Aká je šanca otehotnieť počas menštruácie?

majka1739
22. nov 2014

Ahojte, aká je šanca otehotnenia počas MS ? Otehotnela už niektorá z Vás takto ? 🙂

stanulienkat
22. nov 2014

sanca je normalna.

hviezdicka111
22. nov 2014

@majka1739 sancu otehotniet mas vtedy, ked je ovulacia, resp. ked ma nechraneny styk nejaky cas pred nou a kratko po nej....ale neplati, ze musis mat ovu prave v strede cyklu...obcas sa stane, ze je skor/neskor...cize ak si ovulovala v case, ked si mala nechraneny styk, mozes otehotniet...ak nie, neotehotnies... a ano, su aj zeny, ktore otehotneli cez ms... ale este raz, dolezite je to, kedy je ovulacia 🙂

katarinamarkova
22. nov 2014

@majka1739 50/50 🙂
aspon teda v mojom pripade odskusane ze skor vacsia sanca otehotniet tesne tesne tesne pred, alebo tesne tesne na jej konci.

kiki68
23. nov 2014

sanca tam je vzdy,lebo existuje violentna ovu, ktora sa neriadi pravidelnym cyklom,ide o uvolnenie vajicka v ten okamih, jednoducho hormony zauraduju a chytia prilezitost za pacesy 😉

mima4
23. nov 2014

@kiki68

tak mi vysvetli toto:
"Ovulácia je odborný termín pre uvoľnenie zrelého vajíčka z vaječníka. Vajíčko postupne dozrieva vo vaječníku, kde je obklopené niekoľkými vrstvami buniek, ktoré vytvárajú váčik (folikul). Vo vnútri váčika je dutinka, ktorá popri vajíčku obsahuje tekutinu. S postupným dozrievaním vajíčka sa vo folikule zvyšuje množstvo tekutiny. Stena buniek folikulu sa tým stenčuje, až nakoniec praskne. Vajíčka dozrievajú v pravidelných cykloch (tzv. ovariálnych cykloch), ktoré trvajú priemerne 28 dní. Celý tento proces je riadený pohlavnými hormónmi." http://www.ovulacne-testy.sk/menstruacny-cyklus/

ak som to spravne pochopila, vajicko dozrieva asi 28 dni, a az potom je schopne uvolniť sa a nastava ovulacia. Preto je cyklus kvazy 28 dnovy. A teda nie je mozne, ze zrazu nedozrete vajičko sa uvolni mimo plodnych dni.

Taktiež čo sa tyka otehotnenia počas menštruacie, aspon podla textov na nete je to mozne lenn vtedy, ked zena ma extremne nizky pocet dni v cykle, napr. 20 http://www.clearblue.com/sk/myty-a-pravda-o-ote...

Cize, bezna zena,ktora ma 28 dnovy cyklus, ma kvazy ovulku 14ty den, max 5 dni prezitia spermii (idealny, velmi idealny pripad)), tak plodne dni jej zacinaju 9. den cyklu.

@majka1739

wenka25
23. nov 2014

@majka1739 ahoj ja som otehotnela posledny den MS,inokedy sme nesexovali ,12DC som mala hniezdenie aj s krvou a na 18DC som mala na teste uz slabu ciarku.....a s prvou dcérkou som otehu tiez bud tesne pred MS alebo hned po nej...

tslobik
23. nov 2014

@mima4 Ja som čítala aj také štúdie, že ovulácia môže nastať aj inokedy ako by mala a síce vplyvom extrémne silného vzrušenia pri sexe, čož je riadené potom celé hormónmi. Tak ako aj stres ovplyvňuje hormóny napr. negatívne, tak aj takáto silná záležitosť môže vo výnimočných situáciách spustiť ovuláciu. A to mám potvrdené od lekára.

tslobik
23. nov 2014

A nakoniec.....sú niektoré veci medzi nebom......a zemou 😀 Našťastie.

mima4
23. nov 2014

@tslobik
nie som lekarka, ale v čase zrenia jedneho vajička, čo trva 28 dni priblizne, ostatne nezreju, proste proces u nich je stopnuty, resp. vobec nezacaty. Taktiez maternica musi byt pripravena na toto cele, a pocas menstruacie sa "cistime", podstielka ktora bola pripravena na oplodnene vajicko ide prec z nas, cize nemame vo svojom tele vhodne podmienky na otehotnenie - vajicko sa nema ako uhniezdit. Taktiez hormonalne zmeny, neviem ci je nase telo schopne sa tak radikalne zmenit behom par hodin.

Moznost otehotnenia dajme tomu 3-4 den cyklu je mozny iba u zien s velmi kratkymi cyklami.

kiki68
23. nov 2014

naozaj ste niktora o vyraze violentna ovulacia nepoculi? ja som o tom citala v odbornych clankoch, tiez sa tam pytali nejakeho lekara,ze preco zena otehotnie niekedy uplne mimo nejakych plodnych dni cyklu. Je to tym,ze to vajicko sa uvolni nahle,takze urcite to mozne byt musi. V tej diskusii s tymi odbornikmi sa na to pytali prave z toho dovodu,ze su zeny ktore otehotneli aj pocas menstruacie alebo mimo plodnych dni.

Skoda,ze na to u nas vobec nie je v SK literatura 😒 Samozrejme pravdepodobnost tohto javu nie je taka casta. Tak preto ani nie su az take dobre sance otehtniet mimo plodnych dni.

tslobik
23. nov 2014

@mima4 No ale zase na druhej strane sú ženy, ktoré aj počas tehotenstva majú silnú menštruáciu....A to potom ako sa dá vysvetliť,že embryo sa s kúskami sliznice maternice nevyplaví.

tslobik
23. nov 2014

Myslím, že je to skôr nepravdepodobné ako hovoríš, ale nie absolútne nemožné 🙂

mima4
23. nov 2014

@tslobik neviem 🙂
ano, dost nepravdepodobne,proste minimalna sanca

maria1989
23. nov 2014

@mima4 to sa pýtaš vážne? veľa žien tu už v rôznych témach písalo, že otehotneli počas menzesu... áno, MALO by to byť tak, ako píšeš ty, resp. ako sa udáva v nejakých lekárskych materiáloch... lenže skutočnosť je často iná

majulino
23. nov 2014

Mam dve deti cize u mna 100%

mima4
23. nov 2014

@maria1989 co sa pytam?

maria1989
23. nov 2014

@mima4 čo si písala kiki 68, nech ti vysvetlí to o ovulácii...

mima4
23. nov 2014

@maria1989 išlo o dozrievanie vajička,ktore proste potrebuje svoj čas... nestaci ze orgazmus a hola hola je zrele a ide dal...

katrin21
23. nov 2014

@majka1739 je to normalna sanca.. existuju kmene v Afrike, ktore sa z ritualnych dovodov paria len pocas MS a normalne sa rozmnozuju 🙂. napr. Dr. Jonáš takto pomohol vela bezdetnym parom,lebo žena vzdy ovulovala pocas MS, ale nikdy to pocas MS neskusali, takze roky boli liecení ako neplodny par a ked im kazal mat sex na cervenu, zrazu šup a dieta bolo hned: )

Moja segra napr. otehotnela 2dni pred MS 🙂 vie to na beton.

trgypadl
23. nov 2014

Zene moze mat na vajecniku viac folikulov,a mozu sa uvolnit aj 2 vajicka....myslim si,ze otehotniet sa da kedykolvek....mnoho zien ani nevie kedy ovuluje

katarinamarkova
24. nov 2014

@mima4 tabulky a internet by si mala brat orientacne 🙂

katarinamarkova
24. nov 2014

@mima4 co sa tyka otehotnenia pocas menstruacie a suvislost s kratkym cyklom ti mozem na mojej osobe totalne vylucit 🙂
cyklus som pred prvym a druhym tehotenstvom mavala tak cca 32-33 dni.....1.krat som otehotnela doslova v posledne dva ni menzesu niekde tam........2.krat som otehotnela asi 3-4 dni pred tym ako som mala dostat.
3.tie je viac menej tabulkove 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre