Ako rozoznať tehotenské príznaky od menštruačných?

zrzuska
6. okt 2006

ahojte.
este som si dovolila otvorit jednu temu, ktora ma zaujim a dufam, ze si budem mat s kym o tomto pokecat 🙂
teraz asi uz dva cykly som mala take priznaky akoby som bola tehotna, uz som sa aj tesila a nic.
ako rozoznam tehotenske priznaky od predmenstruacneho syndromu? su velmi podobne ale asi aj tak musia byt v niecom ine. asi tyzden pred MZ ma vzdy bolia prsia aj bradavky, podbrusko (nafuknuta nie som), mam rozne chute a byva mi zle (napina ma), chodim casto na wc.
uvazovala som nad tym, ze asi ked budem tehotna rozdiel bude v tom, ze tehotenske priznaky pridu nie tyzden pred MZ ale tyzden dva po ocakavanej MZ. a ze mavaju tehulky aj kovovu chut v ustach.
ake mat skusenosti?
co vy na to?

matikmatuska
7. máj 2015

@lavinis snazim sa vsetkymi silami sa zamestnant ale nejde to :( uz len par dni a robim test 🙂

looola
30. aug 2015

Moja skúsenosť je taká že v tom mesiaci keď som otehotnela som si zobrala tabletku po ( do 12hodín po styku), hneď ďalší děn na to ma veľmi boleli prsia takže som vedela že tabletka zabrala. O 2 týždne na to som mala klasické predmenštruačné bolesti tak som v klude čakala MS ( ved som si zobrala aj tabletku ) ktorá aj dorazila. No, trvala však len 2 dni, na 3.deň uže vôbec nič, tak som to pripisovala účinku tej tabletky a čakala som ďalej . Ale ked ani za 4 -5 dni sa "nevrátila" som si spravila test a boli tam silné 2 //. Bola som z toho veľmi prekvapená a vôbec som si nemyslela že môžem byť tehotná, takze príznaky som brala ako 100%- ne predmenštruačné .

kniha24
6. sep 2015

@zrzuska ja sa tiez tesim zbytocne,bolesti brucha,krutenie v bruchu,citlive bradavky a bolestive prsniky,rozne chute,sladke,slane,jedno cez druhe,pocit vlhka,mierna podrazdenost,bolest hlavy,unava,pocit na vracanie....a mrcha vzdy pride ☹ aj teraz.

kniha24
6. sep 2015

Ahojte baby,my sa s priatelom snazime vyse pol roka,stale neuspesne,min.mesiac som zacala s ovulacnymi testami,kedze moj cyklus je nepravidelny,od 28 az niekedy na 35 den. Ovul.test ukazal pozitivitu na 17DC,v ten vecer bolo tutu mutu,na dalsi den nic a na dalsi opat tutu mutu. Mrchu mam dostat bud.tyzden. uz vyse tyzdna ma bolia prsia az tak ze nemozem lezat na bruchu,citlive bradavky,bolesti podbruska zacali dnes intenzivnejsie,aj krutenie v bruchu,az take zblnkotanie.... Citim ze mrchu dostanem,preto moja psychika klesa. Mam aj endometriozu.... Ak mrcha pride,tak po skonceni nej ideme na podrobne vysetrenia. Ach jaj,drzme si palce a hlavu hore,len keby to islo.

looola
6. sep 2015

Ahoj kniha24, ako som už vyššie písala ja som čakala na100% MS , mala som klasické bolesti a dokonca sa aj spustila na 1-2 dni a už som bola tehotná. Po tých 2 dňoch ma prestalo bolieť brucho a aj ten pocit ze to mám dostať. Takze hlavu este nevešaj kým sa neobjavi klasické krvácanie lebo to moje vtedy bolo len také slabé.

kniha24
11. sep 2015

@looola dakujem za podporu.

maja367
3. jan 2016

@looola ahoj .. akurat čitam prispevok sice trosku neskoro... ja som minuly mesiac tiez ocakavala MS a prisiel neskor .. trval tiez len 2 dni a potom uplne nič ... teraz cakam druhy ale chute mam uplne ze divne pomiesane uz zopar tyzdnov... a prsia bradavky ma neskutočne bolia ... ja som zvedava čo z toho bude ... 😒

lilike26
15. jan 2016

Ahojte vsetky čo tu ste. Ako tak čítam vsetky príspevky keďže som na tom podobne tak sa nikto snáď neurazi ked poviem že nám už z toho afi sibe.🙂 mmodlíme sa aby mrcha neprišla,čítame vsetky články čo sa nájdu,čo ked náhodou ibjavime symptómy ktoré máme a znamenajú že sme v tom. Vsetym držím palce nech sa mrcha nedostaví a naopak nech sa ukážu 2 čiarky. 🙂
@sanka14

nperia
25. jan 2016

Ahojte.... Som v rozpakoch a neviem čo si mam myslieť... S partnerom sme mali pohlavný styk ako stále nechránený no tento krát po ukončení slasti som šla na wc kde som na papieri zaznamenala krv ako pri menstruacii... Bolo to medzi menstruacio niekde v polovici a stalo sa to podobne aj o dva dni neskôr ... teraz 5 dní pred menštruáciou som zvracala a následne mala bolesti v podbrušku no už druhý test bol negatívny... čo s tým krvácaním mimo menštruacie? a čo s tým vracaním? a ako si mám vysvetliť tie testy? :/

lilike26
27. jan 2016

@nperia ahoj tie testy si robila asi príliš skoro,skús počkať kým ti mrcha nebude meškať aspoň 2 dni a testni znova .

miculienka11
28. jan 2016

Ja som si tiež robila tri testy a to som robila pomaly hneď ako priateľ odišiel z izby :D Ženská zvedavosť a netrpezlivosťú . Za dva dni mám dostať a som naozaj zvedavá. Príznaky tehotenstva a PMZ sú naozaj veľmi podobné a sama neviem čo moje telo má v pláne. Štve ma na tom jedna vec. Keď ma bolí hlava je to príšerné. Vždy mi začne byť zle a bolia ma aj oči. Tento mesiac ma hlava 4krát. Prvýkrát som si dala ataralgin a potom som sa spamatala, že čo ak som tehotná, tak to bábatko môže zabiť. Druhýkrát som si dala trocha cocacoly a dobre som sa vygrgala a prešla ma aj hlava. Ďalšie dva razy som šla kv§li tomu spať už o deviatej. Bodaj by som mala už pár dní tehotenstva za sebou. Ak mám takto obmedzovať lieky 9 mesiacov + mesiace snaženia a možnosti rizika tehotenstva, tak ma asi porazí. 😀

nperia
28. jan 2016

no mrchu mam dostat 31 takže ešte 2 dni tak uvidíme :3 .... Nooo a ešte k tomu dnes dalšia záhada biely výtok viacmenej hustý nie velmi tak mierne ... takže neviem už fakt čo si o tom mam myslieť :(

majulikhubova
13. feb 2016

caute baby, mám 7 dní do MS...Netuším kedy som mala ovu- väčšinou mi to vychádza skôr ako 14 DC. je to rôzne. S manželom to nechávame na prírodu...;) no od 7.2 nedele -kedy som zjedla u švagrinej cesnačku, mi zle.- od žalúdka ... už som brala aj pancreolan, ale, príde mi to divné že to drží do dnes. ráno keď som hladná, cítim žalúdok, keď sa najem, zase... ako keby som mala ťažký žalúdok, a len sa mi grgá, a grgá, sem tam napne. ale nezvraciam. A k tomu sa pridali prsia... boľavé tak ako nikdy, z hora, z boku, celé komplet, ale iba prsia, ... mužovi sa zdá, že ich mám väčšie ako pred MS... nechcem si namýšľať, takže ja neviem. Bolia stále, keď chodím hlavne, a dnes som sa celú noc prevaľovala kvôli tým prsiam.. nemávam ich až tak citlivé.... neviete mi poradit??? dakujem..🙂

bajana
13. feb 2016

@majulikhubova vieme...pockaj 7 dni a urob si test...ale to si asi nechcela citat 😉

majulikhubova
13. feb 2016

no, to mi je jasné.. len dovtedy je to večnosť.

ajus969
13. feb 2016

@majulikhubova pridavam sa ku tebe, presne tieto priznaky mam aj ja asi tyzden, bolave prsia, boli ma zaludok, podbrusko a krize, ani sladkosti mi nechutia, co ja som na sladkom zavislak... nechcem si namyslat ze som tehotna ani nic podobne, len je mi to cudne, ze sa snazime prvy mesiac a hned toto, som zvedava ci pride mrcha a ak pride, tak asi skocim ku gyncovi, ci to nie je nejaky zapal alebo co, lebo toto urcite nie je u mna normalne 😀

milly_vanilly
15. feb 2016

@majulikhubova @ajus969 dievcata, aj ja sa pridavam, mam 23DC, cykly pravidelne 31 dni, bolia ma prsia, krize, tlak v podbrusku ako MS alebo PMS, len mi nesedi, ze je to akosi priskoro pred MS... a zaroven je skoro aj na test, to cakanie je hroza... snazim sa na to nemysliet, ale to naozaj nejde... drzim palec vsetkym, nech to nie je MS ale // 🙂

milly_vanilly
15. feb 2016

Okrem toho beriem Duphaston na zvysenie vystelky maternice, tak tiez premyslam, ci to nema suvis... ale to je uz do inej diskusie 🙂

majulikhubova
15. feb 2016

Tak si držme navzájom palce dievčence...:D ;)

majulikhubova
15. feb 2016

Najhoršie je, že všade čítam, že zle od žalúdka býva až po vynechaní MS.... možno že je to len pokazený žalúdok,...aj keď...ťažko povedať... a tie prsia... môže to byť PMS....aj keď tak silno neboleli ešte... je to HOP alebo TROP...telo si niekedy robí čo chce... minule ma len nadúvalo a nadúvalo...-minulý cyklus,..cikať som chodila.... a prišla mrcha... je to veľmi podobné podľa mňa... neviem, či je možné mať taký žalúdok ako na vode, alebo "po opici" ešte pred mrchou, a považovať to za tehotenský príznak.... nemali ste nikto taký probl...ešte pred MS?

ajus969
15. feb 2016

@majulikhubova mna boli zaludok uz asi tyzden a mrcha mi ma prist az okolo 25-teho, cize neviem ci je to zrovna pred ms priznak u mna, kedze taketo tazkosti som nikdy nemala medzi ms a tie bolave prsia, mna boleli pred ms asi len 2-krat v zivote aj to len den pred tym a nie uz pomaly dva tyzdne pred ms 😀 😀 asi len musime cakat a zasa zbytocne sa netesit dopredu 😀

majulikhubova
15. feb 2016

Ja si pamätám časy, kedy taktiež som neriešila boľavé prsia týždeň pred MS... boleli ma niekedy 3 dni pred MS...a teraz sa to zmenilo...ženské telo sa priebežne mení...takže... môže to prekvapiť... jasné.

majulikhubova
15. feb 2016

;)

majulikhubova
17. feb 2016

ahojte kočky....včera poobede mi takto vyšiel test... 4 dni pred MS...aj som sa potešila... 🙂 no teraz čakať, čo bude...či príde, alebo nie...snáď nie.

majulikhubova
17. feb 2016

Dnes...vyzeral ráno takto..🙂 príznaky sa stupňujú,..únava, a závrate.

milly_vanilly
17. feb 2016

@majulikhubova jeeeeej, 2 ciarocky!!!!!! 🙂 krasne, gratulujem 🙂

majulikhubova
17. feb 2016

ešte stále tomu akosi nemôžem uveriť...🙂 snáď všetko dobre dopadne..🙂

monkyrisko
27. sep 2016

Ahojte baby. Chodi sem este niekto? 🙂

sabca24
30. sep 2016

Ahojte baby potrebovala by som radu.Menstruaciu som dostala 24.9.2016 no mala som len necele dva dni troska silnejsie a potom len spinenie hnede.Z priatelom sa snazime o babetko 🙂 Normalnu menstruaciu mavam 7 dni a z toho 6 dni krvacam silno.Trosku citim bolesti v podbrusku ale nie ako ked mam dostat mrchu,nafuknute brusko mam.Na kolko idem ku lekarovi az v pondelok chcela som sa poradit dakujem pekne

monkyrisko
3. okt 2016

@sabca24 To vyzera na tehotenstvo. Je tu strasne vela bab, ktore mali presne ako ty menstruaciu dva dni a potom uz nic, takze ak sa snazite o babätko, pravdepodobne vam to vyslo 🙂 Tak drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre