Rozvádzam sa. Mám šancu zostať v byte a utiahnuť ho?

mirik33
17. aug 2013

byt je na hypoteku. Chcem aby sa ho vzdal...
ja zarabam 900€

ematko29
17. aug 2013

zaleží na kolko dávaš na energie a hypoteku,inak pekne zarábaš 🙂

zuzka1008
17. aug 2013

zaleži na tvojich vydavkoch a samozrejme na splatke hypoteky, myslim že by si to zvladla 😉

janka743
17. aug 2013

ak tam budeš s detmi tak musi platit vyzivne na ne... podla mna sa da utiahnut byt aj hypoteka.

minnie55
17. aug 2013

To, či máš šancu v byte ostať, závisí od toho, ako sa s manželom dohodnete (predpokladám, že byt máte v bezpodielovom spoluvlastníctve). A to, či ho utiahneš, závisí od výšky mesačnej splátky a od tvojich ďalších výdavkov, či máte deti, koľko, aké výživné ti na ne bude manžel platiť.....
Vezmi do ruky papier a pero, napíš si všetky výdavky, spočítaj to a uvidíš, či to utiahneš 🙂

kaktusik007
17. aug 2013

aky byt? resp. inak - aky je uver???? pretoze mozes mat aj 900 eur v cistom, ak je hypo uver 120 tisic, nemusis prejst.... ako sama si rizikovejsia ako v manzelstve.....

dejnas
17. aug 2013

veľmi ťažko odpovedať na tvoju otázku....
napísala si síce, koľko zarábaš, ale nik nevie, aké máš výdavky, či a koľko detí máš...
hypotéka, nájom (resp. poplatky správcovi), energie, náklady na telefóny, internet, strava, ošatenie (samozrejme nejaká rezerva - napr. lieky, nečakaný pobyt v nemocke atď....), prípadne benzín? atď .... k príjmom si započítaj výživné (ak máš dieťa/deti)....
hoď si to na papier a porovnávaj
banku zaujíma aj určitá suma "životného minima", ktorá by ti mala ostať

sktkak
28. aug 2013

ja by som to určite nezvládla,som rada že mám kde bývať,ak môžeš ísť bývať k rodičom tak je to isté riešenie,niečo si našetriť a potom o niečom takom premýšľať,ver mi viem o čom hovorím,bez mamky a starkej by som bola po rozvode už dávno pod mostom,to mám dve malé deti a k tomu len 230eur ani o cent viac,je fakt,že je ťažké radiť ale ak máš malé výdavky a tučné konto tak to na 100% zvládneš