Aké sú bolesti pŕs v tehotenstve?

milaada
18. sep 2012

Maminy,ktore ste mali na zacia.tehu bolesti prs ake to bolo?boleli vas len bradavky alebo cele prsia?Druhy den ma bolia ale neskutocne do mrchy este daleko test neukazuje ani len ducha....ale tie prsia mi nejdu do hlavy....

wiki20
18. sep 2012

Ja s tým skusenosti nemám ale známa tiež zistila že je tehotná len vdaka zvečšujucim sa a bolavým prsiam 🙂 A to bola asi len v 4tt tehotenstva 🙂

sendy182
18. sep 2012

@milaada ak máš zväčšené vystúpené bradavky je to neklamný dôkaz, že si tehotná 😲 ........ja som mala hneď aj boľavé potom to ustúpilo 🙂

lilysk
18. sep 2012

@milaada Boleli ma veeeelmi -vsetko ,vsade 🙂) Auuuuu ....a obrovske som mala ...a potom po porode este vacsie a to som bola akoze chuda !!! Auuuuuu

lusia28
18. sep 2012

neviem mamvam bolesti prs pred mrchou tak 3 dni ze sa ich ani dotknut nemôzem a teraz je to opäť vcera som citila ze zacinaju boliet a dnes uz taka bolest ze ani dotknut sa nemozem,hlavne okolo bradaviek,sem tam mam pocit ako by ma aj stipalo nieco 😒

monikka30
18. sep 2012

@lusia28 no som na to podobne len to ze mna bolia cele prsia

cenculinka
18. sep 2012

@milaada nuz mna boleli prsia vzdy pred kramamy tak 10 dni. no a ked som ostala tehu, tak ma boleli tych 10 dni pred mrchou a neprestali az doteraz 🙂 bolia ma na dotyk zboku aj zhora a o bradavkach ani nehovorim, tych som sa nemohla ani len dotknut, to pred mrchou nebolo, az ked som ostala tehu 🙂 drzim palce, aby ta cudna bolest prs bola dobrym znakom 🙂

jankagun
19. sep 2012

mna boleli prsia uz v prvom mesiaci tehotenstva, dokonca sa mi hneď začali zväčšovať (čo bolo vidieť a bolo to super) 😀 ale niekedy ma celé boleli naozaj poriadne.teraz som znovu tehu, a tak isto to začalo bolesťou pŕs a zväčšením 🙂

labanka
27. sep 2012

kocky a v tych prsiach vas aj pichalo? alebo mam skor nejaky zapal? ms nemam 😉

lucia2505
27. sep 2012

@labanka aj pichalo...

moon1979
27. sep 2012

najprv ma boleli ako pred menstruáciou, boli ťažké a citlivé na dotyk no a teraz ma šialene svrbia 😀
@milaada

ladybirdie
30. sep 2012

som v 14. tyzdni tehu a prestali ma boliet prsia. Na zaciatku boli bolestive a tvrde, teraz su makke, nebolia, ale nezmensili sa. Bradavky mam citlive. Stalo sa to tak niekomu? Uz som mala potrat aj MMT, a ked som zacala krvacat, vtedy som mala makke prsia. Pocas 1. tehu sa mi zda, ze ma boleli cele tehu. Ma niekto podobne skusenosti?

lenockka
1. okt 2012

mňa tiež od včera bolia fakt, že dosť prsia...dnes mám 29 DC, stále som nedostala, ale u mňa to je normálne, že mi nechodí menzes na deň presne...snažíme sa s manželom o baby asi 3. mesiac, tak si nechcem radšej nahovárať, že sa nám to podarilo...ale strašne by nás to potešilo 🙂

emma93
1. nov 2012

@sendy182 ahooj🙂..este v starom tvojom príspevku som si precítala ze si mavala bolestive vystupene bradavky...ja teraz pocitujem nieco podobne..mam ich citlive na dotyk, ale nie cele prsia len bradavky...mam ich tmavšie ako obvykle a viac vystúpene...myslíš teda žeby mohlo isť o príznak tehotenstva??dakujem krásne za odpoved..

sendy182
1. nov 2012

@emma93 podľa mna áno 🙂 🙂 🙂

viskupovaandrea
24. mar 2013

Ahojte som tu nova a chcela bi som sa vas opytat ci neviete co moze znamenat to ze dnes rano som sa zobudila s velkymi bolestami prs.Su plne a bolave.Hlava ma boli,citim sa unavena a celu noc som sa budila na to ze mi zle a zdviha sa mi zaludok ale nezvracala som.Neviete cim to moze bit?
Mam priatela a anitikon.neberiem.

veruska8
11. júl 2013

hellou dámy...chcem sa opýtať, o babo sme sa nesnažili, ale strašne ma bolia bradavky už asi 5 dní vkuse. Mrcha mi mešká, ale to ona aj zvykne 🙂 robila som si test, ale ukázal mi že nie som tehotná. Styk sme mali asi pred 10 dňami a menštruácia mi mešká už asi 8 dní. Prsia ma nebolia len bradavky. Ja už neviem, čo mám robiť, lebo už si nechcem robiť test, keď zase uvidím, že nič. Radšej by som tam našla 2 čiarky. Hmmm a mimochodom máme nechránený styk, len nikdy sa nespraví do mňa...fungujeme takto už 8 rokov bez tehotenstva...aké máte skúsenosti vy? Ozaj a ešte jedna vec, kedy ste začali túžiť po bábätku, koľko ste mali rokov. Ja mám 25. Len momentálne je fin. situácia horšia, takže babo neplanujeme, ale veľmi po ňom túžim. Ďakujem za všetky odpovede...

tinulkab
11. júl 2013

my sa snažíme už 2 roky .... teraz ma už asi 2 týždne neskutočne bolia prsia ... no nie sú zväčšené, ani nafúknuté, ale bolia celé tak ako nikdy ... okrem toho ma dnes začali aj "páliť", obávam sa či nemôžem mať nejaký zdravotný problém, no tajne dúfam v tehotenstvo 🙂 do menštruácie mám ešte viac ako týždeň, takže žiadny test sa neoplatí robiť. v kuse som ospalá a spím aj cez deň, čo sa mi predtým nestávalo .... existuje aj takáto verzia? bolesť prsníkov v tehotenstve bez zväčšenia? alebo mám utekať k lekárovi? ...ďakujem za prípadné reakcie 😉

anndy1
16. sep 2013

@tinulkab ahoj aj si teda tehotna?mna tiez trochu bradavky bolia a prsia nemam zvecsene tak ma to zaujima ako si dopadla.. 🙂

lenkadenisa
16. sep 2013

ahojte, mne ms mešká asi 5 dní, pred 2 dňami mi snúbenec povedal: "ty si isto tehotná, máš naliate prsia!"
naozaj ich mám väčšie, podprsenka sa nejak moc zaplnila, bolia ma pri chôdzi, vidno mi žilky a vystúpili mi bradavky, čo teda nemávam.
ale tehotenské testy boli zatiaľ obidva negatívne, podľa niektorých báb je aj tak ešte skoro sa testovať 😖

tinulkab
17. sep 2013

@anndy1 nie som tehotná .... bohužiaľ .... 😒 a lekár ani na túto info nijak extra nereagoval, asi je to normálne ...

@lenkadenisa ešte trošku vyčkaj, ale šanca je vysoká 😉

shamanta
25. sep 2013

Ahojte chcem sa spýtať skoro mesiac ma bolia prsia mam ich take napnute na pocit na vzhlad sa nezmenili len bradavky mi stale stoja strasne to boli menštruaciu som mala narmalnu čo to môže byť? ďakujem

fatulienka
1. okt 2013

ahojte..ja mam den pred mrchou..asi pred 4dnami ma zacali boliet prsia..neskutocne...snazime sa o babo uz 4.mesiac....test sa bojim urobit..aby som sa nesklamala...este pockam a uvidim...ahojte

06katka
1. okt 2013

@fatulienka ...ja ked som otehotnela nechcela som si robit test lebo ma prsia boleli ako pred menzesom a tiez som sa nechcela sklamat,aj manzelovi som vravela ze to zas nevyslo...ale nakoniec mi to nedalo a urobila som si ho...a na moje prekvapenie som bola tehotna...takze ta bolest prs moze byt znakom aj tehu...verim ze to tak bude 😉

extrem000
2. okt 2013

a čo ked nebolia prsia? má niektorá skúsenost s tým, že prsia nebolia a pritom bola tehotná? ja nemám žiadne príznaky, iba to, že stále bych čosik jedla, najskôr ma bolela iba jedna strana prsa a teraz už nič, a to pri prvom ma riadne boleli...tak ozaj tomu nechápem, ale snád zakaždým je to inak a individuálne, vie niekto poradit?

kiki68
2. okt 2013

nemusia kazdeho boliet prsia, ja som to nepocitovala ako bolest,ale ako taky tlak, ako keby sa mi zvacsovali a citila som to,teda aj videla,behom 2 tyzdnov bolo z D velkosti F pomaly...ja som zial o babo prisla,ale tie prsa mi vobec nesli rychlo dole, povedala by som ze este dodnes vidim,ze su trosku vacsie...

nefertitka
2. okt 2013

@extrem000 ja to mam tak isto

fatulienka
3. okt 2013

tak..ja som si predsa urobila test..lebo tie prsia su velmi bolestive..a take plnsie...a vysledok...dve ciarky....som velmi stastna...ale zaroven mam velky strach...raz som uz potratila...tak pekny den prajem

06katka
3. okt 2013

@fatulienka ...no super gratulujem...tesim sa s tebou ... 😀

fatulienka
3. okt 2013

@06katka dakujem...

mia161288
17. okt 2013

Dobry vecer.tiez som si zacala vsimat ze mam zvaxsene prsia a bradavky mi stale stoja a su akoby hrubsie....na spickach bradaviek sa mi urobili take biele mapky a vyzera to ako kanaliky.v brusku mam tlak a citim take zvlastne vrndzanie.tento stav mam tak do mesiaca a snazime sa cca tri mesiace.je mozne ze by sa konecne podarilo?velmi by sme boli radi.dakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre