Slobodné maminky

wanda12
4. aug 2013

Ahojte. Maminky. Ako to zvládate ? Otec môjho dieťaťa. Sa nestará o malú, neplatí. Občas príde , ale nie je naňho spoľah ako. to riešite? A ako riešite výchovu? Ďakujem a prajem krásny deň.

kamilka1986
4. aug 2013

ahoj,ja sa takisto staram o malu sama,financne a aj ju sama vychovavam..co sa tyka penazi,je to trochu tazsie ale da sa to zvladnut..a po stranke vychovy_som rada ze sa mi do nej nestara 🙂

sissy27
4. aug 2013

@wanda12 dá sa to, dokonca je to občas jednoduchšie ako s chlapom 😉 v prvom rade si v hlave zrovnaj to, že ste samé a nespoliehaj sa naňho absolútne v ničom, vyhneš sa sklamaniu a maximálne ťa tak môže pozitívne prekvapiť... čo sa týka peňazí a návštev to si porieš súdnou cestou čím skôr... no a výchova? vo veku tvojej dcérky je to ešte jednoduché, stačí jedlo, suchá plienka a mamina náruč, ostatné budeš riešiť až to príde 😉

wanda12
autor
4. aug 2013

Ahoj kamilka prajem. Peknú nedeľu, mne. Hlavne pomáhajú rodičia. A sestra. , ale je to ťažké napriek všetkému som rada, že ju mám. Je to moje slniećko. usmievave. On má psychicky. Vydiera a manipule. Neviem ako Tomáš riešiť? Odkiaľ si. ?

wanda12
autor
4. aug 2013

Milá. Šiesty veľmi pekne. Ďakujem za. povzbudive slova, si. Zlata, ja viem , ze ho. momentálne. malinka. Nepotrebuje. , ale chyba. mi niekto kto by má objal a pochopil. Som vdacna, ze mi pomáhajú rodičia. A kamaráti. . Ja stále. Nechápem. , čo sa stalo dieťa chcel, teraz síce občas príde za. Malou. Hra sa s ňou, ale nestará sa. O ňu. A neprispeva.

wanda12
autor
4. aug 2013

Prepac som ti skomolila meno, Sissi

sissy27
4. aug 2013

@wanda12 no financie treba poriešiť súdnou cestou, je to síce nepríjemné, ale nevyhnutné...rovnako ako aj návštevy, lebo inak budeš len sedieť doma na zadku a čakať, či sa jemu uráči alebo nie... takto bude mať stanovené odkedy dokedy, ak nepríde načas, môžeš si spraviť vlastný program... nemá zmysel nad tým plakať, nechápať a pýtať sa prečo, ale treba to riešiť...

wanda12
autor
4. aug 2013

mna skor trapi to psychicke vydieranie a manipulovanie, a s nim sa da tazko dohodnut velakrat mi povedal, ze pride a neprisiel, alebo naopak prisiel a vobec som ho necakala je s nim tazka komunikacia, neviem co od neho mozem cakat

sissy27
4. aug 2013

@wanda12 aké psychické vydieranie? veď ty sa zariaď podľa seba, ak nepríde v dohodnutom čase tak dovidenia, už máte svoj program, rovnako nemeň svoj program, ak príde neohlásene... a ako som už spomínala, porieš si to spolu s výživným súdnou cestou, nečakaj, že sa to spraví samé...

anatalia77
4. aug 2013

@wanda12 nečakaj nič,je to ťažké,ale čím skor sa od neho psychicky odpútaš,tým lepšie.A ak ti chýba objatie a porozumenie,tak musíš mať v srdiečku miesto aj pre partnera.No ale kedže tam máš bývalého,/mám taký pocit/ tak je to obsadené.
A ak nemáte sudom určené alimenty a návštevy,tak ho vlastne ty ani nemusíš čakať,či príde.Hovoriť si može čo chce.ja by som zakaždým mala nejakú akciu,takže by som"nevedela isto" či nás chytí doma. 😎

wanda12
autor
4. aug 2013

@sissy27 si zlata ďakujem ti.pekne, jA stále. Verím, ze sa zmen a začne. Sa o malú. Viac zaujímať veď deti má rad. jA si myslím, ze ho to tehotenstvo zaskočila neboli sme dlho. Spolu. A verím, ze sa zmení ,

wanda12
autor
4. aug 2013

@anatalia77 ďakujem ti. za milé. slova, S ním je to ťažké, nedá. Sa s ním dohodnúť , ale keď príde k malej sa sprava pekne a myslím, ze ju ma rad,. Je tolen na ňom. , a v jeho záujemcov by malo byt, vidieť dieťa, on sa veľmi nezaujíma, nič malej nakúpiť len ma klame a. Vymyslia. Si. Blbosti. A psychicky ma vydieraonlado zmeny.Mena, a este. Spochybnije otcovstvo. Ak ma pochybnosti. Nie je problém mu dokázať, ze, je. Otec. Ale on nemá záujem

sissy27
4. aug 2013

@wanda12 joj zlatíčko, zahoď tie ružové okuliare... keby mu záležalo, tak by si si to určite už dávno všimla, ale ak za pol roka si nenašiel cestu k vlastnej dcére, tak nie je o čom... vieš, aj keď vám dvom to ako partnerom nevyšlo, to mu nebránilo v tom, aby bol aspoň otcom... aby ju navštevoval pravidelne, spýtal sa, čo potrebuje, priniesol plienky alebo čokoľvek... ľudia sa nemenia, vedia sa len prispôsobiť situácii a aj to len dočasne... ako písala @anatalia77, nepohneš sa z miesta, pokiaľ budeš očakávať zázrak, ktorý ale nepríde... ušetri sa sklamania a posuň sa ďalej... a keď si aj výživné a návštevy poriešiš súdom, tak prípadnému zázraku to cestu nazahatá...

anatalia77
4. aug 2013

@wanda12 prečítaj si čo píše sissy,tam niet čo dodať

wanda12
autor
4. aug 2013

Dievčatá. Ďakujem. Veľmi. Pekne, Medzi.nami. To nebolo nikdy. Ideálne, ale. Vychádzali. Sme. Spolu celkom dobre,aj. Keď. Mám pocit, ze ma len využíval. Býval u mna. ,nič neprispieval , v podstate som bola rada, ze niesom sama keď som otehotnela. Zaskočila hoto, ale bol. Rad a tešil. Sa,neviem. Prečo je teraz takýto, ale zase keď príde. Je nadšený. Z malej. A hra sa s ňou ,ja mu. Nechcem zrejmá len chcem, aby. Sa začal viac. O malú. Zaujímať.

anatalia77
5. aug 2013

@wanda12 tak vy ste vlastne bývali spolu a potom ste sa zrejme rozišli...ak ti skutočne neprispieval na spoločnú domácnosť,tak to pŕŕ.Chlapec je prefíkaný a nezodpovedný.Nečakala by som od neho nejakú horentnú peňažnú pomoc ☹ To že príde raz za čas a je štastný a usmiaty ho nič nestojí.
Veď nenadarmo sa nehovorí,že úsmev je zadarmo.
Nechce sa mi hladať,vy máte poriešené alíky? asi nie 😖

wanda12
autor
5. aug 2013

@anatalia77 Prajem krásne dobre. ráno, . Vzhľadom. Nato, ze s ním je veľmi ťažká komunikácia a stále. sa. vyhovára. A klame , tak ťažko. Sa. S ním da. dohodnúť. . Od neho som nevidela ešte ani. euro, pochybujem, ze bude platiť na malu. Nechcem byt naivný, ale ale. Ja stále verím, ze. Sa zmení a začne. Sa viac o malu zaujímať. nEviem čo mám robiť.

anatalia77
5. aug 2013

@wanda12 tak v prvom rade sa spoj s úradomOSPOD,tam sa riešia takéto veci,jednoducho spíšete návrh na výživné,a bude ti ho musieť vyplaťit od jej narodenia.Ale možno ta toto netrápi,lebo mám pocit,že ťa kvári len jeho nazáujem o malú.V tom ti neporadím,ja som v niektorých veciach sviňa,takže by si u mňa neškrtol s návštevami.Ale ty urob ako uznáš za vhodné.

slavka034
5. aug 2013

ach joo.. myslím že skôr ide o teba a nie o potreby malej..ako chápem že ti chýba nejaká blízka osoba po tvojom boku,ale ozaj "ružové"okuliare dolu z očí a začni viac myslieť na malú ako na seba.Prepáč budem trošku tvrdá,ale chodí sa na malú pozerať ako na zvieratko do ZOO..Príde pohraje sa a dovidenia,dopočutia.Máš rodičov ,kamarátov,samotu poriešiť vieš.Ak si chceš poriešiť výživné,choď na UPSVaR na sociálnu kuratelu a tam s tebou spíšu návrh na výživné a na úpravu práv a povinností voči maloletej....A never chlapovi ,keď sa pomaly polroka po narodení malej nezmenil,tak sa nezmení už vôbec.

wanda12
autor
5. aug 2013

@anatalia77 Ahoj ,ďakujem za. povzbudive. Sova, samozrejme, ze. ma. trápi, ze neplatí, budem to. musiet riešiť. ,len. Som. Čakala, ze. Začne prispievať. Aj sám od seba, je to ťažké, ale už som sa zmierila s tým. Ako to. Je,a. Teším. Sa. Z. Malej. je veľmi zlata Amália zlej veľkú radosť.

anatalia77
5. aug 2013

@wanda12 tak veľa štastia v čakaní na Golgota.

wanda12
autor
5. aug 2013

@slavka034 máš. pravdu. chyba mi. objatie. Blizkej osoby,okrem. rodiny . Teraz je najhlavnejsia malinka a , aby. bola. Stastna. a aby bola zdrava. Viem,ze. Niesom jedina,len. mi je. luto,ze. To tak dopadlo, ale verim, ze. Si najde. K malej cestu , a. Bude sa. Sa o nu zaujimat. . odkial si

slavka034
5. aug 2013

@wanda12 ja som z BA ) no je pekné že veríš ,ale keď si nenašiel teraz cestu,ver že si ju nenájde ani potom.)) Ako píšeš nie si prvá ani posledná,veľa mamičiek to zvládlo aj bez prítomnosti otca

wanda12
autor
5. aug 2013

@anatalia77 mna to trapi len. Kvoli malej, samota je zla, ale uz som si zvykla. A radost z malej mi vsetok smutok vynahradza, jalennechapem , co sa stalo. On jediny to dieta chcel a teraz. Sa takto
Sprava

wanda12
autor
5. aug 2013

@slavka034 rada by som ta aj osobne spoznala, si sympaticka

wanda12
autor
5. aug 2013

@slavka034 Tak obcas pride. Za malou. Len nie je nanho spolah vnicom.

slavka034
5. aug 2013

@wanda12 😀 😀 no ďakujem) ak budem mať čas tak rada väčšinou chodievam na prechádzky do Horského parku... 😉
vidíš píšeš OBČAS...porozmýšľaj čo dá tvojej malinkej taká návšteva podľa mňa asi nič) Podaj návrh na výživné a keď nie je spoľah na neho v ničom tak si skús život zariadiť sama s Tamarkou,

wanda12
autor
5. aug 2013

@slavka034 dakujem pekne. Do HOrskeho parku moc nechodim, je to dost daleko od. Mojho bydliska, ja byvam. V starom meste, mas krasne deticky. Nechodievas do medickej?

slavka034
5. aug 2013

@wanda12 ďakujem pekne) ja mám zas Medickú od ruky kedže bývam na Kramároch)

sklamana70
5. aug 2013

@wanda12 vobec necakaj, nezmeni sa to. Tie nepravidelne navstevy poznam aj ja a dufam,ze sudom sa to trosku zmeni aj ked nadeje velke nemam ale u nas standard zavola a za 15min pride a nepravidelne a niekedy sa aj 2 mesiace neozve

wanda12
autor
5. aug 2013

@sklamana70 Zdravim ta, sme natom podobne ,ako to zvladas? Vcera mi pisal, ze pride okolo. 10:00 a. Uz je. Pomaly. 11:30. A on nikde. Nie je nanho ziaden. Spolah, pride. Kedy sa mu chce uz. Ma to nebavi. Aj. Tak s malou je vacsinou len. 15. Minut. Je to. Tazke