manzelom si nemoze vyskakovat a vela krat by som synovi kupila hocico ale nekupim lebo na to neni tiez mi je to luto ale prezije lebo deticky treba ucit k skromnosti...preto take matky nelutujem ale odsudzujem kludne mi nadavajte voci tomuto som plna predsudkou lebo je to pravda existuju rozne ochrany proti pocatiu

aduskatt
1. sep 2013

@8emily88 a precoby mal chciet, aby si mu pisala, ked si sa s nim rozisla?..........Bolo treba popremyslat az potom konat. ---takze asi azylovy dom, ak rodina nevie alebo nemoze pomoct

anatalia77
1. sep 2013

@8emily88 rodičia,azylový dom...a prestať zberať raz chlapa,raz dieťa.

dukokatka
1. sep 2013

aspon si zistila ako ta mal rad.Ked by mu zalezalo na tebe a hlavne na detoch tak by toto neurobil,Chodenie s chlapcom je jedna vec a zit druha.Cudujem sa ti ze si najskor neporiesila stranku kde budete byvat,najst si zazemie ,byvat spolu a az potom riesit stranku mat babo.Deti su zazrak zivota zasluzia si krasne detstvo a zivot.

cecil36
1. sep 2013

A nemyslis, ze porekadlo "najprv faru, potom maru" ma nieco do seba? Nad tym si neuvazovala? No nic, stalo sa treba to riesit. Chlap, ktory necha tehotnu zenu v 15tt len tak a viac sa neozyva, asi nebude ten najlepsi. Nech by bolo akekolvek nezhody medzi vami, takto sa vysr.t na tehulu moze len chrapun. Co mozes urobit? Rodicia, ak sa podari azylak (tu si maminy myslia, ze v kazdom azylaku na taketo zeny cakaju, opak je pravdou, moze tam by zvycajne obmedzeny cas cca 9 mesiacov a potom si hladat vlastne byvanie, navyse byvaju tieto institucie dost natrieskane). Takze za mna rodicia, pripadne podnajom s nejakou inou maminou, praca dokedy budes vladat a po porode od kedy budes vladat. A zas len rodicia, kamosky alebo opatrovatelka, jasle atd. No pekne si si zavarila, ale zelam nech to zvladnes.

gretka2
1. sep 2013

Keby si vsetci brali priklad od zvierat, vtakov........najprv postavia brlozok, hniezdocko, a potom sa okotia, vyliahnu. (az na vynimky - kukucka...), Ak nemam vyriesene byvanie, naco sa ponahlat s plodenim. Ak nechcem otehotniet, tak sa chranim proti pocatou (x sposobov).
Neskoro je plakat nad rozliatym mliekom. Netreba naletiet slubom.
Nie vzdy sa asi da uvazovat dopredu, ale tu ide o zivot, nie len o vlastny, ale aj o buducnost deti.
Naozaj ti mozem poradit iba to, co ti radili baby. Skus hladat podporu v rodine, alebo v domovoch pre matky s detmi a tak.
Kedze budes mat babatko, pracovat asi par mesiacov nebudes moct. Ale kaonahle sa to bude dat, zacni pracovat, a stavat sa na vlastne nohy, a nauc sa spoliehat iba na seba.

silviasaaa
1. sep 2013

Každe dietatko by si zaslužilo svoje zazemie . Je mi luto že tvoje deti ho nemaju. Nepotrebuješ ešte teraz čitat ako ti tu niekto naklada , určite si nakladaš aj sama. Baby nesudte ju, možno raz sa v odsudenia hodnej situacii ocitnete aj Vy. Radšej ked ma niekto možnost poradit, tak radte. Takže držím palce

anatalia77
1. sep 2013

@8emily88 nebolo by od veci,aby si sa zapojila do diskusie,nakolko chceš poradiť,ale presnejšie informácie si nedodala.ja osobne si myslím,že je to len provokatívna téma.

renata5
1. sep 2013

@anatalia77 tiez nechapem ze ma termin januar 2013

8emily88
autor
1. sep 2013

@renata5 ja som nikde nenapisala ze nemam zazemie pre prve dietatko mam svoj vlastny byt . a financne som natom velmi dobre vdaka dobrej financnej situacie mojho exmanzela.
@renata5 a myslim si ze sa moje dieta ani toto ani to dalsie nebude musiet za mna habit ani byt kvoli mne sikanovane 😒 som sklamana lebo ste ma odsudili aka som nezodpovedna a neviem aka zla matka ja som sa chcela postazovat ze nachapem ako som sa mohla tak sklamat v muzovi ktory ma tak miloval a teraz z nicoho nic nechce riesit nic

anatalia77
1. sep 2013

@8emily88 prečítaj si čo si napísala ako dotaz,a ak máš priateľa ALzheimra,tak mi je to lúto,ale nedá sa nič robiť.

hameeda
1. sep 2013

@8emily88: neboj sa ono sa to niejako utrasie, keď nakrmiš jedno, tak nakrmiš aj dve, teraz nerieš chlapa, ale rieš seba, hlavne nech je dieťatko zdravé, skús sa najskôr dať dokopy ty a potom uvidíš aj chlap sa niejaký nájde, proste to nerieš, rieš deti a seba, ak budeš sa ľutovať a stále čakať tak sa nedočkáš....

cecil36
1. sep 2013

@8emily88 citujem ta: "ako to vsetko vyriesime peniazky byvanie lebo som este nebyvali spolu. a teraz ked som v t 15tt a uz som trochu zacala tlacit n ech zacneme riesit svoje vlastne byvanie tak sa do toho nemal a ja som sa s nim rozisla a myslela som ze dostane rozum a to byvanie zacne hladat ved sme chceli byt spolu a spolu vychovat dieta a namiesto to on zacal chodit na zoznamky a riesit si svoj zivot tak keby som nezila ani mi nenapise proste nic puka mi srdce a hlavne neviem co budem robit sama s dvoma detmi." Preco ste do "vyroby" babätka nemohli byvat spolu v tvojom byte? Preco ste v nom nemohli byvat nadalej, ak je babo na ceste a chcela si riesit vlastne byvanie s nim? Naco mal hladat on byvanie a ty si ho tlacila? Kezde si dobre zabezpecena ako pises, tak naozaj nerozumiem..... nejako to nesedi, ze ano?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zena2811
27. okt 2013

@8emily88
Ahoj, ja ta uplne chapem. Som v podobnej situacii. Nemam problem s peniazmi, ani s byvanim, som dlhodobo sebestacna, mam problem s priatelom. Zoznamili sme sa ked mal moj prvy syn 1,5 roka. Vsetko bolo zo zaciatku idealne, bol to najlepsi otec pre mojho syna. Preslo 5 rokov, naplanovali sme si dieta a to sa nam na prvy sup podarilo 🙂. Momentalne som v 19.tt a rozmyslam, ze od neho odideme. Som z neho totiz uplne sklamana. Cakame nase spolocne dieta, o ktore sa vsak on absolutne nezaujima i ked mu hovorim ako to potrebujem - citit, pocut......Je uplne lahostajny. Nechapem. Nezaujima sa ani o mna, jediny kto ho este zaujima je paradoxne moj syn - k nemu sa sprava dobre. Nase hadky sa stupnuju, ja som nestastna, takto som si to nepredstavovala...

bibiana20
27. okt 2013

same osocovanie,odsudzovanie,ale zeny ona chce radu a povzbudenie....kazdy sa uci na vlasnych chybach...jednoduche je to pisat a poucovat,ale keby vam sa take stalo chceli by ste povzbudenie....ja ti neviem poradit,chvala bohu nesom v takej situaci,ale posielam ti energiu a silu,aby si to zvladla 😉 ved deti su dar 😵 drz sa

anatalia77
27. okt 2013

@bibiana20 nie je to dsudzovanie,bolo to len zhrnutie daných faktov,ktoré treba zakomponovať do danej životnej rovnice.

j.a.n.e.7
28. okt 2013

Nepoznám toho "priateľa" ale poznám naživo taký typ chlapov, čo dieťa berú ako svoju konkureciu, akoby stratili u ženy svoje prvé postavenie a preto si hľadajú nový objekt, ženu u ktorej budú opäť aspoň dočasne na výslní. Jednoducho veľké deti, nezrelé osobnosti neschopné stať sa otcami...Toto sa asi dopredu vytušiť nedá, lebo zmena príde až v okamihu keď sa hlási dieťa, t.j. zmena toho ich "statusu". Čiže si nemusíš nič vyčítať. Možno je aj ten Tvoj taký prípad, nedá sa nič robiť, len veriť že možno raz príde k rozumu, a keď nie, načo by Ti taký aj bol. Obdivujem ženy čo zostali na deti samé z akýchkoľvek dôvodov, že idú až na hranu svojich možností a vedia pre deti spraviť maximum. Ak sa aj nedočkáš uznania od partnera, od detí určite raz ano. Všetko dobré.

bbarboraa
28. okt 2013

dobre mozno ma byt 1izbovy a 500e mesacne aj to zanmena aka taka nezvislost ale ked uz maju byt ludia 4 a mal by byt bytik trosku vacsi a na nom by sa mal spolupodielat aj tata.. nie?
@zena2811 mysli ze to "doriesime" peniazky moze byt kludne akutualne aj v tom pripade.. napr.predala by byt ale to stale nestaci na nejaky 3izb, to zanena ze by on mohol zobrat uver na doplatenie...ci?
@fidka79
netreba hned za vsetkym hladat a patrat ze nieco nesedi.. aj to co som popisala je sebestatcnost.. nie len 100m2 domy a 1000m2 pozemok a 2000e prijem...

dejnas
28. okt 2013

@bbarboraa nech už hľadáš vysvetlenia a zdôvodnenia akékoľvek, sú to len tvoje domnienky .... nik z nás nevie, ako to má zakladateľka v skutočnosti poriešené... a všetky príspevky vychádzajú len z info, ktoré poskytla emily v úvodnom príspevku... z neho sa dá jednoznačne vydedukovať, že zakladateľka NEMÁ bývanie poriešené, nakoľko spomína doslova "vlastné bývanie".... neviem čo iné si mám pod tým predstaviť...ak vlastní byt, akejkoľvek rozlohy - je to predsa jej vlastné bývanie.... mala konkretizovať, že chce "väčší byt" napr. ...
zakladateľka sa ale potrebovala zrejme iba vyžalovať, keďže tu niet čo radiť.... správanie oboch mi totiž príde detinské.... ona v snahe prinútiť partnera začať riešiť otázku bývania - sa s ním rozíde, dúfajúc, že on sa tak spamätá a vráti sa k nej s vyriešeným problémom... žiaľ, nepomyslela na to, že dotyčný vezme rozchod úplne seriózne a začne si riešiť vlastný život 😝
na druhej strane postoj nastávajúceho otca takisto nesvedčí o vyspelosti, či zodpovednosti.... spolieha sa zrejme na to, že jeho partnerka má strechu nad hlavou, možno síce pre budúcu 4 člennú rodinu nie tak vyhovujúcu, no on má kde skloniť hlavu a viac mu riešiť netreba 🙄
nevieme, ako to napokon dopadlo, treba len dúfať, že sa z tejto skúsenosti emily aspoň poučila

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindaa33
30. dec 2013

boze, to su komentare! ved mamicka co tu pisala, sa urcite chela len vyzalovat, lebo mozno nevedela ako dalej a vy vsetky tu na nu len utocite. Urcite po precitani tychto vsetkych vasich komentarov 1000 x olutovala, ze tu vobec nieco napisala.Zeny spamatajte sa! Ona chcela podporu a povzbudenie, ze bude vsetko dobre a nie odcudzenie a urazky aka je hlupa! Ona si je urcite sama vedoma svojej chyby, nepotrebuje este vase vycitky!!!

33kacora33
23. jan 2014

@8emily88 :( to mi je luto... ak budete potrebovat nejako pomoct.. trebars s vecickami pre babatko tak sa ozvyte nieco by sa naslo 🙂 vela sil